Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ADB to bardzo solidna firma i dekoder sprzętowo jest zapewne świetny urządzeniem. Problemem jest tylko słabe oprogramowanie stworzone na podstawie oryginalnego oprogramowanie ADB przez programistów z Nki. Gdyby oprogramowanie było inne mielibyśmy w dekoderze wsparcie dla nieszyfrowanego PVR, edycję wszystkich list kanałów i obsługę obrotnicy a do tego bardzo dobrą głowicę i głowicę DVB-T. Jak na 300zł to niezła oferta.

 

Wyobraźcie sobie że pojawia sie alternatywne oprogramowanie z obsługą Seca i Viacces. Nawet z parowanym Conaxem. Już padło to stwierdzenie ale powtórzę. Kolejki po dekoder miałyby pół kilometra ;)

 

Co do sprzedaży samych kart mogłoby się okazać że nie na wszystkich dekoderach HD działa dobrze, pewnie kodowane kanały na niektórych urządzeniach miałyby tendencję do zacinania się jak to ma miejsce w niektórych dekoderach Cyfrowego Polsatu (niekodowane omija ten problem) i wtedy pojawiły by się posty typu "Te %$%^ 100zł za kartę wydałem a połowa kanałów nie działa! Oddawać pieniądze złodzieje." Jednak podejście typu dekoder dedykowany lub moduł to dobre rozwiązanie. Parowane już nie. Wydaje mi się że kolejny krok to powinno być sprzedaż nieparowanych modułów CAM. A potem umożliwienie zmiany oferty SD na HD bez sprzedaży samych nowych kart TnK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł to tego tunera nie kupisz. On jest sprzedawany tylko z kartą więc minimum 376 zł na allegro. I jeśli się nie mylę aby coś na nim można by było oglądać musi być karta w czytniku. Ktoś już o tym pisał - nawet programy FTA nie pójdą jak nie będzie karty w czytniku nie ważne czy opłacona czy nie ważne że była aktywowana i siedzi w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacper0058 racja ale jedna firma satelitarna wystawia je w licytacji od 1zł,bardzo ryzykowne i tak ludzie podbijają jak [beep]a.Jeden poszedł za 344zł, wpisz w wyszukiwarce TNK HD i poszukaj.Z tego co czytałem to hurtowa cena 340zł.

Też ktoś powiedział ze koszt takiej karty to 15-20zł,a więc minimalna cena zestawu to 314-319zł.Resztę sklep ma marzę,abonamentu na 3 miechy nie liczę.Bo to pewnie w gratisie,ja poczekam do Grudnia może jak parowanie kart nie wypali.Dekodery będą dawali za darmo z umową w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rawik tak sprzedają od złotówki wystawiają tylko jeden tuner i jak myślisz kto podbija cenę jak jest za niska. Do tego dolicz koszty wysyłki (sprzedaje firma ASAT z Czeladzi koszt wysyłki 18,30) i masz w granicach 370 zł. Za to firma AWHandel z Poznania sprzedaje to po 379 zł z wliczonymi kosztami wysyłki.

Chodzi o to że ten tuner tylko działa z kartą tnkHD bez niej (przecież można zgubić , popsuć - różne są przypadki) nie odbierzesz nawet programów FTA więc za tą cenę powinno się coś dostać. Utrata karty oznacza nowoczesna podstawkę pod kwiatek - wiem na pewno w takich przypadkach TNK udostępni drugą kartę ale mogę się założyć że to będzie kosztowało. Dlatego uważam że strzelili sobie w kolano z ofertą w tym kształcie chociaż sam pomysł jest bardzo dobry - wykonanie do kitu. Ci Spin Doctorzy z tnk chyba muszą się jeszcze wiele nauczyć. Znalazło by się wielu nabywców którzy mają lepszy sprzęt do odbioru HD i nabyli by ta ofertę (kartę lub moduł CI z kartą) bo nie potrzebny jest im kolejny tuner bardzo ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacper0058 racja ale jedna firma satelitarna wystawia je w licytacji od 1zł,bardzo ryzykowne i tak ludzie podbijają jak [beep].Jeden poszedł za 344zł, wpisz w wyszukiwarce TNK HD i poszukaj.Z tego co czytałem to hurtowa cena 340zł.

