Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

# raiki

 

Można nagrywać na wszystkich kanałach. Także na tych, które nie posiadają EPG.

Jeszcze nie przetestowałem nagrywania na kanale HD. Ale wkrótce dam znać.

 

Mój Pendrive USB to SONY USB 2.0 o pojemności 512 MB.

 

Sprawdzałem go kiedyś na dekoderze z org softem 3.05 to kompletnie odpadał.

Nie nadawał się ani na Timeshift ani do jakiegokolwiek nagrywania audycji.

 

A tu proszę. Nagrywa co tylko sobie zażyczę i jeszcze archiwizuje.

Nagrywanie możemy włączyć na dwa niżej wymienione sposoby:

 

= Klikając REC - następnie AKTUALNY PROGRAM i klikając OK - na kanale z EPG.

= Klikając REC - następnie wybierając długość nagrania w przedziale co 10 sekund - na kanale bez EPG.

 

Na org można było dokonać małego Timeshiftu ale bez zapisania materiału. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPTICUM - HD X550 mam zamiar kopić ten dekoder tylko rozchodzi mi się czy ktoś go posiada i czy może mi opisać działanie cyfrowego Polsatu??

 

 

1) jak działa nagrywanie na tym modelu, czy dysk twardy z zasilaniem jest lepszy czy gorszy do tego dekodera,

2) czy time shift czy to dziala podczas ogladania telewizji czy odtwarzania zdysku??

3) co z tymi aktualizacjami czy trzeba je robić przez internet czy można to robić za pomocą OTA

4) a jeśli działa Polsat to co potrzebuje czy kartę czy moduł i jak to się za to płaci:D

mam zamiar zamówić ten dekoder w poniedziałek tylko nie wiem która strona jest najpewniejsza w takich sprawach :D

 

z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) O kwestii dysków jest dyskusja od kilku stron - zalecam przeczytać.

2) Po co Timeshift podczas odtwarzania z dysku? Działa przy oglądaniu TV.

3) Poprzez OTA wysyłane jest oryginalne oprogramowanie i nie koniecznie w najnowszej wersji. Jeśli planujesz ładować wersję MCAS albo będziesz szukać nowszej oryginalnej - to pozostaje ładowanie z pliku.

4) Do oglądania Cyfrowego Polsatu na tym odbiorniku potrzebujesz modułu CI wraz z kartą (komplet). Płacisz albo co miesiąc abonament, albo szukasz modułu pre-paid i płacisz za jakiś okres z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPTICUM - HD X550

 

dzięki za wyjaśnienia :D ale mam jeszcze kilka pytań hehehehe :D

1 ) kto zna jakiś dobry serwis internetowy na którym mógł bym zamówić ten dekoder. rozchodzi mi się o pewna stronę, a nie o jakieś lewe produkty.

2 )i czy ten dekoder był testowany :D widziałem wzmiankę o wszystkich ale możne przeoczyłem ten model OPTICUM - HD X550

 

dzięki za pomoc jesteście wielcy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# bambus

 

Tak naprawdę nie ma znaczenia w jakim sklepie zamawiasz. Jeżeli zamawiasz paczkę "za pobraniem" to masz prawo

otworzyć paczkę. Sprawdzić jej zawartość i ewentualnie nie przyjąć zamówienia. Płacisz tylko za pobranie: 16 - 30zł.

Jeżeli widzisz, że coś jest uszkodzone, podmieniono zestaw - to całość pakujesz a kurier odsyła to do sklepu.

 

Jeżeli chodzi o model X550 to byłem w salonie firmowym Globo / Opticum 23 grudnia 2009 i widziałem go na żywo.

Niestety nie mam dla Ciebie dobrej informacji. Wygląda tak jak na stronie 7 tego wątku na pierwszej grafice.

Czyli nie tak jak na tym zdjęciu przygotowanym przez producenta. Ma duży niebieski led na przednim panelu.

 

Mówię abyś nie napalał się na super wygląd znany ze stron producenta. Chociaż tak jak już omawialiśmy to na tym forum.

Owszem dekoder nie powinien wyglądać aż tak tandetnie ale to w sumie nie sam dekoder będziesz oglądać a programy tv.

 

Wygląda tak jak w tym pliku pdf, który wyżej zamieścił # T.L. Boratini.

 

Rzeczywiście dekoder nie jest tak często omawiany jak wyższe modele.

Widocznie samemu po zakupie będziesz musiał przetrzeć te szlaki.

Powinieneś dać sobie radę. Życzę udanego zakupu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPTICUM HD: X550

cześć dzięki za pdf i dzięki za stronę 7 :D nie wiem jak to czytałem ze stronę 7minelem :D

dla mnie ważne tylko w tym dekoderze jest żebym mógł nagrywać, w HD i SD i oglądać w HD i SD, a czy ten dekoder świeci czy brzęczy to już mnie nie obchodzi heheheh

jak go zakupie na pewno go tu opisze :D wydaje mi się ze jest dobry i tani, lubię CP ale denerwują mnie ceny dekoderów a w szczególności ehostary :D miałem ehostara HD, chciałem kopic ehostar 7400 HD Pvr czy jakoś tak ale cena mnie rozwaliła,

myślę ze opticum HD-X550 i tak okaże się o kilka pulek wyżej niż ehostary.

a jeszcze jedno biorę go do angli czyli możliwość podłączenia zasilacza 12v mnie cieszy bo nie będę musiał walczyć z nakładkami na gniazdka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie? sprzedałem tuner Optikum 9500. i nabyłem Optikum 9600 jutro być może dotrze do mnie. Na początek czy soft 9600 TS można wgrać do 9600.

