Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem - serwis plotkarski to nie jest wiarygodne żródło. Sekielski akurat dobre programy tworzy, ale to TVP1. A kto się nadaje do prowadzenia publicystyki w Dwójce? Kiedyś była Czajkowska i Linia specjalna.

 

Prokurator - tu się zgodzę. Dobry był też Instynkt i Paradoks. Nie wiedzieć czemu widownia tych seriali nie docenia. A woli jakieś durnoty "Barwy szczęścia". To teraz się pytam, jakie seriale w Dwójce osiągnęły sukces przez ostatnie 10 lat? /poza "wyjadaczami" M jak miłość/ Nie liczę Barw szczęścia.

 

http://centruminformacji.tvp.pl/21750822/we-wtorek-tvp2-znow-najlepsza- no proszę. Coraz częściej Dwójka jest liderem dziennej oglądalności. :) To teraz się pytam, jak oceniacie Magazyn Ekspresu Reporterów. Dla mnie - tyle lat emisji i wciąż dobrze się ogląda.

Nie wiem jakiej oglądalności oczekuje TVP. Dla mnie oglądalność milion osób o tej porze to dobry wynik. Inna sprawa,że TVP nie powinna kierować się jedynie słupkami oglądalności. 

Co do Lisa- wysuwanie takich wniosków po ogólnikowej wypowiedzi osoby z działu prasowego świadczy o tym,że Tomasz Lis jest bardzo kontrowersyjną postacią. Dlaczego wiele serwisów pomyślało automatycznie o nim, skoro to nie jest jedyny program produkowany przez zewnętrznego producenta. Jak widać analogicznych emocji nie budzi chociażby Jan Pospieszalski. Co do samej wypowiedzi - odczytuję ją jako ogólnikowy zamysł by ograniczyć produkcję zewnętrzną na rzecz produkcji własnych czego zawsze byłem zwolennikiem, co nie oznacza,że produkcje z zewnątrz miały by zniknąć całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem. Faktycznie słabo. Dodam, że Pytanie na Śniadanie za tydzień w piątek zmieni studio i oprawę. Ma ją przygotować Platige Image. Jestem już spokojny o efekt. ;)

 

Film "Chrzest" jednak 15 października. Za tydzień, 22 X kolejny głośny film - "W imię". Ktoś już widział te obydwa filmy? Ten drugi to premiera? Jeśli tak, kolejne brawa dla TVP. Oby tak dalej proszę w listopadzie. Jedną premierę listopada już znamy - Ida.

 

Podobnie z tą relacją z koncertu. Miło, że TVP się przyłączyła i ją pokaże. Wszak godzina, ale zawsze. Wszak koncert wielogodzinny ;)

 

Jakby co - też jestem zwolennikiem programów własnych. TVP2 powinna robić takich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem. Faktycznie słabo. Dodam, że Pytanie na Śniadanie za tydzień w piątek zmieni studio i oprawę. Ma ją przygotować Platige Image. Jestem już spokojny o efekt. ;)Film "Chrzest" jednak 15 października. Za tydzień, 22 X kolejny głośny film - "W imię". Ktoś już widział te obydwa filmy? Ten drugi to premiera? Jeśli tak, kolejne brawa dla TVP. Oby tak dalej proszę w listopadzie. Jedną premierę listopada już znamy - Ida.Podobnie z tą relacją z koncertu. Miło, że TVP się przyłączyła i ją pokaże. Wszak godzina, ale zawsze. Wszak koncert wielogodzinny ;)Jakby co - też jestem zwolennikiem programów własnych. TVP2 powinna robić takich więcej.

Z tym "W imię" pewnie niezła chryja będzie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem zapowiedź. Nic w tym złego. Ale i tak się spodziewam głosów "Nie dla tego filmu w TVP2, bo promuje to i to". A co w tym złego? Pokazują te filmy, by po prostu pokazać ten problem... Tak samo jak z "Płynącymi wieżowcami".

 

Magazyn WOK od przyszłego tygodnia z soboty 11:45 przeskakuje na piątek 16:10. A w sobotę... Cejrowski. Nie mają innych programów do powtarzania, tylko wiecznie on? Mogliby jakiś archiwalny teleturniej dać, a nie po raz setny to samo. Jak tak można? Cejrowskiego to należało usunąć kilka lat temu, gdy przestał nagrywać dla TVP2.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/na-sygnale-zyskalo-470-tys-widzow-tvp2-zdecydowanym-liderem- i niech mi ktoś nie napisze, że to [beep] serial. To jest świetny serial, a wyniki oglądalności po 4 odcinkach nowej serii tylko to potwierdzają. Oby tak dalej.

