Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pawelx40-i co dostałeś już ten dysk?Podaj jakieś szczegóły np.czy są jakieś ukryte foldery na dysku,w jakim systemie plików jest on sformatowany,nazwa kontrolera itp..A tak w ogóle to może rozkręć go i spróbuj zmienić dysk z kieszeni Polsatu, na jakiś inny i zobacz czy ten drugi będzie działać w tej kieszeni.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z punktów sprzedaży Polsatu w Szczecinie dyski są dostępne. Mam dekoder HD5000, więc poszedłem do sklepu zobaczyć jak wygląda sprawa z dyskami. Sympatyczny pan poinformował mnie, że owszem, dyski są u nich do nabycia za 250 zł, ale mają polecenie z Polsatu, by sprzedawać je wyłącznie nowym abonentom. Dyski dla dotychczasowych abonentów mają być wkrótce, ale co oznacza to "wkrótce" to nie wiem. Pan obiecał mi, że zadzwoni do mnie, gdy będzie miał do zaoferowania dysk również dla mnie. Przyznam, że nie spodziewam się telefonu z punktu zbyt szybko. O ile w ogóle.

We wszystkich punktach sprzedaży tak jest, czy może ktoś ze stałych abonentów jest posiadaczem tego dysku?

Bo ja rozumiem, że dla firmy klient, którego można złowić jest zawsze atrakcyjniejszy od już złowionego, ale przecież te dyski nie są za darmo, tylko za 250 zł. A oni nie chcą mi sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że są dyski i dyski :) Te pierwsze są do sprzedaży, a właściwie to wydzierżawienia razem z HD5000, w tej chwili tylko przy nowych umowach, chociaż nie wiem czy przy przedłużeniu z nowym dekoderem też nie ma takich ofert, są one na stanie w systemie więc nie ma możliwości ich sprzedaży. Ale są też te drugie dyski, nie ewidencjowane w systemie, przeznaczone do sprzedaży każdemu, nawet tym co nie mają CP :) Widocznie w tym APSie nie ma tych drugich dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ogłoszę wielkiej nowiny, ale na stronie CP w zakładce nasze dekodery dodano Dysk DTU 320.

Ponadto napisano, że : "Dysk DTU 320 jest dostępny: w zestawach z dekoderem HD 5000, samodzielnie w sprzedaży detalicznej w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski na sprzedaż (250zł) dopiero się pojawią w APS-ach. Będzie mógł je kupić każdy.

Obecnie podłączyłem dysk DTU320 pod HD5000 i dekoder przywitał mnie radosnym komunikatem, że został wykryty dysk dedykowany do dekodera HD5000 i czy chcę go przygotować do współpracy z dekoderem. Formatowanie jest błyskawiczne. Na belce informacyjnej z numerem i nazwą kanału na zielonym pasku postępu programu pojawia się czerwony pasek informujący o czasie bufora nagrania. nagranie można zaprogramować z EPG lub naciskając przycisk REC na pilocie. Podczas nagrywania programu, aby przejrzeć EPG trzeba przerwać nagrywanie.

 

Dysk podłączony do komputera z Windows XP został wykryty (Samsung HM321HI), poprawnie rozpoznany i zainstalowały się sterowniki.

Etykieta dysku: CP_PVR

katalog nagrań: Records/lp

w katalogu znajdują się pliki: cred.prm oraz lp bez rozszerzenia (o największej pojemności), lp.idx (25kB), lp.rap (2kB), lp.ifo (2kB)

każde nagranie pojawia się nowym katalogu: Records/r0000, Records/r0001, Records/r0002, Records/r0003

W każdym katalogu sruktura plików jest taka sama, plik bez rozszerzenia jest plikiem z nagraniem. Nie udalo mi się jeszcze materiału odtworzyć na komputerze. All Player informuje, że brak lub nieznany kodek, ale format obrazu 4:3 lub 16:9 nagrania rozpoznaje prawidłowo.

 

Nagrałem na dysku 3 różne programy o różnych czasach trwania (najkrótszy 28sek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski na sprzedaż (250zł) dopiero się pojawią w APS-ach. Będzie mógł je kupić każdy.

Obecnie podłączyłem dysk DTU320 pod HD5000 i dekoder przywitał mnie radosnym komunikatem, że został wykryty dysk dedykowany do dekodera HD5000 i czy chcę go przygotować do współpracy z dekoderem. Formatowanie jest błyskawiczne. Na belce informacyjnej z numerem i nazwą kanału na zielonym pasku postępu programu pojawia się czerwony pasek informujący o czasie bufora nagrania. nagranie można zaprogramować z EPG lub naciskając przycisk REC na pilocie. Podczas nagrywania programu, aby przejrzeć EPG trzeba przerwać nagrywanie.

 

Dysk podłączony do komputera z Windows XP został wykryty (Samsung HM321HI), poprawnie rozpoznany i zainstalowały się sterowniki.

Etykieta dysku: CP_PVR

katalog nagrań: Records/lp

w katalogu znajdują się pliki: cred.prm oraz lp bez rozszerzenia (o największej pojemności), lp.idx (25kB), lp.rap (2kB), lp.ifo (2kB)

każde nagranie pojawia się nowym katalogu: Records/r0000, Records/r0001, Records/r0002, Records/r0003

W każdym katalogu sruktura plików jest taka sama, plik bez rozszerzenia jest plikiem z nagraniem. Nie udalo mi się jeszcze materiału odtworzyć na komputerze. All Player informuje, że brak lub nieznany kodek, ale format obrazu 4:3 lub 16:9 nagrania rozpoznaje prawidłowo.

 

Nagrałem na dysku 3 różne programy o różnych czasach trwania (najkrótszy 28sek).

A jaki jest system plików? A może przegranie wszystkiego z tego dysku na inny pomoże w rozpoznaniu dysku nie od CP? Kurcze kupować następny dysk kiedy w domu ma się już jeden czy dwa zewnętrzne dyski. Może wrzuć na jakiś upload te pliki z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pójść w innym kierunku i sprawdzić czy wymiana dysku w obudowie na większy jest możliwa, wtedy od razu wepchnąć 1TB ;)

 

Samsung HM321HI nie jest dyskiem USB, to dysk SATA i wymaga jeszcze obudowy. Prawdopodobnie dekoder wykrywa nie dysk a obudowę. Być może obudowa ma system szyfrowania w sobie i szyfruje zapisywane informacje pod konkretny dekoder.

 

Jakby co to można spróbować dysku z obudowy w innej obudowie jak zadziała to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP tak sobie sprytnie właśnie wykombinował uniemożliwiając współprace innych dysków z HD5000 i zmuszając niejako abonentów do kupna dysków made by CP.Taki mały monopol....

Dyski tanieją ale raczej w CP nie należy się spodziewać drastycznej obniżki cen dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...