Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wislok - wczoraj była relacja z koncertu Global Citzen Festival. Godzina jeszcze dobra - 22:55. Zgodzę się z kolei o skandalicznych porach pozycji programów muzycznych typu Made in Polska - 00:10. Kocham Kino - sobota 17:15 - skandaliczna pora, tak? Kultura, głupcze - 11:20. WOK - piątki 16:05. Też skandaliczne? NIE! Dobre pory.

 

Tak, zgodzę się, ale ja tu piszę, że Dwójka pokazuje koncert inaugracyjny i zwycięzcy. TVP Kultura pokaże całość i też się cieszę. TVP HD zresztą też. ;)

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-7-ma-mniej-widzow-tvp2-przegrywa-z-polsatem-i-tvn- wyniki Rodzinki.pl. Tak apropo, się chciałem zapytać, który serial jest lepszy z tria Rodzinka.pl/Baron24/Ja to mam szczęście. Ja uważam, że najlepsi są Boscy, za nimi Ja to mam szczęście /dobry serial, ale zabiła go godzina emisji II serii - kto to oglądał w porze Wiadomości/, a na koniec Baron24 - nudne to jak nic. A jakie jest Wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę mam cytować twoje posty Maciejolek?? Pisałeś o emisji koncertów w TVP2,a pory ich emisji to są późne godziny nocne. WOK- dziękuję za taki program o kulturze,lepiej by wcale nie było. The Voice of Poland- bardzo słabi jurorzy, beznadziejni prowadzący, zawodnicy bez własnego repertuaru- nr jeden jak dla mnie jest Must Be the Music - gdzie mogą wokaliści występować, zespoły, instrumentaliści- dużo szerszy, do tego z profesjonalnym Jury i najlepszymi prowadzącymi. Zresztą jeśli chodzi o prezenterów to Polsat wszystkich bije na głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok- my się chyba nigdy nie dogadamy. Koncerty o póżnych godzinach to dla mnie oczywiście skandal. Powinno to lecieć o np. 22:00. The Voice of Poland? VI sezon na razie najlepszy, prowadzący OK i tak dalej. Po co ta krytyka?

 

Baron24 - dla mnie ten serial mało śmieszył, w dodatku ten Karolak... Oglądalność słaba. A Ja to mam szczęście to co? Oglądałeś? :)

 

http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/torbicka-ucieka-do-tvn_690736.html- wiem, że to tylko tabloid, ale... Nie wyobrażam sobie odejścia legendy Dwójki do TVN. Zresztą, jak by działało takie "Kocham kino" bez Torbickiej? Zresztą - poczekajmy na komunikat TVP. Coś mi jednak mówi, że to kolejna bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok- my się chyba nigdy nie dogadamy. Koncerty o póżnych godzinach to dla mnie oczywiście skandal. Powinno to lecieć o np. 22:00. The Voice of Poland? VI sezon na razie najlepszy, prowadzący OK i tak dalej. Po co ta krytyka?

 

Baron24 - dla mnie ten serial mało śmieszył, w dodatku ten Karolak... Oglądalność słaba. A Ja to mam szczęście to co? Oglądałeś? :)

 

http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/torbicka-ucieka-do-tvn_690736.html- wiem, że to tylko tabloid, ale... Nie wyobrażam sobie odejścia legendy Dwójki do TVN. Zresztą, jak by działało takie "Kocham kino" bez Torbickiej? Zresztą - poczekajmy na komunikat TVP. Coś mi jednak mówi, że to kolejna bzdura

Ja cię bardzo lubię:) Mam odmienną opinię co do The Voice Of Poland. Mają u mnie duży minus za usunięcie Piekarczyka. Górniak- nie lubię, robi za wielką gwiazdę,a ma jedynie jeden przebój. Sadowska- znana ze względu na rodziców chyba. Prowadzący - mi nie odpowiadają.. Format mi się nie podoba ze względuy na jego istotne ograniczenia- tylko wokaliści, brak własnego repertuaru, jedynie covery.. 

Z TVP nieraz odchodziły znane osobistości tej stacji jak chociażby K. Dowbor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Piekarczyka przyszedł Piasek. Zmiana na plus. Praktycznie nie odczułem odejścia Piekarczyka. Prowadzący? Pisali w tabloidzie, że Mlynkowa sobie nie radzi, ale ja się nie zgodzę.

 

Co do Torbickiej - http://centruminformacji.tvp.pl/21914598/sprostowanie-artykulu-torbicka-ucieka-do-tvnOd początku wiedziałem, że to bzdura. Ponadto - o 17:15 w soboty to świetna pora. Po Teleexpressie. Piątek 19:25 trochę nie pasowała - lepsza pora, ale w tym czasie "Wiadomości". Marginalizacją to np. emisja około 24:00.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-na-czele-w-duzych-miastach-tvp2-z-najwiekszym-spadkiem-w-czolowce-top-40-stacji- Dwójka z największym spadkiem w dużych miastach.

