Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nowego softu, ale mam radę dla tych, którzy mają z nim problem - nie wiem czy to pomoże, ale tak się postepuje z wieloma urzadzeniami po zmanie firmware...

Otóż radziłbym wczytać ustawienia fabryczne oraz na nowo wczytać kanały - może to pomoże. Oczywiście nastąpi utrata list ulubionych, ale jesli dekoder ma trafić do wymiany to i tak w drugim waszych list nie bedzie, wiec co szkodzi sprawdzić te metodę.

 

Co do dysków. Prawdopodobnie jest zakładana jakaś szyfrowana partycja, której nie odczytacie na innym urządzeniu (nawet na innym dekoderze HD5000) - chodzi o prawa autorskie, aby nagrany materiał nie mógł byc nigdzie udostepniony.

Zastanawiam się nad problemem z paluchem USB. Byc mozę na takim urządzeniu jest za mało miejsca. Moze tworzone są jakieś dośc duże partycje, np. 16GB na cos tam i reszta dysku na zgrywane materiały. A moze w ogole jest tworzona partycja o stałym rozmiarze 320 GB i dysk musi miec co najmniej tyle miejsca? (a jak wiekszy to reszta nieuzywana...). A moze dysk musi być kompletnie pusty - bez żadnych partycji (bo partycja nie została skasowana i na nową nie było miejsca) - cięzko powiedziec co idzie nie tak. Brak komunikatu o błędach to typowa sprawa braku porzadnej obsługi błedów w przypadku systemów wbudowanych.

Jak bedę mieć nowe oprogramowanie to spróbuję z różnymi partcyjami linuksowymi - może coś zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień działania dekodera z nowym oprogramowaniem i zauważyłem jeden problem z działaniem. Na kanale TVP HD nie pojawiają się kulki (umilacze czasu oczekiwania na przełączenie kanału) i nie pojawia się sam kanał (czarny ekran bez komunikatu o braku dostępu czy braku sygnału). EPG kanału się pojawia.

EPG jest na wszystkich kanałach polskich (rano się ładowało). Z tego co zauważyłem to po kilku godzinach EPG ładuje się na nowo. Chyba przepełnianie pamięci mialo miejsce jednak i dlatego znikało EPG w poprzedniej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... niech tam im będzie, zawsze to jakieś rozwiązanie z tym ponownym ładowaniem EPG, siłowo ale problem rozwiązali...

Co do dysków - jeśli zastosują sztuczki w postaci jakiegos tajnego kodu (np VENDOR ID urządzenia USB) to będzie ciężko cos innego podpiąć. Z drugiej strony wszystko zależy od ceny tego dysku - wg mnie poziom zdzierstwa to cena 200 PLN - za tyle mozna juz miec dysk 500 GB. Do 200 PLN można zainwestować. Na 99% taki dysk bedzie można wykorzystac potem w kompie, ale oczywiście po przeformatowaniu, które uniemozliwi jego ponowne użycie z dekoderem.

DVB-T na USB do tego dekodera to może jest i wygodne rozwiązanie (wszystkie kanały dostepne jednym pilotem), ale jak juz mam tuner NTC w moim TV, to za taką wygodę płacic kolejne 100-200 PLN wydaje mi się szczytem wygodnictwa. W końcu to DVB-T to tylko alternatywa w razie braku sygnału SAT w czasie burzy czy ulewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno już w tym sofcie są sterowniki od Ethernetu, tylko bez dostępu przez menu, wszystko na potrzeby Multiroomu który będzie opierał się na połączeniu przez to złącze, ale tu będą tylko uprawnienia przesyłane. Nie wiadomo jak z Sagemcomem, raczej nie będzie zgodny z multiroomem od razu....

