Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w TVP Kultura, ale dzięki Dwójce, to dotrze do szerszego grona widzów. Porównaj oglądalność TVP2 i TVP Kultura. Anteny się powinny uzupełniać. W TVP2 transmisje oper, z teatrów co jakiś czas i magazyn kulturalny /typu WOK/. Tego najbardziej brakuje. Oprócz tego - można zrobić transmisję na żywo z Night of The Proms. Jak jest w taką sobotę/niedzielę, to czemu nie? Bo widzę tylko relacje jakieś 50-minutowe. Trzeba chęci.

 

Teraz o poziomie rozrywki w TVP2, jaka powinna być.

O kabaretach już było. Wiecie co, ostatnio oglądałem na YT programy Kabaretu OT.TO robione dla TVP2 w 1994/1995. Można by do tego wrócić. Kabaret dalej istnieje, przez tyle lat sporo się zmieniło i tak dalej, ale można zrobić taki program podobny do tych i emitować np. co dwa tygodnie. Brakuje następcy "Paranienormalnych".

Powinno zostać Kocham cię, Polsko!. I wiecie co, nawet przekonałem się do obecnego składu. Kurdej-Szatan się wyrobiła moim zdaniem jako prowadząca, Musiał jest normalny, Kammel też dobry. Co nie zmienia mojej opinii, że pierwszy skład jest niezniszczalny i nikt ich nie zastąpi.

A co z sobotą wieczór? Jesienią ponoć ostatnia edycja The Voice of Poland. No tak, ale zmieni się prowadząca. Nie wiadomo, co z jurorami. I co dalej? Wariantów jest kilka - KCP co sezon /bo jesienią to na razie nic nie wiadomo/, kabarety z piątku, nowy program talent-show, albo filmy.

Teleturnieje? Powinny pozostać wszystkie trzy. Wróci Wielka gra. Powinno też wrócić kilka teleturniejów, już o tym było. Pasmo 19:30-20:05 się marnuje.

 

Naprawdę dziwne, że usunęli Och Karol, 2. Co takiego w tym filmie jest, że nie było go w sobotę, ani w poniedziałek? Coś się nie podoba? Cenzura? Trzeba to wyjaśnić. Może coś jutro się wyjaśni, ale jak zamiotą to pod dywan, to nie wiem, co o tym myśleć...

 

KCP - mogli sobie wczoraj odpuścić powtórkę. Wszak dziwnie się oglądało, np. prezentacja uczestników i od razu II runda. I te punkty podawane przez prowadzącą, i się wydawało niektórym oglądającym I raz, że coś tu nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Jeszcze wrócę do "Idy" i magazynu filmowego.

 

Zapominasz, że filmy to zazwyczaj subiektywna wizja autorów. Tak samo recenzje krytyków, są odzwierciedleniem czyjejś subiektywnej opinii. Więc, wprowadzanie do tego zasady pluralizmu, kończyłoby się niemożnością jednoznacznej oceny filmu. Kolejny raz mi wychodzi, że pluralizm jest dobry tylko dla filozofii, nie ma praktycznego zastosowania. :P

 

"Kocham kino" musiałoby mieć 4 prowadzących, z których każdy odpowiadałby za konkretny punkt widzenia. Żaden człowiek nie jest w stanie dbać o wszystkich. Powtarzam to od początku. Nie zabijajmy indywidualizmu prowadzących.

 

Pluralizm w społeczeństwie nie istnieje, zawsze ktoś ma przewagę. Dlatego robienie telewizji pod linijkę, jest bezsensowne. Lekka przewaga, taka jak poprzednio za czasów Brauna, nie była zła. A na pewno to było lepsze, od obecnej wizji Kurskiego.

 

Owsiaka na pewno już nie zobaczymy w TVP2, w końcu to demolarizator młodzieży i w ogóle oszust. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak to dobro narodowe, więc TVP2 nie powinna go wypuszczać z ręki. Nawet jeśli by to dodatkowo kosztowało. Po co prestiż oddawać konkurencji? Ale widać nie decyduje rozsądek, tylko co innego.

 

Woodstock w TVP2 to prawdziwa hańba dla społeczeństwa. Niedochodowy, niewartościowy, mało ambitny - lepiej dajmy operę. Przecież przyciąga tłumy i nic nie kosztuje - znacznie wyższa wartość dodana.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego, że ma większą? To twoim zdaniem gwarantuje większą widownie czegoś co jest niszowe w naszym kraju? Otóż jak pokazuje widownia Pospieszalskiego wcale nie. Takimi eksperymentami można wciąż spadającą oglądalnośc Dwójki zrównać z TVP Kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą antenę można wykorzystać do przyciągnięcia młodych, a nie dla garstki snobów. Opera jest ciężko przyswajalna dla większości ludzi i żadna emisja tego nie zmieni. I mówię ci to, pomimo że sam coś czasami zerkam w temacie.

 

Szkoda marnować pasmo, gdy są odpowiedniejsze miejsca do takiej tematyki. TVP musi nauczyć się umiejętniej korzystać z zasobów. Nie wszystko wszędzie pasuje.

 

Ja bym wyrzucił też ten teatr, i starał się odmłodzić antenę. Np. wrzucając program o grach, tematyce komputerowej, lub coś w tym guście. Może powrót listy przebojów? Trzeba by wybadać, co najlepiej przyciągnie "teen'sów".

