Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Po kolei" ;)

Studio urody - czasem wstawałem na ten program. Też by pasował do dzisiejszej Dwójki. No chyba, że do Pytania na śniadanie.

Aha - Pytanie na śniadanie. Wszystko dobrze, tylko za często są emitowane reklamy. Na przykład po powitaniu i przedstawieniu tematów już reklama. Na co mi? Nie lepiej ograniczyć liczbę reklam np. o połowę? Kiedyś przecież mieliśmy jedną całość - reklamy pojawiały się rzadko, blok zapowiedzi w trakcie programu zapowiadane przez prowadzących. Czemuś nie zrobić tego dzisiaj? Najlepszy model telewizji śniadaniowej dla Dwójki to Panorama co godzinę, Pogoda co pół, i jeden blok reklamowy. To jest idealne.

Podróże z żartem - o, lepsze to niż wałkowany Cejrowski! Z chęcią bym sobie przypomniał. Po zmianie prowadzących program lekko obniżył loty, ale był jeszcze do lgądania.

Europa da się lubić - dzisiaj też by się przydał. Dużo się zmieniło od 2008, prawda? Chętnie bym poznał, jak dzisiaj żyje się w Europie. A program wspominam bardzo ciepło. Kiedyś powtarzali w Dwójce, ale to było w wakacje.

Bezludna wyspa - spotkania Niny Terentiew z gwiazdami. Zawsze czekałem na końcówkę, w której goście śpiewali ;) Program zdjęto, bo Terentiew przeszła do Polsatu.

Klinika pod Wyrwigroszem - TVP Rozrywka niedawno powtarzała. Fajne to, ale dlaczego powstało tak mało odcinków?

Szansa na sukces dzisiaj też by się przydała. Legendarny program, który dał początek karierze wielu wykonawcom. Zdjęli z emisji, bo Mann się wściekł po tym, jak pod jego nieobecność nagrali program z innym prowadzącym. A nagrania przełożyć nie mogli.

 

Dodaję do listy programów Dwójkowych:

Kręcioła - program Jurka Owsiaka m.i.n. o WOŚP.

Tygodnik Moralnego Niepokoju - co tydzień czekałem na nowe odcinki, po prostu do dzisiaj ten program uwielbiam! Powtarzają w TVP Rozrywka.

Hotel Polonia - taki program satyryczny. Dziwię się, czemu powstały ledwo dwa odcinki.

 

Tylko, czy Kręcioła pasuje do dzisiejszej Dwójki? Szansa na sukces?

 

Ze spraw bieżących w Familiadzie zmienili lekko scenografię studia.

 

Rodzinka.pl - jak zwykle dobry odcinek. ;)

 

Latający Klub Dwójki wymiata! Wczoraj najlepsza to konferencja Roberta Lewandowskiego. ;) Naprawdę - polecam. Teraz leci powtórka.

 

/EDIT 11.10, 15:01/

Znów się produkuję. ;)

 

Teraz o osobowościach TVP2. Tych, którzy długie lata pracowali w Dwójce albo dalej pracują. ;) Wśród najlepszych wymieniam:

- Grażyna Torbicka. Prowadząca program "Kocham Kino".

- Tadeusz Sznuk. Prowadzący "Jeden z dziesięciu".

- Michał Olszański. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" i "Magazyn Ekspresu Reporterów".

- Tomasz Kammel. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" i "The Voice of Poland".

- Agata Młynarska. Prowadząca różne imprezy w Dwójce, studio oprawy. Obecnie w TVP1.

- Stanisława Ryster. Prowadząca "Wielką grę" /obecnie jej nie ma/.

 

A wy macie jakiś ulubionych prezenterów Dwójki? Najlepszych, najgorszych?

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to raczej chyba nie ma szans przez prawo - teraz to nawet stacjom z tego powodu nie chce się emitować "Programu dnia" a co dopiero inwestować w takie produkcje.

Co do Sylwestra to zastanawiałbym się co do udziału w nim Afromentala gdyż lider tej grupy Łozo może poprowadzić podobną imprezę dla Polsatu co może nieco komplikować sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenterzy: Tak, nie zapominajmy: Katarzyna Dowbor, Jolanta Fajkowska, Iwona Kubicz, Jarosław Kulczycki. Loska była też w TVP1. Mi chodziło o Dwójkowych.

