Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli ścisłości - Ringier Axel Springer Polska ma siedzibę w Warszawie. Ta firma jest częścią koncernu międzynarodowego Ringier Axel Springer, on z kolei ma siedzibę w Szwajcarii, a kapitał pochodzi, oprócz tego kraju, z Niemiec, USA oraz Kanady. Sam Onet natomiast jest portalem, który powstał w Polsce, zaś od 10 lat jest częścią grupy RASP.

 

Natomiast ważniejsze jest nie to, czy się będzie mówić, iż to "niemiecki portal dla Polaków" czy "polska strona", a to, co tam napisano, oraz sam cel stworzenia filmu. Bo ten dokument moim zdaniem nie ma na celu nikogo przekonywać. To jest produkcja robiona przez przekonanych dla przekonanych. Dla specyficznie dobranej grupy docelowej.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byłby 100% niemiecki, to nie oznacza, że trzyma stronę władz niemieckich. Nie jest to spółka państwowa, tylko prywatna. Państwową jest natomiast TVP, która działa za pieniądze nas wszystkich, więc każdy ma prawo ją oceniać. Nawet dziennikarze mediów pochodzących z zagranicy, bo płacąc podatki też są fundatorami tej telewizji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Falcon napisał:

A że tak zapytam, tym niemieckim kapitałem to Polak zarządza?

Jak sam słusznie zauważyłeś zarządza kapitałem, co nie jest równoznaczne że zarządza zespołem redakcyjnym. To inwestor.

Ja wiem że niektórzy lubią podkreślać pochodzenie kapitału, ale w przypadku dziennikarstwa liczy się to co napisał @Kirk czy informacje które są podawane w danym medium są wyrazem swobody wypowiedzi polskich dziennikarzy.

Inwestora może interesować wyłącznie to czy spółka którą dokapitalizował przynosi zyski, gdyż z tego odcina kupony.

Co do meritum w tym przypadku Onet nie mija się z prawdą, zatem podkreślanie pochodzenia kapitału w argumentowaniu swoich wypowiedzi jest słabe.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Falcon napisał:

Dziennikarze może polscy, ale to, co tam wypisują o Polsce to moim zdaniem skandal i realizowanie niemieckiego punktu widzenia.

 

 

Aha. Czyli jeśli dziennikarz X pisze o jakiś złych rzeczach dziejących się w Polsce (bo tak uważa i może ma rację), to jest złym dziennikarzem, bo o Polsce tylko dobrze? 🤣 No i oczywiście ten kapitał. Z pewnością zagraniczny właściciele Onetu od rana siedzą i wysyłają e-maile do dziennikarzy, jak mają pisać o Polsce 🤭

Ciekawy tok rozumowania. Faktycznie. Jeśli przykładowo ksiądz zgwałci dziecko, to rozumiem, że także trzeba zamieść pod dywan, bo to atak na kościół i Polskę. Nie to, że osoba reprezentująca pewną grupę zrobiła źle. Ale to atak. Ubaw po pachy.

 

Ja wiem, że w TVP normą stało się, że osoby określające się jako dziennikarze są kierowani przez polityczne zamówienia. Przed zrobieniem materiału do "Wiadomości" zastanawiają się czy to pomoże PiSowi i czy uderzy w Tuska. Że "dziennikarze" boją się własnych i odważnych tematów, by nie zostać wyrzuconym. A producenci boją się, czy czasem jakaś gwiazda nie będzie miała "co tęczowego" na podeszwie, bo też skutkuje wywaleniem z roboty, Ale dziennikarstwo w normalnych redakcjach wygląda inaczej. Czuwaj!

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonu nie przebijesz. Mamy tutaj prawicowy fanatyzm więc nie spodziewaj się racjonalnego myślenia. To, że ludziom starszym piorą mózgi nie dziwi bo oni po prostu są podatniejsi na takie rzeczy, ale jak ktoś młody wypisuje takie rzeczy to już niestety tylko współczuć.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa, że obowiązkiem dziennikarza jest prezentowanie punktu widzenia kraju swojego pochodzenia, to współczuję, że ma takie spojrzenie na dziennikarstwo. Dziennikarz nie powinien "brać strony", powinien być OBIEKTYWNY, pisać prawdę i dociekać do niej, a prywatne poglądy wyrażać ewentualnie w felietonach.

 

Poza tym tak jak koledzy wyżej wspomnieli - to, że inwestor urodził się w takim a nie innym kraju, nie znaczy wcale, że będzie reprezentował linię władz swojego kraju. Tacy inwestorzy skupujący media z różnych krajów to zazwyczaj bogaci światowcy, mogący sobie pozwolić na mieszkanie gdzie tylko sobie zażyczą, i nie mają jakiegoś wielkiego interesu w trzymaniu się zasady "nie kalać własnego gniazda". Chyba, że dostają jakieś państwowe pieniądze. Ale tak naprawdę to każdy może teoretycznie przekupić każdego - przekupstwo nie ma narodowości.

