Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem z Opticum TS9600 o którym nikt nie pisze.

 

Na kanale Eska i HD Animal Planet ( tylko na dwóch kanałach - dziwne że akurat na tych dwóch) są stopklatki obrazu co kilka lub kilkadziesiąt sekund .

Dżwięk jest ok. Na innych kanałach też jest ok.

Mam soft 3.07 Na innych softach było tak samo.

Siła sygnału 90% a jakość sygnału 100%.

Czy to tylko u mnie występuje? czy to wina softów ? Czy u Was też tak jest ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko że na 9600hd sygnał ok.80% i wszystko było ok na tych kanałach o których piszesz.Pozdro!

Uszanowanie, Panowie i Panie nabyłem HD 9600 do tej pory udało mi się zmienić soft (na tym polu osiągnąłem pełen sukces) oraz zabić tuner ładując listę wyedytowaną programem SetEditVenton. Po wgraniu listy z pena tuner zrestartował się i utknął na komunikacie LOAD. W związku z tym mam pytanie czy istnieje jakiś sposób do przywrócenia tunka do ustawień fabrycznych w jakiś domowy sposób?

Pozdrawiam.

Tuner do serwisu.Ja mam w tej chwili 2 raz.Nie znam przyczyny,ale nie znalazłem domowego sposobu bez utraty gwarancji.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z Opticum TS9600 o którym nikt nie pisze.

 

Na kanale Eska i HD Animal Planet ( tylko na dwóch kanałach - dziwne że akurat na tych dwóch) są stopklatki obrazu co kilka lub kilkadziesiąt sekund .

Dżwięk jest ok. Na innych kanałach też jest ok.

Mam soft 3.07 Na innych softach było tak samo.

Siła sygnału 90% a jakość sygnału 100%.

Czy to tylko u mnie występuje? czy to wina softów ? Czy u Was też tak jest ?

 

Pozdr

 

U mnie też te kanały są ok. Soft ten sam 3.07 - alternatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, Panowie i Panie nabyłem HD 9600 do tej pory udało mi się zmienić soft (na tym polu osiągnąłem pełen sukces) oraz zabić tuner ładując listę wyedytowaną programem SetEditVenton. Po wgraniu listy z pena tuner zrestartował się i utknął na komunikacie LOAD. W związku z tym mam pytanie czy istnieje jakiś sposób do przywrócenia tunka do ustawień fabrycznych w jakiś domowy sposób?

Pozdrawiam.

Obdarty ze złudzeń wysyłam jutro sprzęt do Globo :(

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomóżmy koledze jak da radę.

 

Nie da się tego naprawić przez kabel RS-232 null-modem wrzucając nowy soft ?

Jakimś programem do wgrywania i podmiany fragmentów oprogramowania ?

 

Mi dopiero zepsuł się 7300 i mówicie, że da radę tak naprawić.

A tu kolega zaliczył "zawieszkę" i już musi odsyłać ?

 

Tego trochę nie rozumiem. Może da radę ponownie wgrać soft - jak myślicie ?

 

Bo mi nieco żal kolegi. Ja bym się pochlastał na jego miejscu.

W dodatku też mam 9600 HD TS i mnie także mogłoby to

spotkać i kto wie czy nie spotka.

 

Trzeba sobie pomagać.

 

 

 

Przyznam, że mi ostatnio wczoraj też dziwnie na LOAD utknął. Takie wrażenie.

 

Był włączony na stand-by potem go włączyłem BOOT i nagle utknął mi na LOAD parę sekund.

Zrestartowałem i znów to samo ale czekam i odpalił. Może zwyczajnie zbyt niecierpliwy byłem.

Chociaż mam wrażenie, że wcześniej startował 2-3 sekundy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmienicie soft poprzez HyperTerminal?

Opticum 9600HD-UPDATE OVER RS232 HyperTerminal.zip

 

Jak wygląda u Was nagrywanie napisów ekranowych oraz ścieżek dźwiękowych na twardy dysk? U mnie jeżeli oglądam film z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami - to w nagraniu niestety napisów już brak. Z dźwiękiem podobnie - jeżeli nagrywam coś z polską ścieżką dźwiękowa - w nagraniu brak możliwości wyboru innej ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widzicie jak się chce to można pomóc ww załamanemu koledze.

 

Mam pytanie: Pod 9600 HD TS - też pójdzie ten ww program ? :D

 

 

Gdyby w razie w mnie coś podobnego spotkało.

Obym nigdy nie musiał z tego korzystać!

 

Chociaż nigdy nic nie wiadomo.

 

AKTUALIZACJA: Sorry ale w tym spakowanym folderze jest tylko plik PDF. Programu BRAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających Opticum TS 9600.

 

Na stronie Globo pisze że przed instalacją fabrycznego softu 3.07 Conax należy najpierw zainstalować nowy BOOTLOADER 4.03.

Czy do instalacji alternatywnego softu 3,07 należy również zainstalować bootloader 4.03 ???

i jakie ma to znaczenie ??

Jak to wygląda u Was Panowie i Panie ???? wgrywaliście ten nowy loader ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających Opticum TS 9600.

 

Na stronie Globo pisze że przed instalacją fabrycznego softu 3.07 Conax należy najpierw zainstalować nowy BOOTLOADER 4.03.

Czy do instalacji alternatywnego softu 3,07 należy również zainstalować bootloader 4.03 ???

i jakie ma to znaczenie ??

