Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zadać posiadaczom TS 9600 kolejne pytania:

 

 

001 # Czy na wyświetlaczu wyświetla się numer i nazwa czy tylko nazwa oglądanego kanału ?

002 # Czy edytując nazwę kanału mamy zmianę zarówno na wyświetlaczu jak i na liście głównej ?

003 # Czy możliwe jest swobodne sortowanie kanałów na liście głównej czy tylko w ulubionych ?

004 # Jakie pliki można odczytywać na ekranie telewizora z podłączonego pendrive lub dysku ?

005 # Jakie zmiany wprowadza nowy BOOTLOADER - czy dekoder startuje nieco szybciej ?

006 # Co oznacza stwierdzenie, że dekoder obsługuje pasmo 6 MHz, 7 MHz lub 8 MHz ?

007 # Czy kabel zasilający jest wyjmowany np jak w radiach czy podczepiony na stałe ?

008 # Po czym poznać, że dany kanał nadaje w 16:9 w Technisat jest ikonka a tutaj ?

009 # Czy istnieje możliwość wyświetlania czasu na ekranie poza info dla kanału ?

010 # Czy możliwe jest nagrywanie kanału innego niż ten który jest oglądany ?

 

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do Was pytanie. Nie moge uzyskac dzwieku Dolby Digital na wyjsciu koaksjalnym (tuner HD TS 9600). Amplituner kina domowego twierdzi, ze jest to tylko stereo. Probowalem na wszystkich filmowych kanalach HD - ciagle to samo. W opcjach wlaczylem AC3.

 

Czy ktos z Was mial podobny problem? jak temu zaradzic?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brando

Sądzę, że Twój problem z Eska TV wynika ze słabego C/N na tr. 10834 MHz platformy N.

Na dodatek jest to jedyny program FTA z tego transpondera i nie można porównać z innymi chyba, że posiadasz n-boxa, ewentualnie sprawdź Quality na pasku przy ręcznym skanowaniu transpondera. Przed ewentualnym ustawianiem anteny, proponuję wykasowanie wszystkich kanałów na TS 9600 i wyszukanie na nowo. Zauważyłem, że po zmianie sw na inną wersje przy wykorzystywaniu listy z poprzedniego sw tuner często zawieszał się (może taki przypadek?). Jeżeli chodzi o wer. 3,07 to c+ pracuje nie wiem jak jest z viaccess. Prawidłowo podaje nazwy plików zapisanych na dysku.

Nie pamiętam z jakiej strony pobrałem, ale powinieneś znaleźć wpisując nazwę sprzętu. Jest np. tu:

http://opticum.tv/?cmd=download Istotna uwaga, w sieci można znaleźć pliki różnej wielkości dla tej samej wersji, być może w tym problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek dzień dobry wszystkim.

Moje pierwsze pytanie do userów TS 9600 jest o to, czy mając dwie karty w czytnikach (np. TNK i C+) na kanałach dublujących się u obu operatorów na tych samych częstotliwościach (np. TVN-y) nie występuje efekt "przymrażania" obrazu?

Pytanie drugie do użytkowników softów alternatywnych, to czy po wbiciu "9339" występuje menu "CARD SHARE", oraz czy ktoś nadawał uprawnienia klienckie na tunery z procesorem STi5119?

PzDr. 4-All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzek2212 - Na forum nie dyskutujemy na temat oprogramowań w wersji alternatywnej, proszę o to nie pytać. Odsyłam do regulaminu forum.

 

@Fishburger

Co do wielkości softu, bo coś tam się o to pytałeś, to nie wpływa ona na ilość funkcjonalności, bo często oprogramowanie ma w sobie (w pliku) wolne przestrzenie. Wielkość pliku nie odpowiada faktycznej wielkości oprogramowania, są tam czasami dane nadmiarowe, z różnych przyczyn - niekiedy bo funkcja aktualizacji wymusza określoną wielkość, to bardziej złożony temat.

 

Co do pytań:

001. Na 9600 (TS i zwykłym) jest sama nazwa, a na x550 - sam numer

002. Także na wyświetlaczu, bo wyświetlacz pobiera nazwę z listy głównej

003. Tak (o ile dobrze pamiętam: alfabetycznie i FTA-kodowane, sortowanie nie jest trwałe - można odwrócić jego działanie)

004. Chyba żadnych innych, oprócz własnych nagrań i oprogramowania do aktualizacji (ale tu mogę się mylić - nie pamiętam dokładnie)

005. Nie należy aktualizować Bootloadera - może on być powiązany z konkretną wersją sprzętową i jego podmiana może spowodować, że się w ogóle nie uruchomi, lub będzie się włączać wolniej (szybciej też może, ale to mało prawdopodobne). Bootloader zmienia się tylko wtedy, jeśli prosi o to sam producent przy wydaniu nowej wersji oprogramowania.