 

A teraz się pytam, dlaczego dzisiaj meczu nie komentuje Laskowski, tylko Iwański. Myślałem, że jak Lech, to... Dobrze, że nie Jońca!

 

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p1101_T2D.txt- 1 listopada w ramówce mamy wspomnienia, Familiadę /normalny odcinek/, dokument o 19:00 /nie wiadomo jaki/. Nie będzie powtórki Paranienormalnych, ale powtórka The Voice of Poland jest. To co, Paranienormalnych 1 listopada nie można, The Voice tak? Powinno być równo - czyli też powinni nie emitować powtórki The Voice 1 listopada. Taka TVP1 też nie emituje przecież tego dnia "Jakiej to melodii?".

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku czułem że to, co SE napisał o Torbickiej, to bujda na resorach, dlatego podarowałem sobie komentowanie tego wczoraj, i wyszło na to że to jest plotka. TVP nie wypuści Torbickiej z rąk, sama zainteresowana też nie ma ochoty przenosić się do komercyjnej stacji, zresztą nie musi tego robić, bo i tak jej programy w Telewizji Polskiej są wspaniałe, a zapewne w TVN nie byłoby już tak dobrze. Swoją drogą, skoro niby mówiono że nadawałaby się do programu o nowościach filmowych, to jakim cudem nie nadają już od kilku lat programu "Multikino"? Może dlatego że widzowie chcą czegoś więcej niż montażu zapowiedzi filmowych przeplatanych wstawkami prowadzącego? Bo chcą czegoś więcej, a to może dać jak na razie tylko program "Kocham kino".

 

Jeśli chodzi o ramówkę na 01.11, to mnie też to trochę dziwi, że nie wyrzucono "TVoP", ale mam na to pewne wytłumaczenie. Paranienormalni wylecieli, bo byliby zbyt zabawni na to święto. Natomiast "The Voice" jest programem rozrywkowym co prawda, ale nie ma tam za bardzo elementów do śmiechu, tylko są głównie piosenki.Zresztą nie tylko Dwójka tak robi. Kiedyś był dym, bo TVN puścił w rocznicę Smoleńska "X Factor". Natomiast Jedynka nie daje wtedy "JTM" bo to jest program typowo zabawowy. Trochę mnie zastanawia to, że Familiada jest w ramówce, ale to też pewnie ze względu na charakter audycji. Puszczają ją zapewne dlatego że to lekki program, ale nie typowo z żartami. Na pewno nie wyemitowano by w taki dzień kabaretonu, ale koncert piosenek artystów których już nie ma na tym świecie, nawet jeśli to byłby utwory mniej poważne - i owszem. Wydaje mi się że TVP Bydgoszcz robiła w tym dniu koncert piosenek Andrzeja Zauchy, i to nawet konkurs był. Tak w ogóle to gdyby nie było tam wpisanego w ramówce "TVoP" to zapewne poleciałby klasyk typu "Znachor" i byłyby narzekania że kolejny raz ten sam film emitują.

 

A jutro Program Drugi Telewizji Polskiej kończy 45 lat :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ramówkę na 01.11, to mnie też to trochę dziwi, że nie wyrzucono "TVoP", ale mam na to pewne wytłumaczenie. Paranienormalni wylecieli, bo byliby zbyt zabawni na to święto. Natomiast "The Voice" jest programem rozrywkowym co prawda, ale nie ma tam za bardzo elementów do śmiechu, tylko są głównie piosenki.Zresztą nie tylko Dwójka tak robi. Kiedyś był dym, bo TVN puścił w rocznicę Smoleńska "X Factor". Natomiast Jedynka nie daje wtedy "JTM" bo to jest program typowo zabawowy. Trochę mnie zastanawia to, że Familiada jest w ramówce, ale to też pewnie ze względu na charakter audycji. Puszczają ją zapewne dlatego że to lekki program, ale nie typowo z żartami. Na pewno nie wyemitowano by w taki dzień kabaretonu, ale koncert piosenek artystów których już nie ma na tym świecie, nawet jeśli to byłby utwory mniej poważne - i owszem. Wydaje mi się że TVP Bydgoszcz robiła w tym dniu koncert piosenek Andrzeja Zauchy, i to nawet konkurs był. Tak w ogóle to gdyby nie było tam wpisanego w ramówce "TVoP" to zapewne poleciałby klasyk typu "Znachor" i byłyby narzekania że kolejny raz ten sam film emitują.

