Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę mieć źle ustawioną antenę, jak mam paski powyżej 85% i tak jak pisałem na poprzednim dekoderze wszystko grało przez parę lat bez zarzutów.

 

Masz źle ustawioną, paski pokazują tylko główny transporder, dlatego masz część kanałów, dekoder HD5000 ma dosyć czułą głowicę i wymaga prawidłowego ustawienia anteny, Twoje niedokładne wystarczało na stary dekoder SD, ale na ten już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego właśnie wniosku doszedłem. Problemem jest czułość głowicy HD5000. Sprawdzałem poziomy mocy na poszczególnych transponderach i tak: transponder z głównym Polsatem moc: 60% jakość 59% - na nowym dekoderze działa bez zarzutów, transponder TVN moc: 60% jakość 57% - na nowym słychać tylko rwane trzaski i sporadycznie pikselozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj mój hd5000 zaliczył zawiechę, po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu zażądał sobie ponowną instalacje kanałów, co skutkowało tym że straciłem wszystkie listy z kanałami ulubionymi jak i wszystkie kanały powyżej tysiąca na liście podstawowej, po ponownym zainstalowaniu kanałów na ulubionych nie ma na sztywno kanału 46 i 104, w między czasie to samo zrobiło się na hd2000, z tym że tam straciłem jeszcze kanały z astry... :( , na nowo trzeba było wszystko ustawiać.... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wziąć Promocję Komfortową w CP. Przeczytałem wątek o SAGEMCOMie i o HD 5000 i mam mętlik w głowie. Czy miał ktoś obydwa te dekodery i potrafi porównać jakość obrazu z jednego i drugiego? Obydwa dekodery mają swoje wady i zalety. Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu i szybkim przełączaniu kanałów. Miałem kiedyś Samsunga DSB 370G i byłem mega zadowolony. Jak przesiadłem się na PACE PVR 500 z CYFRY to widziałem dużą różnicę w obrazie na niekorzyść PACE. Samsunga mam jeszcze w szafie ale boję się uruchamiać na nim oferty bo 2 lata był nieużywany, a jak się zepsuje to będę miał kłopot bo jest na własność a nie na użyczenie.Który dekoder PVR polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 5000 ma możliwość nagrywania tylko tego co się ogląda, albo nagrywa coś i nic się wtedy nie ogląda. To takie jego ograniczenie. Natomiast Sagemcom ma możliwość jednoczesnego nagrywania jednego i oglądania drugiego kanału, albo nagrywania dwóch różnych kanałów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsunga mam jeszcze w szafie ale boję się uruchamiać na nim oferty bo 2 lata był nieużywany, a jak się zepsuje to będę miał kłopot

To co właściwie zamierzasz z nim zrobić ? Poczekać aż stanie się okazem zabytkowym i sprzedać ? :D Dekodery własnościowe na umowie są także wymieniane jak się zepsują - jest na ten temat wątek na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mam ten dekoderek, kanały HD śmigają bardzo ładnie, niestety co pewien czas dekoder traci sygnał i już go nie odzyskuje, pomaga tylko restart ?

Czy ktoś się spotkał z taką awarią ze strony 5000 ? Bo jeśli nie to zacznę podejrzewać instalację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu mam ten dekoder. Wszystko było dobrze. Kiedy zaktualizowało się oprogramowanie Tv daewoo LT-32L1 przestał odbierać sygnał HDMI, działa tylko przez euro. Inny tv odbiera sygnał HDMI tego dekodera. Może to wina tv ale nie mam możliwości sprawdzenia. Pomóżcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak informuje jeden z użytkowników portalu tvpolsat.info dla dekoderów HD 5000 pojawiło się nowe oprogramowanie, które wprowadza między innymi obsługę platformy IPLA. Oprogramowanie prawdopodobnie zostało przesłane tylko na wybrane partie dekoderów, więc nie każdy dekoder pobierze nowe oprogramowanie.

Numer oprogramowania to: 1.60.1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy z 6 na 7 marca br. Cyfrowy Polsat udostępni wersję oprogramowania dla dekoderów HD5000. Nowy soft oznaczony został numerem 1.60.1.5 . . Oprogramowanie wysyłane jest partiami, więc nie wszystkie dekodery pobiorą je jednocześnie .

 

źródło: cyfrowypolsat.cba.pl

Do wybranych partii dekoderów oprogramowanie już jest przesyłane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...