Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji dekodera pojawil sie u mnie problem z pilotem. Musze zmieniac kanaly na dekoderze, poniewaz pilot nie reaguje "na nic". Ma ktos z Was podobny problem?

Jakiś czas temu o tym pisałem, na wcześniejszym sofcie. Też mi przestał działać. 2 tygodnie prawie, został odłączony i miałem go zawieść do punktu, ale nie miałem czasu i tak dwa dni leżał. Odłączony od wszystkiego. Zawiozłem, a tam działał. No i od tamtego czasu działa. Nie pomagało odłączanie prądu. Pilot był dobry.

Teraz jest OK, nawet mi się bardziej podoba, tylko długi czas wczytywania. No i używam Euro-złącza, więc nie mam problemu z HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CSA - przecież wygenerowana grafika jest podawana do wyświetlenia na obu wyjściach (HDMI oraz SCART) bez względu na rozdzielczość. Oprogramowanie dekodera generuje komunikat błędu (HDCP) i stąd zostaje on wyświetlony na TV podłączonym do SCART, natomiast na TV podłączonym przez HDMI nie jest wyświetlony ten komunikat, bo TV ten jest wyłączony. O ironio błąd ten generuje wyłączony TV. Ot cała tajemnica problemu EDIT: Limax. ;)

Nowy soft nic nie zepsuł tylko wprowadził wyświetlanie kolejnego komunikatu błędu.

 

Przepraszam Adrian, pomyliłem użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko mój problem.

Nie wmawiaj mi :wink: i innym że to jest takie niby ulepszenie softu.Ten komunikat wyskakuje właśnie przy podłączeniu przez HDMI a nie przez SCART.Włączam TV potem tuner i wyskakuje mi ten głupi komunikat.U mnie znika a u innych zostaje i przysłania pół ekranu więc to zwykły BUG w sofcie a nie żadna przydatna informacja rodem z CP.

Przed zmianą softu wszystko było OK.Jedynym problemem było nie działające EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...powtarzam po raz kolejny.HDMI ma działać dobrze.Po to jest.Nie widzę żadnego sensu w wyświetlanym komunikacie.Ja nie używam złączy SCART i są dla mnie zbędne.Mam nadzieje że "spece" z CPT poprawią wkrótce ten soft.Ja na razie jeszcze wybaczam im te problemy wieku dziecięcego HD5000.Jest szansa że z kolejnymi wersjami softu tuner będzie coraz lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego, czy jakoś tak? Ja widzę więcej wad, niż zalet tego softu. Ile procent abonentów kupi dysk do tego tunera, może z 2-5%. Chyba, że dodanie USB ma w zamyśle techników CP jakiś związek z przyszłą usługą multiroom. Zbliża się okres świątecznych "żniw" i to nie jest odpowiedni czas na "eksperymenty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę Samsunga. Miałem Samsunga 370 od CP, Pace PVR od Cyfry, a teraz ITI-2850ST i nigdy nie miałem żadnego komunikatu, ani żadnych problemów z hdmi. Patrząć z perspektywy zwykłego użytkownika, co mn ie interesuje negocjonowanie protokołów między tv a tunerem. Tuner ma się uruchomić szybko, bez problemów i zbędnych komunikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o sytuacji kiedy podłączacie Dekoder do dwóch TV, jeden za pomocą HDMI i drugi za pomocą EURO (niektóre sprzęty nawet tego nie mają, działa albo to albo to) i wyłączacie TV podpięty pod HDMI, to na drugim (tym po EURO) pojawi się komunikat o błędzie HDCP (i to jest normalne). Jak chcecie się pozbyć komunikatu to alb wyłączacie TV HDMI z prądu albo odłączacie kabel HDMI od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W jednym z postów (nie mogę go znaleźć), jest informacja, że w nowym sofcie - dłuższe przytrzymanie przycisku wył. nie działa tzn. tuner nie przechodzi w stan czuwania (zmniejszony pobór mocy). Proszę o potwierdzenie.

Pozdrawiam

 

To dziwne, u mnie po aktualizacji ta funkcja działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Nie ma sensu kłócić się o to czy zachowanie danego sprzętu jest normalne czy nie jest.Kombinowanie z włączaniem telewizora po to żeby zniknął komunikat informujący o jakiś tam negocjacjach tunera z TV jest jakiś tam wyjściem,ale tymczasowym i nie usunie problemu.

