Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

(...) HD odpowiada tylko i wyłącznie dekoder, poza tym co to są "proste moduły"?

 

Dobra może nie wyjaśniłem jasno, bo założyłem że czytałeś artykuł na SATKurierze tam w aktualizacji była informacja, że mają być w dystrybucji TNK HD moduły CI+ z gniazdem SD do nagrywania - ale taki moduł kosztować będzie tyle co dekoder (przypuszczam). Założyłem więc co napisałem, że będą musieli też rozważyć dystrybucję prostego modułu bez opcji nagrywania na karty SD, taki klasyczny moduł do obsługi karty abonenckiej i nic ponad to.

Tak więc, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem mój post to byś wiedział, że używając akronimu SD miałem na myśli nośnik a nie format obrazu HD/SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, bojkotujcie kupowanie TnK HD, to wtedy beda mysleli o kliencie, a nie o nabijali go w ... Ja póki co mam dobra arive 200 i nie zamierzam skorzystac z nowego tunera, ktory jest parowany z kartami. Czas pokaże co bedzie ze sprzedarzą, ale 400 na dzien dobry to troche duzo, zwłaszcza ze kiedy kupowałem 1wszy tuner tnK SD to zapłaciłem 219 zł, teraz jeszcze 400 nie nie przesada!

Jestem w takiej samej sytuacji tyle samo dałem za dekoder SD ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem na myśli kartę SD, nie czytałem tego artykułu i nie wiem skąd Satkurier we wrześniu 2009 miał takie informacje o modułach TnK, skoro nawet ITI nie wiedziało wtedy że będzie TnK HD, znam z autopsji moduły CI+ bo dziadostwo to działa w niemieckich kablówkach, charakteryzuje się tym że niektóre audycje oglądniesz tylko na certyfikowanym odbiorniku, na reszcie masz ograniczoną ilość kanałów, aktualnie żadnego nagrywania tam nie ma, zresztą w przypadku dekoderów SAT to nagrywanie jest po stronie dekodera a nie modułu.

 

jedyny moduł z nagrywaniem to Neotion Pocket Recorder, jest to moduł DVB Conax (umożliwia odtwarzanie MPEG4 na telewizorach MPEG2) zawiera złącze Ethernet i kartę SD ale działa tylko z wybranymi modelami telewizorów! Co więcej mimo ofert na sieci (pixmania, expansys, buck) tych modułów nie ma nigdzie i nie wiadomo czy wejdą w obiecywanej cenie (60 funtów). A nie kojarzę dekoderów DVB-S które by wspierały CI+. Ten standard jest tworzony pod kablówki, by wyeliminować stosowanie dekoderów i umożliwić nagrywanie w samych telewizorach. W odbiornikach satelitarnych ich stosowanie jest bezsensowne.

 

Ale jak pokazuje historia, wiele bezsensownych rozwiązań znajduje uznanie w oczach włodarzy ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moduły sprzedaje też polski RWT.

Fakt, ITI potrafi dziwnie okroić dobrą idee, przecież gdyby zrobili prostą ofertę mogliby zarobić krocie, a tak kombinują w sposób zrozumiały tylko dla nich czyli, przemycają różnego rodzaju próby manipulowania.

Na forum N dużo można się dowiedzieć między innymi można zobaczyć jaka jest strategia:

żeby mieć TNK HD trzeba sobie kupić ich dekoder, który jest parowany z kartą (ALE! nie do końca!)bo:

jeśli ktoś się zdecyduje na N będzie mógł wykorzystać ten dekoder do multiroomu.

Do tego te ceny na wabia, chyba wszyscy doświadczeni strategią TNK SD wiedzą, że ceny te w zamian za dodanie kolejnego kanału podskoczą o 50%.

Zapowiedź o module potwierdził Pan Tomasz Berezowski, który powiedział, że będą ale nic więcej nie dodał.

Migracja z TNK SD też będzie możliwa ale tylko jak na coś takiego zdecyduje się Pan Tomek.

