Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że CP nie produkuje samochodów bo każdy producent pojazdów jeśli usterka zdarza się w większości samochodów to stara się ją jak najszybciej wyeliminować. Najlepiej jest wcisną klientowi kit w postaci źle ustawionej anteny, powrotu do ustawień fabrycznych, złego kabla itp. Ciekawym ilu z tych 3,5061 mln klientów to zadowoleni klienci :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwcem, który nie ma kłopotów z HD5000 od początku. Nawet wymiana softu mu nie zaszkodziła poza wkurzającym zwolnieniem przełączania. Wszystkim, którzy skarżą się na pilota albo na piloty polecam produkt firmy znanej z akcesoriów komputerowych - najtańszy obsługuje 4 urządzenia (DOWOLNE - baza urządzeń i konfiguracja poprzez WWW). REWELACJA - nie pamiętam co to jest problem z pilotem.

Np. Dowolnemu przyciskowi można nadać dowolną funkcję z oferowanych w danym urządzeniu. Jak kto chce i lubi. Np chce ktoś mieć kanał 5 pod klawiszem z nr 8? Nie ma sprawy. To taki radykalny przykład co on może. A kosztował ostatnio w promocji 76zł. Polecam i problemy znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma trzasków, tylko po zmianie kanału (w 95% przypadków) następuje masakryczne pogorszenie jakości dźwięku - dźwiek przygłuszony i zniekształcony jakbym CB-radia słuchał.

Wówczas pomaga zmiana proporcji na TV z 16:9 na 4:3 - głos się naprawia momentalnie, mogę też wrócić so proporcji 16:9 i wszystko jest ok do kolejnej zmiany kanału na dekoderze.

Podobnie pomaga włączenie PiP na TV (ale tylko PiP połówkowy naprawia, PiP "ćwiartkowy" nie naprawia) i tutaj także dźwiek naprawia się do kolejnej zmiany kanału na dekoderze.

Mówicie, że "gryzie się" dekoder z moim TV.

Jeżeli urządzenia połączone złączem cyfrowym "gryzą się" to znaczy, że jedno z nich nie trzyma standardu.

Pytanie: które?

I tak pewnie niedługo mam zmieniać TV więc jeśli to jego wina, to zostawiłbym HD500 bo ogólnie jest w miarę no i ma tą możliwość dokupienia dysku USB i przemęczył się jakiś czas przez Euro-Scarta...

Tylko ten pilot, którym trzeba dokładnie wycelować doprowadza mnie do szału.... ratunkiem byłby pilot uniwersalny chyba tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten pilot, którym trzeba dokładnie wycelować doprowadza mnie do szału.... ratunkiem byłby pilot uniwersalny chyba tylko

 

Pilot uniwersalny jest lepszy pod każdym względem, ale z tym wyjątkiem o którym napisałeś. Mam dobry pilot uniwersalny, a czułość taka sama jest czyli w obrębie linii prostej. Także to raczej wina czujki w dekoderze. Dla porównania w dekoderze mini nie ma tego problemu (ten sam pilot od CP), łapie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także to raczej wina czujki w dekoderze.

 

No tak... zatem kolejna duża wada HD 5000, zwłaszcza że szafkę z RTV mam pod sporym kątem do ulubionej kanapy ;)

podsumowując:

- "gryzie się" z moim TV (zrypana fonia via HDMI)

- brak fajnej listy kanałów z PageDown/PageUp (nie mam pamięci do kanałów, pamiętam jedynie że Discovery itp są około 90, muzyczne powyżej setki itp)

- wymagany pilot z celownikiem laserowym

 

To chyba lepiej wymienię to na inny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wald0-Listę swoich ulubionych kanałów możesz sobie ułożyć bez problemu..Tylko nie można jej potem poprzestawiać niestety.To że ,, szafkę z RTV mam pod sporym kątem do ulubionej kanapy ''to akurat złe ustawienie szafki RTV,albo kanapy.Większość dekoderów ma nieciekawy zasięg i niestety Hd5000 się do nich zalicza,ale to nie wieża Technics że pilotem celujesz w ścianę i działa..Gryzie się z Twoim tv -to akurat jego wielka wada ,bo nie tylko z twoim .Wiele użytkowników skarży się na to i na jakieś trzaski..Może zmiana oprogramowania to zmieni,a nawet na pewno ,gdyż przed wgraniem nowego softu było ok(czyli to wina softu).U mnie tak jak u ubermana-wszystko działa ok.Obraz HD jest naprawdę bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wald0-Listę swoich ulubionych kanałów możesz sobie ułożyć bez problemu..

