Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
A ja dwa tygodnie temu przedłużyłem umowę z cyfrą i za 45 zł miesięcznie mam pakiet komfortowy

5 kanałów HD i dekoder PACE PVR HD z dyskiem w bezpłatne użytkowanie.

Dodatkowo jak mi się zachce to mogę sobie poprzez ICA włączyć dowolne kanały z oferty premium i nie wiąże

się to z koniecznością wymiany dekodera i karty - normalnie śmiech na sali,

 

No to wszystko fajnie tylko powiedz na ile podpisałeś umowę i czy przez cały okres będzie Cię obowiązywała taka cena bo z tego co mi wiadomo to pakiet komfortowy+ to nie 45 a 63,90 zł.! No i kolejna sprawa to napisz jakie i jak długo będziesz miał kanały HD w tym pakiecie (z tego co się orientuje w komfortowym + nie ma bowiem kanałów HD)?? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma racji człowiek mogli by zrobić dekoder za 260 zł + 1 mc użytkowania = 300 zł od razu inaczej wyglądało by .a i do tych 40 zł doliczcie co miesiąc płacenie za przelew min 2,50 czyli razem 42 zł 30 gr . x 12 = 30 zł

 

dekoder 400 zł

przelewy min 2,50 x 12 = 30 zł

full pakiet 12 mc = 477 zł 60 gr

 

suma 907 zł 60 gr to nie tak mało biorąc pod uwagę że w Polsce zarabia się 1200 / 1600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją logikę "UOKIK" boi się "ITI", bo już widzę reporterów i reporterki "TVN24" goniących po korytarzach sejmowych polityków z pytaniem: "czemu UOKIK próbuje naruszyć wolność działalności gospodarczej w Polsce?!", gdyby próbowali ich administracyjnie zmusić do sprzedaży samych kart/modułów "Nki"

 

Ale dlaczego mają ich zmuszać? Czy mi się wydaje czy mamy wolny rynek w tym kraju i każdy może sprzedawać swoje produkty/usługi jak mu się podoba, dopóki mieści się w granicy prawa, a żaden przepis tego nie zakazuje. Jeżli TVN/ITI chce tak sprzedawać TVN HD to nikt im nie może tego zabronić. To tak jakby weszli do fryzjera i kazali mu obcinać ludzi na jeża mimo, że on nie chce. Paranoją powiewa.

 

Jasne że mogą sprzedawać jak chcą ale nie mogą cie zmuszać do zakupu ich dekodera gdy chcesz oglądać TNKHD. Tak samo kazali TP oddzielić internet od telefonu, a Microsoft wprowadził wybór przeglądarki podczas instalacji (zobowiązany przez unie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "ITI" w sprawie "Nki" (i teraz "TNK HD") jakoś zmusić nie mogą, bo właśnie moim zdaniem boją się "siły" "TVN24" :D ...

 

Ja tak samo nie odbieram im wolności oferowania czego chcą, ale oni z drugiej strony NIE MOGĄ narzucać potencjalnym użytkownikom/abonentom: "możecie oglądać nasze kanały, ale tylko na tunerze, który my Wam dajemy i jeszcze musicie nam za niego zapłacić!" i jeszcze twierdzić, że ich sprzęt to "rewolucyjna technologia", podczas gdy praktycznie każdy tuner "PVR Ready"/"HD" ma takie możliwości (poza tym przeważnie może obsługiwać jednocześnie kilka platform na raz) i żadnych funkcji w momencie zakupu nie ma zablokowanych, tzn. nie ma tekstu: "możesz nagrywać, ale tylko jak my Ci pozwolimy i nie możesz przenosić nagrań na inny nośnik!" !

 

"ITI" musi się nauczyć, że jest TYLKO autorem, albo dystrybutorem kanałów, ale NIE MOŻE narzucać sprzętu do ich odbioru (mogą oferować swoje tunery, bo nie każdy przecież na tyle interesuje się telewizją satelitarną, aby samemu dobrać sprzęt, ale dla pozostałych oferta NIE MOŻE być niedostępna i to jest sedno sprawy !) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz dlaczego cyfra musiała wprowadzić ofertę na karty nie powiązane z ich dekoderami? Dobrowolnie tego nie zrobiła.

Może za młody jesteś żeby pametać ale Cyfra ma od poczatku karty nieparowane z dekoderami i nikt ich do niczego nie zmuszał!