Też ktoś powiedział ze koszt takiej karty to 15-20zł,a więc minimalna cena zestawu to 314-319zł.Resztę sklep ma marzę,abonamentu na 3 miechy nie liczę.Bo to pewnie w gratisie,ja poczekam do Grudnia może jak parowanie kart nie wypali.Dekodery będą dawali za darmo z umową w N.

 

A ceny minimalnej to tam nie mają przypadkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aifam rzeczywiście puścili jednego na zachętę,a teraz mają minimum 349zł.Czyli cena 344zł ich nie usatysfakcjonowała.parę dni nie przeglądałem tych aukcji,i widzę ze troszku wzrosło zainteresowanie.Jak już kiedyś mówiłem TNK HD paruje kartę,żeby nie wykorzystać odbiornika do Paczki MTV lub TNK SD.A co do samych kart,może i będą z modułem ale jeśli cena będzie większa niż 99zł.To będzie nie wypał,Polsat kiedyś po tyle miał a do nagry moduły są drogie.

 

Chyba wczoraj nowe reklamy TNK HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n paruje karty z tunerami to można było się spodziewać, że TNK w wersji HD tez będzie parowana. Choć jak zobaczyłem reklamę o TNK HD to się napaliłem, a tu zonk.

Swój tuner HD mam, a kupowanie dodatkowej potencjalnej podstawki pod kwiatek jest bez sensu. Dla mnie liczy się możliwość odbioru na kilku odbiornikach, więc jeśli w końcu wyłączą analog w kablówce to pozostanie mi tylko CYFRA lub TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rawik chyba pomyliło Ci się z SD, bo przecież w HD są parowane karty z tunerami, więc karta działa tylko i wyłącznie z tunerem z zestawu. Nie ma możliwości zakupu samej karty, która ruszy z dowolnym tunerem i dałoby się ją sklonować splitterem. Póki co analog w kablówce jeszcze jest to domownicy nie mają powodu mnie linczować :P Ale widzę, że na dzień dzisiejszy TV cyfrowa u mnie w domu ma przyszłość bardzo ograniczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na allegro kilka sztuk się sprzedało nie znaczy że ludzie się napalili wręcz przeciwnie większość czeka na rozwój zdarzeń . Jak pisałem wyżej wydłuża ważność karty przy zakupie dekodera full pakiet 3mc i kolejne 3 pakiet domowy to i ja kupie w takiej formie jak teraz nie nabiorę się znając ITI i ich nadzwyczajną zdolność do podwyższania cen za dodanie np 1 kanału . A jaka kampania ? w TV lecą jakieś poty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy, że oferta nie jest kierowana do Ciebie.

Myślę,że ludzie z ITI doskonale wiedzą co robią parując karty.

To gratuluje im wyczucia rynku tym posunięciem :brawo:

Wczoraj byłem u znajomego dystrybutora n,doskonale,sprzedał 1 sztuke,oby tak dalej.

Całą ich tą TNK HD(z parowaniem) niech sobie włożą w :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ten tuner tylko działa z kartą tnkHD bez niej (przecież można zgubić , popsuć - różne są przypadki) nie odbierzesz nawet programów FTA więc za tą cenę powinno się coś dostać. Utrata karty oznacza nowoczesna podstawkę pod kwiatek - wiem na pewno w takich przypadkach TNK udostępni drugą kartę ale mogę się założyć że to będzie kosztowało.

Nie wiem, co będziesz robił z tą kartą, że mogłaby zginąć lub się uszkodzić, ponieważ przy normalnym szansa jest na to bardzo mała.