A wystarczyło dać prostą ofertę która byłaby rozchwytywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta oferta? To nie byłoby w stylu ITI. Niestety skoro Berezowski powiedział że będą, to znaczy że będą i aż sie boję co to może być. Pewnie moduły działające tylko z dostępnymi w sklepach tunerami ADB albo Technisat :/

 

Natomiast faktem jest że to nie jest "Telewizja na Kartę HD" tylko "N na kartę HD" wydaje mi się że należy całą tę dyskusję przenieść do zupełnie innego działu.

 

A nawiasem mówiąc: nSPORT to mogliby już dać w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że to całe ITI powinno zwolnić wszystkich Eskimosów z kierowniczych stanowisk i przyjrzeć się jak te nowatorskie technologie

usilnie wdrażane przez ich Eskimosów już od lat funkcjonują w Cyfrze.

No bo takie nagrywanie na zewnętrznym dysku USB to w cyfrze miałem już 2 lata temu jak sobie kupiłem Echosmarta 791.

Obecnie na Arivie nagrywam programy HD i niema żadnego p-i-e-p-r-z-e-n-i-a się z kodowaniem zawartości które było by zapewne tak samo

skuteczne jak kodowanie zawartości na oryginalnych płytach DVD.

Tak w ogóle to wydaje mi się że lepsze zabezpieczenia są wymagane tylko przez VOD, a najlepszym i jednocześnie najtańszym sposobem na

zabezpieczenie zawartości dysków było by wypożyczanie zaspawanych i zalanych żywicą dekoderów :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tnk HD nsport jest w wersji sd i hd. http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/kanaly.html

 

Domyślam się że jest to to samo w wersji Domowy i Domowy Premium tylko inna roździelczość. Czy to w ogóle ma jakiś sens? Dawanie tych samych kanałów w różnej roździelczości? Chyba tylko po to żeby zwiększyć sztucznie ilość kanałów.

 

 

krito VOD w TnK HD? Moim zdaniem bardzo prawdopodobne. Mały koszt duży zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie bardzo dobra zagrywka ze strony iti....popatrzcie na to obiektywnie , na forum główny argument przeciw tnk hd to parowanie karty z dekoderem - prawda - ale tak naprawdę nie interesuje to przeciętnego użytkownika - zastanówcie się ilu jest użytkowników forum piszących w tym temacie negatywne opinie a ilu przeciętnych oglądaczy , którzy mają tv hd i chcą obejrzeć mistrzostwa w hd na tvp hd nawet jeśli wiąże się to z zakupem za 400 pln na początek(dekoder i karta full na 3 m-ce) - do nich trafiają proste argumenty : czyli dekoder hd na własność , możliwość oglądania polsatu dzięki dvb-t ,nagrywanie a może nawet vod w przyszłości , tvp hd - mistrzostwa świata w piłce w hd , brak umowy długoterminowej - opłata 40 pln miesięcznie.

 

szczerze to można pogratulować władzom iti skopiowania niedoszłego pomysłu Pana Farfała - zobaczycie jak bedą odcinać kupony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowali Farfała z jednym wyjątkiem: kasy :lol2: U niego wszystkie TVP oraz Polsat, TVN miały być ZA DARMO, natomiast ITI każe za to sobie słono płacić.

