Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@maciejolek: Chyba się mylisz bo oprawa muzyczna też została zmodyfikowana. Ale i tak lepsze takie bloki niż audycje referendalne, w których najczęściej było "Organizacja jakaśtam nie dostarczyła audycji referendalnej". Są tam (w kolejności listy wyborczej): PiS - lista nr 1, Platforma Obywatelska - lista nr 2, KW Razem - lista nr 3, KORWiN - lista nr 4, PSL (już z nowym logiem) - lista nr 5, Zjednoczona Lewica (SLD+UP+PPD+TR+Zieloni) - chyba lista nr 6, Nowoczesna Ryszarda Petru - lista nr 8.

@Kuba0303: Dokładnie. Już 2 tygodnie minęły od urodzin a nadal są?! Wiocha totalna. Pewnie obchody 45-lecia stacji skończą się 1 listopada. W dodatku oprócz ozdobnika nadal jest często puszczany okolicznościowy dżingiel z różnymi stylami w 2-ce.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można świętować 45 lat? wieki? już od miesiąca chyba jest pod logiem: 45 Lat

                                                                                                                     |----------|

Miesiąc jeszcze nie, ale już 2 tygodnie! Spodziewałem się, że będą świętować przez weekend, no góra tydzień. A wygląda na to, że oni zamierzają zaśmiecać tym ekran przez cały miesiąc albo jeszcze dłużej. :crazy: Na TVP 2 SD ten napis jest wyjątkowo olbrzymi i rozpraszający!

 

Powtórek nie skomentuję. Znów Rodzinka.pl i Na sygnale od nowa? Zwariować można!

Zgadzam się. A już wydawało się, że coś się zmieniło na plus gdy wprowadzili "Imperium miłości". Tymczasem po zakończeniu tego serialu odgrzewane kotlety powracają, w dodatku od 1 odcinka! Chyba chcą całkowicie obrzydzić widzom oglądanie TVP 2 o tej porze. :/

 

Byleby tego nie czytał Olejniczak, który obecnie czyta wszystkie tureckie seriale w TVP.

"Imperium miłości" czyta Paweł Straszewski. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby tak zrobić, jako podsumowanie dnia. Bo z popołudniowego wydania raczej nie zrezygnują, choć przez wiele lat było o 16:00 i w tym właśnie wydaniu było tłumaczenie na migowy (wcześniej tłumaczono wydanie o 13:00). W ogóle to gdy planowano zmiany w układzie wydań "Panoramy" (w 94 roku), to któreś z tych wydań, o 13 albo o 16, miało być poświęcone gospodarce. Mało tego, był nawet pomysł na wydanie dla niewidomych. Tak, naprawdę.

 

W zasadzie to mogliby nawet dać taki układ: 7:30 - wydanie poranne. Potem w ramach PnŚ flesze, o 13:00 wydanie z tłumaczenie na język migowy, o 16:00 z informacjami biznesowymi. Wydanie o 18:00 zostawiłbym jako pierwsze główne (wyróżnikiem byłby program "Po przecinku" w TVP Info), wieczorne o 21:00, i nocne po 24:00.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei jadę...

Imperium miłości - wyleciało mi z głosy, kto lektorem. ;)

Napis 40 lat - w TVP2 SD za duży faktycznie. Ale jedno ale - do kiedy mają świętować? Do końca roku? Okres 2-5 X rozumiem, a dzisiaj mamy 17 X i dalej ozdobnik widnieje! Jak tak można.

Dżingiel jest dobry. Takowy mógłby już zostać na stałe w oprawie.

 

Rodzinka.pl - jak zwykle dobrze. Jak zwykle. Ciągle da się oglądać.

 

Z powtórkami się zgodzę. Mało tych powtórek Rodzinki.pl? Są w TVP HD i TVP Seriale. I co? Dajmy w Dwójce. Nie, nie, nie! Niech lecą w tej TVP Seriale i TVP HD, ale nie w Dwójce! Zadowoliłoby mnie wszystko, tylko nie powtórki powtórek x10.

 

Panorama - zgodzę się z powyższym. I tak kiedyś było - Panorama gospodarcza o 13:00 w TV Polonia. Tylko, że to nie przetrwało długo. Coś miesiąc. Wydanie dla niewidomych było, ale to były Echa tygodnia, wiosną 2006 zmienione na Echa Panoramy. Leciały w niedziele rano, od 1999 w soboty rano. Znikło pięć lat temu.

Powyższy układ pasuje. Tylko czy jest miejsce na tyle wydań w obecnej Dwójce?

07:30 - pasuje. Takie pierwsze wydanie z przeglądem prasy dzisiejszej.

16:00 - kiedyś po Panoramie o 15:45 był programik "Giełda". Było wejście z giełdy i sytuacja na niej, indeksy...

21:00 - to zaburzyłoby ramówkę. M jak miłość nie trwa 30 minut.

24:00 - z jutrzejszą prasówką.

Tylko - czy tyle wydań, w dobie TVP Info i DVB-T jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech dadzą Barwy na 19:30,M jak Miłość o 20:00,Panorama ze Sport telegramem i pogodą o 21:00,o 21:45 Lis,a o 23:00 dokumenty.Chciałbym by tak wyglądała ramówka.

