Skocz do zawartości

CSB TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

CSB TV to Cassubia TV, tylko tą pełna nazwę nikt nie chce ujawniać, CSB TV jest bardziej popularniejsza. Nawet na kanale nie słyszałem, żeby mówili Cassubia TV, tylko CSB TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie TEST, więc problemy mają prawo występować.

Z tego co usłyszałem wszystkie produkcje w HD, za co brawa. Na przyszłość będzie już kontent.

Na pewno rozdzielczość do poprawy, dodanie flagi WSS, rozwiązanie przerywania dźwięku oraz EPG.

Myślę, ze bez problemu zdążą do regularnego nadawania rozwiązać problemy.

W końcu (może) w TV będą informacje z regionu. TVP zniszczyło kanały regionalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie TEST, więc problemy mają prawo występować.

Z tego co usłyszałem wszystkie produkcje w HD, za co brawa.

W HD programy realizuje już od dawna TVP, Polsat, TVN a nawet Tele 5.

 

Bardzo dobrze ale to jest wątek o CSB TV. Nie porównuj TVP,Polsat i TVN do stacji CSB TV, o TELE5 nie słyszałem.

Chodzi mi o sam pomysł. Nie upierają się by nadawać w 4:3 tylko od razu w 16:9 oraz chcą/będą produkować w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie pojawiły się już pierwsze informacje na ten temat :

Pomorze: ruszyła telewizja polsko-kaszubska

Nowa telewizja satelitarna CSBTV, nadająca programy informacyjno-rozrywkowe w języku polskim i kaszubskim, rozpoczęła w niedzielę swoją działalność. Na początku emisja będzie miała charakter testowy, głównie będą zapowiadane przygotowywane programy.

Jak poinformował Adam Chmielecki ze spółki Media Kaszebe, nadawcy CSBTV, w połowie sierpnia stacja będzie już nadawać pierwsze audycje na żywo ze studia w Rumi, a od września codziennie produkować pięć godzin własnego programu. "Ramówkę wypełnią m.in. programy informacyjne, poradnikowe oraz związane z szeroko rozumianą tematyką morską. Liczymy, że przyciągnie to przed ekrany także widzów spoza Pomorza" - powiedział.

 

Nazwa telewizji CSB, to skrót od łacińskiego słowa Cassubia.

 

"Chcemy budować więzi wśród mieszkańców wielokulturowego Pomorza, a jednocześnie rozwijać etniczność Kaszubów i ich chroniony prawem język - powiedział prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i współwłaściciel stacji Artur Jabłoński.

 

Stacja zamierza utrzymywać się z reklam, a na programy w języku kaszubskim starać się o dotacje z MSWiA

 

Od 2004 r. spółka Media Kaszebe produkuje już programy do nadającego na Pomorzu Radia Kaszebe.

 

Czyli plan jest taki że do połowy września to co widzimy obecnie a potem powoli wejdą sobie pierwsze programy do ramówki. Ciekawe czy CSB TV rozmawia z Bauerem w sprawie publikacji programu telewizyjnego w takim To i owo TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stacje regionalne typu CSB TV czy TVS mają przyszłosć,miejmy nadzieje że będzie ich powstawać coraz więcej .

 

Na pewno mają sens, tylko problemem mogą być pieniądze i KRRiT - chyba że będą o koncesje ubiegać się za granicą kraju.

Żal tylko że TVP na satelicie nie potrafi rozczepić TVP INFO!(SAT 1 RTL, WDR, NDR, ORT 2, SVT 2 mogą - wystarczy chcieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sam pomysł. Nie upierają się by nadawać w 4:3 tylko od razu w 16:9 oraz chcą/będą produkować w HD.

No i co z tego? Produkować mogą już w tej chwili, kwestia, żeby mieli go jak nadawać w HD. Sprzęt do produkcji w HD ma Puls, TVN24... Nie obchodzi mnie o czym ten wątek jest - stwierdzam tylko, że wszyscy "chcą", jednak nie wszyscy mogą nadawać program w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sam pomysł. Nie upierają się by nadawać w 4:3 tylko od razu w 16:9 oraz chcą/będą produkować w HD.

No i co z tego? Produkować mogą już w tej chwili, kwestia, żeby mieli go jak nadawać w HD. Sprzęt do produkcji w HD ma Puls, TVN24... Nie obchodzi mnie o czym ten wątek jest - stwierdzam tylko, że wszyscy "chcą", jednak nie wszyscy mogą nadawać program w wysokiej rozdzielczości.

 

Ma to do siebie iż produkowany w HD nawet w SD będzie lepiej wyglądał. Nie od razu wszyscy mogą/chcą nadawać w HD. Dla mnie liczy się, że powstające stacje od razu produkują/nadają w HD.

Skoro Ciebie jako Moda nie obchodzi w jakim wątku się udzielasz to nie mamy o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem chłopie żadnym modem (to jest tylko ranga, żadna funkcja :lol2: ). Stwierdzam po prostu, że klepanie o tym, jak to produkuje się programy w HD, jest już wszystkim znane. To nie jest żadna nowość na rynku, wszyscy w zasadzie mają takie możliwości realizacji programów, nie wszyscy jednak mają to gdzie nadać. Chłopie, proste. Nawet kamery amatorskie nagrywają już w HD, nie wspominając już o tych studyjnych czy po prostu używanych do nagrywania relacji, programów, itd. To samo studia montażowe, w tym programy do obróbki wideo także obsługują wysoką rozdzielczość. Wszystko co nowe i normalnej produkcji radzi sobie z HD. Nie ma się czym podniecać i mówię Ci to z dobroci serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas transmisja się "sypie".

