Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie i krótkie pytanie:

Czy ten dekoder Sagemcom ESI-88 obsługuje funkcję HDMI-CEC? Jeśli tak to jak ją w tym dekoderze włączyć?

Jeśli byłaby taka możliwość to chciałbym to uaktywnić moim rodzicom, bo ich TV Samsung LCD 52" funkcję tę obsługuje. No i mają ten właśnie dekoder od Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie może i dziwne ale interesuje mnie odpowiedź, czy ten dekoder może pracować postawiony pionowo?? Chodzi o to, że w najbliższym czasie planuję remont a telewizor będzie wisiał na ścianie. Sprawdziłem i jest okazja wstawić dekoder za tv, bo nie będzie żadnej szafki. Czy są jakieś przeciwskazania na takie umieszczenie dekodera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda dekoder jest ustawiony poziomo, ale gdziekolwiek bym nie skierował pilota (nawet na okno czy też sufit), dekoder na niego reaguje. U mojego wujka stoi HD 3000 pionowo (lekko zasłonięty przez TV, oglądając z prawej strony) i tak samo. Również gdziekolwiek bym nie skierował, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pilota i jego obsługi sprawdzałem i jest ok. We wszystkich kierunków przełącza się bez problemu. Postawiłem go na chwilę na boku i pracował niby normalnie. Ciekawe tylko czy tak można na dłużej? Tam jest przecież dysk i potrzebna jest opinia kogoś kto zna ten temat i potrafi odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jesteś pierwszym,który wpadł na taki pomysł usytuowania tego dekodera,

w/g mnie po jakimś czasie łożyska dysku mogą paść,jak padną to pójdziesz do APSu i wymienisz dekoder a po drodze dokupisz półkę i po kłopocie :wink:

Ps.jak nie padnie to i innym ta wiedza może się przydać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z oficjalnej instrukcji WD.

"Napęd można zamontować w standardowej wnęce 3,5”. Napęd może być zamontowany poziomo, pionowo, a nawet spodem do góry — istotne jest tylko to, aby był prawidłowo zamocowany wkrętami."

http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/ ... WU8xTWw%3D

 

Jeżeli producent nie widzi problemów to czym się przejmować? Szczególnie że dysk jest na wieczystej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zgasło "słoneczko" Polsatu czyli mój Sagem ESI-88

Dziś z rana najpierw obraz stanął podczas oglądania. Głos leciał.

Po przełączeniu na inne kanały już był tylko głos i czarny ekran.

Po wyłączeniu i włączeniu zasilania dioda świeci na pomarańczowo i nic nie działa. Wyświetlacz też nie świeci.

W poniedziałek jadę do punktu i tu moje pytanie czy wymienią mi na inny od ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...