Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kirk - tak, to pewne, bo było napisane w ofercie jesiennej TVP2. ;)

 

Ja też uważam że w TVP2 powinny lecieć polskie filmy. Popieram głos wyżej. A i tutaj moje kolejne pytanie - jak TVP2 pozyskuje prawa do filmów? Przez dystrybutora? /nie mówię o Canal+/HBO/...

 

Filmowo mnie zaskakują. Naprawdę. Coraz lepiej, naprawdę, ale głównie to zasługa Kapuścińskiego /który miał niby zostać szefem TVP Film, o ile by powstał/.

 

Oglądalności Płynących wieżowców nie znalazłem nigdzie. Może w poniedziałek?

 

Ale mogliby dać filmy typu Generał Nil, o Pileckim... Wręcz powinni.

 

 

To dystrybutorzy wysyłają m.in. swoje oferty do nadawców, a ponieważ ci główni komercyjny mają umowy z niemal wszystkimi światowymi liczącymi się wytwórniami to TVP właściwie zostają tylko polscy, głównie Kino Świat (+ filmy z kooprodukcji TVP). Chyba jednak były to drogie oferty skoro wcześnie TVP ich nie chciała, mały pakiecik zgarnął Puls i nieco większy Polsat. Być może teraz spuściły z ceny. Nie ma co liczyć na wysoką oglądalność tych filmów, bo one są trudne w odbiorze a polski przeciętny Widz nie lubi trudnych filmów stąd małe zainteresowane komercyjnych nadawców. Więc to żadna zasługa Kapuścińskiego a jedynie wybór: bierze albo nie.

 

Przy okazji Prokurator miał 1,5 mln Widzów w 4+ (ponad 11% udziałów) co jest przeciętnym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotaplus- dziękuję za wytłumaczenie.

 

Co do Prokuratora - ATM Grupa na FB podaje 1,8 mln, a TVP 1,5. To jak to oni mierzą? Skoro jest 0,3 widzów różnicy?

 

Postaw na milion w SD? Wczoraj oglądałem i chyba było w HD. Ale nie jestem pewny. Familiada znów w HD - brawo. Tylko żeby nie było, że tylko kilka wydań i znów SD.

 

The Voice of Poland ktoś oglądał? Powrót w wielkim stylu. Brawo, tylko dwa minusy

- historyjki typu jestem gejem /no kto to wpuścił? Mogli to wyciąć - wczoraj był taki jeden uczestnik/

- komentarze z Facebooka. W większości były one "A kiedy Rezi?" No bez przesady... Niech poczekają. Lepiej pisać o uczestnikach.

 

Filmy? Nieraz się zdarzało, że premiery były w SD. Nie wiem - TVP2 celowo tak robi czy co, że niektóre były nie w HD.

 

Aha - polecam o 23:10 pierwszy odcinek serii dokumentalnej o historii jazzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem "Płynące wieżowce" i powiem szczerze, że spodziewałem sie jednak czegoś lepszego. Fajna historia, ale dialogów mało i kiepskie. Czasami miałem problem ze zrozumieniem kwestii. Ktoś tam chyba na forum Filmweba pisał o kiepskiej dykcji młodych aktorów i tutaj zgadzam się w 100%. Sam film oceniłem jednak dość wysoko bo na 8. Nie było aż tak źle chociaż mogło być dużo lepiej.

 

W kolejnym tygodniu z filmów polecam "Drogówkę" na TVP2. To kolejny film o którym było głośno i który bardzo chciałem zobaczyć. Jak tak dalej pójdzie to Dwójka spełni moje wszystkie filmowe zachcianki. :D Emisja w najbliższy piątek o 1:15 w nocy oraz w sobotę o 22:15. O filmie przeczytacie tu http://www.filmweb.pl/film/Drog%C3%B3wka-2013-631979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipo - też się spodziewałem czegoś lepszego. Faktycznie, nie dopisałem o dykcji. Ja daję solidną 7. Drogówkę też chętnie obejrzę, tylko czy 22:15 to nie aby za wcześnie...?

 

Kacper - nikt ci nie każe. Ja tylko dodaję swoją ocenę.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/og ... vp1-top-40 - taka ciekawostka. Co rano emituje TVP2 poza "Pytaniem na śniadanie"? M jak miłość. Powtórki aż tak chętnie oglądane /biorąc pod uwagę porę/?