The Voice: Piosenka Sarsy zła? Nie sądzę. Dla mnie to dobry utwór, wpadający w ucho, a wokalistka zaczynała swoją drogę gdzie? No właśnie w "The Voice", tyle, że zrezygnowała z programów na żywo. Chyba w jeszcze jakimś była przed TVOP, ale nie wiem, czy X Factor, czy Must Be The Music. Ale i tak zrobiła karierę. Natomiast zdarza się zapomnienie tekstu. Bitwy niezłe, chyba się skuszę jeszcze na powtórkę w VOD. ;)

Studio oprawy - szans tu nie ma. Dyrektor Pawlak usunął je w 2007 w marcu w ramach dynamizacji anteny. Przypomnę, że trzy lata temu to samo spotkało Jedynkę. W dzisiejszych czasach wystarcza tylko np. przed orędziem dać zwykły ident i tyle.

Sylwester - zobaczymy, jak to będzie. Kto poprowadzi, kto wystąpi, pewnie wokaliści z TVOP, gwiazdy polskiej muzyki i zagraniczne. Na razie znamy tylko miejsce.

 

A co do Dwójki za Pawlaka. Przypomniały mi się kolejne programy za jego kadencji.

SuperTalent - bodaj zwycięzca otrzymywał angaż w telewizji. Taki sobie programik. Zszedł po pół roku. Zwycięzca pracuje teraz w TVP Info.

Mój pierwszy raz - to weszło jeszcze za Terentiew. Do dziś mógłby lecieć. Gwiazdy wykonują zadania, których nigdy wcześniej nie robili. Fajne było. I jeszcze Kryszak ;)

Przebojowe Polki - już sam nie pamiętam, co to było. Nie dziwię się, że zeszło szybko.

I tyle, no chyba, że o czymś zapomniałem. Soboty były od jesieni 2007 kabaretowe, jesienią 2008 o 20:05 Fort Boyard, wiosna 2009? Wieczorem wprowadzili "Tancerzy' /też dobry serial/. Jesień 2009 to już częściowo ramówka nowego szefa. Ale o tym następnym razem.

 

Rozumiem, że 45 lat, ale ileż można świętować? Dalej pod logotypem ozdobnik "45 LAT". To ile będą świętować? Rok? ;)

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-najchetniej-ogladana-na-wsi-tvn-za-polsatem-i-tvp2-top-40-stacji- to teraz pytanie, czemuś Dwójka chętniej jest oglądana na wsi niż w miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to raczej chyba nie ma szans przez prawo - teraz to nawet stacjom z tego powodu nie chce się emitować "Programu dnia" a co dopiero inwestować w takie produkcje.

Co do Sylwestra to zastanawiałbym się co do udziału w nim Afromentala gdyż lider tej grupy Łozo może poprowadzić podobną imprezę dla Polsatu co może nieco komplikować sprawę.

Nie że się nie chce tylko ustawa zabrania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenterzy: Tak, nie zapominajmy: Katarzyna Dowbor, Jolanta Fajkowska, Iwona Kubicz, Jarosław Kulczycki. Loska była też w TVP1. Mi chodziło o Dwójkowych.The Voice: Piosenka Sarsy zła? Nie sądzę. Dla mnie to dobry utwór, wpadający w ucho, a wokalistka zaczynała swoją drogę gdzie? No właśnie w "The Voice", tyle, że zrezygnowała z programów na żywo. Chyba w jeszcze jakimś była przed TVOP, ale nie wiem, czy X Factor, czy Must Be The Music. Ale i tak zrobiła karierę. Natomiast zdarza się zapomnienie tekstu. Bitwy niezłe, chyba się skuszę jeszcze na powtórkę w VOD. ;)Studio oprawy - szans tu nie ma. Dyrektor Pawlak usunął je w 2007 w marcu w ramach dynamizacji anteny. Przypomnę, że trzy lata temu to samo spotkało Jedynkę. W dzisiejszych czasach wystarcza tylko np. przed orędziem dać zwykły ident i tyle.Sylwester - zobaczymy, jak to będzie. Kto poprowadzi, kto wystąpi, pewnie wokaliści z TVOP, gwiazdy polskiej muzyki i zagraniczne. Na razie znamy tylko miejsce.A co do Dwójki za Pawlaka. Przypomniały mi się kolejne programy za jego kadencji.SuperTalent - bodaj zwycięzca otrzymywał angaż w telewizji. Taki sobie programik. Zszedł po pół roku. Zwycięzca pracuje teraz w TVP Info.Mój pierwszy raz - to weszło jeszcze za Terentiew. Do dziś mógłby lecieć. Gwiazdy wykonują zadania, których nigdy wcześniej nie robili. Fajne było. I jeszcze Kryszak ;)Przebojowe Polki - już sam nie pamiętam, co to było. Nie dziwię się, że zeszło szybko.I tyle, no chyba, że o czymś zapomniałem. Soboty były od jesieni 2007 kabaretowe, jesienią 2008 o 20:05 Fort Boyard, wiosna 2009? Wieczorem wprowadzili "Tancerzy' /też dobry serial/. Jesień 2009 to już częściowo ramówka nowego szefa. Ale o tym następnym razem.Rozumiem, że 45 lat, ale ileż można świętować? Dalej pod logotypem ozdobnik "45 LAT". To ile będą świętować? Rok? ;)http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-najchetniej-ogladana-na-wsi-tvn-za-polsatem-i-tvp2-top-40-stacji- to teraz pytanie, czemuś Dwójka chętniej jest oglądana na wsi niż w miastach.