 

Inna sprawa, że istnieje niemała grupa "prawdziwych Polaków", którzy osobom reprezentującym inny punkt widzenia/inną mentalność od nich odmawiają przynależności do narodu polskiego. Ileż to było szukania korzeni abrahamowych wśród przodków!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 10:04, dvbtowiec napisał:

Jak sam słusznie zauważyłeś zarządza kapitałem, co nie jest równoznaczne że zarządza zespołem redakcyjnym. To inwestor.

No tak to "tylko" inwestor - tym bardziej jak "podpowiada" dziennikarzom co i jak pisać

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szef-ringier-axel-springer-media-mark-dekan-list-do-pracownikow-wygrana-tuska-z-kaczynskim-podpowiedzmy-czytelnikom-jak-zostac-w-ue

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 08:25, Blue TV napisał:

Jeśli ktoś uważa, że obowiązkiem dziennikarza jest prezentowanie punktu widzenia kraju swojego pochodzenia, to współczuję, że ma takie spojrzenie na dziennikarstwo

Ja też współczuję takiej naiwności.

To tak jakby dziennikarze w Korei Południowej przedstawiali rację z północnokoreańskiego punktu widzenia. Przecież za coś takiego idzie się siedzieć. 

Tak jakby dziennikarze europejscy przedstawiali wszystko z rosyjskiej perspektywy. Co zresztą robią (o dziwo ci na prawicowych portalach) i dostają baty za „nieobiektywność", bo nikt nawet nie chce ich słuchać, a ludzie zamykają się w swojej „obiektywnej" bańce. 

A skoro się zamykają, to tym bardziej dziennikarze powinni służyć społeczeństwu i przedstawiać punkt widzenia zgodny z interesem narodu. Narodu, nie państwa, bo to co innego. 

 

W dniu 26.10.2022 o 08:25, Blue TV napisał:

Poza tym tak jak koledzy wyżej wspomnieli - to, że inwestor urodził się w takim a nie innym kraju, nie znaczy wcale, że będzie reprezentował linię władz swojego kraju. Tacy inwestorzy skupujący media z różnych krajów to zazwyczaj bogaci światowcy, mogący sobie pozwolić na mieszkanie gdzie tylko sobie zażyczą, i nie mają jakiegoś wielkiego interesu w trzymaniu się zasady "nie kalać własnego gniazda". Chyba, że dostają jakieś państwowe pieniądze. Ale tak naprawdę to każdy może teoretycznie przekupić każdego - przekupstwo nie ma narodowości.

Akurat jedno nie wyklucza drugiego.

 

W dniu 25.10.2022 o 09:22, kisiel95 napisał:

Polskojęzyczny nie oznacza "polski".

Ty tak na serio? 

W dniu 25.10.2022 o 09:41, kolis napisał:

Nawet jak byłby 100% niemiecki, to nie oznacza, że trzyma stronę władz niemieckich. Nie jest to spółka państwowa, tylko prywatna. Państwową jest natomiast TVP, która działa za pieniądze nas wszystkich, więc każdy ma prawo ją oceniać. Nawet dziennikarze mediów pochodzących z zagranicy, bo płacąc podatki też są fundatorami tej telewizji.

Nawet te prywatne przedsiębiorstwa nigdy nie są niezależne od polityki.

 

W dniu 25.10.2022 o 10:04, dvbtowiec napisał:

Co do meritum w tym przypadku Onet nie mija się z prawdą, zatem podkreślanie pochodzenia kapitału w argumentowaniu swoich wypowiedzi jest słabe.

No właśnie ma uzasadnienie. Tylko dziecko wierzy w to, że kapitał nie ma narodowości. 

To, że ktoś zarządza danym kapitałem, a państwo czerpie z tego takie same zyski jak spółka prywatna, jest oczywiste samo w sobie. Gospodarka nie działa bez państwa. 

 

W dniu 25.10.2022 o 22:19, Falcon napisał:

Bzdury kolego, nieważne, że to prywatna spólka, ważne, że ma wpływ na opinie publiczną i reprezentuje moim zdaniem niemiecką rację stanu.

No właśnie. Słowo klucz. A to nijak się ma do faktów. 

Co nie zmienia tego, że nasz rację. Prywatne spółki nigdy nie są niezależne od polityki, nawet jeśli te sądzą inaczej. Często one same uprawiają własną ideologię nie gorszą niż rząd. 

Zresztą, myślę że dzisiaj to korporacje decydują o wszystkim, a nie rządy same w sobie. 

 

W dniu 25.10.2022 o 22:26, Ipo napisał:

Niektórzy przedawkowali jednak TVP

Jakby to miało znaczenie czy to TVP/TVN/Polsat...