Jak to wygląda u Was Panowie i Panie ???? wgrywaliście ten nowy loader ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

 

U mnie też działa soft 3.07 na bootloaderze 4.02. Nieaktualizowałem bo ktoś na tym forum pisał, że po takiej operacji tunek się "wysypał". Może wypadek jednostkowy, ale.... jeśli coś działa dobrze to po co się czepiać. Tym bardziej, że zysk w starcie np. 2-3 sek (nie wiem czy się dużo pomyliłem czy nie) jest raczej mało znaczącą zaletą. Znalazło by się kilka innych, ważniejszych poprawek w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do użytkowników tunera 9600 - jak wam działa HHD z zewnętrznym zasilaniem ?

Mój problem jest taki iż dysk działa OK po podpięciu, jest wykrywany, nagrywa itd, dopiero po przejściu tunera w stan czuwania i ponownym załączeniu HDD jest już niewidoczny a tym samym nic nie nagra.

Po wyłączeniu HDD lub chwilowym odłączeniu kabla i ponownym włączeniu znow wszystko działa OK. Problem występuje na różnych softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :(

Mam 2,5 cala S2 Samsunga ale tego dysku w żaden sposób nie można zformatować na FAT32 - ciągle wywala komunikat o blokadzie, a co ciekawiej na NTFS bez problemu mozna zrobić format. rozebrałem nawet obudowę z nadzieją ze jest w środku standardowy hdd ale niestety USB jest i elektronika dysku to jedna płytka. Trzeba będzie kupić jakiś zwykły 2,5 cala i do tego uniwersalną obudowę zewnętrzną, ale to znów koszta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę potwierdzić że dysk zawnętrzny 2,5" Samsung 320 S2 Portable źle współpracuje z tunerem. Działa on tylko gdy podłączymy go na włączonym tunerze (możemy wtedy formatować, nagrywać i odtwarzać), ale w momencie wyłączenia i włączenia tunera niestety tuner dysku juz nie widzi :( Myślę że to jest zadanie dla programistów z Globo, aby każdy dysk USB działał. Pożyczyłem na próbę dysk 500 GB firmy PQI i ten działa bezproblemowo. Jeżeli komuś ruszy Samsung to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do tych użytkowników TS 9600, którzy korzzystają zarówno z przekazu satelitarnego DVB-S i cyfrowego przekazu naziemnego DVB-T.

Czy można za pomocą tunera nagrywać z tunera DVB-S i jednoczesnie oglądać program z DVB-T albo vice versa?

 

Może ktoś z Was przerabiał ten temat na swoim sprzęcie? Jeśli się kierować analogią do innych Opticum, to nie ma możliwości jednoczesnego nagrywania i oglądania z różnych transponderów. Prawdopodobnie tak też jest w przypadku TS 9600 jeśłi mowa o DVB-S. Ale ten tuner ma dwie niezależne głowice, a to oznacza, że jest szansa na to, że można oglądać kanał nadawany przez satelitę i jednocześnie nagrywać kanał z DVB-T lub odwrotnie. Są to przecież "różne" multipleksy kanałów odbierane przez różne głowice. Czyli wzorem tunerów z wbudowanymi dwoma głowicami DVB-S taka funkcjonalność powinna istnieć.

 

Może ktoś coś wie na ten temat?

 

Pzdr

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem go!

Zmianę którą zauwazyłem to na tapecie gdy właczam tuner pojawia sie logo opticuma itp

wiecej zmian jak narazie nie zauważyłem, proszę pisać jak coś nowego zobaczycie :)

 

Dodano zegar w stand by, możemy włączyć/wyłączyć w menu OSD, tapeta startowa kiepska rozdzielczość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Rzeczywiście za namową forumowiczów postanowiłem zaryzykować.

Soft 3.09 na Opticum 9600 HD TS prezentuje się o niebo lepiej niż org.

 

Zalety nowego softu:

 

= Do tej pory nie zaliczyłem jeszcze ani jednej zawieszki.

= Bezproblemowo edytowałem kilka list ulubionych bez co chwilowego zapisywania.

= Bezproblemowo przesuwa kanały na liście.

= Nie znika edycja zasłaniania źle wczytywanymi teksturami jak w sofcie 3.05.

= Dodano zegar w trybie czuwania dekodera. Znika wtedy świecące kółko na krzyżaku.

= Na org tapecie z formułą 1 dodano na dole loga: Globo Opticum Ordon Optipox.

= Dodano możliwość przezroczystości OSD.

= Bez problemu przetestowałem na nim kartę Orange TP - odkodowało podstawowe kanały.

 

= Nagrywa już audycje na zwykłym Pendrive USB. Klikamy REC i wybieramy AKTUALNY PROGRAM dając OK.

= Nagrywanie zatrzymujemy przyciskiem STOP. Następnie przycisk FILE LIST i wybieramy nasze nagranie.

= Można przy tym nagrać każdy, dowolny kanał telewizyjny - także ten który nie posiada EPG.

 

Nie testowałem:

 

= Skanowania na Astrze. Gdzie na org sofcie 3.05 przy 18% wiecznie wieszało mi dekoder.

 

Zauważone wady:

 

= Ktoś nie pomyślał i w przezroczystości OSD dał 0% czyli znika nam MENU! Może być kłopot gdy tak zapiszemy!

= Jak potem wejdziemy w MENU gdy nie będziemy go widzieć na ekranie ? Nowych komend nie ma w instrukcjach.

 

= Na karcie Viaccess Orange TP znalazło to samo co w 7300. Szkoda bo liczyłem na więcej ze względu na DVB-S2.

= Chociaż to nie jest akurat wadą dekodera Opticum 9600 HD TS, tylko możliwości samej karty od Orange TP.

 

 

Bardzo dobry soft. Efekty zamiany pozytywnie mnie zaskoczyły. Pozdrawiam użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...