Pozdrawiam.

 

Niezły interes ... sprzedać i kupic to samo :)

zarobiłeś przynajmniej coś ?

 

Tak poważnie to są różne softy do każdej wersji tunerka

 

Witam? To nie tak, 0ptikum 9500 to "wał" dużo błędów w softach. No i paskudny interfejs użytkownika niskiej rozdzielczości, nawalone dużo śmieci nikomu nie potrzebnych, 14W poboru mocy na Standby (ręce opadają). Optikum 9600 interfejs w HD pobór w Standby poniżej 1W, tuner mniejszy zgrabny a i pomału zapewne uporządkują softy wyciągając wnioski z błędów poprzedników, to na tyle.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów w nowym 2010.

 

Śledzę wszystkie wątki na bieżąco i mam dla was parę pytań:

 

1. Jak z jakością obrazu w modelu 9600 HD TS na naziemnej telewizji cyfrowej ?

2. Jaki dysk polecacie do nagrywania. Podobno można już nagrywać na pendrajwie ?

3. W jakim rodzaju plików dekoder zapisuje nagrane audycje - czy odtworze je na laptopie ?

4. Podobno jest już zegar w trybie czuwania. Można wł by pojawiał się zamiast nazwy kanału ?

5. Czy można włączyć zegar aby był widoczny w górnym rogu ekranu podczas oglądania tv ?

6. Kiedy można spodziewać się opticum x560 w sprzedaży - czy ktoś zna już jego cenę ?

 

 

Wszystko. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakość obrazu telewizji naziemnej jest bardzo dobra, (mam dostęp tylko do czeskich programów)

2. Mam Opticum 400GB 2,5 działa rewelacyjnie, na penie też można nagrywać,

3. Format pliku *.trp można odtworzyć programem GOMPlayer

4 i 5. Nie sprawdziłem - wróciłem do 3.07 a tam nie ma zegara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój 1 wpis na forum. Mam nadzieję, że zerkają tu ludzie tworzący soft.

Chciałbym napisać jak nagrywanie i timeshift zostało rozwiązane w Nboxach od N.

Moim zdaniem podobnie można byłoby zrobić w Opticumie - oto moja propozycja:

 

NAGRYWANIE:

 

REC | Włącza nagrywanie.

REC | Stop klatka w nagywaniu.

 

STOP | Całkowicie zatrzymuje nagrywanie.

 

TIMESHIFT:

 

PLAY | Włącza Timeshift.

PLAY | Stop klatka Timeshift.

PLAY | Przytrzymane na dłużej niż 2 sekundy - wyłączenie Timeshift.

 

<< | Przewija Timeshift do tyłu.

>> | Przewija Timeshift do przodu.

 

OPCJE MENU:

 

Można byłoby też ustawić automatyczną funkcję włączania Timeshiftu.

Zaznaczając przedział co 10 sek. Do jakiego czasu wstecz ma nagrywać.

 

Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem opticum HD 9600 TS plus soft 3.09, który wgrałem przez USB.

Dopiero zaczynam przygodę z tego typu sprzętem satelitarnym i poznaje funkcje. Ma mam pytania:

 

A) Dlaczego na sklepie hollex.pl jest zdjęcie 9600 z niebieskim podświetleniem a mój ma białe ?

B) Jaki dysk twardy polecacie do 9600 w granicach max do 250 zł ?

C) Czy jest limit na aktywację modułu od polsatu - kupię tera to se aktywuje w .. nie wiem grudniu ?

D) Jak mogę włączyć zegar w trybie czuwania w sofcie 3.09 ?

E) Ile prądu pobiera dekoder gdy włączę ten zegar - wie ktoś ?

F) Ile maksymalnie satelitów mogę podłączyć do tego mojego dekodera opticum 9600 HD TS ?

 

Pozdrawiam braci z ulicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Opticuma HD TS 9600 i nierozwiązany problem.

Poruszałem ten problem tu, pisałem do sklepu i do serwisu ale na razie bez odpowiedzi.

 

Szarpie obraz na kanale ESKA i Animal Planet HD ( stopklatki . Co kilka sekund, albo co kilkanaście sekund występuje stopklatka. Oczywiście trwa ułamek sekundy ale widoczna i wkurzająca.

 

Próbowałem wszystkich softów i zmian listy i nic nie daje.

Na tych kanałach ze stopklatką mam siłę sygnału 90 % a jakość 100 % . Czyli mam dobrze ustawioną antenę.

Korzystam z monoblocka.

Zależy mi właśnie na tych dwóch kanałach na których to występuje.

Miałem wcześniej Fergusona Arivę Combo na tej samej antenie i nie występowały takie stopklatki.

Wolę opticuma ze względu na lepszę możliwości menu, w tym lepsze EPG, lepszy pilot i USB z tyłu ale powyższy problem jest nie do zaakceptowania.

Może ktoś coś poradzi ??

Loadera nie zmieniałem bo z tego co wiem loader nic nie zmieni i służy jedynie do wgrywania softów.

A poza tym powrót do poprzedniego loadera jest niemożłiwy.

Wysłać do serwisu czy jest jeszcze inna możłiwość ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...