 

"Familiada" jest co roku we Wszystkich Świętych, a nawet i w czasie żałoby narodowej po śmierci Mazowieckiego była.

"Znachor" też będzie tradycyjnie, tylko że na TVP1 o 14:35 więc w czasie gdy Dwójka będzie powtarzać Voice of Poland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Familiada - nie dziwi mnie, że co roku we Wszystkich Świętych. To tradycja ;) W "lużniejsze" żałoby dają. W te "poważniejsze" /IV 2005, IV 2010/ to już nie. Po prostu to lekki program, który pasuje na każdą okazję z wyjątkiem tych poważniejszych żałób. Znachor w Jedynce tym razem.

 

Dzisiaj 45 lat mija TVP2. ;) Pod logotypem umieścili ozdobnik "45 LAT". Trochę za duży w wersji SD. Poza tym bez zmian. Pięć lat temu to świętowali ;) Za pięć lat zrobią pewnie coś w podobnie, bo stuknie już pół wieku ;)

 

Obecnie TVP2 - dla każdego coś miłego. Hitowe seriale, dobra rozrywka, najlepsze filmy i dokumenty, i tak dalej....

 

Kirk - też nie rozumiem. A jakby były piosenki powiedzmy dance w odcinku 31 X? Może jakoś wytną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pytaniu na śniadanie wczoraj i dzisiaj było sporo o 45-leciu Dwójki. Na przykład wczoraj była Magda Masny /ta z "Koła fortuny", zresztą mogłoby wrócić - wersja z Tyńcem była niezła, ale i tak najlepsza była z Pijanowskim/. Dzisiaj Kożuchowska potwierdziła, że będzie "Rodzinka.pl" sezon 8. ;) Gościli też Bukowska i Sznuk /byli w pierwszym zespole PnŚ/ i przeprowadzili rozmowę z parą z "Nocy i dni". ;) To było ostatnie "PnŚ" w starej oprawie i scenografii. Od poniedziałku wszystko się tutaj zmieni.

 

wislok - no właśnie. Tylko drugie ale, to nie ma chyba innego miejsca na powtórkę. No chyba że o 11:10, albo w soboty... To święto zadumy, wspominania zmarłych i mi chcą dać show muzyczne.

 

Rodzinka.pl - kolejny dobry odcinek. I takie pytanie - lepiej jest jak się ogląda dwa odcinki, jeden, czy bez różnicy? Bo w ogóle nie narzekam od kiedy nie ma dwóch, tylko jeden odcinek Rodzinki.pl. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wislok - no właśnie. Tylko drugie ale, to nie ma chyba innego miejsca na powtórkę. No chyba że o 11:10, albo w soboty... To święto zadumy, wspominania zmarłych i mi chcą dać show muzyczne.

 

 

Nie zrozumiałem o co chodzi, czego to ale dotyczy. 1.11 to nie jest odpowiedni dzień na kabarety i programy rozrywkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - chodziło mi o to, że 1 listopada to nie jest dzień na programy rozrywkowe i kabarety. Nie wiem jeszcze, jak w Polsacie i TVN, ale i tak to nie ten dzień! O 14:40 można dać coś innego, jakiś stonowany koncert...

 

A właśnie co do The Voice of Poland - zauważyliście, że Młynkovej jest bardzo mało albo nie ma w ogóle. Tak zapowiadali, że będzie dobra, a tu co? Widzę z prowadzących głównie Kammela i Musiała /przyznam się, że się wyrobił/. A Mlynkovej nie ma. Ponoć nie radzi sobie, przez nią są przemontowywane odcinki... Szykowali ją na taką gwiazdę i co?

 

Świętowanie 45-lecia TVP2 trwa. Zapomniałem dopisać, że emitują także świetny ident jublieuszowy. Nie trudno na niego trafić, bo leci w przerwach międzyprogramowych ;) Ozdobnik pod logotypem też się został.

 

Marcelina Zawadzka dołącza do grona prowadzących "Pytania na śniadanie" i będzie prowadziła program z Tomaszem Wolnym. Ponoć wylatuje Radziszewska - i bardzo dobrze. Jutro jak pisałem nowa oprawa.

 

Podróże z historią - ktoś oglądał? W końcu jakiś dobry program w tej Dwójce, a nie tylko Cejrowski. Prowadzenie Kotarskiego na dobry plus. Już czekam na kolejne odcinki.

 

Co do 45-lecia. Mam listę kilku programów, które chętnie bym zobaczył w Dwójce ponownie.