 

A jeżeli chodzi do TNK HD to maja takie prawo, ich produkt albo Ci odpowiada i kupujesz albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie szału zakupowego nie ma, na całym allegro sprzedało się 7 sztuk, więc rynek chłodno reaguje.

Są jednak 2 "ale", po pierwsze tak na dobrą sprawę nie ruszyła masowa akcja reklamowa TNK HD (oprócz wortali), po drugie premiera sprzedaży miała miejsce w piątek.

Tak więc może trochę za wcześnie na ocenę, ale wydawało mi się, że zainteresowanie będzie jednak trochę większe.

Mam nadzieję, że jeśli sprzedaż będzie poniżej oczekiwanej, przyspieszą wprowadzenie modułów.

Swoją drogą ile jesteście gotowi zapłacić za moduł?

Ja zakładam że mógłbym skusić się przy cenie 150zł za moduł ze starterem TNK HD na 1miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł ze starterem wartym 40zł? chyba mylisz się sądząc że ITI to Święte Mikołaje, ja obstawiam 199zł za taki zestaw, dlatego że ITI jeszcze nigdy nie sprzedawało modułów CAM i będę chcieli możliwie zniechęcić do zakupu modułu, niewykluczone że na początku cena samego modułu może być 299zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czy ja napisałem ze to ma być opcja z premium? nie.

po drugie chyba nie uważasz, że będą sprzedawać tylko model z gniazdem SD, bo to by się kupy nie trzymało taki moduł byłby wart tyle co dekoder - a możliwości mniejsze.

Zakładam, że ostatecznie wyjdzie, że będą dwa moduły jeden tylko dekodujący i drugi "z bajerem".

Po drugie to moduł dedykowany i parowany więc nie może liczyć po cenie modułu Conax, który jest do wszystkich kart.

Cena 299zł byłaby głupim ruchem bo raczej by się nie sprzedawała.

Cena 150zł wydaje mi się realna za "prosty moduł" z karta na jeden miesiac w końcu w CP jest za 199zł zestaw z pakietem na 4 miechy.

Oczywiście to tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego omik1 a Ty w tym pakiecie komfortowym za 45zł jak piszesz to nie masz przypadkiem TVN24 i meteo?

Mam tam całą paczkę TVN.

Jednak w cyfrze programy TVN stanowią tylko mało znaczące uzupełnienie, a nie są trzonem tej oferty jak ma to miejsce w TnK.

A powiedz mi jakie w tym pakiecie masz wartościowe programy, których nie ma w TNK? Może zone romantica?

Oprócz zone romantica mam tam między innymi 3x AXN, Filmbox, Universal, SCI FI, Ale Kino, Hallmark, Movies24, TCM, Foxlive,

Comedy Central, National Geo, NG Wild, kilka razy Discovery, History, 5 kanałów z bajkami, kilka muzycznych, kilka

sportowych. W HD mam wszystkie najważniejsze (najbardziej widowiskowe programy) czyli 2X Eurosport, Animal Planet i

National Geo.

No to wszystko fajnie tylko powiedz na ile podpisałeś umowę i czy przez cały okres będzie

Cię obowiązywała taka cena bo z tego co mi wiadomo to pakiet komfortowy+ to nie 45 a 63,90 zł.!

No i kolejna sprawa to napisz jakie i jak długo będziesz miał

kanały HD w tym pakiecie (z tego co się orientuje w komfortowym + nie ma bowiem kanałów HD)?? Pzdr.

- Umowa na półtora roku ze stałą ceną 45 zł.

- Jest to pakiet komfortowy z opcją 5x HD gratis i dekoder PVR HD z darmową dzierżawą.

- 63,90 zł to cena dla umów na czas nieokreślony.

- Przy umowach na czas określony stosują ceny promocyjne standardowe lub indywidualnie wynegocjowane - jak w moim przypadku.

 

Jeszcze może dodam że gdyby ten dekoder oferowany przez TnK HD był wyposażony w

uniwersalny czytnik tak jak np. Ariva HD 100E Seca/Conax (za ok. 250 zł.)

to warto by było go wziąć i traktować jako swego rodzaju wyjście awaryjne stosując żonglerkę kartami Tnk/Cyfra.

