Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dyski są powszechniej dostępne od USB DVB-T i mają jeden rodzaj sterowników, są pamięcią masową, z tunerami już tak nie jest, czyli jak n-ka miała to rozwiązać, dać do Turbo sterowniki do każdego dostępnego na rynku tunera USB DVB-T? Jak widzisz nawet przywołana przez Ciebie n-ka umożliwia podłączanie każdego dysku do swojego dekodera który to obsługuje. Cenię Cię kolego za wypowiedzi na forum, ale tym razem porównanie całkowicie nietrafione i nasycone negatywnym stosunkiem do n-ki :)

Niech sprzedaż oferty CP nie przesłania nam logiki i trzeźwego spojrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziobalek - Zmierzam do tego, że wspomniane przeze mnie DVB-T USB kosztowało 129zł na własność a dekoder był wypożyczony i po rozwiązaniu umowy zostwało się z kompletnie bezużytecznym urządzeniem za 129zł. Tuner ten działał tylko w nboxie. Ja do tego piję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to stick działa też na kompie i nie trzeba być informatykiem żeby go uruchomić (jakieś tam stery są kompatybilne) - ale mniejsza o to :) Dysk 500GB do Sagemcoma już od dawna jest oferowany, a przynajmniej był przez zamówienie internetowe lub telefoniczne, nie wiem jak teraz bo niby dają umowę krótszą (29 mies.) niż w APS. Wracając do tematu dysk do HD5000 to moim zdaniem jest to krok wstecz, współpraca tylko z dedykowanym dyskiem, kiedy inne platformy oferują już swoje dekodery bez tego ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się pojawiły sterowniki, których nie było kiedy odbywała się wielka ich sprzedaż. ;)

 

500GB dyski na pewno były w ofertach starych z dekoderem Sagemcom przy zamówieniu przez internet. Obecnie z tego co widzę na stronie to nie ma już wyboru dekoderów. Przy premium jest Sagemcom z czynszem na 29miesięcy, przy Familijnym HD+1 i Familijnym HD jet dekoder HD5000 a przy Mini HD jest SD CPT.

 

Dyski się będą sprzedawały. Cyfrowy Polsat wie co robi. Potrafią liczyć i zarabiać pieniądze (i ja też). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 500GB do Sagemcoma już od dawna jest oferowany, a przynajmniej był przez zamówienie internetowe lub telefoniczne, nie wiem jak teraz bo niby dają umowę krótszą (29 mies.) niż w APS. .

 

O widzisz to nawet szczerze mówiąc nikt o tym nie informował, a klienci przychodzili już do nas z deko z PartyLine. Co do dysków do HD 5000, to poczekajmy, Może być tak że te dyski będą na własność, a później będzie można normalnie po sformatowaniu korzystać dla własnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DivX to wykluczone, takie pliki wymagają licencji na DivX, producent nie posiada takowej i pewnie nie będzie jej kupował. Co do dysków to nie mogą być to dyski od Sagemcoma, bo te są na SATA a nie USB. Chyba że załatwią jakąś przejściówkę. Na pewno oferowane dyski będą miały hasło ATA albo będą w jakiś sposób szyfrowane jak w ADB2850, ja liczę na to że dyski będą dostępne dowolne jakie można kupić a po prostu dekoder będzie tworzył szyfrowaną partycję na której będzie zapisywał swoje dane.

 

Dołączenie dysku da nam jeszcze jedną możliwość - zapis EPG do pliku!!! To powinno całkowicie rozwiązać problemy z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o współpracę dysku, to może być tak, że trzeba będzie zaopatrzyć się w odpowiedni model, zmienić sterownik i wszystko powinno działać. Podobne działanie jest wykorzystywane przy dyskach do starszych Xboxów 360. Chyba że CP wpadnie na "świenty" pomysł parowania dysku z dekoderem, co według mnei jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały działają po aktualizacji.

 

Na kanałach SD pojawiają się 2-3 pomarańczowe kulki na ekranie zanim się kanał (obraz) pojawi, na kanałach HD 3-4 kulki się pojawiają. Kulki wyglądają na "umilacza" czasu przełączania kanałów. ;)

 

Ogólnie MENU wygląda jakoś przyjemniej dla oka. Tylko ekran RADIO został po staremu.

 

Podłączyliśmy pendrive 2GB i obecnie się od około 5 minut formatuje w dekoderze HD5000 ;)

Zdjęcie 1

Zdjecia 2

 

PS. Jeśli ktoś się do nie po niego wybiera to mam tylko jedną sztukę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się że nie macie tej aktualizacji.

No tak...mam nowy sof od wczoraj i:

-Tuner zaczął wariować.Po naciśnieciu pilota jeden raz kanały skaczą po 10-15 do przodu i do tyłu.Po włączeniu menu sam się przełącza na kolejne opcje mimo że nie dotykam pilota!

-Przy prawidłowej instalacji Sat nagle przestaje widzieć sygnał z anteny.Raz sygnał jest bardzo dobry a nagle zanika zupełnie.Paski sygnału lecą do ZERA.

-Kanały HD nie działają!Jest dzwięk ale obrazu albo nie ma albo mrozi się jak głupi.Nie da się tego oglądać.Instalacja antenowa jest OK,mam też Samsunga HD i on działa bez zarzutu.

-Te "kulki" mnie nie denerwują,nawet mi się podobają ale... zdarza się tak że po prostu nagle przestają sie pojawiać przy przełączaniu kanałów.10 minut pózniej są znowu!

-Na moim telewizorze LCD Philips co jakiś czas zanika głos.Pomaga wyłaczenie i ponowne włączenie TV.

-Menu jest nawet ładne ale jak już zmienili grafikę na HD to czemu zapomnieli o dostosowaniu do tego standardu planszy RADIO,wygląda FATALNIE,same pixele !!! ????

-Aktualizacja pobrała się automatycznie bez mojej wiedzy i mojego udziału.

-Żaden z moich dysków nie jest widoczny dla tunera.

-Po włączeniu tunera wyskakuje komunikat:"Uwierzytelnienie HDCP przy próbie połączenia HDMI nie powiodło się"-czy tak podobnie,komunikat pojawia się bardzo szybko i znika.

-Po wyłączeniu tunera na ekranie telewizora pozostaje obraz,coś takiego jak stop klatka.

Na forach są już informacje że wiele kanałów nie działa.

 

No ta tak na razie.Tuner chyba powędruje do wymiany. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dla tych którzy wierzą że nadzieja umiera ostatnia:

-Nie ma możliwości przesuwania kanałów na ułożonej liście kanałów.Sytuacja bez zmian w porównaniu do starego softu.

-Wyczytałem już że niektórym użytkownikom nie działają m.in - PSN, TVN HD, TVN HD+1, TV 6, POLSAT JIM JAM, POLSAT HD.

U mnie Polsat działa ale już jego wersja HD nie,TVN-y w wersjach HD działają ale nie mam wersji HD:HBO,Cinemax 1 i 2,PS ,NGC ,NGC Wild,Animal Planet,Axn,Discovery,Fox,Fox Life,Eurosport.

 

Wydaje mi się że nie macie wpływu na aktualizacje.Chyba że odłączycie tuner od sieci albo anteny.Przypominam że u mnie pobrała się bez mojej zgody,kiedy tuner był w stand-by.Nie musiałem nic wciskać ani na nic się godzić.Ot...taka mała niespodzianka gratis od CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...