Skocz do zawartości

p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kablówka vectra chyba już przełączyła sie na nowy sygnał (może ktoś sprawdzić czy jest już aktwyny?). Wreszcie obraz nie jest rozmyty (na oko pełna rozdzielczość PAL zamiast 544x576), logo jest wyraźne a i dzwięk brzmi znacznie lepiej (poprzednio było chyba jakieś 128 Kbps..). Wbrew temu co wieścili niektórzy z okazji przenosin do CP kanał poprawił, a nie jeszcze pogorszył jakość :).

Miałem o tym pisać wczoraj kiedy ktoś wspomniał o złej jakości. Moim zdaniem to zoomowanie oznacza rychłe przejście na 16/9. Skoro zoomują tzn. że już emitują w 16/9. Nawet reklamy bo w jednej był ucięty napis Herbapol :)

Rozdzielczość tego kanału to 704x576 a bitrate ~3,8-4,6. Tyle miałem na testowych nagraniach. Całkiem przyzwoite, polskie SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lecą zapowiedzi serialu Bates Motel. Ma pojawić się niecały miesiąc po amerykańskiej premierze. W tych zapowiedziach jest podany numer kanału w CP i jakichś dwóch kablówkach. To że nie będzie tego kanału w nc+ to wiem ale co z abonentami Cyfry+? Też go nie będą mieć? Zniknie wraz z przenosinami na nowy tr.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądając jakiś kanał (chyba Polsat) w bloku reklamowym zapowiadali serial "Bates Motel" w 13th Street i, że kanał będzie dostępny od czwartku w Cyfrowym Polsacie.

Reklama była pokazana w 16:9 i było na niej logo ekranowe kanału. Było dokładnie takie samo, ale mniejsze i w prawym, dolnym rogu. :D

Nie wiem czemu ale po obejrzeniu tego spotu na myśl mi przyszło to, że od jutra stacja może zacznie nadawać w 16:9. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając jakiś kanał (chyba Polsat) w bloku reklamowym zapowiadali serial "Bates Motel" w 13th Street i, że kanał będzie dostępny od czwartku w Cyfrowym Polsacie.

Reklama była pokazana w 16:9 i było na niej logo ekranowe kanału. Było dokładnie takie samo, ale mniejsze i w prawym, dolnym rogu. :D

Nie wiem czemu ale po obejrzeniu tego spotu na myśl mi przyszło to, że od jutra stacja może zacznie nadawać w 16:9. :D

Prędzej świat się skończy niż 13th street przejdzie na 16:9. :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spróbowałem obejrzeć "Motel Bates". Jeszcze do tego formatu 4:3 da się przyzwyczaić, zwłaszcza, że sam serial pokazują już w panoramie. Być może ten format 4:3 ucina coś z 16:9, ale jakość w tym okienku była przyzwoita. Wielgachne logo mnie denerwowało, ale w końcu wzrok przyzwyczaił się po ok. 10 minutach (to chyba największe logo ze wszystkich kanałów jakie mam).

Plus, że dają język oryginalny. Znając pobierznie j. angielski wszystko rozumiałem i nie potrzebowałem napisów, których ten kanał nie oferuje. Szkoda, że zarówno w wersji polskiej, jak i w angielskiej, kanał ciągle nadaje w wersji monofonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kanale też panuje jak na pozostałych stacjach Universala cenzura? Oglądałem ostatnio premierowy odcinek Bates Motel i została wycięta krótka scenka gwałtu. Nie chodzi tu o samą scenę tylko rzecz w tym że jej usunięcie całkowicie rozwaliło fabułę tego odcinka. Nie mogłem zrozumieć dlaczego w serialu kilka razy powtarzano że kobietę zgwałcono skoro z przebiegu wcześniejszych scen jasno wynikało że gwałciciel został powstrzymany przed popełnieniem tego czynu. Zorientowałem się dopiero kiedy oglądnąłem dziś jeszcze raz ten odcinek na internecie że scena jest wycięta.

No ale jak tu oglądać serial skoro się go cenzuruje? Przecież to nie kanał dla dzieci, pora emisji też odpowiednia(21.00) poza tym tego typu sceny można spotkać na innych kanałach w ciągu dnia.

Jaki to kanał kryminalny skoro cenzuruje się go jakby był kanałem dziecięcym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor był oczywiście. W zasadzie za taką reklamę powinni dostać jakąś karę od UOKiK za wprowadzanie klientów w błąd i reklamowanie towaru niezgodnego z rzeczywistością.

Nie jestem fanem dubbingu, ale reklamówka mnie nawet zaciekawiła ze względu na ten spolszczony krótki dialog, a także za sprawą widocznego 16:9. Niestety dostaliśmy od 13th Street papkę w formacie 4:3, z paskami tworzącymi kadr 14:9, z lektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena gwałtu na stole kuchennym w "Motel Bates"? Była dość mocna - szarpanie, kneblowanie, skucie kajdankami, rozerwanie majtek nożem, kilka pchnięć. To co oni tam wycięli? Wyraźnie widać było gwałt, a nie usiłowanie. Syn przerwał akcję w połowie. Chyba nie oglądałeś zbyt uważnie lub na chwilę przełączyłeś na coś innego i nie widziałeś jej. Ale na pewno scena gwałtu w pierwszym odcinku na "13th Street Universal Polska" była. Nawet przed emisją była plansza z ostrzerzeniem, że mogą pojawiać się sceny brutalne, erotyczne i wulgarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienie i tym samym rozwianie moich wątpliwości. Obawiałem się bowiem że podobnie jak główny Universal Channel ten kanał też cenzuruje treści, myliłem się. Faktycznie możliwe że w trakcie tych scen zmieniłem kanał bądź wyszedłem gdzieś na moment, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...