Jednak gdyby ten tuner był związany tylko i wyłącznie z TnK HD to na pewno nie jest wart tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul CP to fenomen, jest tańszy niż abonament ale też legendarna jest jego awaryjność i dziwne przechodzenie uprawnień

 

o jaki znowu bajer Ci chodzi? nie ma modułów HD i SD, to że któryś zyskał miano modułu SD wynikało tylko z tego że bez aktualizacji oprogramowania nie łapał karty abonenckiej, ew. w przypadku Polsatu część modułów nie miała możliwości wybrania oferty HD, podobnie zresztą jak dekodery Sagema, za to czy jest coś SD czy HD odpowiada tylko i wyłącznie dekoder, poza tym co to są "proste moduły"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę Mr. Orbity, więc postaram się go wyręczyć w wyjaśnieniach (jak coś niech mnie poprawi) :D .

 

Otóż w artykule w "Satkurierze" numer 11/2009, strona 22 jest wyraźnie napisane, że moduły "CI+" w "zwykłym" tunerze "CI" normalnie dekodują kanały w danym systemie, a nie działają TYLKO "bajery", typu np. możliwość nagrywania na wsadzoną w specjalne złącze modułu kartę pamięci (chyba chodzi o kartę typu "sd"), czyli taki wbudowany w moduł "PVR" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to temat o Telewizji Na Kartę a nie o modułach C+ . Puki co nie ma modułu do TNK HD jak wyjdą będzie można się sprzeczać który lepszy a który gorszy . Puki Cyfrowy Dom nie będzie miał wyników sprzedaży nowego produktu to oni sami nie wiedzą po ile moduły będą pewnie jeśli będzie się sprzedawać bardzo dobrze ( w co wątpie największą przeszkodą i swego rodzaju odpychaczem jest że na sam start 400 zł idzie ( jeśli było by dekoder i full pakiet na 5mc to by się opłacało ) i to że 2 x oszukali klientow tnk sd to minus dla nich ) i jak się będzie kiepsko sprzedawał dekoder to pewnie będą chcieli jak najwięcej osób naciągnąć na moduł ale pewnie też nie będą chcieli dopłacać . Myślę że fajną opcją było by np gdyby Cyfrowy Dom dał ludziom możliwość kupienia dekodera na raty oczywiście 0% np 2x 200 zł

 

Już jeden typ kupił na forum N dał fotki

 

:censored:

 

straszna lipa że karta wystaje aż tak mogli by ją schować lub zrobić slot z tyły albo że tylko karte sim by się wsadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to całe TNK to zwykłe n w prepaidzie jest :) wygląda na to że oni nawet nie myślą o innych dekoderach i modułach, moduł TNK CI+ tam żadnego nagrywania na kartę SD nie ma, różnica między CI a CI+ jest jak DVI a HDMI (czyli HDCP) te "bajery" zastsowane w CI+ służą tylko do wkurzania ludzi i ochrony przed piratami

 

czyli możemy spokojnie zawyrokować: TNK HD to kompletna kicha :( chyba że kogoś na to stać, na pewno pracujący poza krajem się ucieszą, bo anonimowo można odpierać polskie kanały, bez podawania danych osobowych ale w kraju to sporej kariery nie zrobi... chyba że DVB-T wejdzie szyciej niż pojawią się inne tanie odbiorniki DVB-COMBO, bo wtedy ten dekoder jest całkiem dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jedyny i skuteczny sposób,związku z tym że dekoder sparowany jest z kartą by wymusić zmiane tej niekorzystej sytułacji poprostu bojkot tego produktu pt: TNK HD i nie kupować już tak drogiego tunera.Jak zobaczą że mają sladowe wyniki sprzedaży szybko zobaczą kto tu jest najważniejszy klient czy dyktat właściciela czyli n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała TnK HD to największy kmiot o jakim słyszałem.

40 zł abonament + 15 zł cena amortyzacji dekodera (mimo że kupiony na własność to bezawaryjny na pewno nie będzie) = 55 zł.

A za te 55 zł to w innych platformach można mieć o wiele, wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie, bojkotujcie kupowanie TnK HD, to wtedy beda mysleli o kliencie, a nie o nabijali go w ... Ja póki co mam dobra arive 200 i nie zamierzam skorzystac z nowego tunera, ktory jest parowany z kartami. Czas pokaże co bedzie ze sprzedarzą, ale 400 na dzien dobry to troche duzo, zwłaszcza ze kiedy kupowałem 1wszy tuner tnK SD to zapłaciłem 219 zł, teraz jeszcze 400 nie nie przesada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...