Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zaczynamy od tego:

1. Wpinamy Dysk USB/Kartę Pamięci/Pendrive do komputera.

2. Klikamy PPM na dysk USB który wpięliśmy i klikamy formatuj

m1_1.png

3. Wybieramy system plików FAT32

m1.png

4. Wpisujemy etykietę woluminu "CP_PVR" i klikamy button start

m2.png

5. Po sformatowaniu dysku USB tworzymy folder "Records"

m3.png

m43.png

6. Wpinasz dysk USB do dekodera dekoder znajduje urządzenie do współpracy z dekoderem.

7. Cieszysz się ze wykorzystałeś dysk USB który masz :)

 

Powywszy poradnik jest napisany w celach edukacyjnych.

Zakaz rozpowszechniania bez zgody właściciela.

Jeśli już chcesz go opublikować na innych forach dopisz kto jest właścicielem nie kradnij kogoś pracy!

Copyright © StudioWEBi.pl

Proszę bardzo może się komuś przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sprawdzam bo ja mam też dysk wiec przywrócę dekoder do ustawię fabrycznych i zobaczę czy ruszy

 

OK już wiem jak podepniesz raz dysk potem według mojej instrukcji skonfigurujesz drugi dysk to dopiero rusza będę musiał jeszcze to rozmienić jak to obejść

a o jakiej pojemności masz twardziela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już wiem jak podepniesz raz dysk potem według mojej instrukcji skonfigurujesz drugi dysk to dopiero rusza będę musiał jeszcze to rozmienić jak to obejść

Możesz to rozwinąć?

Mam pena 8GB. Zrobiłem według opisu i pisze: Wykryto dysk, który ie może współpracować z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończy mi się instalować Linux to zobaczę czy na dysku nie mam jakiś plików ukrytych i pod Windowsem ich nie widać, jeśli nie bd to albo są one w kieszeni dysku lub w sofcie dekodera jakoś identyfikuje się ten dysk wszyto jest do zrobienia ale trzeba chcieć i mieć czas i możliwości, puki co już coś się ruszyło i nie stoję w miejscu może już dziś uda mi się to ominąć wszystko się dziś okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk przenośny Toshiba 320GB, sformatowany systemem plików FAT32 (gParted) i tak jak opisał dalej "studiowebi", dekoder rozpoznał dysk i wszystko działa :) Wcześniej na moim dekoderze aktywowany był oryginalny dysk CP, brawo koledzy studiowebi i amd_xp za podpowiedź.

 

Edit: Sformatowałem jeszcze raz dysk i tym razem nie zmieniałem etykiety dysku na CP_PVR ani nie założyłem folderu Records, dekoder również rozpoznał dysk. Wnioskuję że rozpoznaje on dyski wówczas gdy mają system plików FAT32. Niestety nie mogę sprawdzić jak reagują dekodery w których jeszcze nie był aktywowany oryginalny dysk, musiałby to ktoś z użytkowników forum sprawdzić. Pod linuksem nie widać żadnych nowych dodatkowych ukrytych plików na dysku CP.

 

Edit2: @FFan - mój dysk Toshiba jest zarówno wykrywany w dekoderze jak i w kompach, zarówno pod Win jak i pod Mintem, tak jak pisałem wyżej, nie widać żadnych nowych dodatkowych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ciężko będzie zdobyć soft bo na płycie głównej nie widzę żadnego gniazda do podłączenia komputera. Miałem rozebrany ten tuner, zrobiłem zdjęcia wnętrza, mam spisane oznaczenia większości części, dałem to na innym forum i niestety nikt nie był zainteresoawany tym. Mogę pomóc jeśli tylko będę potrafił. Mogę jeszcze raz go rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiowebi szacunek:)

ja dodam od siebie informację o moich postepach:

Pendrive SAMSUNG z systemem FAT32 (Pendrive stary 7-8 lat - FAT32 byl domyslnym systemem) podlaczylem do dekodera HD5000 i poczatkowo byl komunikat, ze nie wykryto dysku, ale odczekalem chwile i pojawila sie opcja, ze wykryto dysk i czy chce go sformatowac. Wybralem tak, wpisalem PIN i przez 5 minut mialem komunikat: "Trwa formatowanie. Proszę nie odłączać dysku ani zasilania". Wiec stwierdzilem, ze sie nie sformatuje i odlaczylem. Nie bylo nawet zadnego paska postepu.

 

Dlatego czekam, az uda sie cos wykombinowac na forum. @studiowebi liczymy na Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...