Sarsa była jeszcze w Must Be The Music :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Wiadomo, że nie wrócą. Gdyby był ktoś taki, to może. A tak to tylko dywagacje. Wiosną znając życie wrócą sprawdzone programy i dadzą kilka nowości. I tyle.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rekordowy-tydzien-polsatu-i-polsatu-sport-mecze-eliminacyjne-do-euro-2016-hitami-tygodnia- tym razem TVP2 dała do rankingu TOP20 pozycji pięć seriali. W 16-49 cztery. To tylko pokazuje, że siłą Dwójki były, są i będą seriale.

 

TVP2 za Krzysztofa Nowaka.

Teraz moja analiza krótkich rządów w Dwójce K. Nowaka. Był nim ledwo trzy miesiące, od lipca 2009. W październiku został odwołany. Zastępował on Wojciecha Pawlaka. Pracownicy TVP2 i to nie wszyscy ponoć nie byli zadowoleni. Dodam, że Nowak miał być dyrektorem, ale TVP1. Ale wracając do Dwójki. Obiecywał on więcej programów o kulturze. http://www.ksiazka.net.pl/?id=4&tx_ttnews%5Btt_news%5D=778&cHash=0bc486f840- tu link. Wprowadzono kilka kwartetów - polityczny, publicystyczny, teologiczny i literacki. Wszystkie po miesiącu już zostały usunięte. Wprowadzono też - dobre moim zdaniem pasmo Cogito. Miało zapowiadać nowy kanał, ale kanału nie ma. Pasmo znikło wraz z końcem 2009 roku. Usunął z Dwójki ponadto Richardson. I tu już był minus. W ramówce jesiennej 2009, tworzonej nota bene przez Pawlaka było kilka jasnych punktów - Panorama o 22:45 /trafnym pomysłem było przeniesienie jej z 18:30, najpierw na czas wakacji, a potem się okazało że na stałe - w marcu 2010 przesunęli na 18:00/. Przyznam, że sam często oglądałem o tej godzinie podsumowanie dnia. Laskowik & Malicki - o, to mi się podobało. Naprawdę świetne programy tworzyli. Mógłby Malicki wrócić na stale z jakimś cyklem do TVP. Kiedyś miał jeszcze "Co tu jest grane" w TVP1. Wprowadzili teleturniej podróżniczy "Zagadkowa blondynka", ale ten miał słabe wyniki i zszedł z ramówki po sezonie. Gilotyna - już było, świetny program. Błędem przeniesienie premierowych Złotopolskich na poniedziałki i wtorki o 18:35. To ostatecznie "dobiło" ten serial. Już o tym pisałem.

Nowak został odwołany, podobnie jak dyrektor Jedynki, wraz z nowym szefostwem TVP.

W kolejnym wpisie ocena Dwójki za Rafała Rastawickiego.

 

To może teraz o jakości? Zauważyłem, że lekko się poprawiła jakość TVP2HD. Chociaż może żle patrzę. Niech ktoś potwierdzi.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Moje 600 gramów szczęścia'' ma najsłabszą oglądalność - 277 tys. widzów!. Dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński zapowiada że ''Moje 600 gramów szczęścia'' nie zostanie zdjęte z emisji oraz zapowiedział, że na antenie ''Dwójki'' nie zostaną wprowadzone seriale paradokumentalne:

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/50322,TVP-2-nie-zrezygnuje-z-seriali-dokumentalnych-mimo-nie-najlepszych-wynikow

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę bieżących tematów.

wislok - no cóż, od dawna już jestem "Dwójkowiczem".

 

Moje 600 gramów szczęścia - bardzo dobry serial, naprawdę. Nie dziwię się, że ma malutko widzów. W tym samym czasie w Jedynce leci Jaka to melodia, którą ogląda 3 mln widzów. Dodaj jeszcze paradokumenty na Polsacie i TVN. Dobrze, że dostanie drugą szansę. Tylko pytanie o jakiej porze. 16:00 - nie, Wspaniałe stulecie w Jedynce. 18:50 też odpada...

