Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka szybkich odpowiedzi: anteny corab to jest niska półka,nie brać wszystkiego do siebie co mówią konsultanci cp, to są studenci zatrudnieni na dzieło ich fachowość zależy od czasu jaki pracują czy to jest 2dni czy może miesiąc, konsultanci są podzieleni na konsultantów dla klienta( krótki staż pracy) i dla przedstawicieli aps-u (dłuższy czas pracy) a co dysku to sprawdzę w poniedziałek cz faktyczni WD działa ,próbowałem na różnych pendrivach i dyskach zewnętrznych i jak na razie kicha. Multirom w Cp od 15-11-2011 z przecieku dekodery w jakiejś formie mają być blisko siebie (nie będzie można drugiego dekodera dać koledze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje o czerwonym przycisku na pilocie ( bardzo wygodna funkcja ) .Poziom sygnału mam na transponderach od 70 % do 80%-90% na kanałach Polsat HD i Tvp HD jest najlepsza jakość sygnału ok.90 % .Tvn Hd około 75% .Kanały SD 70%-75% siła sygnału niezmienie 100 % na wszystkich kanałach .Podłączyłem dysk zewnętrzny Western Dygital WD Elements 1000 gb dekoder go nie wykrywa nie jest kompatybilny .

Podłączyłem pandrive Kingston Dt101 G2 16 gb pojawił się komunikat wykryto dysk który nie może współpracować z dekoderem .Na rozdzielczości 1080i kanały hd się nie zacinają na 720 p zacinają się z anteny Corab 90 cm aluminiowa malowana proszkowo jestem zadowolony na stronie producenta firma reklamuje się wieloma nagrodami i że jest wiodącym producentem w europie ile w tym prawdy nie wiem antena kosztowała 135 pln za tą cena była alternatywa w postaci firmy Triax niestety w moim mały mieście nie dostępnej a przez Allegro nie zamawiałem z powodu nietypowych gabarytów towaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyciąga 90% to jest dobrze. 100% miałbyś z Astry 19.2. Antena Corab to dobra antena, jednak cena 135zł to troszkę przepłaciłeś, bo ona normalnie 110-120zł kosztuje ale jest aluminiowa więc długo Ci będzie służyć. Z drugiej strony 15zł różnicy to koszt wysyłki. Ewentualna korektę możesz wykonać ustawiając skos konwertera, czyli lekko obracając konwerter w obejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujecie te Triaxy, Coraby, Inverta, a tak na prawdę nie ma to wpływu na jakość sygnału (ewentualnie trwałość sprzętu). Stara antena po Wizji + konwerter 'no name' i można ustawić jakość na poziomie 90-100%. Chcecie to się bawcie, ale sensu logicznego to nie ma. Przycinanie obrazu przy 720p jak już zostało wyjaśnione wynika z błędu w oprogramowaniu, dekoder nie daj rady z przeskalowywaniem obrazu. Chyba, że wcześniej było tak samo, to by znaczyło że to nie kwestia softu tylko hardwaru. W każdym razie antena nie ma tu akurat nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu aktualizacji notorycznie znika mi głos po przełączaniu kanału. Tzn. skacze po kanałach, aż na którymś z kolej głos wysiada i choćbym nie wiem co robił (przełączał kanały, zciszał, zmianiał ustawienia) jest kompletna cisza na każdym z kanałów.

 

Pomaga wyłączenie i wyłączenie dekodera, tyle że potrafi się to pojawić co drugi kanał !! Wczoraj podczas przełączania między kanałami muzycznymi musiałem w ciągu 10 minut kilkakrotnie włączać/wyłączać dekoder, strasznie denerwujące.

 

Spróbowałem przełączyć obraz z 1080i na 720p i problem zniknął, ale za to obraz na TVN HD zaczął klatkować co jakiś czas (na kanałach SD spokój innych HD nie sprawdzałem).

 

Ja nie wiem, oni nie testują nowego oprogramowania czy co? Jak tak to niech chociaż dadzą opcję powrotu na poprzednią wersję :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie ma znaczenia jaką rozdzielczość ustawię.Tuner i tak ma problem z odbiorem kanałów HD,głównie nadawanych z tr. CP.

Kłopoty z dzwiękiem to chyba już standard w HD5000 po aktualizacji softu.

 

Witam kilka szybkich odpowiedzi: anteny corab to jest niska półka,nie brać wszystkiego do siebie co mówią konsultanci cp, to są studenci zatrudnieni na dzieło ich fachowość zależy od czasu jaki pracują czy to jest 2dni czy może miesiąc, konsultanci są podzieleni na konsultantów dla klienta( krótki staż pracy) i dla przedstawicieli aps-u (dłuższy czas pracy) a co dysku to sprawdzę w poniedziałek cz faktyczni WD działa ,próbowałem na różnych pendrivach i dyskach zewnętrznych i jak na razie kicha. Multirom w Cp od 15-11-2011 z przecieku dekodery w jakiejś formie mają być blisko siebie (nie będzie można drugiego dekodera dać koledze)

 

Na tym polega Multiroom że dekodery powinny być w obrębie np.jednego mieszkania.Ale jak kolega mieszka niedaleko.... :lol2:

Corab robi dobre anteny i nie jest to żadna niska półka tylko standard.Może ich anteny nie dorównują tym najdroższym ale są lepsze niż wiele tanich anten jakie można kupić w PL.Jak dla mnie znaczenie ma wielkość anteny i jej ustawienie oraz typ konwertera.Wiem bo mieszkam daleko na północy Europy.

 

Po aktualizacji oprogramowania zniknął mi Polsat HD, TVN HD i TVP HD chodzą. Czy ktoś wie, dlaczego?