Jednak jeżeli już taka sytuacja nastąpiłaby to jest o tym mowa w regulaminie:

Opłata za wydanie zarejestrowanemu Użytkownikowi nowej Karty dekodującej w miejsce zagubionej, skradzionej lub zniszczonej z przyczyn leżących po stronie Użytkownika: 99 zł

 

Z zakupem TNK HD polecam poczekać do końca sierpnia / początku września kiedy to rozpoczną się pierwsze doładowania kart, ponieważ startery będą tracić w tym terminie swoją ważność, więc miejmy nadzieję, że zrobią bardziej atrakcyjny cennik.

Może pójdą po rozum do głowy i udostępnią wszystkie kanały po niższej cenie przy dłuższych doładowaniach tak jak jest to w TNK SD oraz przeniosą dublujące się kanały z tą samą ramówką (nSport HD, EuroSport HD) z pakiet domowy HD premium do pakiet domowy HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam poczekać do września !! W euro na lubelszczyźnie też mozna policzyć na palcach jednej ręki osoby ktore kupiły . Oferta wogole nie jest atrakcyjna rozumiem dekoder ma swoja cene ale za to powinno być więcej miesięcy gratis na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak czytam wasze komentarze i wiekszosc z kryrytujacych to osoby ktore posiadaja swoj wlasny tuner i nie maja mozliwosci kupienia samej karty

polityka firmy jest jaka jest i kazdy to widzi ,kupilem na allegro TNK HD i jestem bardzo zadowolony,znudzi mi sie to nie bede placil i juz

kazda firma dba o swoje interesy ,dlaczego nie krytykujeccie np polsatu ktory w pakiecie familijnym praktycznie nic nie maa cena podobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whooke, ja przyjąłem TNK SD pozytywnie i mam opłaconą kartę dlatego po wprowadzeniu HD byłem happy do czasu aż dowiedziałem się, że ta oferta nie jest dla mnie i mam się bujać ;) Mogli też parować karty w ofercie SD, przynajmniej teraz nie byłoby u mnie rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto im kazal dac ten dekoder? W takiej cenie? Bo malo dekoderow hd w Polsce? . Kolega wyzej dobrze napisal Ci co maja sd niech sie bujaja zostali wydojeni na rok lub dwa lata z gory i dziekujemy . Za rok dadza nam kanal np wojna i pokuj i podwyzke doladowania gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zmusza do zakupu TNK HD, zawsze można kupić sobie inny odbiornik HD i odbierać zagraniczne HD FTA.

Nie rozumiem też, dlaczego użytkownicy TNK SD czują się oszukani, ponieważ TNK HD to całkiem inna oferta, a użytkownicy SD pewnie chcieliby, żeby TNK dało im za darmo dekodery i darmowe karty TNK HD za to, że wykupili wcześniej karty TNK SD na rok lub 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BISoD nie wrzucaj wszystkich do jednego worka i nie przesadzaj. Mam TNK SD i kupowałem samą kartę bez żadnych tunerów, bo nie lubię jak mnie ktoś na siłę uszczęśliwia jedynie słusznym tunerem, miałem wybór to skorzystałem. Karta nie jest parowana i to jest dla mnie ogromna zaleta i oferta za 10zł/mc do zaakceptowania.

Natomiast oferta HD zmusza już do zakupu całego jedynie słusznego zestawu, nie mam już możliwości wyboru zestaw albo sama karta, także zmienia się podejście do Klienta. Polsat to chociaż od niemal zawsze paruje karty i wszystko jasne, a tutaj sami nie wiedzą, czego chcą. Daliby samą kartę za np. 99zł z FULL pakietem na 2mc i byłoby OK, a tak to parowane karty mogą sobie w 4 litery wsadzić ;)

Poza tym wśród moich znajomych korzystających z SAT to niemal każdy ma swój tuner HD, więc też nie będą happy jak ktoś im będzie wciskał na siłę "firmowy zestaw"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...