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program o grach komputerowych w Dwójce... ciekawe. No, tylko że były już niedawno próby programów dla młodzieży, "Poziom 2.0" zleciał po pewnym czasie z anteny z powodu słabej oglądalności. A program o grach się w obecnym czasie nie przyjmie. Hyper upadł, bo nie ma zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś 15 lat temu było, dzisiaj to by się takie coś sprawdziło tylko wtedy, gdyby się do studia telewizyjnego zaprosić Gimpera, Isamu i całą resztę bandy. Oczywiście to by miało poziom równy ich produkcjom internetowym...

 

Co do kabaretu OTTO - dobry pomysł, mogliby powrócić. Wbrew pozorom akurat oni się nie zmienili zbytnio, może tylko Makowski odszedł i teraz własne rzeczy robi, ale poza tym grupa jeździ, występuje, więc fajnie by było, gdyby znowu byli obecni w telewizji. Bo ostatni raz to ich kilka lat temu na Kabaretonie w Sopocie (Polsat) widziałem.

 

A teatr powinien zostać. To jednak jest telewizja publiczna, powinny być elementy kultury. Akurat przykład Polskiego Radia tu jest średnio trafiony, bo w radiu od razu niejako dedykowano anteny. A w TVP powinno być tak, że Jedynka, Dwójka  to kanały ogólne, w których każdy coś dla siebie znajdzie, Trójka z profilem regionalnym, a tematyczne mają stanowić uzupełnienie głównych anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn filmowy z czterema prowadzącymi... No dobrze. Jeżeli Torbicka ma zostać, dodajmy jeszcze Chacińskiego i Kłopotowskiego. Mamy 3 osoby. Nie mamy czwartej, ew. Raczek. I każdy powinien prezentować własny punkt widzenia, prawda? Jeżeli tak, to dobrze, a nie zaprośmy kilku, dajmy np. premierę kinową i jedźmy po niej, krytykujmy. Nie. Nie.

 

Co macie do Owsiaka? Dużo zrobił dla TVP2. Fakt, że kiedyś było więcej transmisji z WOŚP, miał swój program... Ale dzisiaj to nadal jedna z osobowości Dwójki. Przywołam zdjęcie Kręcioły z anteny. Szef Dwójki zaproponował emisję ledwo raz w miesiącu, na co Owsiak się nie zgodził. I założył sobie własną stację. Ale z Dwójką nie zerwał.

 

No i co? Zdejmą tak sobie WOŚP z anteny i zabiją kolejną tradycję TVP? No nie. Transmisje być powinny i tak dalej, być muszą po prostu. To tradycja Dwójki. Nie wyobrażam sobie 8 stycznia 2017 transmisji WOŚP w innym miejscu niż TVP2.

 

Woodstock to hańba? To po co TVP2 to pokazuje? Dla mnie Woodstock to dobry festiwal. A to, że nagle przestali pokazywać na żywo, tylko relacje, to jest osobny temat. W tym roku pewnie znów będą jakieś relacje.

 

No właśnie. Anteny powinny się uzupełniać. Takie TVP2 z TVP Kultura, prawda? No pewnie. Komu zaszkodzi emisja opery raz w miesiącu? Nikomu. Wymiennie z teatrem. Powinna też powrócić Scena Młodego Widza i co? Uzupełni to Teatr Telewizji. Powinna być szersza współpraca TVP2 i TVP Kultura.

 

Program o grach... Nie, nie, nie, jeśli Gimper i tak dalej. Ale omówienia gier, i tak dalej - czemu nie?

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51930,Grazyna-Torbicka-po-31-latach-odchodzi-z-TVP - niestety. Koniec pewnej epoki w TVP2 stał się faktem. I teraz, co dalej?

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że Grażyna Torbicka po 31 latach pracy odchodzi z TVP, to zarazem także koniec programu ''Kocham kino''. Wielka strata dla TVP że Torbicka odchodzi, bardzo ją uwielbiałem oglądać.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do Woodstoocka- dlaczego mają akurat ten festiwal pokazywać,a nie np. Openera, Jarocin itd. Dla mnie średnio trafia argument,że muyszą to pokazywać, bo pokazywali przez ileś tam lat. Osobiście nie mam nic do Woodstocka żeby nie było. WOŚP to kwestia raz władz TVP,a dwa osoby samego Owsiaka. Ja osobiście nie promowałbym człowieka, który regularnie mnie krytykuje i szydzi ze mnie,a to robi Owsiak w stosunku do TVP. Nikt mu nie da tyle czasu co TVP przez lata . Mogliśmy się o tym przekonać, bo przez kilka lat także TVN był partnerem WOŚP. Gdyby faktycznie relacje z finału przynosiły takie kokosy to stacje komercyjne biły by się o Owsiaka. 

 

Torbicka- szkoda. http://centruminformacji.tvp.pl/24639112/podziekowania-dla-red-grazyny-torbickiej

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Racewicz, podobnie jak Torbicka odchodzi z TVP2. Jak widać, ''dobra zmiana'' jest gorszą zmianą niestety.

 

Gdy weźmie się pod uwagę jak "subtelnie" Racewicz przemycała jakieś dziwne dopowiedzenia do przedstawianych reportaży w Panoramie jakoś robi mi się jej mniej żal. Chyba, że zastraszono ją, a ona toczyła pot na wizji pod groźbą utraty życia, to wtedy jakoś jej wybaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racewicz prawdopodobnie przechodzi do TVP Polonia i nawet w red. PANORAMY podobno byli zaskoczeni ta decyzją

 

Najciekawsze, że narazie żadnych pogodynek nie ruszają. Mają ich pewnie teraz więcej niż cały zespół PANORAMY i jakaś nowa ma być w PnŚ

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...