21.10 serial wypada, bo o 21:45 koncert zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogliby wygrzebać z archiwów jakieś stare odcinki "Jednego z dziesięcu", ale takie sprzed 20 czy 15 lat. A Cejrowskiego nie da się zbytnio usunąć. Wiadomo że jego jest zbyt dużo, bo z samej TVP to emitują go chyba 3 kanały (Dwójka, HD i Rozrywka), ale jest to dobra zapchajdziura w ramówce, poza tym to ma jeszcze jakąś tam oglądalność.Zresztą tak samo wygląda sprawa z kabaretami, one też pełnią funkcję wypełniacza luk w programie.

 

Usunąć by mogli gdyby na przykład Cejrowski zakazał emisji swoich programów w TVP, mówiąc że pracuje dla TV Puls. Tylko że sprawa wygląda tak że on może dla każdej stacji nagrywać i każda teoretycznie może to kupić. Przez kilka lat nagrywał dla TVN, chociaż akurat tu już niezbyt często jego programy są emitowane. A że teraz Puls dał dobre warunki, to nagrywa tam. Zresztą już jakiś czas temu chodziła pogłoska że Cejrowski miałby wznowić "WC Kwadrans" właśnie na Pulsie.

 

A usunąć całkowicie to chyba i tak by się nie dało, bo co by nie mówić, to jednak jest ciekawy program. Tylko jest już przesyt. Gdyby na przykład dać 2 odcinki raz w tygodniu, to by wystarczyło w zupełności. A tak to mamy sytuację, że nie musimy patrzeć w program bo jest duża szansa że trafimy na "Boso przez świat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem zapowiedź. Nic w tym złego. Ale i tak się spodziewam głosów "Nie dla tego filmu w TVP2, bo promuje to i to". A co w tym złego? Pokazują te filmy, by po prostu pokazać ten problem... Tak samo jak z "Płynącymi wieżowcami".

 

Magazyn WOK od przyszłego tygodnia z soboty 11:45 przeskakuje na piątek 16:10. A w sobotę... Cejrowski. Nie mają innych programów do powtarzania, tylko wiecznie on? Mogliby jakiś archiwalny teleturniej dać, a nie po raz setny to samo. Jak tak można? Cejrowskiego to należało usunąć kilka lat temu, gdy przestał nagrywać dla TVP2.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/na-sygnale-zyskalo-470-tys-widzow-tvp2-zdecydowanym-liderem- i niech mi ktoś nie napisze, że to [beep] serial. To jest świetny serial, a wyniki oglądalności po 4 odcinkach nowej serii tylko to potwierdzają. Oby tak dalej.

21.10 serial wypada, bo o 21:45 koncert zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego.

Szkoda,że TVP tak intensywnie pokazuje pewne rzeczy,a inne omija szerokim łukiem... 

Cejrowski rozszył pretensje do TVP,że emituje jego programy i mu nie płaci za tantiemy czy coś takiego. TVP twierdziła,że nie musi tego robić, Na TV Puls lecą także odcinki nagrywane dla TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn WOK od przyszłego tygodnia z soboty 11:45 przeskakuje na piątek 16:10. A w sobotę... Cejrowski. Nie mają innych programów do powtarzania, tylko wiecznie on? Mogliby jakiś archiwalny teleturniej dać, a nie po raz setny to samo. Jak tak można? Cejrowskiego to należało usunąć kilka lat temu, gdy przestał nagrywać dla TVP2.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/na-sygnale-zyskalo-470-tys-widzow-tvp2-zdecydowanym-liderem- i niech mi ktoś nie napisze, że to [beep] serial. To jest świetny serial, a wyniki oglądalności po 4 odcinkach nowej serii tylko to potwierdzają. Oby tak dalej.

21.10 serial wypada, bo o 21:45 koncert zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego.

 

Fajnie jakby zaczęli pokazywać jakiś stary teleturniej.