Zgadza się. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią. Za słaby sygnał? A na Radiu Kaszebe mam tylko jakieś trzaski.

Tu nie trzeba się zgadzać, bo tak po prostu jest. Nie można żadnego materiału obejrzeć od początku do końca bez problemów typu chwilowy zanik dźwięku czy obrazu. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale sygnał mam dobry. No i tego tylko jeszcze brakowało, żeby Radio Kaszebe się zacinało... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wy obserwujecie nas, my Was :)

 

na razie ruszamy z testami, konserwacje lini itp zapewniają nam taką jakość jaka jest (przerwy w dźwięku głównie)

 

Tak jak mogliście dowiedzieć się z promospotu, nagrywamy w 1080i, by później (na razie) downkonwertować to do Anamorficznego PAL.

 

Na początku, zanim stacja się rozkręci, będziemy nadawać w 16/9 w dosyć słabym bitrate, z biegiem czasu będziemy podnosić bitrate.

 

To co widzicie na promospotach, to dekoracje tymczasowe, fotki studia dziennego i popołudniowego opublikujemy jeszcze w tym tygodniu....

 

Początki będą słabe i dla niektórych może i nudne, ale podniesiemy poziom dosyć szybko (trzeba liczyć siły na zamiary), nie problem wystartować w dużym bitrate z dobrym kontentem, by potem obniżyć jakość (techniczną i merytoryczną)... My obraliśmy inną drogę - pomału do przodu.

 

materiał rejestrujemy w pełnym HD, ale chwilowo z rejestracją przejdziemy do 720p, które po downscalingu przy tym bitrate da lepsze wrażenie wizualne niż to co w testach obserwujecie. Cieszy nas to, że śledzicie co się dzieje i mierzycie organoleptycznie i sprzętowo jakość. Na razie testujemy poziomy dźwięku i sposób kompresji materiałów, by osiągnąć przyzwoity efekt na starcie w wrześniu (a częściowo w sierpniu)

 

By rozwiać Wasze spekulacje:

 

- tylko około 20% programów będzie szlo w j. kaszubskim

- mamy dwa bloki live - poranny i wieczorny

- teren działania: pomorze oraz Kaszuby (a więc także trójmiasto i okolice (Kaszuby), później resztę pomorza)

- nadawać będziemy w 16/9 (anamorficzny PAL) z WSS (na razie dochodzimy do tego gdzie WSS się gubi, czy w Polsce, czy na drodze Polska - Izrael)

- w niedalekiej przyszłości zwiększymy bitrate, by później przejść w HD

- ramówkę będziemy rozwijać systematycznie, by zapewnić w jak najszybszym czasie nadawanie 24h/dobę

- w planach programy o tematyce regionalnej, jak i ogólnej (motoryzacja, sport, muzyka, offroad, informacje, pogoda)

 

/to na tyle

/resztę podam wkrótce

 

ps. czekamy na wasze sugestie i propozycje oraz spostrzeżenia, na pewno się przydadzą, by podnieść jakość i oglądalność.... chcemy być dla Was, nie tylko Kaszubów, ale reszty Polaków.

 

/pozdrawiam

/MCh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam po prostu, że klepanie o tym, jak to produkuje się programy w HD, jest już wszystkim znane....

 

Nie klepię o tym dla szpanu. Napisałem to co usłyszałem w zapowiedzi.Cieszy mnie, że młoda stacja korzysta z tego co najlepsze na obecną chwilę. Kto się interesuje HD to żadna nowość, ja to wiem. Zakup sprzętu dla stacji jest jednak droższy niż amatorskie kamery HD za 3k.

Myślę, że wszystko sobie wytłumaczyliśmy by zakończyć OT.

 

Witam, Wy obserwujecie nas, my Was :)

na razie ruszamy z testami, konserwacje lini itp zapewniają nam taką jakość jaka jest (przerwy w dźwięku głównie)....

 

/pozdrawiam

/MCh

 

Kilka pytań:

- czy emitowane będą wydarzenia sportowe/koncerty na żywo z regionu ?

- czy informacje będą np. 2 razy dziennie z regionu ?

- przejście na HD będzie równolegle prowadzone z SD (w przyszłości) ?

- jak będzie wyglądała sytuacja z reklamami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 15 sierpnia będzie już więcej programów a od września 5 godzin dziennie na żywo

Nie chodzi o 5 godzin programów na żywo, lecz ilość produkowanego przez siebie programu dziennie. Resztę czasu zajmą powtórki oraz audycje zewnętrzne. Nie problem to wywnioskować na podstawie informacji przesyłanych do mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie jest to tylko moja propozycja, ale większości posiadaczy telewizorów plazmowych. logo CSB TV mogłoby być bardziej przezroczyste a wszystkie inne komunikaty np ograniczenia wiekowe które są na ekranie małe i w formie półprzezroczystej. na pewno takie rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia oglądalności programu bo są to bardzo częste propozycje telewidzów , nie tylko polskich.

kilka przykladow

http://forum.tvp.pl/index.php?topic=22813.0

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=13572

http://www.canalplus.pl/forum/?topic/logo-canal_1-3021

http://www.avmagazine.it/forum/archive/ ... 53008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...