Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sugestię. Kiedyś naciskając w przycisk OK (i) ukazywał nam się baner informacyjny a teraz od razu lista kanałów, myślę, że skoro teraz listę kanałów otwiera się przyciskiem nawigacyjnym "góra" to przycisk OK (i) mógłby tak jak kiedyś otwierać baner informacyjny, ewentualnie po drugim kliknięciu OK (i) dopiero lista kanałów a nie od razu. Takie moje zdanie, choć i tak pewnie za późno żeby to zmienić. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sugestię. Kiedyś naciskając w przycisk OK (i) ukazywał nam się baner informacyjny a teraz od razu lista kanałów, myślę, że skoro teraz listę kanałów otwiera się przyciskiem nawigacyjnym "góra" to przycisk OK (i) mógłby tak jak kiedyś otwierać baner informacyjny, ewentualnie po drugim kliknięciu OK (i) dopiero lista kanałów a nie od razu. Takie moje zdanie, choć i tak pewnie za późno żeby to zmienić. ;)

 

Info banner podczas oglądania kanału TV możesz wywołać strzałką w lewo, funkcja dawnego OK jest dalej dostępna.

Ponadto jak wywołujesz listę kanałów przez OK, to pod oknem podglądu masz opis aktualnie oglądanego programu.

Strzałka "w górę" w kolejnej wersji oprogramowania będzie miała nową funkcje, więc radzę przyzwyczaić się,

że pod OK jest lista kanałów TV :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolejna osoba z tym samym problemem co u mnie.

U mnie na szczęście od 8 dni w takim sposób się nie zawiesił. Mam nadzieję że skończyło się na dwóch zawieszkach.

Czyli nie tylko ja sprawdzam namiętnie poziom sygnału, to tak na marginesie :curious:

Edytowane przez Matłej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej, dedykowanym miejscem dla weryfikacji sygnału z anteny, jest menu Ustawienia / Diagnostyka / Sprawdzenie sygnału z Anteny.

Wszystko w temacie diagnostyki sygnału w menu dekodera zostało już kilka razy wyjaśnione w tym wątku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie umożliwia utworzenie 3 list użytkownika.

Lista Ulubione jest nazwana systemowo i nie można modyfikować jej nazwy.

Należysz do niewielkiego grona użytkowników, którzy korzystają z więcej niż jednej własnej listy kanałów.

Dziękuję za odpowiedź...no cóż, czeka mnie przearanżowanie list ulubionych:wink:

Mam jeszcze jedno pytanie.....czy istnieje/lub w przyszłości będzie istniał łatwiejszy sposób na przełączanie się pomiędzy listami ulubionych?? Coś na wzór wersji pomarańczowej gdzie wystarczyło wciskać niebieski przycisk i byliśmy przełączani pomiędzy listami.

Może jeszcze czegoś nie dopatrzyłem, to proszę o info,  ale obecnie trzeba się nieźle "nawciskać przycisków" aby przejść do oglądania kanału na innej liście

...przykładowo....oglądając program na kanale 131 z listy polsatowskiej i chcąc przejść na listę ulubioną muszę...14 razy wcisnąć strzałkę w lewo (skok o 10 pozycji) i gdy zaznaczenie pojawi się na kanale z pierwszej pozycji wcisnąć strzałkę w górę aby zaznaczyć przycisk z wyborem ulubionych, następnie wcisnąć OK...i na otwartej liście ulubionych strzałka w dół wybrać szukaną listę...zatwierdzić OK i strzałką w dół wybrać kanał i oczywiście wcisnąć OK...i dopiero zostaję przełączony z pozycji 131 listy ogólnej na pozycję np 6 z listy ulubionych :sciana:

....można zrobić to również "znacznie" szybciej...np..oglądając pozycję 131 wybrać kanał nr 1 ( pierwszy na liście) i po jego zaznaczeniu mamy możliwość, oczywiście po wciśnięciu strzałki w górę, przejścia do przycisku z listami ulubionych...i wtedy mamy już z górki, wciskamy OK, strzałką w dół wybieramy listę, wciskamy OK, strzałką w dół opuszczamy przycisk wyboru list, przechodzimy do listy kanałów i wciskając OK przełączamy się na upragniony kanał :smile:

 

Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie..... :lol2:

https://www.youtube.com/watch?v=XYqjsG2CoyY

Edytowane przez Jakaopcja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź...no cóż, czeka mnie przearanżowanie list ulubionych:wink:

Mam jeszcze jedno pytanie.....czy istnieje/lub w przyszłości będzie istniał łatwiejszy sposób na przełączanie się pomiędzy listami ulubionych?? Coś na wzór wersji pomarańczowej gdzie wystarczyło wciskać niebieski przycisk i byliśmy przełączani pomiędzy listami.

