Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

No to niech się Ferguson uczy jak powinna wyglądać grafika ekranowa.

Właściwie układ menu jest bardzo podobny, więc nie wiem dlaczego dla jednych producentów to nie problem a dla drugich bariera nie do przeskoczenia :P widać 'niemoc' programistów :) sorry za OT :)

Co do grafiki to fajna kwestia tylko czy szybka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadacze zwykłych dekoderów pozostaną na przysłowiowym lodzie. Pozostaną?

Grono abonentów tak liczne z TnK to łakomy kąsek do zagospodarowania. Tylko „samobójca” posunąłby się do czegoś podobnego. Opłaciłoby się dać dekodery na wymianę gratis, aby tylko łaskawca zechciał płacić dalej abonament.

Spekulacje? Czyżby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz kanałów dla:

 

TELEWIZJA NA KARTE HD | TELEWIZJA NA KARTE

Dla pakietu podstawowego:

 

TAK # 01 # TVP 1 | TVP 1

TAK # 02 # TVP 2 | TVP 2

TAK # 03 # TVP INFO | TVP INFO

TAK # 04 # TVN 24 | TVN 24

TAK # 05 # TVN METEO | TVN METEO

TAK # 06 # TVN | TVN

TAK # 07 # TVN Siedem | TVN Siedem

TAK # 08 # TV4 | TV4

TAK # 09 # TVN TURBO | TVN TURBO

TAK # 10 # DISCOVERY | DISCOVERY

TAK # 11 # NSPORT | NSPORT

TAK # 12 # TVP SPORT | TVP SPORT

NIE # 13 # EUROSPORT

NIE # 14 # AXN

TAK # 15 # PULS | PULS

TAK # 16 # TVS | TVS

TAK # 17 # TVN WARSZAWA | TVN WARSZAWA

TAK # 18 # RELIGIA TV | RELIGIA TV

TAK # 19 # TVN STYLE | TVN STYLE

TAK # 20 # DISNEY | DISNEY

NIE # 21 # DISNEY XD

NIE # 22 # DA VINCI LEARNING

TAK # 23 # TVN CNBC BIZNES | TVN CNBC BIZNES

TAK # 24 # TV BIZNES | TVN BIZNES *

TAK # 25 # 4FUN TV | 4FUN TV *

TAK # 26 # VIVA POLSKA | VIVA POLSKA *

TAK # 27 # REBEL TV | REBEL TV *

TAK # 28 # ESKA TV | ESKA TV (wymagany nowszy dekoder HD) * **

TAK # 29 # MANGO 24 | MANGO 24 *

TAK # 30 # TELE 5 | TELE 5 *

TAK # 31 # ITV | ITV *

TAK # 32 # KINO POLSKA | KINO POLSKA

TAK # 33 # TVP KULTURA | TVP KULTURA *

TAK # 34 # TVP POLONIA | TVP POLONIA *

TAK # 35 # EDUSAT | EDUSAT *

TAK # 36 # POLONIA 1 | POLONIA 1 *

TAK # 37 # TVP INFO | TVP INFO (ASTRA) * ***

TAK # 38 # TVP POLONIA | TVP POLONIA (ASTRA) * ***

TAK # 39 # TVP HISTORIA | TVP HISTORIA (ASTRA) * ***

TAK # 40 # TVP KULTURA | TVP KULTURA (ASTRA) * ***

TAK # 41 # TV TRWAM | TV TRWAM (ASTRA)

NIE # 42 # WOJNA I POKÓJ

TAK # 43 # WEDDING TV | WEDDING TV *

 

 

 

PODSUMOWANIE PLUSY:

 

+ nie zależy nam na podpisywaniu umów.

+ chcemy mieć dekoder na własność.

+ chcemy mieć więcej kanałów za tą samą cenę co w "zwykłej" telewizji na kartę.

+ chcemy mieć dostęp do opcji HD.

+ bardzo atrakcyjna cenowo i bogata oferta kanałów HD w dodatkowej opcji.

 

PODSUMOWANIE MINUSY:

 

- brak darmowych kanałów: TVP1, TVP2, TVP INFO i TVN. Trzeba za nie płacić co miesiąc minimum 20zł.

- dla tych co nie oglądają za często telewizji lepsza jest opcja "zwykła" TNK - gdzie bez opłat mamy TVP i TVN.

- dość drogi dekoder w zestawie.

- dekoder przeładowany funkcjami niepotrzebnymi zwykłemu Kowalskiemu.

