Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam philipsa 32pfl9632d/10 i po wgraniu sie nowego softu brak obrazu przez hdmi kanały przełącza ale brak obrazu i foni sprawdziłem na innym philipsie nowszym 32 cale 7605 i na tym dziala wczesniej miałem ten sam problem w dekoderze samsunga po wgraniu nowego softu nie szedł obraz i fonia przez hdmi przez euro obraz jest i fonia. Na jaki dekoder wymienić poradzcie bo juz nerwów nie mam po prostu Philips nie działa z tym nowym softem i nie bedzie działał bo softa na pewno nie poprawią tylko wymiana na inny dekoder mi została samsung tez odpada to jaki wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim dekoderze pojawił się przed chwilą nowy soft. Potwierdzam wcześniejsze spostrzeżenia użytkowników tego dekodera: zdecydowanie wydłużony czas przełączania kanałów, / szczególnie na kanałach HD/ oraz niestety zauważalna gorsza jakość obrazu. EPG działa na razie prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nowy soft. Ogólnie mi się podoba.

Minusy

-Przezroczysta ramka wokół menusów.

-Za nisko jest zegar.

-Za wysoko są ramki.

-Pogorszona jakość na kanałach SD (a każdy wie, że nawet dobrze wyświetlane nasze kanały są brzydkie.).

-Wolne przełączanie.

Plusy

-Czytelny interfejs.

-Zielony pasek programu.

-Czytelne EPG, które na razie jest na każdym kanale.

-Wreszcie widać poziom głośności.

 

Ogólnie 6/10 Fajnie jak by te przezroczyste ramki usunęli i poprawili trochę jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam philipsa 32pfl9632d/10 i po wgraniu sie nowego softu brak obrazu przez hdmi kanały przełącza ale brak obrazu i foni sprawdziłem na innym philipsie nowszym 32 cale 7605 i na tym dziala wczesniej miałem ten sam problem w dekoderze samsunga po wgraniu nowego softu nie szedł obraz i fonia przez hdmi przez euro obraz jest i fonia. Na jaki dekoder wymienić poradzcie bo juz nerwów nie mam po prostu Philips nie działa z tym nowym softem i nie bedzie działał bo softa na pewno nie poprawią tylko wymiana na inny dekoder mi została samsung tez odpada to jaki wybrać?

 

Mam Philipsa 37PFL5405H i też dzwięk znika mi nagle przy przełączaniu kanałów.Niestety HD 5000 "gryzie się" z Philipsami i potrzebna jest tutaj ingerencja programistów z CPT którzy muszą w końcu zrobić jakąś poprawkę do softu.

Czy ktoś ma problem o którym pisałem już wcześniej?

Po włączeniu najpierw telewizora a następnie tunera wyskakuje mi komunikat:"UWIERZYTELNIENIE HDCP URZĄDZENIA HDMI PODŁĄCZONEGO DO DEKODERA NIE POWIODŁO SIĘ"

Mam to na obu telewizorach-Samsung i Philips.

Soft w Philipsie aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsat sport hd zaświecił po dziesiątej kropce, dzięki nowemu softowi możemy mierzyć czas włączenia kanału w nowej jednostce - Kropce ;), ciekawe jak będzie spisywał się dekoder z dyskiem zewnętrznym..?

 

Edit: doznałem szoku bo EPG działa :brawo:

 

Edit2: podpinałem dwa różne dyski zewnętrzne; Philipsa 160GB i Toshibę 320GB i niestety ale za każdym razem wyskakuje "Wykryto dysk, który nie może współpracować z dekoderem." - szkoda

 

Edit3: zauważyłem że nie wyskakuje błąd wyszukiwania programów przy przeszukiwaniu ręcznym transponderów gdzie ten problem był wcześniej, np. na 12015 gdzie miałem problemy z zainstalowaniem TRT Belgesel i musiałem instalować wszystkie programy, nie można usunąć Polsat Sport News z listy ulubionych na kanale 16, nadal brak możliwości przesuwania programów na liście ulubionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder "HD 5000", rano działał a teraz brak dźwięku, obraz to migające ukośne paski, w pakiecie familijnym dostępnych jest tylko 10 programów - 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 99 - szlag trafił dekoder czy to urok nowego oprogramowania?

 

Edit:

Okazało się że taki efekt widać na telewizorze włączonym na któryś analogowy kanał. Pomogło ustawienie tv na AV (dekoder poprzez euro). Po aktualizacji oprogramowania włączyły się kanały radiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście problemy (szatkowanie się) z odbiorem kanałów HD z tr.12265 V-Polsat HD,Polsat Sport HD,HBO HD,AXN HD,FOX Life HD i inne ?

U mnie są problemy z odbiorem w/w z tego właśnie transpondera.O tyle dziwne że sygnał mocny a na Samsungu HD działają bez problemu.

 

Na niektóre z waszych problemów jest rada:

Przed (jeśli robicie to manualnie) lub po aktualizacji (jeśli dekoder zrobił to sam) softu powrót do ustawień fabrycznych i wyłączenie z pradu na 5 min.Potem ponowna instalacja kanałów CP.

U mnie po tym jak tuner sam się "przerobił" na nowy soft też były takie cyrki z kanałami,menu samo się włączało i przełączało,nawet kanały SD nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

I od razu zadaje pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. W jaki sposób włączyć napisy na tvn ( oczywiście w paśmie kiedy leci z oryginalna ścieżką). Jedynie jak włączam język oryginalny to nadaje w Dolby Digital w wersji oryginalnej ale bez napisów. Wiele próbowałem z ustawieniami i nic.

Czy ktoś ma mądry pomysł z tym dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście problemy (szatkowanie się) z odbiorem kanałów HD z tr.12265 V-Polsat HD,Polsat Sport HD,HBO HD,AXN HD,FOX Life HD i inne ?

U mnie są problemy z odbiorem w/w z tego właśnie transpondera.O tyle dziwne że sygnał mocny a na Samsungu HD działają bez problemu.

 

Na niektóre z waszych problemów jest rada:

Przed (jeśli robicie to manualnie) lub po aktualizacji (jeśli dekoder zrobił to sam) softu powrót do ustawień fabrycznych i wyłączenie z pradu na 5 min.Potem ponowna instalacja kanałów CP.

U mnie po tym jak tuner sam się "przerobił" na nowy soft też były takie cyrki z kanałami,menu samo się włączało i przełączało,nawet kanały SD nie działały.

 

 

Pobrało się u mnie nowe oprogramowanie. Jak na razie zero problemów. Nie musiałem nawet przywracać ustawień fabrycznych (dzięki czemu zachowałem swoją listę kanałów). Pewnie problemy dotyczą niektórych egzemplarzy dekodera.

 

Pasek mocy sygnału mam na maksa. Pasek jakości ok 70%.

 

@up. z tego co wiem to ten model nie obsługuje napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...