Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nowe oprogramowanie dla dekodera HD 5000 zmieniło tylko szybsze przełącznie kanałów, ale nadal pozostał problem z częstymi komunikatami o braku sygnału i oczywiście nie jest to faktycznie brak sygnału z anteny ponieważ wyłączenie dekodera z prądu i ponowne włączenie rozwiązuje problem tylko ile można robić takie "resety". I mam jeszcze taki objaw, że na pierwszym kanale z listy ulubionych, a mam tam np.: TVP1 często przełączając na niego jest czarno (ani brak sygnału, a nie żadnego innego komunikatu) i tu oczywiście też pomaga tylko "reset".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj HD5000 pojechał właśnie do Polski celem wymiany na sprawny egzemplarz.Przyczyną braku kanałów HD była chyba uszkodzona głowica tunera.Przy prawidłowo ustawionej antenie,gdzie inne tunery odbierały bez problemu,na HD5000 obraz się mroził i zatrzymywał a najczęściej nie było obrazu wcale.

Oto filmik ukazujący zachowanie się tunera i dziwne skoki sygnału:

http://www.youtube.com/watch?v=FQHoYVnV ... ture=g-upl

 

Nie wiem czy zdecyduję się na wymianę akurat na taki sam sprzęt.Jeśli będzie taka możliwość to wezmę raczej Samsunga HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac brak sygnalu na czestotliwosci 10719... :( dekoder chodzi super po upgrade...

 

//Edit:

dotam jeszcze ze na innych czestotliwosciach moc sygnalu ok 95% jakosc 85% - co wyklucza zle ustawienie anteny...

A opisz jaką masz instalację? Czy przypadkiem nie masz rozdzielacza w domu i sumatora na dachu z anteną naziemną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP namieszał na liście kanałów na tym dekoderze, na ulubionych wrzucił na kanały 23, 31, 46, 49, 104, 130, 149 kanał "Dla Abonentów" tym samym uwolnił kanał 50 gdzie był VOD, 16 - Polsat Sport News i 74 - Polsat Crime, wygląda to tragicznie, rozjechała mi się cała lista ulubionych... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych zmian nie było jeszcze z rana. Są niewielkie, ale na plus bo obowiązkowymi pozycjami od teraz są: 23, 31, 46, 49 i to są kanały dla Abonentów, a nie jak wcześniej na pozycjach 16, 21, 50, 74: PSN, Polsat Sport HD itd. Tylko, że listę trzeba odnowa robić, bo coś się pomieszało. W moim przypadku lepszy będzie kanał dla abonentów niż PSN między kanałami filmowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac brak sygnalu na czestotliwosci 10719... :( dekoder chodzi super po upgrade...

 

//Edit:

dotam jeszcze ze na innych czestotliwosciach moc sygnalu ok 95% jakosc 85% - co wyklucza zle ustawienie anteny...

A opisz jaką masz instalację? Czy przypadkiem nie masz rozdzielacza w domu i sumatora na dachu z anteną naziemną?

 

Instalacja jest pozostaloscia po c+, zwykla antena 90cm + konwerter twin (nie dual) + 5/8mb kabla, do konwertera kiedys byly podpiete dwa odbiorniki TNK + c+, teraz podpiety tylko odbiornik polsatu... wczesniej jak mialem c+ bez zastrzerzen np. chodzil kanal 4fun.tv, ktory dzialal na 10719mhz, teraz tak jak pisalem wczesiej brak sygnalu z 10719mhz... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem nowy tv lcd Full HD LG i ładnie wszystko śmigało, a dziś mam problem z kanałami Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, a także Nick HD. Czarny ekran, a nawet nie buforuje na tych kanałach jak je włączam. Czasza 80cm. a konwerter ma około 2 lat.Co może być tego przyczyną? Dodam, że inne kanały działają (jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu narzekacie na ten dekoder , ale według mnie on jest bardzo dobry!! Śmiga od roku super!!

 

Co do braku niektórych programów to : można o milimetry obrócić konwerter(prawo -lewo) - NIE CZASZE!!

 

Narzekaliśmy bo ja np. miałem problemy z tym tunerem.Wymieniłem go na niezawodnego Samsunga ale cieszy mnie fakt że jest grupa zadowolonych posiadaczy HD5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...