- nie rozbudujemy dekodera o inną ofertę.

- brak samych kart z ofertą TNK HD by włożyć do obecnego dekodera.

- dość wysoka cena na samym starcie oferty.

- przy kolejnej podwyżce zrobi się już bardzo drogo.

- w TNK HD będzie trzeba płacić za każdy dekoder osobno (parowanie kart).

- w zwykłej TNK można przełożyć kartę do 2 dekodera w TNK HD już nie!

- nie będziemy już mogli przekładać 1 opłacanej karty po różnych dekoderach w mieszkaniu.

- prawdopodobnie z góry ustalona lista kanałów.

- nadal jest to słaba oferta względem konkurencji.

- konkurencja ma większy wybór kanałów.

- Lepsza opcja: moduł + karta CYFROWY POLSAT pre-paid. Moduł na własność: Płacę kiedy chce i za co chce.

- Lepsza opcja: moduł + karta Cyfra+. Podpisuje umowę i płacę z góry za określony okres czasu.

 

 

* FTA - darmowe z satelity. | ** Wymagany nowszy dekoder HD. | *** Satelita Astra.

 

 

THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko jedno. Czy jeśli do owego dedykowanego tunera podłączę dysk USB, to potem już po nagraniu będę mógł to przenieść do komputera w celu archiwizacji?

Czy nagranie będę mógł odtworzyć tylko i wyłącznie na tym tunerze... czyli takie polizanie cukierka przez papierek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam 2 dekodery na moduły CAM z obługą HD(jeden jest do PC, drugi do teleziwora). I czy telewizja na kartę HD będzie miała opcję włożenia karty do modułu CAM, jak było to w poprzedniej w wersji??. Jak na początek i bez abonamentu kanały hd jeśliby mialy możliwość modułu Cam dla mnie by była świetna sprawa. Czy w ogóle będzie taka możliwość??. Bo już mi nie potrzeba kolejnego dekodera, mam swój i jestem zadowolony z tych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć we wrzesniu będzie opcja z mudulem dostepu. Na razie (i tylko to jest pewne w 100%) będą tylko karty parowane z ich odbiornikami. Gdyby był moduł prawdpodobnie skusił bym się . A tak - raczej nie dla mnie. Mistrzostwa świata (TVP HD) obejrze w ZDF/ARD HD. A Lige mistrzów - zobaczymy. Na razie będę oglądał tylko w srody w Polsacie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był moduł też bym się skusił. Jak karty TNK HD będą parowane i nie bedzie opcji na moduł CAM to nie jest oferta dla mnie. Ta opcja by mnie zadowoliła z modułem. Jest jakiś wpływ na firmę ITI żeby pomysleli o użytkownikach którzy mają swoje dekodery i potrzebne są im moduły Cam przy takiej opcji TNK HD??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzające jest to że TNK jak zwykle milczy myślą że ludzie którzy mają TNK internetu nie mają ?? ciężko coś napisać?? nic dobrego dla nich nie wyniknie z tych nie domówień na chwile obecną najbardziej zraża mnie to że oszukali mnie i innych przed 1 kwietnia drogi dekoder i to że może za rok ( jak się wpakuje w kupno dekoderu ) to w 2011 znowu podwyższa cene za pakiety ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam z kupnem zestwu Hd ,dla mnie oferta jest w sam raz(chciałem eurosport i axn ) do tego dojdzie mi dvb-t z czech (mux 1 i 2 ). Troche za drogi ten dekoder :cry: chciałbym żeby dodali np kanały dodatkowo płatne np eurosport 2 hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fishburger jak zwykle bardzo merytoryczna wypowiedź. Pozdrawiam

co do moich odczuć:

Mam TNK i doładowaną kartę na 2 lata, i co mam zrobić? No Nic! Miałem poczucie, że iti na mnie zrobiło wielką kupę :-), najpierw podjudzając, że ceny wzrosną a za chwilę wypuszczając tnk HD, choć poczucie olania mnie jest mniejsze gdy się dowiedziałem, że karty sa parowane z dekoderem :-). Czyli reasumując TNK dalej jest lepszą ofertą, bo za 10 zł/mc + WOLNOŚĆ całkowita. Dodam, że szkoda że TNK bez HD oleją a ja miałem nadzieję że zrobią dodatkowy pakiet np za 20 zł z discoverami, nat geo itp w SD. Bo do 30zł zapłaciłbym za obecną TNK z dodatkowym pakietem z discoverami, animalami i natdeografami :-). A tak to zacząłem się zastanawiać na modułem z Polsatu, taki familijny z tymi wszystkimi discoverami, animalami, geografikami i ciekawym sportem w SWOIM dekoderze. Pozdrawiam