 

źródło: plotki (zawsze okazywały się w 90% wiarygodne) w CP (PR, dystrybutor, KR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech poprawią ten soft bo mój i nie tylko mój tuner wariuje od czasu kiedy go sam sobie zainstalował.Po co komu internet w tunerze czy obsługa tych dziwnych dedykowanych dysków kiedy sam sprzęt jest niestabilny?Chyba tylko na potrzeby CP żeby miał się czym pochwalić na swoich konferencjach prasowych :D

Mam nadzieję że wkrótce coś w tym sofcie poprawią,widocznie zdawali sobie sprawę że do końca go nie dopracowali skoro wysłano go tylko do pewnej grupy.I niech w końcu zrobią nową tapetę do trybu RADIO bo ta która jest woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych których interesują te tajemnicze "kulki" podczas ładowania kanału:

http://zapodaj.net/d3144526bcb7.jpg.html

Na kanałach SD obraz pojawia się u mnie zaraz po drugiej "kulce".Przy kanałach HD-tych które działają,po trzeciej.

Oby tylko CP nie zaczął lecieć w kulki...

 

Zauważyłem jeszcze po aktualizacji softu obniżenie czułości głowicy.Tuner do poprawnego odbioru kanałów HD wymaga teraz BARDZO mocnego sygnału z anteny.

Przy mojej antenie ustawionej raczej dość dobrze:

http://zapodaj.net/009ad864afdc.jpg.html

Obraz na kanałach HD szatkuje i to bardzo.W tym samym czasie Samsung HD na tej samej antenie (konwerter twin) działa bez problemu.Nie wspomnę już o deszczu-tutaj Samsung jest rewelacyjny i kiedy na HD 5000 już nie ma obrazu to na Samsungu działają wszystkie programy.

Jestem pewien że przed aktualizacją HD 5000 odbierał znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,hej...

Moich obserwacji HD5000 ciąg dalszy:

-Po wyłączeniu tunera,na ekranie mojego LCD Samsung pozostaje wciąż obraz -stop klatka ostatnio oglądanej sceny.W telewizorze słychać przenikliwy PISK który nie znika aż do czasu kiedy wyłączę TV.Na drugim telewizorze LCD Philips 37PFL5405H co chwila jest problem innego rodzaju.Kiedy przerzucam kanały na HD5000 nagle zanika głos w TV lub głośno charczy.Ten problem występował już jednak w starym sofcie i widocznie jest jakiś konflikt na linii HDMI między urządzeniami.Problem jest tylko z HD5000,inne urządzenia działają bez problemu.

-Każdorazowe włączenie HD5000 z trybu Stand-by skutkuje pojawieniem sie takiego komunikatu:UWIERZYTELNIENIE HDCP URZĄDZENIA HDMI PODŁĄCZONEGO DO DEKODERA NIE POWIODŁO SIĘ.

Zdjęcie:

http://zapodaj.net/e8003182e028.jpg.html

 

Komunikat wyskakuje na kilka sekund,potem znika i pojawia się obraz TV.Informacja ta wyskakuje na obu moich telewizorach,próbowałem już różnych kabli HDMI i bez rezultatu.

Może tuner wymaga dedykowanych kabli HDMI od CP :lol2: Nic mnie już nie zdziwi jeśli chodzi o ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś aktualizacji oprogramowania TV?

http://www.philips.pl/c/telewizory/seri ... ?t=support

Najnowsze oprogramowanie dla tego TV Philips jest z 27.07.2011. Nie mówię, że na pewno pomoże, ale zanim wyda się opinię to należy wszystkiego spróbować. Ja od kilku dni mam w APSie podłączony z aktualizowany HD5000 pod TV Samsung i problemów nie mam ani z dekoderem, a ni z komfortem oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze Philips mam aktualne oprogramowanie.Próbowałem już kombinować na wiele sposobów ale nic to nie dało.Po prostu HD5000 gryzie się z Philipsem i tyle .

Czy u siebie też zauważyłeś ten komunikat :"UWIERZYTELNIENIE HDCP URZĄDZENIA HDMI PODŁĄCZONEGO DO DEKODERA NIE POWIODŁO SIĘ" ,po włączeniu tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...