Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, na jednym z moich dekoderów pojawił się nowy soft. :) Na drugim w multiroomie niestety jeszcze nie. :)

Z tego co zauważyłem to nie działa w prawym dolnym rogu guzik do cofania na poprzedni kanał, oraz po lewej stronie na dole guzik od radia nie przełącza od razu na radio/TV tylko trzeba kliknąć dodatkowo "OK" Dlatego dzisiaj rano nie mogłem przełączyć na radio bez włączania TV (takie przyzwyczajenie).

Edytowane przez Andrzej226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrał mój HD 5000 poprawiony soft i w moim przypadku wydłużyły się paski sygnału o kilka procent i dwa razy w ciągu kilku minut dekoder 2 razy zaliczył zawieszenie. Konieczne było wyciągnięcie wtyczki, zrobiłem ustawienia fabryczne.

Po pobraniu nowego interfejsu nie zawieszał, się mimo że wtedy nie przywracałem ustawień.

Na plus jest to że w czasie gdy dekoder pobiera nową listę na ekranie pojawia się komunikat:

Trwa pobieranie listy kanałów, proszę czekać.

Na starym interfejsie nigdy tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dostałem nową wersję oprogramowania (4.60.1.23) i jeszcze ani razu się dekoder nie zawiesił. Na poprzedniej wersji już nowego interfejsu (4.40.1.23) również nie zaliczył zwiechy. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z nowego interfejsu :) Zobaczymy jak dalej będzie się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrał mój HD 5000 poprawiony soft i w moim przypadku wydłużyły się paski sygnału o kilka procent i dwa razy w ciągu kilku minut dekoder 2 razy zaliczył zawieszenie. Konieczne było wyciągnięcie wtyczki, zrobiłem ustawienia fabryczne. Po pobraniu nowego interfejsu nie zawieszał, się mimo że wtedy nie przywracałem ustawień.

Na plus jest to że w czasie gdy dekoder pobiera nową listę na ekranie pojawia się komunikat:

Trwa pobieranie listy kanałów, proszę czekać.

Na starym interfejsie nigdy tego nie zauważyłem.

 

W jakiej dokładnie sytuacji zawiesił się Twój dekoder?

Czy to było podczas oglądania kanału, czy podczas zmiany kanału, a może przy innej okazji?

Korzystam cały czas z nowego softu na HD5k z dyskiem USB i nie mam takich objawów, zresztą podobnie jak inni użytkownicy.

Według opisu na stronie icyfrowypolsat.pl tylko naprawili problemy z zawieszaniem się tunera

Równie dobrze mogą napisać, że dodali prezentacje króliczka miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zawiesił się kilka razy po naciśnięciu czerwonego guzika na pilocie celem sprawdzenia sygnału.

Sprawdzałem sygnał kilkanaście razy na różnych kanałach, a zwiecha byla 3 razy.

Ostatnia na Supertenis poz. 123 sygnał na tym kanale:

Siła 80

Jakość 100

MER 15 dB

Antena zbiorcza na dachu bloku.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po tej aktualizacji dalej są dostępne takie same satelity, jak przed aktualizacją, czy tylko HotBird i Astra, jak w Evobox?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem tu nowy :curious:

Posiadam dekoder HD 5000.

Nowe oprogramowanie posiadam już od kwietnia. Przy pierwszym sofcie dekoder chodził idealnie poza drobnym bugiem w edycji listy kanałów w ustawieniach zarządzania listą dekoder się czasem zawieszał przy dodawaniu kanałów.

Natomiast wczoraj dekoder pobrał nowszą wersję oprogramowania .

Wczoraj dekoder zawiesił się 2 razy po naciśnięciu i przytrzymaniu czerwonego przycisku na pilocie w celu sprawdzenia sygnału na kanałach Nat Geo Wild HD i TVN HD.

We wszystkich zawieszkach pomogło wyjęcie wtyczki z zasilania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zawiesił się kilka razy po naciśnięciu czerwonego guzika na pilocie celem sprawdzenia sygnału.

Sprawdzałem sygnał kilkanaście razy na różnych kanałach, a zwiecha byla 3 razy.

Ostatnia na Supertenis poz. 123 sygnał na tym kanale:

Siła 80

Jakość 100

MER 15 dB

Antena zbiorcza na dachu bloku.

 

Czy masz na info banerze masz wyświetlane takie postery z promocjami?