Może jeszcze czegoś nie dopatrzyłem, to proszę o info,  ale obecnie trzeba się nieźle "nawciskać przycisków" aby przejść do oglądania kanału na innej liście

...przykładowo....oglądając program na kanale 131 z listy polsatowskiej i chcąc przejść na listę ulubioną muszę...14 razy wcisnąć strzałkę w lewo (skok o 10 pozycji) i gdy zaznaczenie pojawi się na kanale z pierwszej pozycji wcisnąć strzałkę w górę aby zaznaczyć przycisk z wyborem ulubionych, następnie wcisnąć OK...i na otwartej liście ulubionych strzałka w dół wybrać szukaną listę...zatwierdzić OK i strzałką w dół wybrać kanał i oczywiście wcisnąć OK...i dopiero zostaję przełączony z pozycji 131 listy ogólnej na pozycję np 6 z listy ulubionych :sciana:

....można zrobić to również "znacznie" szybciej...np..oglądając pozycję 131 wybrać kanał nr 1 ( pierwszy na liście) i po jego zaznaczeniu mamy możliwość, oczywiście po wciśnięciu strzałki w górę, przejścia do przycisku z listami ulubionych...i wtedy mamy już z górki, wciskamy OK, strzałką w dół wybieramy listę, wciskamy OK, strzałką w dół opuszczamy przycisk wyboru list, przechodzimy do listy kanałów i wciskając OK przełączamy się na upragniony kanał :smile:

 

Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie..... :lol2:

https://www.youtube.com/watch?v=XYqjsG2CoyY

 

Przeczytaj instrukcje obsługi opisującą nowe funkcje przycisków w nowym menu.

 

Przycisk [sTOP] przenosi zawsze na początek aktualnie wyświetlonej listy.

Inny sposób to naciśniecie Ulubione (niebieski przycisk) i przejście strzałkami do oczekiwanej listy.

Ponadto przycisk Ulubione przełącza pomiędzy listami Ulubione i Wszystkie i odwrotnie.

Jeszcze na koniec, strzałki lewo/prawo oraz +/- Program w widokach listy Kanały TV i Nagrania przewijają listę o całą stronę.

Przejście nawet przez całą listę, to niewiele ruchów.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia: na minus żeby przeczytać pełny opis trzeba 4-5 razy naciskać 'prawo' i dopiero OK zamiast 2 razy OK jak wcześniej. Na plus, że można ustawić dodatkowy czas nagrywania zarówno przed, jak i po wybranym programie. Poza tym wizualnie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy interfejs jest zoptymalizowany pod pilot PVR2 (Evobox), który sukcesywnie zastąpi obecne piloty.

Na tym pilocie jest dedykowany przycisk "i" Opis.

Opis aktualnie nadawanej audycji masz po naciśnięciu OK pod okienkiem podglądu.

Większości użytkowników taka ilość informacji wystarcza :)

BTW rozszerzony Opis programu podczas oglądania kanału TV lub nagrania osiągasz w dwóch krokach:

strzałka w prawo i z menu akcji OPIS.

pilotevob1.png

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie OPIS jest zawsze ostatni wśród tych akcji, więc te 4 razy trzeba "jechać" w prawo. A czy można wymienić pilot na taki z Evoboxa?

 

W przypadku dekodera bez podłączanego dysku OPIS jest na pierwszej pozycji. 90% użytkowników nie korzysta z dysków USB :)

Zresztą co to byłaby za zmiana, która wszystkim pasuje :wink:

Pilot możesz wymienić ale we własnym zakresie, albo użyć swojej perswazji w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po aktualizacji softu na pilocie przyciski zmienily swoje funkcje przykladowo ostatni kanal nie dziala teraz przycisk "zamknij" dziala jako ostatni kanal to samo jest z przyciskami odpowiedzialnymi za nagrywanie zatrzymanie przewijanie.
Da sie to jakos zmienic ? Czy trzeba wymienic pilota ? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...