Na sygnale to jest dla mnie serial fabularyzowany, a nie paradokument. Już o tym chyba pisałem. Bardzo dobry serial. I tu przypomnę, że TVP2 już próbowała z paradokumentem - 2 lata temu. Szkoła życia. To w niczym się nie różniło od tych Polsatowskich. A określili go jako "misyjny". Jaki misyjny? Nie dziwię się, że znikło po jesieni. Dobrze, że TVP2 nie zamierza kręcić paradokumentów - to najgorsze zło w polskiej telewizji.

 

Dwójce ciągle wychodzą w wynikach oglądalności wtorki: http://centruminformacji.tvp.pl/22180258/m-jak-milosc-i-magazyn-ekspresu-reporterow-z-rekordowa-widownia. Bardzo dobrze, że ludzie ciągle wybierają Magazyn Ekspresu Reporterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nikt nie zauważył, ale ja wczoraj popołudniu widziałem Audycje komitetów wyborczych (PSL, Nowoczesna, PO, PiS, Kukiz'15, Razem, KORWiN) - oprawa graficzna i muzyczna łudząco przypomina Audycje referendalne, które były dosyć kiepskie pod względem większej ilości niedostarczonych audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Tak, oprawa Audycji komitetów wyborczych jest podobna do referendalnych. Nawet oprawa muzyczna bez zmian.

Na sygnale - no właśnie. Dobry serial i tyle. Zawsze oglądam. Sto razy lepszy niż "Szpital" TVN-u. A Dwójka już próbowała, pisałem w poprzednim poście, że już dwa lata temu był paradokument? I co? I poniósł porażkę. I dobrze.

 

Za "Imperium miłości" od 3 listopada "Ogniem i mieczem". Emisja kończy się 6 listopada, bo serial ma tylko 4 odcinki. Dziś poznamy ramówki na kolejny tydzień z Świętem Niepodległości. Ciekawi mnie, czy będą jakieś premiery w tym tygodniu poza Idą /12 listopada/.

 

Kolejna analiza: Dwójka za Rafała Rastawickiego.

Funkcję pełnił od października 2009 do końca czerwca 2011.

Zastąpił Krzysztofa Pawlaka, który szefem był krótko. Pierwszą jego decyzją było usunięcie wszystkich "Kwartetów" z ramówki. Tłumaczył się, że to nie jest ofera na weekend. Wyniki oglądalności były znikome. Ponadto zdjęto Pospieszalskiego z "Pytania na śniadanie", ale dalej on prowadził "Warto rozmawiać". Pod koniec pażdziernika wypadło też "Koło fortuny". Rastawicki tłumaczył się końcem licencji, obiecywał ją odnowić. Teleturniej miał wrócić zimą. Nic nie wyszło niestety z tych planów.

Dokonano też kilku innych, drobniejszych zmian - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-2-wprowadza-zmiany-w-ramowce.

Rastawicki w całości już odpowiadał za wiosenną ramówkę 2010. Powstało pasmo serialowe o 18:45. Apetyt na życie po jednym sezonie zszedł z anteny, a Licencja na wychowanie? Świetny serial, ale wyniki słabe. Jednak był nimo wszystko kontynuowany, przerzucany po różnych pasmach. Z tym samym skutkiem - słaba oglądalność. Nic dziwnego, że serial w kwietniu 2011 zniknął z anteny. Nawet nie dokończono emisji. Planowano 119 odcinków, wyemitowano 101.

W piątki o 18:35 leciały Historie prawdziwe - nie dla mnie. Odświeżyli Wideotekę dorosłego człowieka, przenieśli na soboty 18:35, dodali Pijanowskiego, powrócili do 50-minutowych odcinków - dobrze, tylko po co to, skoro jesienią już znów była wersja trwająca 25 minut? Powiedz tak - też słabizna. O przygotowaniach do ślubu. Panoramę przenieśli na 18:00, już wspominałem. Po niej pojawił się "Gorący temat", który znikł w czerwcu 2011. Wprowadzili też "Punkt widzenia" /też mało ciekawy program/. Fajny był "Hit dekady". Program z góry był jednoseryjny. I jeszcze serial "Nowa" - też świetny, podobnie jak poprzednie, ale słabe wyniki i anulowali po sezonie.

Aleja gwiazd - rozmowy z gwiazdamu. Nie dla mnie.

