Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oni piszą o możliwości przesuwania kanałów na WŁASNEJ liście po jej stworzeniu. Faktycznie ta podstawowa funkcjonalność chyba przerosła techników z CPT :)

Niektórzy mają dużo czasu i lubią układać własne listy, które co jakiś czas trzeba układać na nowo, ich sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż po sprawdzeniu instalacji antenowej doszedłem do wniosku że to tuner jest walnięty bo przy przełączeniu na kanały HD obraz się szatkuje i mrozi mimo dobrze ustawionej anteny sat.Potem kiedy przełączę na kanały SD dalej obraz zatrzymuje się a czasem po prostu nie ma żadnego sygnału.

Pytanie do speców z APS:

Jaką mam gwarancję że wymienią mi dekoder na inny,sprawny?Musiałbym go wysłać do Polski i chciałbym się dowiedzieć czy decyzja o wymianie zależy od widzimisię pana w APS czy od mojego żądania wymiany ponieważ nie jestem zadowolony z działania sprzętu?

Wymiana odbywa się HD5000 na HD5000 czy mogą go wymienic na inny tuner HD?

Problem bo w mojej rodzinnej miejscowości gdzie osobiście znam pana w APS nie mają akurat tego sprzętu na stanie.A tylko tam mogę dokonać wymiany.Nie muszę tłumaczyć chyba dlaczego tylko tam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem też bez przełącznika.Tuner zachowuje się po prostu dziwnie.Odłaczony z sieci na 5 min włącza się bez problemu,przełączam na HBO HD,obraz ok,żadnych zacięć oglądam film ponad godzinę.Do chwili aż przełączę na inny kanał,np.HBO 2HD.Znowu obraz się zatrzymuje,czasem zanika zupełnie.Nie przypomina to typowego szatkowania będącego wynikiem złego ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące parowania kart w HD5000, mianowicie:

a) czy mogę włożyć kartę z HD5000 do innego HD5000 i czy to będzie działać?

jeśli nie to

B) czy jest możliwość ponownego sparowania karty pochodzącej z HD5000 z innym egzemplarzem HD5000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu CP znalazłem taką notkę:

 

Jeżeli jedna z poprzednich opcji nie rozwiązała problemu, należy wznowić sygnał w inny sposób (Ponowne parowanie karty i dekodera). W tym celu należy połączyć się z konsultantem CP. Należy zadzwonić na Infolinię, wybrać sekwencję 3 - pomoc techniczna >> 1 - połączenie z konsultantem. Już na początku rozmowy możesz powiedzieć, jaki komunikat się pojawia i poprosić o ponowne parowanie karty i dekodera. Skróci to znacząco czas rozmowy i pozwoli innym oczekującym klientom, szybciej połączyć się z pomocą techniczną.

 

Mógłbyś się do niej jakoś odnieść?

Ponowne parowanie chyba jednak jest możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder HD5000 jest własnością CP, więc nie ma szans żeby Ci go sparowali z inną kartą. Parowanie kart ma miejsce w systemie operatora, ale nie zmienia to faktu że dekoder jest przypisany do konkretnej karty od samego początku, aktywacja to tylko włączenie nadawania uprawnień a nie parowanie karty z dekoderem. Zresztą ten komunikat to pojawił się chyba a propos wymiany kart kodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co sie kryje pod "beep" :)

Upieralbym sie, ze przy wymianie dostalem inna karte - inny numer, parametry szyfrowania. Szczegolow technicznych nie znam, ale, zdroworozsadkowo, nie wydaje mi sie, by Kudelski dostal zamowienie od CP na "karte dla Kowalskiego z Pcimia, o paraetrach takich i takich", a raczej - CP dostal partie kart i przy wysylce ustawial sobie w systemie pary karta-dekoder.

Takie moje kombinowanie, fajnie, gdyby wypowiedzial sie ktos znajacy temat blizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie i wreszcie dekoder nadaje się do użytku ;)

Koniec problemów z dźwiękiem przez hdmi (w przypadku mojego TV były to problemy na tyle poważne, że wymieniałem dekoder - niepotrzebnie i tak nie pomogło)

Nie przycina kanałów HD ani na 720p ani na 1080i - przedtem na 720 przycinało bardzo a i na 1080 czasem się zdarzało

Obraz danego kanału idealnie zsynchronizowany z analogicznym obrazem z innego dekodera: na poprzednim oprogramowaniu hd5000 miał duuuże opóźnienie

Szybsze przełączanie kanałów także zauważyłem

Brawo!

Jeszcze gdyby było jakieś pg+ pg- na listach kanałów to byłoby idealnie, ale już jest całkiem fajnie.

Brakuje jeszcze teletekstu!!!

No i trzeba popróbować uruchomić dysk USB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...