 

Ale kompletnie nie zgadzam się z zachwytem dla serialu ''Na sygnale''. Teraz o tym czy serial jest świetny już nie decyduje oglądalność bo tyle powszechnie tutaj krytykowanych paradokumentów by nie było.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na to uwagi. Fan_TV masz rację. Zresztą Maciejolek jest niekonsekwentny. Wielokrotnie tutaj dziwi się,że coś w jego ocenie świetnego ma tak niską oglądalność lub odwrotnie- jak tak beznadziejne M jak Miłość czy Barwy Szczęścia mają ją tak wysoką. Teraz wyraża pogląd,że wysoka oglądalność Na Sygnale jest dowodem,że jest to świetny serial. To samo kryterium nie jest nim gdy Maciejolkowi się programy nie podobają  :wink:

Oczywiście,że widownia nie jest żadnym wyznacznikiem jakości programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście. Najważniejsza w serialu jest treść. Barwy szczęścia i M jak miłość mają treść coraz gorszą, a nimo tego oglądalność od lat jest wysoka. Na sygnale - tutaj mamy akcje ratowników. Na dobre i na złe to losy pracowników szpitala. Rodzinka.pl to perypetie typowej polskiej rodziny. Oglądalność tych seriali też jest dość dobra.

 

Kabarety to jeszcze zrozumiem, a że TVP nie płaci tandemów Cejrowskiemu? To ich sprawa. Skoro twierdzą, że nie muszą płacić to... Zgodzę się, że Cejrowskiego za dużo. Niech se leci w TVP HD, no ale nieporozumieniem emisja w TVP Rozrywka.

 

W "Familiadzie" od dziś zmiana w odcinkach specjalnych. Organizacja charytatywna już na start dostaje 5000 zł, a uczestnicy grają o powiększenie tej puli o 15 tys. zł. Dzisiaj akurat 200 przekroczyli i wygrali. I tu mam nadzieję, że skończą się sytuacje, że ustawiane są te odcinki, byleby tylko padła wygrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Familiadzie" od dziś zmiana w odcinkach specjalnych. Organizacja charytatywna już na start dostaje 5000 zł, a uczestnicy grają o powiększenie tej puli o 15 tys. zł. Dzisiaj akurat 200 przekroczyli i wygrali. I tu mam nadzieję, że skończą się sytuacje, że ustawiane są te odcinki, byleby tylko padła wygrana.

Ustawianie odcinków wyjątkowych, aby padła główna wygrana dla organizacji charytatywnej to dla mnie rzecz niesprawiedliwa, niemalże oszustwo. Każda, nawet najmniejsza, kwota dana cierpiącemu bliźniemu jest jednakowo ważna, każdy dobry człowiek o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Familiady, to możliwe że dzięki tej zmianie odcinki specjalne będą bardziej emocjonujące. Chyba że dalej będą one nieco ustawiane, na zasadzie takiej że da się same proste pytania (chociaż akurat ten teleturniej ma swoją specyfikę pytań). Bo jak dotąd można było przewidywać, o ile punktów przekroczy się pułap 200, a same odcinki często służyły promocji danych programów i zaprezentowaniu się znanych i (nie zawsze) lubianych. Trzeba zaczekać do następnego odcinka specjalnego, to się okaże. Choć myślę że pełniejszy obraz tej sytuacji będziemy mieli gdzieś po Bożym Narodzeniu, bo na pewno zrobią 25.12. Drugi dzień Świąt to sobota, więc albo tradycyjnie będzie odcinek specjalny, albo zwykły. Możliwe że pokuszą się o kolejny w niedzielę 27.12.

W ogóle dzisiejszy program to chyba jeden z rzadkich przypadków w historii, gdy odcinek specjalny nie był organizowany z powodu jakiegoś święta.

Przy okazji: niedawno Familiadzie stuknęło oczko, czyli 21 lat obecności na antenie Dwójki. Wyobrażacie sobie że na początku ten program był o 16:30? Grubo po obiedzie :D

 

Oglądałem połowę ostatniego odcinka "Rodzinki.pl" dzisiaj po południu, i wydaje mi się, że lokowanie produktów w nowej serii nie jest już tak nachalne jak na przykład w serii piątek. Oczywiście dalej ono jest, ale nie ma tych dziwnych ujęć robionych tylko po to by na 3/4 ekranu ukazać etykietę Coca-Coli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z przyjemnością oglądam "Rodzinkę.pl", śledzę jednak na VoD TVP i jeszcze jestem na 6 sezonie, więc o najnowszym się jeszcze nie wypowiem. Sezon, który śledzę trzyma poziom i liczę, że "siódemka" też będzie dobra.

