Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten dekoder od piątku. Moje spostrzeżenia:

PLUSY:

+ Ładny wygląd /jak dla mnie/

+ Bardzo szybkie włączanie odbiornika

+ Nie grzeje się w porównaniu do HDS 400E to jest lodowiec :)

+ Nic nie musiałem ustawiać po rozpakowaniu z pudełka, podłączyłem i syn od razu Disney Junior oglądał :)

+ Ładne OSD HD i szybkie jednocześnie, zero zawieszeń podczas pracy z OSD i menu

+ Dobra praca pilota, choć trzeba w miarę dokładnie celować w tuner

+ HDMI bez problemów śmiga, żadnych dziwnych komunikatów, kabel mój

+ Jakość obrazu jak dla mnie bardzo dobra, HD naprawdę bardzo ładnie się prezentuje /SONY Bravia 37 cali/

 

Minusy:

- wolne przełączanie kanałów /SD na 2 kropki, HD 3-4 kropki - idzie się przyzwyczaić/

- kilka razy zawiesił się podczas przełączania kanałów

- jakaś dziwna filozofia listy kanałów - przyzwyczaiłem się do innej :)

- dziwne nazwy list ulubionych /zwierzęce/ i ustawione na sztywno jakieś kanały CP a ja bym wolał czyste listy

- dziwne rozmieszczenie przycisków na pilocie

- pilot wykonany z badziewnego plastiku, klapka od baterii lata sobie

 

Podsumowując, póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym dekoderem. Jak na razie większość wad opisywanych na forum u mnie nie występuje. Dodam, że soft jest z września czyli najnowszy możliwy.

Pan z CP powiedział, iż trafiła na rynek partia wadliwych egz. a mój ma być ok. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szybkim włączaniem tego tunera to bym na Twoim miejscu uważał. Tuner jest tylko w stanie uśpienia więc nawet jak masz go "wyłączonego" to i tak żre prąd jakby był włączony. Przytrzymaj kilka sekund czerwony przycisk wyłączenia na pilocie a zobaczysz o co chodzi. Tuner na prawdziwym włączeniu zaskakuje po ponad 15 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz złączy hdmi w tv?

 

próbowałeś obracać kabel hdmi? Lub na innym kablu hdmi

 

sprawdź głośność na dekoderze najlepiej na max

 

jak nie pomoże zrób powrót do ustawień fabrycznych

 

 

jeżeli wina kabla, to weź dekoder+kabel hdmi+ zasilacz i idź do aps, żeby wymienili Ci kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem - przy przełączaniu kanałów słychać głośne trzaski z głośników - połączenie przez HDMI - telewizor LCD Samsung.

W czym tkwi problem ??

 

Niestety ta usterka tkwi w oprogramowaniu. Jedynym wyjściem jest nowy soft, lecz nie wiadomo kiedy się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem - przy przełączaniu kanałów słychać głośne trzaski z głośników - połączenie przez HDMI - telewizor LCD Samsung.

W czym tkwi problem ??

 

Niestety ta usterka tkwi w oprogramowaniu. Jedynym wyjściem jest nowy soft, lecz nie wiadomo kiedy się pojawi.

Ja mam soft najnowszy i takich problemów nie mam, dekoder śmiga bez zastrzeżeń. Albo wina tkwi w kablu lub w uszkodzonym dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z dekoderem HD 5000 - mianowicie po jakimś czasie od włączenia go przy próbie zmiany kanału dostaję czarny ekran - dzisiaj wymieniałem go w APS-ie i w nowym jest to samo, pomaga tylko wyłączenie z prądu co jest uciążliwe. Jest na to jakieś lekarstwo?

Jedynym lekarstwem jest ponowna wymiana na nowy tuner i tak do skutku aż będzie działał poprawnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...