Mam pytanie czy po tej aktualizacji dalej są dostępne takie same satelity jak przed aktualizacją czy tylko HotBird i Astra jak w Evobox

 

Dalej są dostępne również inne satelity

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden błąd z sofcie. Podświetlenie ekranu na liście kanałów nie jest równomierne, zmienia się dynamicznie. Jest to na tyle dziwne, że wszelkie opcje automatycznej regulacji jasności ekranu i oszczędzania energii są w telewizorze wyłączone.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się, aby ten błąd z zawieszeniem dekodera, o którym pisałem wyżej nie tylko ja, został poprawiony. O ile zostanie wykryty. :curious:

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się, aby ten błąd z zawieszeniem dekodera, o którym pisałem wyżej nie tylko ja, został poprawiony. O ile zostanie wykryty. :curious:

 

Ten problem nie dotyczy użytkowników, którzy nie sprawdzą maniakalnie sygnału z anteny :)

Czyli "zwykły" użytkownik nie ma opisanego przez Ciebie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem uczulony na sprawdzanie poziomu sygnały, gdyż w przeszłości miałem przygody z tym dekoderem, gdyż sygnał skakał jak szalony, ale wina była po stronie mojej instalacji antenowej.

Nie jeden sprawdza poziom sygnału, gdyż po to służy.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja zgłosiłem ten problem wcześniej też była jedna osoba która też to zauważyła. Więc nie wiem po co te nerwy :curious:

Na chwilę obecną nie zauważyłem tej zawieszki wczoraj się bawiłem i był spokój..

Przed wczoraj wystąpiły te 2 zawieszki o których wspomniałem.To dobrze że został zauważony. Ja tylko zgłosiłem że jest a niżeli miałbym milczeć a potem były by narzekania że dekoder się wiesza.

Edytowane przez Matłej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rano u kumpla który ma najnowszy soft z nowym interfejsem. Sprawdziłem wielokrotnie i dekoder nie zawiesza się podczas sprawdzania sygnału zarówno czerwonym guzikiem, jak i poprzez menu Ustawienia / Diagnostyka / Sprawdzenie sygnału z Anteny.

 

Przywróć dekoder do ustawień fabrycznych, a jak nie pomoże to dekoder pod pachę i wymień w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka osób na różnych forach ma ten sam problem. Więc nie sądzę by to była wina dekodera. Zwłaszcza że na poprzedniej testowanej wersji oprogramowania takich problemów nie było a nowy soft mam od miesiąca. Problem wystąpił dopiero po aktualizacji która miała miejsce w poniedziałek. Gdyby to była wina dekodera problem byłby od samego początku jego użytkowania,

wina leży ewidentnie po stronie oprogramowania. A i nie ma to znaczenia za którym razem się zawiesi. U mnie przed wczoraj były takie 2 zawieszki,natomiast wczoraj i dzisiaj 0 problemów. Ten bug nie przeszkadza mi w niczym wolałem go jednak zgłosić niż miałby potem być płacz po forach że dekoder się zawiesza.  Tak jak pisałem wiem że kilka osób ma z tym samym problem. A reset do ustawień fabrycznych robiłem 2 razy i na razie obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie po coś te poprawki wraz z aktualizacją muszą służyć.

W domu u mnie są dekodery HD 5000 HD 5500s i niczym szczególnie się nie różnią od siebie. Może podzespołami ale na tym się nie znam.

Przed poniedziałkową aktualizacją nie było żadnych zawieszek a ten nowy soft mam od początku i nie miałem do nie go zastrzeżeń.

Gdyby soft nie miał bugów to by falowo wypuszczali dalsze partie. Muszą być jakieś bugi wykryte.

Ja na razie testuję drugi dzień nie było żadnych zawieszeń.

Ten dekoder posiadam od 2 lat i nigdy nie miałem do nie go zastrzeżeń :curious:


Rozumiem, że poza opisanym problem w przypadku sprawdzania sygnału czerwonym przyciskiem, nie masz innych problemów?

Czyli jak sprawdzasz sygnał w menu Ustawienia / Diagnostyka / Sprawdzenie sygnału z Anteny to jest OK?

Nie innych problemów nie zauważyłem poza tym jednym.

Jak wchodzę w menu Ustawienia / Diagnostyka / Sprawdzenie sygnału z Anteny tak to wszystko jest ok nic się nie wiesza.

Podkreślam że przed poniedziałkową aktualizacją wszystko działało idealnie  żadna zawieszka jak ta wspomniana przeze mnie ze sprawdzeniem sygnału czerwonym przyciskiem nie występowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...