Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ten link lamie regulamin to prosze admina o usuniecie postu lub odpowiednia edycje. Ciagle zyjecie marzeniami i nadzieją ze jednak nie beda parowac. Dla tych ktorym sie nie chce znalezc na forum n podaje link:

 

http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.ph ... 81&page=18

 

5 post od gory to wypowiedz rozwiewajaca wszelkie nadzieje Pana Tomasza Berezowskiego , ktory zapewne jest znany z pelnionej funkcji wiekszosci forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oferty wyrównają za jakiś rok lub dwa.

W TNK SD trzeba płacić 20zł, tak samo jest w TNK HD.

Tylko, że po tym jak ogłosili podwyżkę, to większość użytkowników doładowało na ponad rok po starej cenie.

Gdy wszyscy zaczną płacić po nowemu, to może dorzucą do TNK SD kanały z wersji HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają wolne wejścia na kartę pewnie i chcieli by mieć 3 w 1 lub 2 w 1 wszystkie platformy mi tylko zależy na wolnej karcie tak by mieć TNK HD-CYFRA+-C.POLSAT i oferta super ułożona dla mnie a tak to poco mi kolejny dekoder po co mi wieża dekoderów niech tnk nie robi błędu bo tnk sd taka liczbę zdobyła dzięki wolnym kart nie osiągnęła by tego ze swoimi szajs mini dekoderami.

Jak wspomniał kolega wyżej może faktycznie karty będą parowane ale tylko z tymi dekoderami by nic nie poszło na marne a ponadto i tak karty będą na rynku dla pozostałych wymagających użytkowników innych tunerów hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było gdyby adekwatne pakiety zrobili w SD dla TNK zwykłych, bo to 399zł to dla mnie zapora, a chętnie bym wziął TNK HD. Ale czas pokaze...z drugiej strony to bardzo dobra oferta dla kogoś kto ma Tv/monitor HD i nie chce dużo płacić, nigdzie taniej tylu kanałów HD nie będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było gdyby adekwatne pakiety zrobili w SD dla TNK zwykłych, bo to 399zł to dla mnie zapora, a chętnie bym wziął TNK HD. Ale czas pokaze...z drugiej strony to bardzo dobra oferta dla kogoś kto ma Tv/monitor HD i nie chce dużo płacić, nigdzie taniej tylu kanałów HD nie będzie miał.

 

 

No i właśnie o to chodzi. Ja mam np. dekoder Anysee i nie mam zamiaru jak mówiłem kupować dekodera hd pod telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7zł (10zł) więcej niż zwykła TNK SD otrzymuje się kilka dodatkowych programów, między innymi tak pożądane przez wielu użytkowników w wątku "sugestie i propozycje" AXN i Eurosport.

Eurosport jest w lepszej jakości i również w SD (tak jak ten w TNK HD) za darmo FTA po niemiecku, a w sporcie komentarz nie jest na tyle istotny ;) Niemiecki Eurosport FTA dużo wcześniej przeszedł na 16:9 niż polski Eurosport więc nie wiem czy ten polski komentarz na TNK wart jest dopłaty 7zł na miesiac :P

 

no to jednak na 99,99% będą karty parowane z tymi głupimi tunerkami... no to gwóźdź do trumny dla ITI, najpierw głupota z TVN+1h a teraz taka szopka z "kartą" bez karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Na satkurier.pl poszła aktualizacja informacji - część rzeczy już być może wiecie, ale jest też o... module, wyszukiwaniu kanałów i PVR na odbiorniku 2850ST (na początku nie będzie - dopiero od września) i blokowaniu tunera (nie jest planowane - jak nie zapłacimy, to zostaje tuner combo). Nie mam czasu dochodzić co już wiecie, a co nie - proszę rzucić okiem ;) Później w wolnej chwili wyrażę moje prywatne zdanie na temat całego projektu TNK HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czytam wszystkie komentarze i ma wrażenie że chyba niektórzy pomylili nasz kraj z Kubą 8) No bo przecież dekoder HD powinni dawać za 1 grosz a cały pakiet z HD za 2.99 zł 8) A te 7 zł miesięcznie czyli 23 grosze dziennie jest warte 15 stron dyskusji :jupi:

 

Jestem dystrybutorem konkurencyjnej firmy ale ofertę HD na kartę, uważam za bardzo dobrą :D Za niecałe 40 zł mozna mieć kanały polskie, sportowe w HD, przyrodnicze w HD, BBC, dobry kanał z serialami AXN, itd itd i to bez umowy 8)

 

Do tego dekoder z DVB-T z bardzo fajnym designem , który kosztuje z aktywacją i początkowymi miesiącami oferty za friko 399 zł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje Mr. Orbito . Czyli tak czy siak czekalaby mnie zmiana dekodera bo HF 8900 zdaje sie nie obsluguje modulow CI+.