Poza tym śmieszą mnie argumenty że pre-paid to jest taki dobry, bez umowy itd. Jak sama nazwa mówi pre-przed, paid-opłacony. Czyli zapłacone z góry. Od kiedy to opłata z góry za coś jest lepsza od płacenia co miesiąc w ratach? Co mi szkodzi zawrzeć umowę o abonament którą dodatkowo można zerwać przy zmianie regulaminu? Ale chyba TnK HD to nie pre-paid w odróznieniu od TnK, płaci się co miesiąc a przestać można w dowolnym momencie więc jest OK. Motorem do dalszego płacenia jest tu tuner na własność za solidną cenę, mało użyteczny po zaprzestaniu płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkodzi o tyle ,ze zmiana regulaminu nie następuje co miesiąc i nie masz gwarancji ,ze nawet jak nastąpi to trafisz akurat na dobrą promocję. sam mam cyfrę+ z dobrą promocją prestiżowy+ i hd za darmo za około 75 pln(dwa miesiace za 0 pln z uwagi na przejście rabatów z poprzedniej umowy)) przez 9 miesięcy(potem zejście na niższy) i pvr pace 0 za wynajem , umowa na 13 m-cy - ale to tylko dlatego ,że interesowałem się tematem i w ogóle pilnowałem spraw - spójrz jednak przez pryzmat przeciętnego widza, ktorego nie interesują aspekty techniczne i analiza rynku sat - nie ma na to czasu i weźmie proste, stosunkowo tanie rozwiązanie jakim jest tnk hd...i proszenie pisz,że 280 pln(bo 120 pln za 3 misiace abo) za dekoder hd z dvb-t i możliwością nagrywania to drogo bo choćby po to ,zeby mieć polsat w cp trzeba płacić 10 pln miesięcznie a umowa na 24 m-ce.

 

szczerze o ile komuś nie jest potrzebne canal+ to pewnie najlepszą ofertą bedzie właśnie tnk hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że nie pozwoli - tvp hd jest w pakiecie hd - jakby był fta jak to miało miejsce swego czasu to iti straciłby jednego z asów tej oferty - swoją drogą nieźle się urządzili - jako jedyni z platform sat ( n i tnk hd) posiadają w ofercie tvp hd - czyli inaczej - " mistrzostwa świata w wysokiej rozdzielczości"

 

tak bardziej politycznie : polsat traci na wyłączność swój sztandarowy kanał jakim jest polsat bo można go mieć z poziomu dvb-t a iti po zniszczeniu w zalążku pomysłu Pana Farfała załatwiła sobie na wyłączność tvp hd i ma monopol na mistrzostwa w piłce w tzw hd - "czapki z głów"...ale niesmak pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam ofertę TNK HD i czymś mi to zalatuje.

Rozumiem, że w odróżnieniu do zwykłej TNK mają tu być programy HD podstawową różnicą a nie dopiero premium - jako dodatek.

No chyba, że mogę sobie wykupić tylko pakiet premium HD a na SD się z lekka wypiąć.

Slogan, sloganem a prawda jak w knajpie -kup pan śledzika to i wódeczkę sprzedamy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że jest to to samo w wersji Domowy i Domowy Premium tylko inna roździelczość. Czy to w ogóle ma jakiś sens? Dawanie tych samych kanałów w różnej roździelczości? Chyba tylko po to żeby zwiększyć sztucznie ilość kanałów.

 

Też się nad tym zastanawiałem. Z jednej strony skoro dają ci kanał HD to dlaczego nie mogą dodać 'zwykłego' kanału. Z drugiej strony miało by to sens gdyby zostawały kanały bez płacenia jak TNKSD. Nie płacisz to zamiast TVNHD masz zwykły TVN.

 

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa: wiele krytyki odnośnie TNKHD wynika z parowania dekodera z kartą. W związku z tym mam takie pytanie: co musi mieć dekoder, jakie warunki spełniać aby takie parowanie było możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi funkcja nagrywania która ma być dostępna od września.

- na dyskach USB - czyli może być również pendrive?

- tuner posiada wejście na jeden konwerter - zwykle chyba urządzenia nagrywające muszą mieć podłączony konwerter twin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tuner posiada wejście na jeden konwerter - zwykle chyba urządzenia nagrywające muszą mieć podłączony konwerter twin?

Pod warunkiem, że dekoder posiada dwie głowice DVB-S i dwa wejścia LNB IN. A tu skoro jest jedno wejście, to raczej odpada podłączenie Twin'a :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać.

KANAŁY NIEKODOWANE (FTA) I CYFROWEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ (DVB T) *

 

Kilkaset bezpłatnych kanałów telewizyjnych i radiowych z całego świata dla użytkowników TNK HD. Kanały polskojęzyczne m. in.: TVP Kultura, TVP Polonia, TV Silesia, Edusat, TV Puls, TV Biznes, VIVA, 4 FUN TV i wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...