Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie włączałeś czasem przez przypadek ustawień fabrycznych lub tak jak nie trzeba wyłączałeś dekoder - bo najczęściej to może być przyczyną twojego problemu.

Ustawień fabryczny nie włączyłem, a co to znaczy "tak jak nie trzeba wyłączałeś dekoder" bo nie bardzo kumam. To też nie była lista główna, mówię wam totalne dziwy, mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko : zakupilem CP z tunerem Sagem ESI-88 i problem jest nastepujacy ... Mam 2 konwertery maximum na disequ 1) Hot Bird 2) Astra i niby sa kanaly i z astry i hot birda tylko zdarza sie czesto ze przy przejsciu na kanaly z jednego satelity na drugiego pokazuje brak sygnalu. Dopiero kiedy wylacze tuner przyciskiem na pilocie i zalacze ponownie to kanal wskakuje. Czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem ? Wszystko mam podpiete z diseqa pod gniazdo Sat1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem z jakości wyświetlanego obrazu na TV. Dokładnie temat wyglądał tak ze , w godzinach popołudniowych podczas zmiany programów , tuner zawiesił się na 7 programie. Dokładniej rzecz ujmując na wyświetlaczu pozostał program 7 a na tv zmieniałem normalnie programy :/ Postanowiłem zresetować tuner i od tej pory mam jaja na maxa. Problem jest taki ze niby działa tuner niestety nie wykrywa żadnej rozdzielczości tv. Menu ma tak cudna grafikę ze musiał bym coś dobrego spalić zęby to rozczytać. Nie reaguje za probe pogłośnienia jak i z ciszenia poprzez tuner. Ma ktoś jakiś pomysł co mu się stało ?? Posiadam ten dekoder od 2 miesięcy i nigdy nie było problemów z rozdzielczości , raz się tylko zawiesił ale po resecie było wszytko ok a teraz mnie krew zalewa . Po to wziąłem Sagema zęby mieć Hd a teraz okazuje się ze mój stary EchoStar był dużo mądrzejszym rozwiązaniem. Gdzie można sprawdzić jakiekolwiek info na temat jakiegoś update ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ESI88 tydzień oto maje uwagi:

Za mala czcionka menu. Oglądam na 52 cale ful hd z takiej odległości ze nigdy nie było problemów z odczytaniem telegazety lub menu innych tunerów ,

brak problemu z odczytem menu dotyczy również polsatowskiego HD 5000 (drugi tuner)

Za małe litery menu ESI88 - litery są tak małe ze muszę wstawać z fotela i podejść dwa kroki aby odczytać np. opis filmu (tv hd 52) cale.

Rozumiem ze jest to dodatkowy interaktywny kanał sportowy :)

Mimo najnowszego oprogramowania problemy znane z forum występują tez u mnie.

-zawieszanie przy zmianach kanałów

-przeskakiwanie kilku kanałów na raz

- jeżeli włączy się pierwsze telewizor to tuner przechodzi w tryb niskiej rozdzielczości a przycisk hd jest nieaktywny. z tym problemem poradziłem sobie dzięki forum :) najpierw trzeba włączyć tuner.

Ale jak to wytłumaczyć mam zonie?

 

Tagi: małe litery menu ESI88 , male litery, ESI 88, ESI-88 , mała czcionka menu, za małe litery , nieudane menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz podpięte dwa kable czy jeden? bo do nagrywania i oglądania jednocześnie wymagane są dwa kable satelitarne

 

I tu ciekawostka. Mając podpięty jeden kabel antenowy można uruchomić nagrywanie na jednym kanale i przełączyć na inny kanał z innego transpondera niż nadawany jest nagrywany kanał. Nie wiem czy ze wszystkimi trp działa, ale jak widać nie są konieczne dwa przewody antenowe żeby oglądać i nagrywać dwa różne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iko, @dziabolek7 obaj macie rację :D

 

nie tylko polaryzacja lub czestotliwość oscylatora, zobacz że konwerter QUATTRO ma cztery wejścia opisane H low, H high, V low, V high, tak więc możesz oglądać programy z tego samego pasma częstotliwości (ogólnie częstotliwości oscylatora) i tej samej polaryzacji

 

dolne pasmo to 10.7-11.7GHz

gorne pasmo 11.7-12.7GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednoczesnym nagrywaniem jednego programu i oglądaniem drugiego na jednym kablu wiąże się pewna ciekawostka, którą zauważyłem. Kiedy po włączeniu nagrywania przechodzę na inny kanał za pomocą przycisków P+ lub P-, wszystko jest okej, ale kiedy próbuję zmienić kanał za pomocą przycisków numerycznych, wówczas dekoder pyta mnie, czy ma przerwać nagrywanie. Ma ktoś wyjaśnienie tej ciekawostki? Poza tym mój ESI-88 ma wymienione w tym wątku wady, które nie przeszkadzają mi specjalnie. Ktoś pytał wcześniej o porównanie jakości obrazu między tym dekoderem i Samsungiem H370. Jeśli chodzi o kanały HD, nie dostrzegam żadnej różnicy. Co się zaś tyczy obrazu nadawanego w SD, wydaje mi się, że jakość obrazu Sagema jest nieznacznie lepsza. Ale to tylko moje sugestywne odczucie. Póki co jestem zadowolony z tego Sagema mimo znanych jego wad, które wynikają zapewne z niedopracowanego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanie trochę z innej beczki, ale myślę, że odpowiedź może się przydać innym użytkownikom tego dekodera.

Czy istnieją jakieś przejściówki umożliwiające podłączenie ESI-88 wyjściem SPDIF (audio), do kina domowego mającego wejście optyczne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przejściówki to lepiej mijać z daleka, o ile optyczny do elektrycznego przechodzi łatwo to w druga stronę jest to uciążliwe, są oczywiście jakieś pudełka które niby robią z elektryki światło ale jak to funkcjonuje to widać po komentarzach do takich produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pobrałem nowa wersje oprogramowania.Zmiany ,które zauważyłem to zmiana czcionki informacji o systemie oraz informacji o programie teraz jest ona bardzo czytelna,doszła opcja wiadomości.Wydaje mi się ,ze dekoder pracuje bardziej stabilnie , jak na razie się nie zawiesił hahah:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdecydowałem- nie biorę tego dekodera.

 

Mój Sam HD370G działa tak perfekcyjnie (odpukać!), że nie zamierzam męczyć się z wadami Sagema. Bo np. nie jestem w stanie pojąć, czemu Samsung bez problemu obsługuje DD na kanałach TVN-owskich, a Sagem nie chce. Nie po to kupiłem dobre kino, żeby nie korzystać z uroków DD. Umowa kończy mi się w maju i być może wtedy jakieś aktualizacje softu usuną większość albo wszystkie uciążliwe wady i pozwolą na bezproblemowe korzystanie z tego dekodera. Na razie jednak mówię PAS.

 

Z pewnością będę obserwował ten wątek, bo dekoder ma potencjał, ale jak to zwykle bywa kulawy soft sieje do niego spore zniechęcenie potencjalnych nabywców. Jak już nie będzie specjalnych utyskiwań to wtedy się szarpnę na Sagema. Na razie jego atut w postaci nagrywania nie rekompensuje problemów z jego obsługą. POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...