No to już byłaby sztuka dla sztuki! Wprowadzenie modułów CI+ wydaje mi się całkowicie chybione - na pewno wszyscy co wydali 1000 - 3000 zł za swoje tunery przeniosą je do sypialni i kupią nowe obsługujące CI+... Jeśli będzie moduł to musi zadziałać z Ferdkami, Globo, Humaxami i innymi popularnymi dziś tunerami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta którą zaproponowano jest według mnie bardzo ciekawą opcją, o której nieraz się wspominało. Wtedy mówiło się o opcji typowo SD z dodatkowym pakietem, a ITI zaoferowało coś poważniejszego. Dla mnie jest to opcja, na którą czekałem. Niektóre osoby twierdzą, że oferta ta jest zniszczeniem platformy N, ale wątpię. N przecież nie stoi w miejscu. Posiada coraz więcej kanałów oraz wiele nowych rozwiązań. ITI wydając TNK HD doceniło po prostu grono osób, które zakupiło TNK SD. To pokazuje, że zależy im na klientach i cała ta oferta idzie w kierunku rozwoju. Oczywiście pojawia się obecnie wiele pytań co do nowej oferty, a zwłaszcza czy użytkownicy TNK SD będą mogli migrować do HD. Sam jestem takim użytkownikiem, gdzie jeszcze kwartał temu kupiłem Technisata z TNK i doładowałem na rok. Co będzie zobaczymy, może to kwestia paru dni i wiele spraw się wyjaśni. Uważam, że właśnie opcja migracji z SD na HD jest obecnie największym problemem, a nie kwestia dekoderów itp.

 

Wcześniej każdy na forum proponował możliwe programy jakie chciałby w TNK zobaczyć. Praktycznie wszystkie te opcje zostały zrealizowane. Jest AXN, Eurosport, Filmbox, a dodatkowo wiele innych programów, o których nikt nie myślał. Oferta programowa jest tak interesująca, że według mnie Polsat Familijny nie jest wstanie dorównać w tej cenie. Wiadomo, że dokładając z 15 zł do tych 40 zł można mieć N czy Cyfrę w promocji z dużym pakietem, ale trzeba pamiętać o tym, że TNK nie posiada umowy. Może dla wielu osób to bzdura, ale dla mnie to podstawa TNK. Nie posiadanie umowy oraz możliwość włączania danego pakietu w wybranym przez siebie momencie jest podstawą tej oferty i to świadczy o jej sile.

 

Podsumowując dla mnie oferta jest bardzo ciekawa, ponieważ daje takie możliwości, o których myślałem. Jedynym poważnym problemem to obecnie brak migracji i przeniesienia konta SD do wersji HD. Mogliby coś z tym zrobić w najbliższym czasie. TNK HD widać, że będzie się rozwijała. Na 1 września zapowiadają uruchomienie opcji PVR Ready z tego co zrozumiałem. Kto wie, czy nie mają w płanach uruchomienia wypożyczalni filmów. Poczekamy i zoabczymy. Ciekawe jaka odpowiedź będzie konkurencji, a zwłaszcza Polsatu.

 

Jeszcze taka drobna uwaga co do TVN+1, który jest często ostro krytykowany. Niektóre osoby doceniają rynek zachodni, ich podejście do spraw programów itp. Dziwne jest dla mnie to, że nikt nie docenia TVN+1, gdzie na zachodzie takich programów jest pełno. A często nie ma tam tylko godzinnego opóźnienia programów ale także więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że aktualizacja namieszała znowu ;) Nawet jeśli moduły faktycznie będą CI+, to spokojnie - CI+ jest kompatybilny z odbiornikami CI, więc i tak będzie działać - po prostu nie ruszą jedynie zaawansowane funkcje oferowane przez CI+ - podstawa, czyli dekodowanie będzie działać na każdym tunerze. Póki co jednak kwestia modułów jest mocno nieoficjalna, więc terminu nie traktujcie jako pewnik - wiele wyjaśni się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka odpowiedź będzie konkurencji, a zwłaszcza Polsatu.

Szczerze mowiac nie wydaje mi sie by polsat zareagowal na ten ruch konkurencji.

 

Dziekuje za wyjasnienie odnosnie modulow CI+, sugerowalem sie odpowiedzia z dzialu technicznego fergusona na pytanie o dzialanie HD+ z modulem CI+ w fergusonie hf8900. Odpowiedzieli mi ze nie bedzie dziala ferguson z ta niemiecka karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest ciekawa, ale ja ciagle marze o telewizji gdzie bedzie paket podstawowy z ogolnodostepnymi kanalami naziemnymi i do tej opcji kazdy bedzie mogl sobie dobrac kazdy kanal osobno powiedzmy za jakas symboliczna kwote. Chyba taka wizje platformy cyfrowej kiedys forsowal byly prezes TVP Piotr Farfal, ale nie wyszlo. Ciagle mamy taka sytuacje, ze placimy za wiekszosc kanalow ktorych i tak nie ogladamy. Znowu kaza mi placic (w tym przypadku) za caly pakiet domowy HD premium jezeli z tego pakietu chce ogladac tylko EUROSPORT HD i TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie oferta jest miażdżąca dla konkurencji, w której kilka kanałów HD na krzyż, traktuje się jak luksus i sprzedaje się na sztuki.