 

Co do dyskusji o T. Lisie - to uważam, że publicystykę TVP powinna robić sama, a nie zlecać firmom zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostoja - może to był jakiś starszy odcinek? W programie dla prasy patrzę, odcinek 117, wchodzę do xml, rok: 2012. Więc jak to jest - albo dawno temu nagrali te odcinki i teraz je emitują, albo powtórki...

 

Lokowania mniej w tej Rodzince.pl. Faktycznie. Ostatni odcinek trochę słabszy niż ostatnie, ale serial dalej trzyma wysoki poziom.

 

Publicystyka w Dwójce - no właśnie. Kiedyś była taka "Linia specjalna". Rozmowy Barbary Czajowskiej. I co? Można było? Można. Mogli Lisowi 7 lat temu powiedzieć, że robimy program my /TVP2/. Ale nie, zlecamy firmie zewnętrznej...

 

Familiada - tak, początkowo była o 16:30. Potem przesuwali - 15:00, 14:30, a od września 2001 o 14:00. Następny odcinek specjalny w listopadzie - jak nie 1 w niedzielę, to 11 w Święto Niepodległości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicystyka w Dwójce - no właśnie. Kiedyś była taka "Linia specjalna". Rozmowy Barbary Czajowskiej. I co? Można było? Można. Mogli Lisowi 7 lat temu powiedzieć, że robimy program my /TVP2/. Ale nie, zlecamy firmie zewnętrznej...

 

Familiada - tak, początkowo była o 16:30. Potem przesuwali - 15:00, 14:30, a od września 2001 o 14:00. Następny odcinek specjalny w listopadzie - jak nie 1 w niedzielę, to 11 w Święto Niepodległości. ;)

"Linię specjalną" pamiętam, szczególnie czołówkę i zapowiedzi oraz zamiłowanie prowadzącej do muszek (teraz muszki zamieniła na duże dekolty :) ). Tylko że to był trochę inny program niż talk-show Lisa. W zasadzie jego produkcja była przez pierwsze 11 lat istnienia dość tania, gdyż program szedł raz w miesiącu. Za to plusem było to że zbierano pytania od widzów i je zadawano. W obecnych warunkach technologicznych takie coś można w 2 dni zorganizować, wtedy pytania zbierano chyba 2 tygodnie przed emisją. A, i przy okazji, to właśnie w "Linii specjalnej" po raz pierwszy w polskiej telewizji zastosowano system audiotele.

 

Co do Familiady, to raczej nie oczekiwałbym specjalnego odcinka 1 listopada, w zasadzie jest możliwość że programu w ogóle nie będzie. Chociaż w zeszłym roku 1 i 2 przypadały w sobotę i niedzielę, a Familiada była normalnie. Ale 11.11 to już na bank będzie odcinek specjalny.

 

Tak w ogóle to jest właśnie mój post nr. 800 ;)

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Można zmienić formułę programu Lisa, dodać pytania do widzów i tak dalej...

 

Muzyka w Dwójce. No tutaj stwierdzam, że jest dobrze. Mamy The Voice of Poland /ciągle świetny poziom a i widownia rośnie! ;)/, koncerty z cyklu Made In Polska /na innych stacjach muzycznych tego nie spotkasz/, a w tym tygodniu dodatkowo dzisiaj wspomniana już tutaj relacja z koncertu "Global Citizen Festival 2015", a w czwartek "XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - koncert inauguracyjny" /z odtworzenia/. Kiedyś, w 1995 emitowali nawet dwa koncerty disco polo. Ponadto te eventy letnie typu Lato Zet i Dwójki, Sylwester...

 

Sporo o Dwójce mogę rozmawiać. ;)

 

Sprawy bieżące: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/1-3-mln-widzow-show-paranienormalni-tonight-tvp2-przegrywa-z-konkurencja- spodziewałem się tego. Program dobry, no ale w tym czasie i Mateusz, i Kuchenne rewolucje i Przyjaciółki... Sam oglądam w niedzielne wieczory, bo w czwartek wybieram raczej Jedynkę...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...