 

Gdzieś czytałem, że zagrożony jest program Tomasza Lisa. Prezes Daszczyński postawił warunek - program produkowany przez TVP. Ale co to zmieni, tego sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - tak, to pewne, bo było napisane w ofercie jesiennej TVP2. ;)

 

Ja też uważam że w TVP2 powinny lecieć polskie filmy. Popieram głos wyżej. A i tutaj moje kolejne pytanie - jak TVP2 pozyskuje prawa do filmów? Przez dystrybutora? /nie mówię o Canal+/HBO/...

 

Filmowo mnie zaskakują. Naprawdę. Coraz lepiej, naprawdę, ale głównie to zasługa Kapuścińskiego /który miał niby zostać szefem TVP Film, o ile by powstał/.

 

Oglądalności Płynących wieżowców nie znalazłem nigdzie. Może w poniedziałek?

 

Ale mogliby dać filmy typu Generał Nil, o Pileckim... Wręcz powinni.

 

 

To dystrybutorzy wysyłają m.in. swoje oferty do nadawców, a ponieważ ci główni komercyjny mają umowy z niemal wszystkimi światowymi liczącymi się wytwórniami to TVP właściwie zostają tylko polscy, głównie Kino Świat (+ filmy z kooprodukcji TVP). Chyba jednak były to drogie oferty skoro wcześnie TVP ich nie chciała, mały pakiecik zgarnął Puls i nieco większy Polsat. Być może teraz spuściły z ceny. Nie ma co liczyć na wysoką oglądalność tych filmów, bo one są trudne w odbiorze a polski przeciętny Widz nie lubi trudnych filmów stąd małe zainteresowane komercyjnych nadawców. Więc to żadna zasługa Kapuścińskiego a jedynie wybór: bierze albo nie.

 

Przy okazji Prokurator miał 1,5 mln Widzów w 4+ (ponad 11% udziałów) co jest przeciętnym wynikiem.

Moim zdaniem właśnie TVP jest od emisji takich filmów trudniejszych w odbiorze.

Ale mogliby dać filmy typu Generał Nil, o Pileckim... Wręcz powinni.

Film o rotmistrzu Pileckim niedługo wejdzie na ekrany. TVP oprócz emisji myślę,że powinna wchodzić w kooprodukcję takich obrazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper - wiem. ;)

 

No właśnie. Chodzi mi o koprodukcję. Wtedy szybciej wejdzie na antenę Dwójki. I tutaj mam kolejną sprawę - są jeszcze jakieś ciekawe polskie filmy, których Dwójka /jeszcze/ nie wyemitowała /pomijam m.i.n. Idę i inne jesienne nowości/.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/po ... ej-czworki - Dwójka w 16-49 trzecia. W 4+ jak zwykle czwarta. Brawo dla Familiady - 21 lat na antenie i wciąż świetnie się trzyma. A co tak ludzie chętnie oglądają kulisy M jak miłość? Tam tylko jakieś felietony o bohaterach i zapowiedż kolejnego odcinka.Kulisów nie mają inne Dwójkowe seriale a ten ma.

 

Aha - wrócił lektor zapowiadający "Dziś w Dwójce" na napisach. I na co to komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. ;)

 

TVP2 jednak będzie pokazywać mecze polskich drużyn w Lidze Europejskiej. I tutaj kompromis. TVP 2 pokaże jeden mecz, a drugi w TVP Regionalna, dzięki czemu nie będzie zaburzania emisji czwartkowych pozycji po 20:40. Z jednej strony dobrze, no ale z drugiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. ;)

 

TVP2 jednak będzie pokazywać mecze polskich drużyn w Lidze Europejskiej. I tutaj kompromis. TVP 2 pokaże jeden mecz, a drugi w TVP Regionalna, dzięki czemu nie będzie zaburzania emisji czwartkowych pozycji po 20:40. Z jednej strony dobrze, no ale z drugiej...

 

 

Jak podaje wirtualnemedia_pl narazie oba mecze będą w TVP Regionalnej, żeby nie zaburzać ramówki TVP2. 

Pokrętną logikę stosują w TVP - zachwyceni oglądalnością meczów w sezonie letnim postanowili teraz przenieść do Regionalnej mimo, że jak nalezy podejrzewać w TVP2 miałyby wiekszą oglądalność niż kabarety i PROKURATOR.