1. Wideoteka dorosłego człowieka - najlepszy program muzyczny w TV publicznej. Szabłowska i Szewczyk - klasa sama w sobie, ciekawe wywiady, i oczywiście sporo archiwaliów i teledysków ;) Niestety, ale Jedynkowa dzisiejsza "Retromania" to taki sobie programik - Margaret się gubi, Szewczyk by sobie sam poradził, a teledyski są zagadywane...

2. Va Banque - już chyba pisałem. Cóż szkodzi dać go dzisiaj? Tu też ważna była wiedza...

3. Spotkanie z Balladą - może trochę oszalałem, ale miało to swój klimat. Sporo śmiechu z tego było. Tylko nie wiem, czy w dzisiejszych czasach taki powrót byłby dobry.

4. Założ się! - ależ show. ;) Jedyny zarzut był taki, że gwiazdy śpiewały z playbacku. A tak - wspaniałe widowisko no i te zakłady. ;) Tylko zmiana prowadzącego w II serii była zła. Szwedes już nie był taki dobry, jak Steffen.

 

Nie wiem, jak Wy, ale takie programy bym widział ponownie w TVP2. Tylko nie powtórki, a premierowe odcinki. A jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi programami Dwójki była lista 30ton oraz teleturnieje jak chociażby Duety do mety, Krzyżówka 13 latków, Krzyżówka szczęścia czy z nowszych Wielki Poker. Z emitowanych niedawno programów lubiałem Poziom 2.0.

Tak przy okazji oto obowiązujące od jutra logo Pytania na śniadanie:

12140831_928179527217141_177939749598089

Przyznam że nawet ładnie wygląda.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe logo świetne. Co do studia - lepsze niż poprzednie, trochę zmodyfikowano oprawę muzyczną, do czołówki dograno scenki z Zawadzką. ;) Naprawdę świetnie to wygląda. Teraz ciekawe, jak z oglądalnością.

 

wislok - Mielcarz w poprzedniej edycji była w przesłuchaniach. A teraz Młykovej nie ma, bo są ponoć niezadowoleni z tego, jak sobie radzi.

 

Co do programów:

Wielka Gra i Koło fortuny - tu się zgodzę, już kiedyś o tym pisaliśmy;

Sport telegram - w obecnej formule nawet się przyzwyczaiłem, ale jak wrócą do starej, to się nie obrażę. Tak powinno być - bez studia i prezentera. W końcu "telegram" w nazwie zobowiązuje.

Gol - no właśnie. Już kiedyś próbowali - Szybka piłka. Pamiętacie? Początkowo było dobrze, a pod koniec zaczęli coś psuć - zrobił się z tego typowy magazyn skrótów bez ekspertów. Teraz mamy namiastkę, no ale GOL w TVP1 to tylko skróty z ekstraklasy trwające pięć minut. Przydałby się taki magazyn Ekstraklasy w poniedziałkowe wieczory /po wszystkich!/ spotkaniach i skróty z najciekawszych spotkań lig zagranicznych. Skoro emitują je w "Sporcie" np. po wiadomościach, to...

30 ton - moim zdaniem w dobie internetu taka lista obecnie nie ma sensu, kiedyś to tak. Zresztą - nie pamiętam, dlaczego 30 ton zeszła w kwietniu 2006 z anteny, tak nagle?

Teleturnieje - Duety do mety, tak! Rewelacyjny teleturniej, szkoda że leciał tylko 2 lata. Krzyżówka szczęścia? Też trzeba było się wykazać wiedzą. Wielki Poker? Też był dobry. Z wiosny 2007 pamiętam jeszcze jeden program - Mc2 Manna i Materny. Też bardzo fajny program, tylko z porą kombinowali. Najpierw był w poniedziałki, potem w czwartki, a chyba nawet wszystkich odcinków nie wyemitowali. Miało być 12, a chyba dali 8... Był jeszcze Zakręcony tydzień, też dobry program.

Poziom 2.0 - czasem oglądałem, też go miło wspominam, ale zabiła go pora /14:20 np., początkowo leciał 16:15/.

 

Znaki zodiaku - zapomniany Dwójkowy teleturniej. Wiem, że prowadził go Kulczycki i leciał w 2000 roku, ale może ktoś z Was wie, co to było, bo ja nawet nie pamiętam zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 ton w obecnych czasach by się nie przyjął. Kiedyś, dla niektórych, to było jedyny źródło nowości muzycznych. Teraz piosenki wszędzie odtworzyć można. W latach 90 oglądałem to namiętnie jak nie miałem jeszcze kablówki.

 

Chciałbym powrotu "Wielkiej gry" - to był fantastyczny program. Wydaje mi się jednak, że ludzie nie chcieliby tego oglądać. Teraz jest nastawienie na inna rozrywkę. Chociaż ludzi, którzy posiadają obszerną wiedzę i chcieliby wziąć udział w tym programie z pewnością nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...