Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz, jednak ostatnio zadzwonili do mnie z infolinii zaproponowali mi wymianę na Echostara 7400 z opcja umowa na 24 miesiące (a nie 29) i pierwsze 4 miesiące gratis. Jednak jak im powiedziałem, że chciałbym Sagema to się dowiedziałem, że przez infolinie nie mogę wymienić na Sagema. Oferta z infolinii jest ciekawsza, niestety niedostępna i pytanie czy będzie dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie malo mozna powiedziec o tym dekoderze poniewaz nie wszyscy jeszcze go posiadaja, przynajmniej z forum. ;)

edit: zmieniam na przynajmniej bo kolega big_k lubi troche ludzi uczyc a zarazem wkurzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś nabyłem ten dekoder z dyskiem 250gb za 1zł (byłem już w CP, do tego mam przez 3 miesiące gratis pakiety HBO i programy HD).

Dekoder wystarczyło podłączyć, nie musiałem nawet nic konfigurować. Listy rzeczywiście można samemu tworzyć. Nagrywanie też jest bardzo proste, 1 godzina programu w HD podobno zajmuje 2,5gb, zwykły program 1gb.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no cóż napisałem tutaj, ponieważ sam chciałem się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem że nabyłem ten dekoder, w google mi wyskoczyło wasze forum (po wpisaniu esi88) wiec przeczytałem i napisałem co ja myślę. Po kilku godzinach oglądania nie narzekam. A czy Ty uwierzysz to już Twoja sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś nabyłem ten dekoder... Dekoder wystarczyło podłączyć, nie musiałem nawet nic konfigurować. Listy rzeczywiście można samemu tworzyć. Nagrywanie też jest bardzo proste...

Pozdrawiam.

Jak możesz, to proszę o jakieś szczegóły. Napisałeś, że listy można samemu tworzyć. A ja słyszałem, że można, ale bez możliwości zmiany pozycji kanałów operatora. Cokolwiek by to miało znaczyć brzmi bardzo enigmatycznie i nie ma nic wspólnego z tworzeniem własnej listy. Dlatego proszę o jakieś info z pierwszej ręki. Następna rzecz jaka mnie intryguje dotyczy szybkości przełączania kanałów SD i HD, gdyż słyszałem różne opinie. Tak samo jeżeli chodzi o jakość i "płynność" HD. U niektórych działa bez problemowo, a u innych przycina obraz. Z góry dzięki za recenzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione listy bo tak są nazwane, można ich utworzyć 8 od B do I. Odgórnie do każdej listy są przypisane chyba 4 kanały, w zależności na której pozycji są w głównej liście tak samo znajdują się w naszej ulubionej, czyli bodajże pierwsze 16 kanałów możemy ustalić własnych a 17 będzie ten od CP a już 18 możemy wybrać sami jaki chcemy by był. Cytat z instrukcji "Cyfrowy Polsat S.A. zastrzega sobie prawo umieszczania wybranych kanałów na niektórych pozycjach na listach ulubionych."

 

Co do drugiego pytania, nie miałem wcześniej dekodera HD, jednak nie zauważyłem by mi przycinało obraz. Przełączanie kanałów też wydaje mi się ok.

 

A co do zdjęcia... haha tak myślałem że nie wierzysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem problemów ani z kanałami SD, ani z kanałami HD. Wszystkie chodzą płynie, nie szatkują. Przełączanie pomiędzy kanałami SD zajmuje dekoderowi nie więcej niż 2s, pomiędzy HD nie więcej niż 3s.

 

List ulubionych jest osiem (B, C, D, E, F, G, H, I). Każda z nich zaczyna się od pozycji 1. Na każdej z nich 4 kanały są sztywne (16, 21, 50, 74), których nie da się modyfikować. Pozostałe pozycje na każdej z list można ułożyć wg. własnego uznania, dodawać kanały w dowolnej kolejności bądź je usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zastrzezenie:

 

Mianowicie z listami ulubionych jest tak jak w hd500 tzn. kanaly dodawane do list ulubionych sa dodawane na kolejna wolna pozycje i nie ma mozliwosci ich przeniesienia, co za tym idzie trzeba rozwaznie dodawac kanaly do listy ulubionych (od razu trzeba je dodawac w takiej kolejnosci w jakiej chcemy aby sie tam znajdowaly)

 

Kanaly przelaczaja sie w miare - nie trwa to bardzo dlugo ale tez nie bardzo szybko, zadnego ciecia czy szatkowania zarowno na kanalach sd jak i hd nie zauwazylem. Natomiast zdarza sie komunikat "brak sygnalu" - zaobserwowalem to glownie po tym jak odpinam antene i ponownie ja podlaczam - sam z siebie ten komunikat jeszcze mi sie nie pokazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was zmierzył czas włączenia dekodera z Stand-By? Mi wychodzi 6-7 sekund? Jestem w szoku. Dekodery Pace Cyfry+ potrzebują ponad minuty! Dekoder TP prawie 2 minuty!

Stabilnie działa i ma ciekawą jak dla mnie funkcję. Bez użycia pauzy działa funkcja Time Shifting. Oglądam mecz i mogę przewinąć kilka minut nawet do tyłu nie pamiętając o włączeniu funkcji Time Shiftingu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez użycia pauzy działa funkcja Time Shifting. Oglądam mecz i mogę przewinąć kilka minut nawet do tyłu nie pamiętając o włączeniu funkcji Time Shiftingu. :)

Hehe ale to jest stadard odkąd PVRy pojawiły się w polskich platformach więc nie ma czym się zachwycać, chociaz do dzisiaj Echo HD 7400 był pozbawiony tej podstawowej funkcjolności - ale nowy soft ponoć ja wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...