Jeszcze większa paranoja jest z samą TVP Regionalną, która jest przygotowywana pod transmisje sportowe (RIO 2016) - przecież to jakiś nonses z tym kanaałem regionalnym, który właściwie niewiele ma z regionalnością wspólnego. Ale cóż się dziwić - poza pr. informacyjnymi i sportem nic więcej tam nie da się oglądać  -setki beznadziejnych i niepotrzebnych magazynów i innych bzdet

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej też dobrze, przecież w dobie telewizji naziemnej nie ma różnicy gdzie zostanie pokazany mecz, ale ważne że zostanie w ogóle pokazany na antenie otwatej. 

 

Jest różnica w jakości obrazu. Czasem mecze były w TVP Regionalana, ale jakość była fatalna. Ale lepsze to niż nic.

 

Wczoraj obejrzałem tego ''Prokuratora''.

Całkiem niezły serial.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest dyrektorem dwójki- dalej niejaki pan Kapuściński?? Niech zapełni całą ramówką swoimi ukochanymi kabaretami i serialikami.. Dawniej był to program na poziomie. Igrzyska i mecze polskich drużyn w SD, bo trzeba pokazywać ukochane kabarety pana dyrektora. To niech je sobie nagra i ogląda po 1000 razy w domu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektorem Dwójki dalej jest Kapuściński. Nic się nie zmieniło. No kiedyś było lepiej - M jak miłość było lepsze, teleturnieje wiedzowe. A teraz? Dla każdego coś dobrego.

 

Też uważam, że Dwójka zrobiłaby dobrze, gdyby puściła oba mecze, ale z drugiej strony zaburzyłoby to ramówkę.

 

A co do M jak miłość:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/w-tvp-lokowanie-produktow-najdrozsze-w-m-jak-milosc-i-ranczu-w-tvn-u-kuby-wojewodzkiego-a-w-polsacie-w-top-chefie- właśnie w tym serialu najdrożej lokują

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/m-jak-milosc-nie-daje-szans-konkurencji-ale-stracilo-300-tys-widzow- oglądalność. I dobrze, że mniej. Wszak o 300 tys., ale mniej. Jednakże co z tego, skoro i tak to jeszcze będzie lecieć długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z wisłokiem Mecze LE i zwłaszcza IO w Rio w pikselującym SD na TVP Regionalna? Transmisje sportowe na Regionalnej, bo oczywiście seriale, kabarety z odtworzenia muszą być na TVP2 w tym momencie. Oni naprawdę sami to wymyślają, czy to jakiś sabotażysta wciąż ośmiesza TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z wisłokiem Mecze LE i zwłaszcza IO w Rio w pikselującym SD na TVP Regionalna? Transmisje sportowe na Regionalnej, bo oczywiście seriale, kabarety z odtworzenia muszą być na TVP2 w tym momencie. Oni naprawdę sami to wymyślają, czy to jakiś sabotażysta wciąż ośmiesza TVP?

Po prostu jesienna ramówką jest świętością. W wakacje przecież nie było problemów, żeby puścić mecze eliminacyjne do LE. I to nawet dwa pod rząd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś sezon serialowy w Polsce liczył 15 odcinków, następnie 13, a teraz widzę, że najchętniej by skrócili do 10. Potem seriale kończą się w listopadzie lub początku grudnia. A dlaczego przed świętami musi być już 3 tygodnie bez serialu to nie wiem do dziś. Ludzie robią świąteczne zakupy od rana do wieczora przez cały grudzień i się telewizji nie opłaca już pokazywać? Chyba tak myślą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - co im szkodzi? Paranienormalni lecą także w niedzielę. Jeden z dziesięciu - najpóżniej skończą się premiery na początku grudnia. A meczu dalej nie ma w ramówce. Więc w końcu jak - to TVP2 pokaże pierwszy mecz, czy jednak nie? Bo jak nie, to nie rozumiem... Jakoś latem nic nie przeszkadzało...

 

Koszykówkę też powinni emitować. Co im nie zaszkodzi, jak Postaw na milion przesuną o tydzień? The Voice najwyżej miałoby obsuwę. A wolą dać w TVP Regionalna i ośrodkom zabierają 2 godziny...

 

Zzjaiani - jakie to durne... Więcej nie ogladam. Ale wiem, serial sponsorowany i po 13 odcinkach się skończy.

 

Rodzinka.pl - poziom dalej dość dobry. Fajny odcinek. Od wczoraj jest emitowana raz w tygodniu.

 

Latający Klub 2 - ciągle w znakomitej formie! Aż chce się oglądać! Rozdzielili znów cześć główną i część "Tylko dla dorosłych". Wydłużyli - o całe 25 minut.

 

A dzisiaj The Voice of Poland i Drogówka. Warto oglądać TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...