Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem to wrzucić na prima aprilis, ale niestety nie miałem dostępu do kompa w weekend :x

Trochę się napracowałem przy tym więc wrzucam

http://i39.tinypic.com/o9g850.jpg ustawienia

http://i43.tinypic.com/6pylgi.jpg lista

http://i42.tinypic.com/k21non.jpg epg

Jak ktoś ma znajomości w CP to niech przekaże do niech żeby wprowadzili 4 godzinę w EPG oraz żeby więcej programów mieściło się na ekranie :wink: :wink: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działa to dosyć sprawnie, ale jak napisał mój poprzednik, wpadki się zdarzają. Raz zamiast nagrać filmu, nagrał się czarny ekran, ale okazało się że już wszystko tak "nagrywa" i musiałem przywrócić ustawienia fabryczne.

 

Po za tym słyszałem głosy, że potrafi nagrać coś tak, że zmieni tylko opis, a nagranie jest jakieś starsze z dysku.

 

Także nie jest to jeszcze niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanie jak z nagrywaniem na nim,czy sie nie wiesza

Otóż u mnie działa w zasadzie ale do ideału daleko.

Raz nagrał zaprogramowany program zamiast 1 godzina to chyba 4 godziny, tzn, 3 godziny za wcześnie zaczął :/

Brakuje mi możliwości zaprogramowania od zadanej godziny do zdanej godziny na zadanym kanale - chyba że jestem ślepy i widzę tylko możliwość programowania nagrywania via EPG

Nagrane prgramy w HD potrafią przycinać (raz na 5 minut zamrożenie obrazu na kilka/kilkanaście skeund). W SD nic takiego nie występuje.

Jeszcze jeden mankament: oglądam coś z odtworzenia, wciskam cofanie = cofa. Wciskam play - odtwarza od cofnięcia. Wciskam znów cofanie i ... cofa do samego początku nagrania - powtarzalny objaw w 100%. Obejście: wszelkie przewijania poprzedzam wciśnięciem OK, wówczas widać pasek czasu nagrania i chyba wtedy tego złego efektu nie ma.

Ostatnia, najmniejsza wada: szybkość przewijania (x2 x4 x16 x32) życzyłbym sobie, aby x16 i x32 działały o wiele szybciej, przewinięcie godzinnego nagrania nawet na x32 trwa wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o prawa autorskie. Możesz nagrywać i odtwarzać tylko na swoje potrzeby. Gdyby się dało odtworzyć jakoś inaczej niż w dekoderze, to pożyczyłbyś na przykład dysk sąsiadowi, albo koledze, a oni jeszcze innym. I tak by doszło do złamania prawa autorskiego. Fakt, że możesz iść do kogoś ze swoim dekoderem, ale to już jest mniej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w przykładach, które podałeś, nie doszłoby do złamania prawa o ochronie własności intelektualnej, w każdym razie nie prawa polskiego. Jest w naszych ustawach coś takiego jak dozwolony użytek osobisty i posiadane przez siebie - w tym także nagrane - filmy i muzykę jak najbardziej można pożyczać osobom z kręgów rodzinnych czy też towarzyskich. Być może (podkreślam - być może, bo nie mam pewności) jest to raczej wymóg narzucony przez HDCP, ewentualnie Polsat postanowił być świętszy od papieża, ale w praktyce jest to u[beep]liwe, bo mając w domu dwa dekodery i chcąc jednocześnie oglądać coś na jednym i nagrywać na drugim, później faktycznie muszę przenosić dekoder, chyba że zadowolę się oglądaniem na mniejszym telewizorze i słabszych głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest CP świętszy od samego papieża. Sprawdź sobie co robi z nagraniami na dyskach Cyfra+ oraz n. CP dla siebie zrobił zewnetrzne (wymienne) dyski w razie awarii (tańsza wymiana tylko uszkodzonego elementu a nie całego dekodera). Zakaz kopiowania i rozpowszechniania materiałów zdekowanych za pomocą dekodera jest zapisany w regulaminie świadczenia usług (także u pozostałych operatorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...