Wyłącz tuner z gniazdka na 5 min a potem zainstaluj kanały na nowo.Miałem taki sam przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po aktualizacji połączenie HDMI nie działa wogóle... czarny obraz, zero komunikatu, nic... wymieniłem kabel HDMI na inny i nie pomaga, wyłączenie dekodera z prądu i przywrócenie ustawień fabrycznych też nic nie daje

 

spróbowałem przez euro i wszystko przez euro wszystko hula, pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż kabel HDMI w inne wejście w telewizorze,ale nie zapomnij zmienić numeru wejścia HDMI w ustawieniach telewizora,np.z HDMI 1 na HDMI 2 lub 3,albo 4.Ja miałem ten problem przy zmanie dekodera z Samsunga na HD 5000,a po zmianie wejścia HDMI z 1 na 2 odbiór mam super.Może u ciebie to również pomoże.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że prawdopodobnie dotychczasowe wejście HDMI w tv po aktualizacji przestało "czytać" sygnał z dekodera.Fachowiec,którego o ten problem pytałem odpowiedział,że jest to możliwe,a zmiana wejścia przecież nic nie kosztuje,więc spróbuj.

 

No to musisz zostać przy euro,albo kupić nowy tv z kilkoma wejściami HDMI,ale to jakiś wydatek jest jakby nie było.Może ktoś inny podsunie ci jakiś nowy pomysł na rozwiązanie tego problemu,bo ja myślę,że to wejście przestało jednak "czytać" sygnał z dekodera i być może po jakimś czasie samo się zresetuje i będzie działać.Ja kilka razy zmieniałem kabel HDMI w poprzednie wejście /to po Samsungu/ i ono nadal nie odbiera sygnału z dekodera,ale przez to wejście oglądam filmy z DVD i jest ok.więc problem tkwi jednak w tym,że nie "czyta" ono tylko sygnału z dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiek jest na pewno skopany. Przez HDMI nie działa zmiana głośności dźwieku z tunera. To znaczy działa chwilowo w menu, gdy sie sciszy dźwięk w tunerze, to po przelączeniu trybu dźwieku staje sie cichszy... do moemntu uzycia klawiszy głośności - wtedy znowu idzie na maksa.

Problem niewielki bo i tak sie przyzwyczaiłem do regulowania głośności na wzmacniaczu, ale w sumie mogłoby działac, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,że to wina dekodera,a jeżeli chodzi o dżwięk po ostatniej aktualizacji,to u mnie jest to samo i można dostać kręćka.CP jedno poprawia,ale przy okazji pie...li inne sprawy.Ci którzy mają jeszcze tv tylko z jednym wejściem HDMI mają duży problem i o to mi chodziło,bo przecież CP nie obchodzi to,że ich nowe oprogramowanie u wielu ich abonentów narobiło sporo trudności z odbiorem wizji i fonii,ich interesuje tylko to,że abonent ma zapłacić jeżeli chce odbierać program,a nie to jaki ma tv i czy stać go na nowy,który będzie wstanie "czytać" ich nowinki techniczne.Czy CP zrobi kiedyś taką aktualizację,która zadowoli wszystkich,czy choćby 95% ich abonentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nielada problem po aktualizacji, telewizora mam podłączony przez kabel HDMI, ale przy telewizorze jest przejściówka HDMI->DVI i po aktualizacji straciłem wizję. Dostałęm inny dekoder (też HD5000), który nie miał nowe oprgramowania i chodzi wszystko, włączyłem aktualizację i obraz zniknął (tylko banner menu jest, epg itp itd). Na euro wszystko ok, ale nie ta jakość. Zadzwoniłem na infolinię i przekierowali mnie do działu technicznego i tam kompetentny facet wytłumaczył mi co i jak i są dw wyjścia:

1. Czekać na aktualizację nową (nie był w stanie określić kiedy to będzie, ale będzie). Gromadzą listę telewizorów, które nie współpracują z nowym oprgramowaniem i będą je optymalizować, tak aby wszystko chodziło tak jak przed aktualizacją.

2. Pójść do APS-u i żądać wymiany dekodera na EChostara bądź Samsung (tak aby mieć odbiór kanałów w HD). Jeżeli w apsie powiedzą, że nie mają ich na stanie to żądać sprowadzenia od regionalnego dystrybutora i muszą to zapewnić bo w umowie jest odbiór kanałów HD, a eurozłącze tego nie zapewnia.

Tylko czy potem z Echostara wymienią spowrotem na HD5000 jak wejdzie nowe, w pełni działające oprogramowanie? No bo dysk zewnętrzny to fajna sprawa.

 

Pojadę do apsu i się wszystkiego dowiem. Póki co to trochę uspokojony jestem, bo wiem, że chociaż coś z tym robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jakoś uwierzyć że w CP szybko znajdą antidotum na te przypadłości ale trzeba mieć taką nadzieję.Myślę że im więcej ludzi będzie zgłaszać ten problem na infolinii tym lepiej.Co do typów telewizorów z jakimi nie chce współpracować HD5000 to może podajmy parę przykładów z nadzieją że ktoś z CPT tutaj zerknie :D:D

 

W moim przypadku HD 5000 ma problem z dzwiękiem na telewizorze PHILIPS 37PFL5405H.Problem jest typowy,dzwięk zanika po przełączeniu na inny kanał.Problem występuje na każdym z 3 wejść HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor Samsung LE32B530P7W i wyświetla mi sie komunikat: "Uwierzytelnienie HDCP przy próbie połączenia HDMI nie powiodło się". Przetestowałem inny dekoder, aktualizowałem oprogramowanie w TV i wszystko na nic. Dzisiaj zgłosiłem sprawę na infolinii, mają oddzwonić za kilka dni. Z tego co twierdził Pan z którym rozmawiałem to mają obecnie sporo takich zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...