Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z golbi_84 Niepokalanów Puls to nie byłby zły pomysł tym bardziej że mamy zamieszanie wokół TV Trwam

Ciekawe z czego taki projekt by się miał utrzymać? W dobie wysokich kosztów nadawania naziemnego (nawet cyfrowego) oraz opłat koncesyjnych, ważne są wysokie przychody z reklam, a telewizja katolicka nie ma na to szans - a już na pewno nie wygeneruje takich pieniędzy by być opłacalnym biznesem. Pomijając fakt niejasnego finansowania TV Trwam, która nie emituje reklam a nadaje więcej transmisji "live" niż reszta nadawców, formuła TV Niepokalanów (metamorfoza w TV Puls), TV Niepokalanów II (upadek wraz z TV Puls) i TV Niepokalanów Puls (później zmiana nazwy i charakteru stacji) się nie sprawdziła na rynku - nikt nie ma na to pieniędzy, a już z pewnością nie Dąbski. Przypominam, że m.in. z tego powodu zmieniono koncesję TV Puls na uniwersalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakać się chce. TTV to jedyna jak dotąd tego typu telewizja, więc jaki ma sens twoje stwierdzenie iż będzie to "bis"? Po TV Puls nie można wiele wymagać, jednak nie oceniaj, póki nie zobaczysz. Mało tego w komunikacie nie podano, że Puls 2 w ogóle wystartuje w terminie, tylko do kiedy ma to zrobić według KRRiT i w którym multipleksie będzie nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z golbi_84 Niepokalanów Puls to nie byłby zły pomysł tym bardziej że mamy zamieszanie wokół TV Trwam

Ciekawe z czego taki projekt by się miał utrzymać?

Z reklam i telezakupów TV Niepokalanów nadawała bodajże od 15 wiec byłoby dużo czasu na telezakupy :) Wieczorem programy z archiwum TV Puls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakać się chce. TTV to jedyna jak dotąd tego typu telewizja, więc jaki ma sens twoje stwierdzenie iż będzie to "bis"? Po TV Puls nie można wiele wymagać, jednak nie oceniaj, póki nie zobaczysz. Mało tego w komunikacie nie podano, że Puls 2 w ogóle wystartuje w terminie, tylko do kiedy ma to zrobić według KRRiT i w którym multipleksie będzie nadawać.

No z Twojego punktu widzenia widać nie ma sensu moje stwierdzenie - łzy zalewają Ci oczy :) Mnie się nie podobają kanały z powielaną formułą a TTV jest takim (połowa tego co tam leci to odprysk z TVN)....co nie oznacza, że takich kanałów ma nie być. Oglądasz co chcesz.... ja nie zamierzam, jeśli to ma być drugie TTV. Zupełnie nie wie do czego zmierzasz bo zaraz piszesz, że nie można wiele wymagać od TV Puls. A jeśli ten Puls 2 będzie miało podobny profil do TTV to nie można go nazwać umownie "bis"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reklam i telezakupów TV Niepokalanów nadawała bodajże od 15 wiec byłoby dużo czasu na telezakupy :) Wieczorem programy z archiwum TV Puls

Po co powtarzać programy z nieaktualną tematyką? Masz strasznie wybujałą wyobraźnię niczym kolega @Poland. Pierwotnie TV Niepokalanów jako telewizja religijna nadawała bodajże przez większość dnia, reklamy jednak mogły zajmować 2 proc. jej godzinowego programu co było znacznym utrudnieniem dla jej działania - mogła natomiast utrzymywać się z datków. Po transformacji w TV Puls zmieniono całkiem zasady utrzymania stacji. TV Niepokalanów II natomiast nadawała popołudniami i nie emitowała reklam, przez co musiała liczyć jedynie na pieniądze od widzów. Życie pokazało jednak, że była uzależniona od płynności finansowej Telewizji Familijnej, bowiem upadek spółki oznaczał zakończenie emisji zarówno TV Puls jak i TV Niepokalanów II. Poza tym mieliśmy tam stos powtórek mszy świętych, nagrywanych dużo wcześniej z uwagi na brak funduszy, natomiast w TV Trwam posiadającej pieniądze z kosmosu, mieliśmy pełno programów na żywo. Święte słowo Ojca Dyrektora pozwoliło odebrać stacji wszelkich widzów TV Niepokalanów II i datki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Początkowo TV Puls 2 miał być kierowany do dzieci, co uważałem za dobry pomysł. Obecnie jednak uważam, że taki kanał w Polsce nie miałby szans utrzymać się wyłącznie z reklam. Po prostu nie byłoby aż tak dużego zainteresowania ze strony reklamodawców, tym bardziej że konkurencja jest bardzo silna. Jeżeli TV Puls wystartuje, to moim zdaniem będzie kolejnym kanałem ogólnotematycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Puls 2 to nadal niemała zagadka. Jestem ciekaw, w którą stronę pójdą, jaką grupę docelową wybiorą... Jeśli za partnera wybraliby ZPR, to można się spodziewać kanału semi-tabloidowego, skierowanego głównie do kobiet (ewentualnie z pasmami dla dzieci). Ten związek raczej nie do końca będzie szczęśliwy. Wydaje mi się, że ZPR ma ambicje na kanał całodobowy, a TV Puls na pewno na to nie pójdzie. Ciekawe więc jak to się rozwinie, o ile się rozwinie...

 

Przyszło mi na myśl jeszcze inne rozwiązanie, pewnie mało realne i nieco idylliczne, a mianowicie partnerstwo z TVP. Wówczas, jeśli za grupę docelową bierzemy dzieci, mamy świetny kanał dla najmłodszych i tych starszych. Archiwa TVP są pełne bajek - to nie powinno budzić wątpliwości. Ze strony TV Puls można by dorzucić jakieś wykupione licencje na bajki zagraniczne + nowe produkcje = świetny kanał z bajkami. No tak, tylko jak to już zostało poruszone dwa posty wyżej - co będzie z utrzymaniem, jakie będzie zainteresowanie reklamodawców? Mimo wszystko myślę, że jako jedyny ogólnopolski kanał dla dzieci, powinni się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub Mikołaj o nazwie Rydzyk. Nie rozumie takiej polityki stacji Puls 2 i ATM wygrać przetarg i prawie rok nic nie słychać poza komunikatami w internecie, a tylko paski tęczy. Mogły by dać jakiejś stacji tv dać przekaz na czas kiedy będą gotowi do startu, jak wy uważacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie tęczowa telewizja dla tęczowych gości .a dworak ma się dobrze za danie koncesji pasom, mimo ze odrzucił wiele ciekawych ofert telewizji które mają doswiadczenie w produkcji sygnału.Pasy plus 2 i brak kar pogarsza ofertę DVB-t co w starciu z płatnymi platformami jest korzystne dla płatnych platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...