Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z dekoderem HD 5000 - mianowicie po jakimś czasie od włączenia go przy próbie zmiany kanału dostaję czarny ekran - dzisiaj wymieniałem go w APS-ie i w nowym jest to samo, pomaga tylko wyłączenie z prądu co jest uciążliwe. Jest na to jakieś lekarstwo?

Mam od czasu nowego softu ten sam problem z nieprzełączaniem się kanałów i czarnym ekranem W APS powiedzieli że to wina instalacji a w infolinii polsatu poradzili żeby oddać tuner do APS na całodzienne testowanie. Dodam że instalacja jest na 100 % ok Poza tym pan w APS powiedział że nie może mi wymienić sprzętu bo mają zakaz od CP. Chyba już tego nie przejdę. Pocieszam się tym ż ejeszcze tylko 9 miesięcy z 29 do końca umowy a potem jeżeli nie poprawią jakości sprzętu przejdę do n lub C+ chociaż będzie mi brakować polsatu sport. Przy normalnym trybie życia nie mam czsu co kilka dni użerać się z obsługą firmy, której płacę 104 zł. miesięcznie. Mam również w domu mały biały dkoder N-ki i ten jest naprawdę klasa - zero problemów na tej samej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE DZIAŁAJĄCE WYJŚCIE AUDIO.

 

Klika miesięcy temu podpisałem umowę z Polsatem Cyfrowym i otrzymałem dekoder HD 5000.

Dekoder podłączony jest do telewizora przez EURO-SCART.

Wszystko działa bez zarzutu, jednak chciałem podłączyć dekoder do zewnętrznego wzmacniacza, żeby słuchać dźwięku przez wieżę.

Z tyłu dekodera znajdują się dwa wyjścia na wtyk typu "czincz" - lewy i prawy kanał audio.

Po podłaczeniu i przełączeniu wzmacniacza na AUX-IN - dokładnie tego AUXA do którego podłączone jest wyjście z dekodera - dźwięku niestety nie słychać.

Ustawiałem konfigurację dekodera na różne sposoby i nic. Przełączałem na stereo, composite, słowem sprawie wszystko, dodatkowo wyjąłem wtyk scart i podłączyłem Video i dźwięk osobnym gniazdem. Jak bym nie zrobił - DŹWIĘKU NIE MA NA WYJŚCIACH AUDIO.

Wyjścia audio są nieaktywne.

 

Wydawało mi się że to wina dekodera, więc pojechałem go wymienić na nowy.

Po podłączeniu nowego - jest dokładnie tak samo.

 

Chciałem dodać, że przewód jest sprawdzony, wzmacniacz jest sprawny, po podłączeniu kabla do innego tunera lub urządzenia z wyjściem audio - wszystko działa bez zarzutu.

Proszę o pomoc. Dzwoniłem także na infolinię i po przebrnięciu przez "trudne" pytania konsultanta, cyz mam dobry kabel i wzmacniacz - uzyskałem informację, że najlepiej jak udam się do punktu i wymienię dekoder.

 

Widziałem, że ktoś tu na forum miał podobny problem z dźwiękiem dokładnie w tym typie dekodera, jednak problem nie został rozwiązany.

 

Wiem, że to może temat niszowy, bo więszkość użytkowników podłącza dekodery przez HDMI a jeśli dodatkowy dźwięk to potycznie przez SPDIF. Niestety u mnie zarówno telewizor jak i wzmacniacz jest starszego typu i jedyna możliowść podłączenia dźwięku to 2xRCA ("czincze").

 

Chciałbym jedynie uzyskać informacje czy w dekoderze HD5000 rzeczywiście te wyjścia audio są nieaktywne/zablokowane?

Jeśli tak to jedyną możliwością podłączenia dźwięku do urz. zewnętrznego będzie rozkręcenie wtyku EURO-SCART i wlutowanie równolegle pod odpowiednie piny "czinczy" i wyprowadzenie sygnału na wzmacniacz.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

 

Sprawdziłem wczoraj raz jeszcze wzmacniacz i przewody - wszystko jest OK.

Przerobiłem sobie kabel - dolutowałem do euro-scarta dodatkowe przewody lewy/prawy kanał - i tym przewodem podłączyłem do wzmacniacza. Wszystko chodzi super.

Z tego wynika, że wyjście audio jest nieaktywne. Szkoda.

 

@dziabolek7 może mieć rację, że gdy dekoder jest podłączony przez euro-scart to wyjścia nie działają, sprawdzę dzisiaj u znajomych czy podpięcie przez HDMI uaktywni wyjścia audio.

 

Nie zgodzę się z tym co pisze @mpal, że wyjścia RCA działają niezależnie od tego czy podłączam przez HDMI czy EURO-SCART.

To jest już drugi dekoder i problem jest ten sam. Wydaje mi się, że tak poprostu jest zaprojektowany ten dekoder - może jakieś niedopatrzenie. Na szczęście przy dolutowaniu się do pinów audio kabla EURO-SCART wyprowadziłem sobie dźwięk.

 

Dam znać czy u znajomych występuje ten sam problem.

 

Pozdrawiam

Czubaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyszukiwania kanałów z Astry to też miałem mały problem - za pierwszym razem dekoder znalazł tylko 6 kanałów i pokazał się komunikat "błąd zapisu" czy coś podobnego - powtórzyłem od początku i wszystko wyszło - wyszukiwałem kanały tylko niekodowane.Wydaje mi się że przełącznik Disqe nie zdążył się przestawić (czy to możliwe?)

Podczas konfiguracji anteny też wolno pokazał siłę sygnału, mimo że jest u mnie silniejszy niż z Hodbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kurier wczoraj przyniósł mi to "cudeńko"

Ogólnie dekoder mógłby być, ale mam opisywany tutaj problem z fonią po HDMI (zniekształcona po przełączeniu kanału, pomaga na przykład zmiana proporcji w TV; brak możliwości ściszania z poziomu dekodera)

Oczywiście po euro wszystko śmiga, no ale nie po to jest HD aby go nie było...

 

Pani z infolinii stwierdziła, że to znany problem, występujący w "niektórych" egzemplarzach HD 5000 po aktualizacji oprogramowania i żebym udał się do najbliższego punktu w celu wymiany uwaga "na inny egzemplarz tego samego modelu"

Czy to ma sens to wątpię, chyba po prostu każdy HD5000 z tym oprogramowaniem i z moim TV (stary LG haderedy) będzie miał ten problem. Ale raz spróbuję.

 

Dotychczas użytkowałem Samsunga DSB-S305G, nigdy się nie zawiesił, działał szybko, przyzwyczaiłem się do niego to były dobre dekodery

HD5000 przełącza kanały wolniej, ale ujdzie,

Kolejna wada: mały pilot "z taniej imitacji plastiku",

Największa wada (oprócz hec z fonią) brak PageDown/PageUp na pilocie/na listach programów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier wczoraj przyniósł mi to "cudeńko"

 

W APS wymieniono mi dekodejro na nowy egzemplarz.

Tak jak przypuszczałem, nie ma żadnej zmiany.

Objaw totalnie zrypanej fonii po zmianie kanału przy połączaniu HDMI nadal jest obecny.

Zmiana kabla HDMI na inny również nic nie zmienia.

Chyba jednak HD500 nie będzie działał poprawnie z moim TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...