006. Dotyczy modelu TS i chodzi o różne szerokości pasma w DVB-T. W sumie nic istotnego - po prostu producent informuje, że działa wszystko, co ma działać

007. W 9600 (zwykłym i TS) jest na stałe, a x550 ma osobny odłączany zasilacz 12V

008. Najprościej po tym, że jest w 16:9 i to widać na ekranie ;)

009. Z tego co pamiętam - nie

010. Pisałem już o tym (Semi Twin), nie ma aktualnie takiej możliwości (ale dostałem informację od producenta, że być może w kolejnych wersjach zostanie to dodane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję dBuV za obszerną odpowiedż.

Co do jakośći sygnału Q to mam prawie 100 % tak że chyba nie w tym problem szarpania ESKI.

Zmienię soft na 3.07 i zobaczę.

Przyznam że soft który mam 3.05 spisuje się całkiem dobrze. Poza tą ESKĄ nie mam zastrzeżeń.

AHA Mam jeszcze jedno zastrzeżenie. Jak mam umieszczony moduł ( próbowałem dwa różne ) i kartę C+ w czytniku to kanały cyfry są ok poza kanałami HD które się nie wyświetlają. Jak wyjmę moduł to od razu pojawia się kanał HD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Dziękuję wszystkim raz jeszcze za udzielane odpowiedzi.

Mr Orbita. Dzięki po raz kolejny. Ależ Was męczę. :roll:

 

Może kogoś zaciekawi.

 

Znalazłem właśnie przed chwilą nowe zdjęcia modelu Opticum HD 9600 TS.

Tu odbiornik prezentuje się zupełnie inaczej niż na stronie Globo.

 

Moje konto: http://picasaweb.google.com/Fishburgerpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dario9678

Muszę Ciebie zmartwić, tak moduł Polsatu blokuje część kanałów z C+. Blokowane są tylko te kanały, które kodowane są w multicrypcie, na które nie masz wykupionego abonamentu w Polsacie. Pozostałe kanały 9600 dekoduje poprawnie. Jedyny ratunek to wyciąganie z modułu karty (szkoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja z dyskiem sobie juz poradzilem (kupilem inny WD bez tego softu WD smart ware) ale dostalem info z pomocy technicznej czym formatowac dysk w razie problemow wiec pomyslalem ze wkleje, aha dysk ktory dziala u mnie bez problemow to WD 320GB My passport essential, ponizej mail od Globo:

"Witam

proszę sformatować ozywając FAT32 programem HP USB DISK FORMAT TOOL z

internetu bez zaznaczonej opcji quick format

(czasami formatuje naprawde długo)

Odbiornik powinien "zobaczyć" dysk po tej operacji

pozdrawiam"

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym (Semi Twin), nie ma aktualnie takiej możliwości (ale dostałem informację od producenta, że być może w kolejnych wersjach zostanie to dodane)

@ Mr Orbita - dobrze zrozumiałem, że wystarczy tu jedynie zmiana softu ?

 

@ Fishburger - dzięki ci wielkie za adres do galerii. Kazdy moze porównać.

Na różnych zdjęciach, różnych sklepów dekoder wygląda inaczej - masz rację.

 

Dobry chłyt matetingowy :lol2::D Oby z X550 nie było podobnie! Bo zdjęcia, które

dali do satkuriera też nie wyglądały za dobrze. Niczym chińska podróbka! Kojarzy

mi się trochę z moją wieżą marki Medion. :roll: ale na samą firmę nie będę narzekać.

 

Jak wygląda aytuacja z modułami. Trzeba to obgadać Panowie!

Mnie interesuje TNK + moduł CP - chociaż jak wezmę TS to

Polsat i TV4 będę mieć z naziemnego mutlipleksu.

 

Jak sprawują się moduły ? Ktoś testował niech pisze!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie odbiór kanałów dublowanych z Cyfry i Polsatu w 9600.Czy moduł Polsatu blokuje kanały z Cyfry?

@Dario9678

Muszę Ciebie zmartwić, tak moduł Polsatu blokuje część kanałów z C+. Blokowane są tylko te kanały, które kodowane są w multicrypcie, na które nie masz wykupionego abonamentu w Polsacie. Pozostałe kanały 9600 dekoduje poprawnie. Jedyny ratunek to wyciąganie z modułu karty (szkoda).

 

Nie no to jest zenada. Globo powinno potraktowac ta sprawe priorytetowo! Wlasnie przymierzalem sie do kupna modulu polsatu z karta, ale chyba skonczy sie na sprzedazy 9600... Piszmy do nich maile, moze to cos da? Czy w takich sprawach trzeba pisac do serwisu w Gdansku? Kto robi poprawki firware'u dla tunerow Globo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita

To jak z tym Boatloaderem w końcu? Na stronie Globo pojawił się wraz z softem 3.07. Po Twojej wypowiedzi już nie wiem czy mam go wgrywać czy nie (9600 ST).

