Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

posiadam ESI-88 od ok 2 tygodni i mam z nim niestety problemy.

 

1. Często zdarza się, że dekoder nie chce się uruchomić - po wciśnięciu Power miga cały czas czerwona dioda i na wyświetlaczu mam napis Init i nie chce się uruchomić.

Pomaga jedynie wyciągnięcie wtyczki z prądu i ponowne uruchomienie...

 

2. Po jakimś czasie normalnej pracy pojawia się problem z dyskiem twardym - po wejściu do nagrań na dysku nie ma nic a dysk wskazuje 100% zapełnienia.

Równocześnie z problemem z dyskiem pojawia się gorsza jakość obrazu (jakby dekoder przełączył się w tryb SD) a po naciśnięciu na pilocie w przycisk HD (zmiana rozdzielczości) pojawia się puste pole (nie pokazuje bieżącej rozdzielczości) i nie można niczego przełączyć. Pomaga wyłącznie przywrócenie ustawień fabrycznych - guzik HD zaczyna znowu działać, w menu nagrań wszystko jest tak jak być powinno.

 

3. Nigdy nie miałem problemów z obrazem, natomiast częsty jest problem z dźwiękiem - zauważyłem to na kanałach HD - HBO HD i Polsat HD - nie wykluczone, że na innych kanałach problem nie występuje - po prostu na jakiś czas zanika dźwięk i jest tylko pisk, lub dźwięk zanika na chwilkę np. co 2 sek. Dzieje się tak oglądając nagrany materiał z HDD oraz oglądając na żywo.

 

Wkurzają mnie bardzo te problemy - czy któryś z użytkowników spotkał się z czymś takim, czy jak zwykle musiało paść na mnie i dostałem jakiś zwalony dekoder??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze jest problem z hdmi i tv. Jesli wylaczy sie oba urzadzenia, to po ponownym wlaczeniu tv nie widzi sygnalu na hdmi i trzeba wyjac/wlozyc kabel. Nie uzywam kabla dolaczenego do zestawu, ale kabel ktory uzywam jest bardzo dobry.

Wielka kicha :(

Jesli ktos ma rozwiazanie, prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

posiadam ESI-88 od ok 2 tygodni i mam z nim niestety problemy.

 

1. Często zdarza się, że dekoder nie chce się uruchomić - po wciśnięciu Power miga cały czas czerwona dioda i na wyświetlaczu mam napis Init i nie chce się uruchomić.

Pomaga jedynie wyciągnięcie wtyczki z prądu i ponowne uruchomienie...

 

2. Po jakimś czasie normalnej pracy pojawia się problem z dyskiem twardym - po wejściu do nagrań na dysku nie ma nic a dysk wskazuje 100% zapełnienia.

Równocześnie z problemem z dyskiem pojawia się gorsza jakość obrazu (jakby dekoder przełączył się w tryb SD) a po naciśnięciu na pilocie w przycisk HD (zmiana rozdzielczości) pojawia się puste pole (nie pokazuje bieżącej rozdzielczości) i nie można niczego przełączyć. Pomaga wyłącznie przywrócenie ustawień fabrycznych - guzik HD zaczyna znowu działać, w menu nagrań wszystko jest tak jak być powinno.

 

3. Nigdy nie miałem problemów z obrazem, natomiast częsty jest problem z dźwiękiem - zauważyłem to na kanałach HD - HBO HD i Polsat HD - nie wykluczone, że na innych kanałach problem nie występuje - po prostu na jakiś czas zanika dźwięk i jest tylko pisk, lub dźwięk zanika na chwilkę np. co 2 sek. Dzieje się tak oglądając nagrany materiał z HDD oraz oglądając na żywo.

 

Wkurzają mnie bardzo te problemy - czy któryś z użytkowników spotkał się z czymś takim, czy jak zwykle musiało paść na mnie i dostałem jakiś zwalony dekoder??

 

1. Miałem tylko raz identyczną sytuację jak opisujesz

2. Nie wystąpił u mnie taki problem

3. Problem z dźwiękiem to mam tylko podczas odtwarzania wcześniej nagranych programów, lub przy oglądaniu telewizji z opóźnieniem (występują chwilowe zaniki dźwięku), przy oglądaniu live wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Echo 7200 i wymieniłem na 400 ,dlatego bo w 7200 miał problem z kolorami tak mi powiedzieli w serwisie jak był w naprawie .Przedtem miałem sagema przez 8 lat i byłem bardzo zadowolony.sagem robi sprzęd z górnej półki [podzespoły]. w Asp mam kolege i ogladałem odbiór sagema na tel lcd Funai .I kolory są lepsze od echo 400e jakiego mam .Mogę w trakcie umowy wziąść sagema za 99 zł i z pakietem premium za 99 .Czy ktoś ma sagema podłączonego do kina domowego przez gniazdo dolby ,jak działa dżwięk ,czy sa przerwy 1 s .Bo umnie na echo 400e występują problemy z dżwiekiem na gnieżdie optycznym ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem konwerter spdif coaxial (in) -> optical (out) ,kolega w APS podłączy dekoder z kinem domowym i zobaczymy jaki jest dżwięk .Jak będzie dobrze i nie będzie przerw ,to przejde na pakiet premium z sagemcom.Bo mam taką możliwość .Zaproponowali jak zadzwoniłem w sprawie wymiany echo 400e na dekoder z twardym dyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój dekoder zawiesza się- po uruchomieniu pomimo ustawienia rozdzielczości 1080i ma 575p i nie można tego zmienić przyciskami na pilocie ani w menu- pomaga jedynie odłączenie zasilania. Ponadto ma fatalną jakość odbioru- -obraz zamglony i nieostry.Czy ktoś już miał podobne problemy- jeśli tak, to jak zostały rozwiązane? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak np. podlacze Samsunga pod TV LCD a mam obecnie Echostara hds 400e to tez na poczatku nie ma rewelacji i dlatego musze wejsc w ustawienia tv i ustawic tak obraz jak mi bedzie odpowiadal, kazdy dekoder wymaga malego ustawienia obrazu w tv. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...