Problem mogą usunąć spece z CPT którzy pewnie czytają takie fora i zbierają opinię o tym co "nabroili".Dzwoniąc na infolinię usłyszymy że to normalne albo że mamy pewnie nieaktualny soft w TV,i że to wina TV a nie HD5000.Stąd moje obawy co to celowości chodzenia z dekoderem do APS.Żadna pewność że wymienią mi tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 370G też nie produkuje żadnego komunikatu, to samo wszystkie dekodery Opticuma. Natomiast Arivy robią czasem problemy. Normalne sprzęty jak nie wynegocjują połączenia HDCP to obniżają jakość sygnału na wejściach do 576i, czasem pojawia się komunikat ale wciśnięcie OK załatwia sprawę (np. ADB podpięty przez DVI do monitora komputerowego). Problem z wyłączonym TV widzę po raz pierwszy ale może być do zaczątek czegoś dobrego - HDMI CEC, może wkrótce uda się sterować dekoderem za pomocą pilota TV? Wiem jaja sobie robię, czegoś takiego w CP długo nie zobaczymy. Takie rzeczy tylko w dobrych amplitunerach i dekoderach Busha na angielski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam następujący Mam pakiet mini hd kanały polsat hd,tvp hd ,tvn hd przycina mi się na chwile obraz jakby była sekundowa stopkladka .Reszta kanałów sd działa bardzo dobrze nie szwankują mam wgrane te najnowsze oprogramowanie dekodera przeznaczone do nagrywania na dysk zewnętrzny .Wymieniłem antene na 90 cm firmy corab za 135 pln i nic to nie zmieniło .Siła sygnału na wskażniku w dekoderze maksymalna jakość sygnału (dolna zielona kreska ok 70% ) nie da się ustawić przezemnie lepiej profesjonalista specjalnym miernikiem uzyskał by nieco lepszy wynik .Sygnał na tych wskażnikach jsest stabilny i nie pływa .Mam nadzieje że te nowe opragromowanie jest nie dopracowane za wrażliwe na kanały hd .Mieszkam w południowo-wschodniej części kraju 120 km na wschód od Warszawy .Proszę o informacje jaką jakość sygnału Państwo uzyskują w waszych zestawach satelitarnych?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Problemem okazała się rozdzielczość ja preferuje 720P lepsza jakość u mnie obrazu hd niż 1080i . Na rozdzielczości 1080i problemy z przycinaniem obrazu na kanałach hd ustąpiły wszystko chodzi idealnie na 720 p się przycina .Ustawienia w tv w menu nie mają na to wpływu panasonic plazma 50 cali miałem poprzednio platforme N i też obraz 720 p był u mnie znacznie lepszy tv philips 37 cali ostrość,głębia kolorów ,czerń i biel .Moim zdaniem powodem jest niedopracowane nowe oprogramowanie dekodera .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem rozdzielczość 720p i na tej kanały HD mi przycinają, natomiast na 1080i jest wszystko dobrze. Zależy to pewnie od kompatybilności telewizora z dekoderem, ja mam Sharpa LC-42DH77EV i jak na razie nie mam żadnych problemów z nowym softem. O plusach i minusach nowego oprogramowania nie będę pisał bo już było o tym sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to co pisze dziabolek7 Sygnał dostaje cyfrowy 1080i i jak musi coś z nim kombinować i podawać progresywnie to może mu coś zacząć odbijać. Najlepiej od razu przesłać na telewizor i niech się Sharp martwi co dalej :]

 

Antena Corab 90cm to jeszcze nic nie znaczy, dużo zależy od konwertera i oczywiście od transpondera na którym sprawdzasz. Jesli masz Lemona to powinna być siła sygnału 100%, jakość 90% na większości transponderów. Acha przytrzymaj czerwony klawisz na pilocie by sprawdzić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: Witam dziękuje za informacje Antena Corab 90 cm ,konwerter Inverto Silver Tech High Performance Universal Twin Lnb Low noise figure 0.2 db Hd redy ( nie wiem czy jest wystarczający jakościowo cena 75 pln czy lepszy konwerter poprawi jakość sygnału ? Mam siła pierwszy górny pasek 100 % jakość oceniam dolny pasek zielonu ma 70 % .Telewizor Panasonic Tx-P50g10e Plazma z 2010 roku potwierdzam nadal jest wszystko ok w rozdzielczości 1080 i mam pakiet mini hd polsat co dziwne w rozdzielczości 720 p radzi sobie kanał Polsat HD nie przycina a jak już to bardzo żadko raz na kilka minut natomiast kanały TVP HD i TVN HD bardzo przycinają na 720 p mam na tej rozdzielczości znacznie ogólnie lepszy obraz niż 1080i .Mimo wszystko udało mi się poprawić jakość obrazu w 1080i ustawiając ostrość w tv na max 1-10 na 10 i o jedną kreske podnosząc kreske .Ciekawy jestem czy kiedy kupie ( gdy będzie dostępny ) do nagrywania Moim zdaniem nie powinien kosztować więcej niż 200 pln czy nagrywając materiał w 1080i odtworzę z dysku w rozdzielczości 720 p ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...