Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, żenie da się ustawić dobrego obrazu- jak piszesz każdy dekoder ma trochę inną jasność i nasycenie barw, ale ten mój egzemplarz straszna kicha- nie można nić zrobić , aby odbierał ładnie, a HD 5000 jest super jakość.Ma plazmę 42 cale Panasonic, przedtem miałem Echostar 7200 i też odbierał bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste, materiał jest szyfrowany kluczem z dekodera w którym był używany, to zabezpieczenie żeby klienci nie pożyczali sobie dysków w celu oglądania nagranych materiałów za które nie płacili

 

oczywiście jest to też paranoja :) ale to standard obecnie, w końcu ważniejszy jest producent a nie klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie trochę z innej beczki, chociaż też dotyczące sprzętu z tematu. Otóż jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o czas oczekiwania na zamówiony sprzęt. Zamówiłem Sagemcom'a przez infolinię i przy drugiej rozmowie dowiedziałem się, że mają dwa tygodnie na wysłanie sprzętu... szok trochę.

 

Pzdr.

 

jeymz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż już wszystko jasne, okazuje się , że zamawiając dekoder przez infolinię, konsultant nie ma możliwości wyboru konkretnego modelu sprzętu. Może tylko wybrać pomiędzy DVR, HD i SD ... trochę śmieszne... ale cóż oto Polska własnie. Co do okresu oczekiwania na sprzęt to wynosi on - dla dekoderów SD - 14 dni roboczych a dla DVR i HD 21 dni roboczych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jestem użytkownikiem opisywanego tu dekodera. Chciałbym się z wami podzielić swoją opinią o zaletach i bugach tego dekodera.

Obecna wersja softu 1.0.4 /1.2.0813.

Jest to mój pierwszy dekoder z dyskiem. Być może konkurencja wypada jeszcze gorzej ale napiszę co mnie boli i co chciałbym żeby zostało zmienione w nowszych wersjach softu.

 

Wady :

 

Start dekodera (ze stend-by) trwa 15 sekund do czasu wyświetlenia obrazu. Należy dodatkowo doliczyć 10 sekund po których dekoder zaczyna reagować na próby zmiany kanałów itp. Daje to ok 25 sekund co przy 30 sekundach startu lampowych Rubinów nie jest wynikiem rewelacyjnym. Dodatkowo dziwi mnie fakt że dekoder pobiera w trybie stand-by 10-11 Wat energii a działając ok 12 W.To ja się pytam co oni w nim wyłączają że tak długo startuje ? :shock: Widows Vista staruje z uśpienia 10 razy szybciej.

 

Denerwuje mnie też ciągle działający wentylator. Szum jest jak na razie bardzo delikatny ale poczekamy kilka miesięcy. Przy ciągłym działaniu 24 h /dobę szybko zacznie wydawać głośniejsze pomruki.

 

Przy zmianie kanałów z pilota, trzymając ciągle wciśnięty klawisz i puszczając go w momencie kiedy na wyświetlaczu pojawi się ten którego szukamy mamy 90 % szans, że nie trafimy. Kanały zmienią się tak .. powiedzmy ze szukamy kan. 90 .... Zaczynam cisnąć ;) 87.. 88.. 89.. 90 (puszczam) 88....... 91 :/

 

A teraz jeszcze kilka mniejszych błędów "niemowlęcego" wieku softu w tym dekoderze.

 

Co pewien czas po wybraniu nagrywania pojawia się nieznany błąd uniemożliwiający jego rozpoczęcie. Za drugą próbą udaje się nagrać lub ustawić nagrywanie programu.

Zawiesza się przy włączeniu.

Nie widzi dysku.

Blokuje się. Nie działają klawisze i pilot a telewizja gra.

Źle opisał filmy nagrane na dysku. Pobrał info o programach wcześniejszych.

 

Na podane problemy pomaga wyciągnięcie kabla z gniazdka.

Co do kanałów HD i problemów z ich jakością to się nie wypowiadam. Oglądałem może z 2 godziny i nie zważyły mi się zawieszenia obrazu.

 

Co do zalet :

 

timeshifting :brawo:

nagrywarka

programowanie audycji

oglądanie jednego a nagrywanie innego kanału :brawo:

Fajny wygląd.

Pilot idealnie leży w dłoni.

 

Podsumowując ideałem to on nie jest jak na razie ale ma wszelkie predyspozycje żeby zostać.

Jak mogłem żyć w 4 osobowej rodzinie bez dekodera z dyskiem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, proszę o pomoc:

mam zawartą z CP umowę na 29 miesięcy (od 12.2009) na pakiet familijny z dekoderem familijnym na własność. Chciałbym podpisać nową umowę (w zasadzie - przedłużenie dotychczasowej) i otrzymać do użytkowania sagema ESI 88.

 

czy jeśli podepnę tego Sagema ESI 88 (HD wraz nagrywarką, na której bardzo mi zależy bo wysiadło mi video) do 11- letniego TV Philips to będę mógł oglądać te same programy w tej samej jakości jak te które oglądam obecnie na dekoderze familijnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to tyle, że za pomocą tego dekodera (Sagemcom ESI-88) nie będziesz mógł odbierać naziemnej telewizji cyfrowej, która po trochu zastępuje telewizję analogową (analogowa telewizja to ta, którą obierasz za pomocą zwykłej anteny). Echostar pod tym względem jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starasz się zrobic rzecz którą ciężko osiągnąć jeśli kabel nie jest kablem od producenta sprzętu domowego, przeniesienie sygnału COAX do optyka jest bardzo skomplikowane bo sygnał musi przejść z elektrycznego na światło, w drugą stronę nie ma problemu i raczej lepiej jest kupić sprzęt z wyjściem optycznym niż elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb stand-by 10-11 Watt energii??? Szok. Te urządzenie nie powinno znaleźć się w sprzedaży w UE bo jest niezgodne z prawem! Od 2010 roku urządzenia elektryczno elektroniczne nie mogą pobierać więcej niż 2Watty. Od 2012 roku ta wartość ma spaść poniżej 1W (właśnie zaczynamy wprowadzać projekt ST-BY w naszych wyrobach AGD).

 

Właśnie dziś facet z CP namawiał mnie na ten dekoder - ale z tego co widzę nie spełnia moich oczekiwań - czyli:

1. Dowolne układanie kanałów w liście ulubionych (ktoś wspominał, że owszem można tworzyć listy ulubione, ale już przesuwać kanałów się nie da).

2. Wyjście optyczne do amplitunera kina domowego

3. Wyjście komponent- niestety cały system mam oparty na komponencie włącznie z 10 metrowym przewodem do Home Theater Projector.

 

Już czas uruchomienia bym przeżył (mój Samsung rusza po ok 10s)...

 

Pozostaje czekać na poprawkę oprogramowania lub zastanowić się nad tunerem z wyższej półki + karta pre paid CP. Bo już jedno podejście do zmiany tunera robiłem - Echostar 400 - i nie chcę znów naciąć się na podobne superbadziewie (Samsung SD bije te Echostary na głowę pod względem szybkości i funkcjonalności - ale niestety ma słaby zasilacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb stand-by 10-11 Watt energii??? Szok. Te urządzenie nie powinno znaleźć się w sprzedaży w UE bo jest niezgodne z prawem! Od 2010 roku urządzenia elektryczno elektroniczne nie mogą pobierać więcej niż 2Watty. Od 2012 roku ta wartość ma spaść poniżej 1W (właśnie zaczynamy wprowadzać projekt ST-BY w naszych wyrobach AGD).

.

nBox turbo w standby pobiera ~30W i jakoś nie szokuje :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...