Aha i jeszcze jwdno, skoro tnk hd wprowadzi moduły w późniejszym czasie to już ten sam fakt bedzie świadczył o tym jak traktują swoich klientów, czyli najpierw nałapać na swój dekoder a potem, no proszę mamy tez moduły, trzeba było nie brac z dekoderem :-). Analogiczna syruacja z ta podwyżką, żeby ludzi doładowali na rok czy 2 lata a potem wypuszczenie tnk hd a niesmak zostaje :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PODSUMOWANIE MINUSY:

 

- brak darmowych kanałów: TVP1, TVP2, TVP INFO i TVN. Trzeba za nie płacić co miesiąc minimum 20zł.

- dla tych co nie oglądają za często telewizji lepsza jest opcja "zwykła" TNK - gdzie bez opłat mamy TVP i TVN.

- dość drogi dekoder w zestawie.

- dekoder przeładowany funkcjami niepotrzebnymi zwykłemu Kowalskiemu.

- nie rozbudujemy dekodera o inną ofertę.

- brak samych kart z ofertą TNK HD by włożyć do obecnego dekodera.

- dość wysoka cena na samym starcie oferty.

- przy kolejnej podwyżce zrobi się już bardzo drogo.

- w TNK HD będzie trzeba płacić za każdy dekoder osobno (parowanie kart).

- w zwykłej TNK można przełożyć kartę do 2 dekodera w TNK HD już nie!

- nie będziemy już mogli przekładać 1 opłacanej karty po różnych dekoderach w mieszkaniu.

- prawdopodobnie z góry ustalona lista kanałów.

- nadal jest to słaba oferta względem konkurencji.

- konkurencja ma większy wybór kanałów.

- Lepsza opcja: moduł + karta CYFROWY POLSAT pre-paid. Moduł na własność: Płacę kiedy chce i za co chce.

- Lepsza opcja: moduł + karta Cyfra+. Podpisuje umowę i płacę z góry za określony okres czasu.

 

a więc po kolei:

 

- ...i tak prawdopodobnie większość posiadaczy nie korzysta z opcji całkiem bezpłatnej,

- ...tylko do czasu uruchomienia DVB-T,

- ...jak na dekoder DVB-S HD! plus DVB-T wcale nie drogi a właściwie idealna alternatywa dla tych, których nie stać na nowy TV,

- ...nie potrzebujesz funkcji - nie korzystaj a innym mogą się przydać - pewnie jak by był bardzo prosty narzekał byś, że cienki,

- ...tak samo jak dekodera Polsatu, Cyfry, N-ki i TNK -SD więc co w tym dziwnego??,

- ...nie możesz włożyć karty HD do dekodera SD! a inaczej po co Ci oferta HD na dekoderze SD!??

- ...cena niewiele wyższa od standardowej TNK,

- ...najpierw pocieszmy się tym co jest a nie od razu mówmy o podwyżkach - podaj mi ofertę TV, która nie podrożeje??,

- ...a w TNK SD nie płacisz za każdy dekoder osobno?? :shock: , Polsat i N-ka też paruje!

- ...prawdopodobnie jest niewiele osób podróżujących z kartą TNK :jupi: ,

- ...nie będziemy mogli przekładać ale dekoder jest tak mały, że możesz go zabrać w całości :brawo: ,

- ...a skąd taka informacja z tą listą?? obecność DVB-T raczej sugeruje, że będzie można tworzyć własną listę ale i tak zobaczymy dopiero jak już oferta ruszy,

- ...a co niby ma konkurencja w tej cenie??, ile kanałów HD??, co ma w cenie 19,90 (podstawowy pakiet)??,

- ...ma większy wybór ale nie za te pieniądze, chcesz większy wybór kup N-ke,

- ...pierwsza opcja: tu też płacisz kiedy chcesz i za co chcesz a koszt nieporównywalnie mniejszy,

- ...druga opcja: tu też możesz zapłacić z góry za cały okres ale nie musisz podpisywać głupich abonamentów.

 

Oj chyba jesteś z konkurencji tylko pamiętaj, że jak się chce coś skrytykować trzeba mieć prawdziwe argumenty a nie ssać bzdury z palca. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie większość posiadaczy nie korzysta z opcji całkiem bezpłatnej.