To jest rewolucja i przełamanie pewnej bariery cenowej, bo nigdzie bez umowy i za tak niską cenę klient nie dostanie takiej ilości kanałów HD, ani w kablu ani z satelity. Klienci nastawieni na odbiór HD nie muszą już płacić za masę niepotrzebnych im kanałów SD tylko wybrać to na czym im zależy.

Oby tylko TNK nie okazała się konkurencją dla samej N-ki, która niepotrzebnie teraz wprowadziła podwyżkę.

Warto zauważyć, że bezpośrednio cenowo TNK HD uderza w pakiet Familijny CP, czyli przestaje być ofertą dla mniej wymagających i daje więcej i lepszą jakość za te same pieniądze co u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta dosyć ciekawa. Dla mnie osobiście prawdziwą rewelacją byłaby jednak możliwość zakupu samej karty z ofertą HD premium (bez potrzeby zakupu pakietu domowego) a jeszcze lepiej umożliwienie zakupu tego pakietu jako dodatkowego do TnK SD. Taką ofertą konkurencja zostałaby zmiażdżona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej chytry pomysł ITI na reanimację n-ki. Poza nazwą ta propozycja nie ma wspólnego z ideą TNK. Pomysł by uwiązać abonenta za pomocą kupna dekodera HD jest podobny do tego co stosuje Polsat. Z tym, że ITI wpadł na jeszcze lepszy pomysł, bo kto będzie chciał trzymać tuner HD, na który wybulił kasę, tylko po to by oglądać 5 kanałów darmowych w SD albo 1 kanał HD w niższym pakiecie.

Ciekawe ilu jeleni się nabierze na tę sztuczkę ITI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że aktualizacja namieszała znowu ;) Nawet jeśli moduły faktycznie będą CI+, to spokojnie - CI+ jest kompatybilny z odbiornikami CI, więc i tak będzie działać - po prostu nie ruszą jedynie zaawansowane funkcje oferowane przez CI+ - podstawa, czyli dekodowanie będzie działać na każdym tunerze. Póki co jednak kwestia modułów jest mocno nieoficjalna, więc terminu nie traktujcie jako pewnik - wiele wyjaśni się z czasem.

 

Dzięki za wyjaśnienie Mr. Orbita (na Ciebie zawsze można liczyć :D!). Według mnie (i jak widać nie tylko :D ) udostępnienie modułów to PODSTAWA, bo bez tego "TNK HD" stanie się po prostu "mini Nką", a nie tego chyba chcemy my użytkownicy (a my jesteśmy przecież NAJWAŻNIEJSI !) - brak umowy to nie wszystko, BARDZO ważne według mnie jest też to, że jeśli kupiło się własny odbiornik "HD", który byłby w stanie odebrać wszystkie oferty na raz (tak jak mój "Globo HD S1"), to chce się skorzystać z takiej możliwości (po prostu wykorzystać w pełni swój sprzęt), a nie być zmuszanym do instalowania kolejnych tunerów (u mnie np. to niemożliwe, bo nie mam już odpowiedniego miejsca w domu :D ) i "ITI" MUSI to zrozumieć, jeśli nie chce ponieść porażki z tą ofertą ("Cyfra" i "CP" już dawno to zrozumiały i dlatego między innymi mają ponad milion użytkowników, a "ITI" jest pod tym względem jeszcze zacofane... - Polska to nie Anglia czy USA, gdzie podobno część osób wzywa "specjalistyczne" firmy, żeby uruchomić nowy telewizor :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest także informacja związana z działaniem funkcjonalności PVR Ready - nagrania będą zabezpieczone i nie będzie możliwe ich przenoszenie, bo zawartość kanałów w jakości HD nie może "wydostać się" na zewnątrz. Odtwarzanie ma kończyć się niepowodzeniem nawet po przeniesieniu HDD do drugiego odbiornika. Co więcej, na HDD nie będzie można trzymać innych danych. Odbiornik automatycznie sformatuje dysk i mogą się na nim znajdować wyłącznie nagrania z 2850ST (nie jest wykluczone, że zastosowany zostanie format partycji, którego nie będzie można odczytać na PC).

 

Kiepskie to nagrywanie, lepiej mieć faktycznie moduł i swój odbiornik z HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...