Podczas tamtej wiosny okazało się, że nie będzie organizowanego od 2008 "Sopot Hit Festivalu". Zastąpił go podobny, ale w Bydgoszczy. Przetrwał dwa sezony. Ponadto Rastawicki wykluczył usunięcie "Familiady", o czym napisał "Super Express".

Aha - 1 kwietnia weszła nowa oprawa. Piękna do dziś. Nie rozumiem, po co zastąpiona wiosną 2012 wycinankami...

Jesień 2010? Najpierw znikły "Dzieciaki górą". Potem program "Hieny". Program miał parodiować rzeczywistość. Najpierw umieścili go w ramówce, potem pojawiły się problemy, chcieli nadać odcinek pilotowy, a potem wycofali się w ogóle.

https://satkurier.pl/news/58193/jesien-w-dwojce.html- żeby się nie rozpisywać, szczegóły tamtej jesieni. Ile z tych nowości się utrzymało po jesieni? Żadna.

Wiosna 2011? Wprowadzili "A normalnie o tej porze" - popołudniowa wersja "Pytania na śniadanie". Słabiutkie to. Znikło już w kwietniu. Wtedy właśnie zadebiutowały hity TVP2: Postaw na milion i Rodzinka.pl. Wprowadzili też show "Bitwa na głosy". Ktoś pamięta? Powstały trzy edycje.

Tyle o Dwójce za Rastawickiego.

 

P.S. - Znów się rozpisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na Sygnale" to dla mnie nie jest paradokument,tylko serial.Da się obejrzeć moim skromnym zdaniem. :)

Co mnie interesuje czy coś dla Ciebie jest paradokumentem czy nie. Liczy się obiektywizm. Na sygnale dostało telekamerę jako paradokument i do tej kategorii jest zaliczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9 listopada zamiast serialu dokumentalnego ''Moje 600 gramów szczęścia'' zostanie wyemitowany południowokoreański serial historyczny pt. ''Cesarzowa Ki'' (emisja od poniedziałku do piątku o godz. 17:05, powtórki o godz. 12:40). Także od poniedziałku do piątku w miejsce serialu ''Imperium Miłości'' i powtórek ''Moich 600 gramów szczęścia'' zostaną wyemitowane odgrzewane kotlety typu ''Rodzinka.pl'' i ''Na sygnale''.

 

''Panorama Kraj'' od 9 listopada zostanie przesunięta z 15:50 na 15:40.

 

W czwartek, 12 listopada o godz. 21:45 w ramach cyklu ''Kocham Kino'' zostanie wyemitowany Oscarowy film Pawła Pawlikowskiego pt. ''Ida''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie interesuje czy coś dla Ciebie jest paradokumentem czy nie. Liczy się obiektywizm. Na sygnale dostało telekamerę jako paradokument i do tej kategorii jest zaliczany.

Mógłbyś mieć rację, gdyby telekamery dla komentatora roku nie dostał dwa razy Kurzajewski. Od tego czasu nie należy traktować poważnie kategorii, w których przyznają nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekamery dla Kurzajewskiego w kategorii komentator sportowy to była faktycznie kpina. Co on prowadził ze sportu? Serwis sportowy i studio skoków. A tak to DWÓJKOWE "Kocham Cię Polsko". To chyba nie jest sport, tak?

Ja telekamery od dawna traktuję różnie - jedne kategorie dobrze, no ale drugie... Przykład? Rolnik szuka żony najlepszy program rozrywkowy.

 

O zmianach w ramówce.

Cesarzowa Ki - może być hit. Chyba już pisaliśmy o koreańskich serialach? No i teraz takowy właśnie wchodzi. Z oglądalnością może być ciut lepiej niż "Moje 600 gramów", no ale bez rewelacji. Ale jedno jest ale - pełne odcinki trwają godzinę. TVP2 dała serial na 17:05 do 18:00. Na pewno będą wycinać, bo przecież doliczmy jeszcze reklamy. To mi się nie podoba.

Tylko mnie ciekawi, czy po ewentualnym sukcesie, skuszą się na kolejne koreańskie seriale? Byleby tego nie czytał Olejniczak, który obecnie czyta wszystkie tureckie seriale w TVP.

 

Powtórek nie skomentuję. Znów Rodzinka.pl i Na sygnale od nowa? Zwariować można! Mamy się na pamięć nauczyć tych seriali od pierwszego do ostatniego odcinka? Tutaj to przesadzili.

 

W cenniku na listopad właśnie udostępnionym można zauważyć, że Dwójka pokaże oba mecze w Lidze Europy /Legii i Lecha/. Tak się spodziewałem. Ostatnia pewnie także. I dobrze, będzie chociaż HD na drugim meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...