Jakby zdanie Falcona w ogóle świadczyło o tym, że ogląda telewizję, a nie było tylko subiektywną oceną pewnego użytkownika. 

 

W dniu 25.10.2022 o 22:27, Falcon napisał:

Dziennikarze może polscy, ale to, co tam wypisują o Polsce to moim zdaniem skandal i realizowanie niemieckiego punktu widzenia.

Ponieważ?

W Twoim przypadku to brzmi jak typowa opinia ideologa. To, że ktoś ma inne poglądy na działanie kraju, nie oznacza że jest anty-polski. 

No chyba że się mylę, to proszę, wyprowadź mnie z błędu. 

 

W dniu 26.10.2022 o 00:55, muza_tv napisał:

Aha. Czyli jeśli dziennikarz X pisze o jakiś złych rzeczach dziejących się w Polsce (bo tak uważa i może ma rację), to jest złym dziennikarzem, bo o Polsce tylko dobrze?

Nikt tak nie twierdzi. Skąd ta hipoteza?

 

W dniu 26.10.2022 o 00:55, muza_tv napisał:

Jeśli przykładowo ksiądz zgwałci dziecko, to rozumiem, że także trzeba zamieść pod dywan, bo to atak na kościół i Polskę. Nie to, że osoba reprezentująca pewną grupę zrobiła źle. Ale to atak. Ubaw po pachy.

1. Nie mieszaj obu spraw. 

2. Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego, ale większość Polaków (głównie tych mieszkających na wsi) rzeczywiście tak myśli, i często broni księdza. 

 

W dniu 26.10.2022 o 00:55, muza_tv napisał:

Ja wiem, że w TVP normą stało się, że osoby określające się jako dziennikarze są kierowani przez polityczne zamówienia. Przed zrobieniem materiału do "Wiadomości" zastanawiają się czy to pomoże PiSowi i czy uderzy w Tuska.

 

Ale przecież dokładnie to samo masz na TVN. Ciągłe dokuczanie katolikom (tak, też się dziwię, że ich tu bronię, ale muszę), zarzucanie mieszkańcom wsi „zacofania", nieustanna krytyka PiSu itp. 

Moim zdaniem między TVP a TVN nie ma dużej różnicy? Praktycznie każda z tych stacji ciągnie na swoją stronę swój elektorat, gdzie ten jeszcze wierzy w „wolność mediów". Koń by się uśmiał. 

 

 

W dniu 26.10.2022 o 00:55, muza_tv napisał:

Ale dziennikarstwo w normalnych redakcjach wygląda inaczej. Czuwaj!

Czyli jak? Krzycząc, obrażając i promując wulgarny i ostentacyjny tryb życia jak to robi TVN?

Polskie dziennikarstwo nie jest moim zdaniem normalne, bo Polacy nie dbają o jakość i rzetelność danej informacji. Interesuje nas „efekciarstwo" i szukanie afer we wszystkim.

W dniu 26.10.2022 o 05:04, Ipo napisał:

Mamy tutaj prawicowy fanatyzm więc nie spodziewaj się racjonalnego myślenia. To, że ludziom starszym piorą mózgi nie dziwi bo oni po prostu są podatniejsi na takie rzeczy, ale jak ktoś młody wypisuje takie rzeczy to już niestety tylko współczuć.

1. Gdzie tu dostrzegasz jakikolwiek fanatyzm? Ja co najwyżej widzę brak racjonalnego myślenia. 

2. Sugerujesz zatem że tylko prawica manipuluje? 

 

Edytowane przez Kirk
Usunięto offtopic polityczny.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish - na innym forum wraz z innymi użytkownikami doszliśmy do teorii (podkreślam, że to na razie nie są informacje oficjalne), że raczej pojawi się na wiosnę w niedzielne wieczory. Sensowne argumenty:

1) niedzielne wieczory na TVP1 to już ugruntowane pasmo serialowe;

2) Krucjata na TVP VOD do połowy lutego;

3) kolejny sezon Stulecia Winnych nie był nawet kręcony;

4) serial Ludzie i bogowie sprawia wrażenie porzuconego;

5) Sanatorium miłości od stycznia;

6) w kolejce kolejny sezon Zniewolonej (może być albo na TVP1, albo na TVP2 - prawdopodobna emisja zimowa);

7) poza tym w produkcji na razie jest 2. sezon Archiwisty (który nie był serialem emitowanym w niedzielę).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2lp2 - nie wiem, czy to jeszcze aktualne. W tym samym czasie na TVP VOD ma być Krucjata, a wtedy oba te seriale mogłyby się wzajemnie kanibalizować. Do tego nadal nie widać pozycji serialowej na niedzielny wieczór w okresie wiosennym.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...