Co do kwestii TVP Info,to w Niemczech jest ZDF Info,a i tak nadają wieczorem "Heute Journal" o 21:45 i "Heute nacht".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że ZDF Info nie jest kanałem w pełni informacyjnym. W zasadzie oni tylko powtarzają "heute-journal" po północy, a prawie wszystkie pozycje z ramówki to dokumenty. Natomiast "heute nacht" nie jest już nadawane, obecnie nocne wydanie serwisu w ZDF to "heute+". Jeśli porównanie miało dotyczyć Niemczech to ja bym dał raczej przykład kanału Tagesschau24. Chociaż tutaj ja bym się posłużył przykładem włoskim. W tamtejszej NTC jest Rai News 24, nadający wiadomości na żywo całą dobę. Ten fakt nie przeszkadza w tym, że każdy kanał ogólny Rai nadaje dziennie kilka wydań swojego dziennika, (Tg1 ma łącznie 12 wydań dziennych w dni powszednie), ostatnie są około 1 w nocy. I nikt tam nie mówi że to jest niepotrzebne bo przecież jest kanał informacyjny. Mało tego, Włosi mogą oglądać za darmo także TGCom24, kanał informacyjny należący do Mediasetu.

Więc myślę że u nas fakt istnienia TVP Info w niczym by nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w dobie TVP Info kilka wydań Panoramy jest do przyjęcia. Dobrze. Tylko przetasować ramówkę. No ale - kto daje premierowy serial w porze Wiadomości? Już Dwójka to próbowała - Ja to mam szczęście o 19:30. I co? Wiemy, jak się to skończyło. Nie lepiej wywalić jedną telenowelę lub ograniczyć jej emisję? Na przykład - Barwy szczęścia 2x, M jak miłość 2x. O 19:30 np. kabarety.

 

I tutaj o kabaretach w Dwójce chciałem trochę napisać. Obecnie ich poziom - raz jest lepiej, raz jest gorzej. Jednak nieporównywalnie lepiej było tak z 5-10 lat temu. Dzisiaj tych bardzo śmiesznych skeczy jest mniej, ale poziom ciągle trzymają. Tylko dla dorosłych - wczoraj w TVP Rozrywka leciało to samo co w piątki w Dwójce. Dodam, że w Dwójce nie ma tego "Open Mic", czy jak to tak.

 

The Voice of Poland - wczoraj było jak zwykle świetnie.

 

A napis "45 LAT" może spokojnie już znikać, wszak tyle już osiągnęła TVP2 /2 X/ i teraz jest tylko zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla dorosłych - wczoraj w TVP Rozrywka leciało to samo co w piątki w Dwójce. Dodam, że w Dwójce nie ma tego "Open Mic", czy jak to tak.

 

Bo przeniesiono ten konkurs tylko do wersji nadawanej na TVP Rozrywka. W sumie to z tego co można zaobserwować tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=PLmrJGkLA1GSOygTNbPQhPM9hj2ktKt-9Z, to praktycznie każdemu artyście montują występ. Swoją drogą to trochę dziwne, bo powinni dać do internetu pełną i nieocenzurowaną wersję. A tu cenzurują, przekleństwa są czasem wypikowywane, nie wiem po co. Poza tym usunięto teraz w tym programie bardzo dobry fragment, czyli dubbingowanie zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na przykład występ trwa pięć minut. Usuwamy to, co niewygodne i mamy 2,5. Trochę to dziwne. Dubbing zwierzątek - bardzo mi się podobał, a w nowej odsłonie jak i w Dwójce, jak i w TVP Rozrywka tego nie ma.

 

W dzisiejszym programie Lisa pozapraszano osoby z tych partii, których nie ma na dzisiejszej debacie. Podaję to tylko jako ciekawostkę. Dziś wyjątkowo TVP zaprosiła gości, bo tak to by Lis zaprosił "swoich".

 

http://polska.newsweek.pl/tomasz-lis-na-zywo-zniknie-z-anteny-tvp-pis-grozi,artykuly,372147,1.html- nie komentuję. Co czeka ten program po wyborach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszego Lisa. Krótko o pierwszej części z przedstawicielami partii. PiS był, ale nie było nikogo od Kukiza, tylko puste krzesło. W części drugiej zgodzę się z socjologami nt. debaty. Z nimi się zgodzę. Ogółem program można podzielić na dwie części - krzykliwą pierwszą i merytoryczną drugą.

 

Zobaczmy, co będzie w poniedziałek po wyborach.

 

Zawsze oglądam program Lisa. Zawsze nie było jednej partii. Wczoraj była, ale nie było innej. To TVP wymogła tym razem program po debacie, a nie Lis ustalał sobie gości.

 

Na sygnale. No dobra, uznajmy, że to paradokument, jednak z sensem. Nie to, co w takim Polsacie czy TVN.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/520-tys-widzow-podrozy-z-historia-tvp2-wygrywa-tylko-z-tvp1- oj, oj słabo. Lepszą oglądalność mają nawet filmy w Polsacie. Gdyby tu był ten przeklęty Cejrowski, to byłoby pewnie lepiej, tak?

 

W czwartek film "W imię", a nie widzę żadnej krytyki. Chyba w końcu zrozumieli po "Płynących wieżowcach", by nie krytykować TVP za takie filmy.

 

http://media2.pl/media/128803-W-imie-Ida-Walesa.-Czlowiek-z-nadziei-Uklad-zamkniety-premiery-glosnych-filmow-polskich-w-TVP.html- w grudniu jeszcze jedna premiera w Dwójce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu istniejących ciekawych koreańskich dram, wybrali akurat ten pseudo-historyczny romans Empress Ki? Nie trawiłem tej historii od początku (jak większości historycznych). Wybrali tę produkcję, bo zdobywa nagrody (i ma wątki historyczne). :P W dodatku potną ją tak, że z 51 odcinków zrobi się ponad 70. :/

 

Ale ogólnie brawa dla TVP za odwagę. I mam nadzieję, że to nie będzie jednorazowy przypadek emisji dram w PL.

Na pewno zerknę na pierwsze odcinki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...