Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obejrzałem filmik na YouTube - TV6 - napisy dla niesłyszących (2) i byłem zszokowany amatorszczyzną osób, które tworzą kanał TV6:

1. Napisy dla niesłyszących są wgrywane fizycznie na materiał zamiast być opcjonalne - emitowane przez TXT, bądź DVB i TXT. Osoba, która ich nie potrzebuje ma śmietnik na ekranie. Napisy teletekstowe obsługuje prawie każdy odbiornik telewizyjny, więc ich przeniesienie tam z ekranu nie spowodowałoby braku do nich dostępu przez osoby niesłyszące.

2. Emitują serial Włatcy móch, który powstał w 16:9 w windowboxie.

3. Grafika ekranowa jest koszmarna! Logo kanału jeszcze ujdzie, ale oznaczenia wiekowe na tym kanale to kompletna tragedia - nieproporcjonalne, nieprzezroczyste, za wielkie i jeszcze ten bezsensowny cień.

 

Tak jest obecnie:

tv61.png

Pełny filmik: http://www.youtube.com/watch?v=zKYScBYjbQ0

 

Tak powinno być:

tv62.png

Pełny filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loga i oznaczenia wiekowe akurat nie przeszkadzają mi aż tak bardzo, podobnie jak mojej rodzinie. Nie wiem dlaczego jesteście na nie aż tak cięci. Ale nadawanie materiału wykonanego w 16:9 w windowboxie to grzech! Przecież obraz takim sposobem zajmuje ledwo 60% ekranu, a powinien jak najwięcej.

 

Technicy są amatorami w Cyfrowym Polsacie. Na Polsat Crime nadawają z safe area i jest tak samo głupio jak na Tv6. safe area odbiera 30% powierzchni ekranu, a materiał spokojnie moglby byc nadawany dynamicznie na 100% ekranu.. może mi ktoś wyjaśnić dlaczego oni tak bardzo boją się iść na rękę widzom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem filmik na YouTube - TV6 - napisy dla niesłyszących (2) i byłem zszokowany amatorszczyzną osób, które tworzą kanał TV6:

1. Napisy dla niesłyszących są wgrywane fizycznie na materiał zamiast być opcjonalne - emitowane przez TXT, bądź DVB i TXT. Osoba, która ich nie potrzebuje ma śmietnik na ekranie. Napisy teletekstowe obsługuje prawie każdy odbiornik telewizyjny, więc ich przeniesienie tam z ekranu nie spowodowałoby braku do nich dostępu przez osoby niesłyszące.

Też mi to przeszkadza i utrudnia odbiór w oglądaniu. Np. YCD - przez te napisy jestem skupiony na nich niż na oglądaniu programu. Ale może z czasem poprawią to i będą wyświetlać napisy poprzez DVB/TXT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous
TV 6 emituje film z timecodem na ekranie. Lekkie przegięcie bo pachnie irańskimi kanałami. Obciach i tyle.

 

To chyba coś im się omyłkowo włączyło. Niedawno leciał ten film na TV4 i nie było tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak zobaczyłem jak nadają ten genialny film, to odrazu przełączyłem. Wszystko opada jak się takie coś widzi. Niedawno leciał w TV4 w pełnym 4:3 i to było dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...