Tak, wiem ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o dowolną listę (załóżmy że domyślną polsatowską), na której jest sporo kanałów.

W (świetnym) Samsungu DSB-S305G miałem możliwość wyświetlenia samej listy, bez info z EPG, gdzie na jednym ekranie mieściło się chyba z tuzin kanałów, przy czym mogłem przechodzić sobie góra / dół albo pojedynczo, albo stronami (pg+/pg-) i po prostu jak wracałem z roboty zmęczony i chciałem się odmóżdżyć to latałem po tych kanałach szybko i sprawnie aż sobie tam czegoś nie wybrałem.

W HD5000 taką funkcję mogę uzyskać przyciskiem EPG, ale primo: na 1 ekranie widzę o wiele mniej kanałów (kilka) bo czcionka to niepotrzebnie wielkie woły, aż niektóre nazwy kanałów są ucięte; secundo: mogę tylko przejść pojedynczo góra-dół, nie ma pg+/pg-.

 

''to akurat złe ustawienie szafki RTV,albo kanapy.Większość dekoderów ma nieciekawy zasięg i niestety Hd5000 się do nich zalicza

No cóż, mieszkanie mam takie a nie inne i nie będę zmieniał rozkładu z powodu dekodera.

A zasięg wcale nie jest zły, bo wycelowawszy dokładnie i stanąwszy na wprost świetnie działa z 8 metrów (a może i dalej - sprawdzałem z końca korytarza) jednak wystarczy minimalne niewycelowanie, lub większy kąt i jest lipa.

I być może większość dekoderów jest pod tym względem słaba, ale HD5000 jest wybitnie słaby.

W (świetnym) Samsungu DSB-S305G rzeczywiście mogłem odbijać od ścian, podobnie jest z telewizorem (LG) - działa super.

Nagrywarka DVD (LG) zaś ma - jak mi się wydawało - już o wiele gorszą czułość IR, jednak nie aż tak źle jak HD5000 - prawdopodobnie błąd konstruktorów i złe umieszczenie detektora IR w dekoderze;

Dziwię się, że konstruktorzy nie przyłożyli wagi do tak podstawowej rzeczy jak dobra komunikacja pilota z dekoderem.

 

Gryzie się z Twoim tv -to akurat jego wielka wada ,bo nie tylko z twoim .Wiele użytkowników skarży się na to i na jakieś trzaski..

Wielka mówisz? Wielka wada, to słaba współpraca z pilotem. Natomiast to, to jest dyskwalifikacja.

Po każdej zmianie kanału dźwięk jest zniekształcony i nieczytelny, to po prostu nie pozwala mi użytkować tego sprzętu via HDMI i idzie przez EuroScarta - a skoro tak to po co mi nowy dekoder HD, to ja wolę już starego (świetnego) DSB-S305G, który działa 100 razy szybciej i nie miałem z nim nigdy żadnego problemu.

 

Może zmiana oprogramowania to zmieni,a nawet na pewno ,gdyż przed wgraniem nowego softu było ok(czyli to wina softu)

No mam nadzieję, ale kiedy. I skąd ta pewność, że naprawią?

Domyślam się, że problemy zaczęły się odkąd oprogramowanie zaczęło weryfikować HDCP.

Być może pomógłby "inteligentny" kabel iHDMI, który i tak zamierzałem kupić, żeby móc oglądać w drugim tv przez Euro, podczas gdy zasadniczy TV będzie wyłączony. No ale sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nowe oprogramowanie skróciło czas przełączania dekodera? Jeżeli tak, to po co te kulki?

A jaki to ma związek? Kulki zastępują czarny ekran który pojawiał się wcześniej przy przełączaniu kanałów, poprzedni soft posiadał bug, który wydłużał ten czas, ale to nie miało związku z kulkami, one żyją swoim życiem :)

 

Co do cięcia kanałów HD to wiadomo jaka przyczyna, zbyt słaby sygnał = nieprecyzyjnie ustawiona antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...