Jak Globo każe, to wgrywać - napisałem przecież:

Bootloader zmienia się tylko wtedy, jeśli prosi o to sam producent przy wydaniu nowej wersji oprogramowania.

Teraz Globo informuje, żeby ładować. W innych przypadkach - nie.

 

@mc-_sat - tak, semi twin może zostać aktywowany przez zmianę oprogramowania, zresztą z tego, co zasięgnąłem informacji, to zanim tuner został wypuszczony testowali Semi Twin, ale go wycięto, bo nie działał stabilnie i jest do poprawki. Może wróci w kolejnych wersjach.

 

Co do modułów - jeśli zauważyliście gryzienie się na niższych pakietach - zgłaszajcie to do Globo, przy czym opisujcie dokładnie co z czym się gryzie, czyli: jaki moduł, znajduje się w jakiej kieszeni i jaki jest tam pakiet wykupiony (nazwa + opcja). Przy czym muszę tu zastrzec, że jeśli macie na myśli soft MCAS, to nie robi go Globo, nie ma to żadnego związku z Globo i Globo nic priorytetowo potraktować nie może, bo nie ma co traktować jak tego nie robią, w tej sprawie nie pomogą (na temat softów w odbiornikach Globo pisałem wielokrotnie, tłumacząc sytuację i nie będę tego powtarzać znowu - poszukajcie sobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr Orbita - dziękuję za odpowiedź.

 

Mam nadzieję, że szybko to wprowadzą. Bo takie

nagrywanie z pewnością umila życie.

 

Z tego co czytałem o kanale Eska, to wymagana jest chyba większa czasza.

Bynajmniej tak się wypowiadano. Zerknijcie w razie w na dział o ESKA TV.

 

Moje pytania:

 

Do czego posłużyć nam może port Ethernet ?

Czy da się to podpiąc do internetu albo połączyć z PC robiąc sieć ?

 

Co to jest te TWEE dostępne w menu dekodera ?

Widoczne jest na zrzutach z menu. Jakieś nagrywanie ?

 

Czy kupując moduł CP i TNK. Nieopłacony pakiet CP będzie blokował kanały TNK ?

Np w pakiecie mini nie mamy TVN Turbo a w opłaconym TNK mamy.

Czy więc jedno może blokować drugie ? Mówię o orginalnym sofcie.

 

Jak prawidłowo umieszczać moduły. Lepiej opłacone wyższe pakiety jako pierwsze ?

Np opłacony pakiet TNK wyżej a zwykły mini w module CP niżej ? Ma to jakieś znaczenie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj kupić w Carrefour ten sam dysk co Viking. Tuner go nie wykrywa bo nie ma on założonej żadnej partycji. Ja mam Ubuntu i podpiąłem go do kompa i Partition Editorem założyłem jedną partycję sformatowałem na fat 32 i działa. Czy wie ktoś jak nagrać na ten tuner program , który nie ma EPG? Wprowadziłem nagrywanie do timera gdy czas minął pozycja z timera zniknęła ale nic nie nagrało. Poza tym też interesuje mnie to pytanie: Co to jest te TWEE dostępne w menu dekodera ?

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i przyjemnego oglądania Tv na naszych Opticumach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tym razem postanowiłem wybiegnąć nieco w przyszłość

i zadać takie dość nietypowe pytanie:

 

Czy jeżeli kanały naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce zostałyby zakodowane.

To czy za pomocą jakiegoś modułu lub czytnika będzie możliwość ich odkodowania

w modelu Opticum HD 9600 TS lub dowolnym innym dekoderze z taką głowicą ?

 

Jest to kwestia zakupu jedynie modułu do odkodowania karty czy będzie

wymagane coś jeszcze zupełnie innego. Czego to nie wiem. Nie jestem

ekspertem w tej dziedzinie. Ale pytanie chyba dość oryginalne zadałem.

 

Czy Opticum HD 9600 TS poradzi sobie w przyszłości z takim zadaniem ?

 

 

Kombinuje jak McGyver. :roll: Przy okazji wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku 2010! Życzy wszystkim Fishburger :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od wczoraj używam Opticum 9600 HD. W czytniku mam TNK, w górnym CI moduł CP, a w dolnym moduł Cyfry+ i nic mi się nie blokuje. Soft 3.05 Conax. Jedynie z TV 4 mam problem, mianowicie wyskakuje mi komunikat "No access" i co ciekawe po wyjęciu karty TNK komunikat się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...