Większość może i nie ale tych co korzysta z opcji bezpłatnej jest całkiem sporo. Sam nie doładowuję bo kupiłem kartę tylko po to by mieć TVN 7 i religię.tv.

Nie możesz włożyć karty HD do dekodera SD! a inaczej po co Ci oferta HD na dekoderze SD!?

Teoretycznie po nic ale nie tylko kanały w HD będą oferowane w TNK HD. Niektóre owszem mimo, że w SD są w DVB-S2. Mimo wszystko lepiej jakby było można.

Prawdopodobnie jest niewiele osób podróżujących z kartą TNK.

Niekoniecznie. Mój ojciec ma opłaconą kartę i jeśli chcę coś obejrzeć z kanałów na doładowanie to od niego kartę biorę. Wszystko odbywa się w obrębie jednego mieszkania.

Nie będziemy mogli przekładać ale dekoder jest tak mały, że możesz go zabrać w całości.

Ciągłe podłączanie i odłączanie dekodera nie jest zbyt wygodne. Mam przeprowadzone kable w taki sposób by nie były zbyt widoczne. Odłączam tylko wtedy gdy muszę. Przyznaj, że łatwiej wyjąć jest kartę niż odłączyć cały dekoder. Ciągłe odłączanie i podłączanie dekodera nie działa na niego zbyt dobrze a w szczególności na jego złącza. Wyjmowanie karty też nie jest dla niej zbyt dobre ale przynajmniej jest prościej i szybciej.

 

Z pozostałymi Twoimi argumentami zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podstawowym pakiecie TnK HD ma tylko TVN HD, karta nie jest ani HD ani SD, w wersji za 20zł wkładając do starego odbiornika nie moglibyśy odbierac tylko TVN HD, mogliby chociaz TVP HD dać w podstawowym, żeby mieć kanały HD trzeba wyrzucić 40zł, opłaca się i to bardzo ale nie jest to już ta sama oferta co stara TnK, ja płaciłem 10zł/mc a tutaj mam 40zł za miesiąc, jest to oferta prepaid więc zmiana cennika może być bardzo płynna i niespodziewana, poza tym wysylamy SMS z telefonu komórkowego, nie ma tej anonimowości do w starej TnK

 

biały dekoder do niczego nie pasuje, no może do ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko jedno. Czy jeśli do owego dedykowanego tunera podłączę dysk USB, to potem już po nagraniu będę mógł to przenieść do komputera w celu archiwizacji?

Czy nagranie będę mógł odtworzyć tylko i wyłącznie na tym tunerze... czyli takie polizanie cukierka przez papierek...

 

Odpowiedź dał główny szef ITI Neovision czyli Pan Tomasz Berezowski więc ta informacja jest pewna a brzmi ona tak:

materiał będzie zaszyfrowany i odtworzyć go będzie można tylko na tym dekoderze na którym go nagrano, nie będzie działać na komputerze i nie będzie działać na innych dekoderach N.

Myślisz, że się da rozkodować na komputerze (obejść zabezpieczenie)? Od razu uprzedzę Twoje pytanie - nie da się! Spróbuj nagrać zakodowany kanał na dekoderze i odtwórz go na komputerze - efekt będzie taki ze nic się nie odtworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wszystko idzie odkodować, są spece którzy to zrobią.

W sumie głupi pomysł z parowaniem kart. Jak dla mnie wręcz idiotyczny. Cóż TnK troszkę nas wyciulała, ale mam kartę na dwa latka do przodu więc jestem do przodu. Kto wie może za dwa lata będzie już TnK3D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dali nFILM to bardzo ciekawe,chociaż ten jeden,głupotą jest że pakiet premium trzeba płacić smsm :crazy: mogli by oznaczyć jakimś kodem i kwota 39,80 i wtedy nie było by pomyłki systemowej że niby płacimy za 2 miesiące,a tak to trzeba zasilić kartę operatorowi 2x po 20zł i dopiero zapłacić za następne kanały. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba za niego płacić SMS-em tylko przez SMS trzeba go aktywować. Jest to dobre rozwiązanie bo jeśli zapłaciłbyś 100 zł to bez wysłania SMS-a masz 5 miesięcy oglądania pakietu podstawowego. Jeśli zaaktywujesz SMS-em pakiet rozszerzony to wtedy pełną ofertę oglądasz przez 2 miesiące a przez trzeci tylko pakiet podstawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...