Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj "brando" tak czytam czytam i dodam swoje co wiem, Ja dałem się namówić na Optika 9600 i żałuję że go kupiłem. Żadnego oprogramowania zrobiłem kaszane w kanałach i nie mogę sobie z nią na dzień dzisiejszy poradzić. Ale jak czytam takie opinie jak tu. http://www.ceneo.pl/;0152514975-10.htm to też mnie nie napawają optymizmem do Arivy. :(

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale szczerze to dziecko by sobie poradzilo z lista, a jak ventonem to juz w ogole luz (ktos wspominal ze globo niedlugo wypusci dedykowany soft do edycji listy). jak masz problem to pobierz sobie ze strony globo aktualna liste i wgraj z pendrive'a

sam jestem daleki od achow i ochow nad 9600HD ale nie jest tak zle, ja gdyby nie wsparcie techniczne bylbym bardzo zadowolony

mam soft 3.12 alt na bootloaderze 4.03 i jak na razie to dla mnie najlepszy z mozliwych softow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj "brando" tak czytam czytam i dodam swoje co wiem, Ja dałem się namówić na Optika 9600 i żałuję że go kupiłem. Żadnego oprogramowania zrobiłem kaszane w kanałach i nie mogę sobie z nią na dzień dzisiejszy poradzić. Ale jak czytam takie opinie jak tu. http://www.ceneo.pl/;0152514975-10.htm to też mnie nie napawają optymizmem do Arivy. :(

Pozdrowionka.

 

Robienie listy na TS9600HD to sama przyjemność. Mam 7 konwerterów i sam sobie zrobiłem bez najmniejszych problemów. NIe wiem w czym można mieć problem. Jeżeli już tak "namieszałeś" to ją usuń i zrób od początku.

 

Co do porównania z Arivą to się nie wypowiadam. Sam jestem ciekawy jak wypada 9600 na tle Arivy Combo (ci co mają Ferdka będą z pewnością zachwalać jakiego to on nie ma obrazu itd). Interesuje mnie obiektywna ocena. Jeżeli jest gorszy to czy faktycznie jest aż taka różnica? Miałem od Cyfry Phila i z pewnością obraz Optica nie jest gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy obraz mają fergusony.

Podejrzewam że to wynika z tego że fergusowy posiadają skalowanie obrazu pal do 720 i 1080i a opticumy nie mają tej funkcji.

Miałem okazję porównać opticuma TS9600 i fergusona Hd Ariva combo na tym samym telewizorze Full HD.

Fergusony mają lepszy obraz i na kanałach SD jak i HD. A poza tym mają wielofunkcyjny pilot który obsługuje również dowolny telewizor. Opticum uruchuchamia się dość długo , nie liczyłem ale około kilkadziesiąt sekund a Ferguson combo "o dziwo !!!" momentalnie w ułamku sekundy.

Inne parametry porównywalne

Pozdrawiam

 

Witam.

 

Nie ukrywam, że bardzo mnie ta wypowiedź zaciekawiła...

 

A jak wygląda w takim przypadku porównanie tunera "Ferguson Ariva HD combo" z "Ferguson Ariva 200" ?????

Chodzi mi o jakość obrazu, dźwięku. Szybkość uruchamiania, skalowanie, ITP.

 

Fakt, że ten uniwersalny pilot w arivach to ich spory PLUS :smile:

Wiem bo korzystam z RCU-600 :mrgreen:

 

 

Pozdro.

 

ps. czy aby na pewno Opticum HD9600 nie ma skalowania obrazu ?????? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tuner "OPTICUM HD TS 9600", objawy: Po włączeniu przez chwilę wyświetla "BOOT", po chwili "LOAD", i na tym się kończy, nie reaguje na pilot ani na przyciski na panelu przednim. Po odłączeniu od sieci i ponownym podłączeniu wszystko się powtarza jak powyżej.

Na tv: "brak sygnału"

Myślę że jedynie przez RS-232 wymiana oprogramowania, ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć programu który by widział rozszerzenie "upd".

Moż ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc, z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj "brando" tak czytam czytam i dodam swoje co wiem, Ja dałem się namówić na Optika 9600 i żałuję że go kupiłem. Żadnego oprogramowania zrobiłem kaszane w kanałach i nie mogę sobie z nią na dzień dzisiejszy poradzić. Ale jak czytam takie opinie jak tu. http://www.ceneo.pl/;0152514975-10.htm to też mnie nie napawają optymizmem do Arivy. :(

Pozdrowionka.

 

Witaj

Prześlij maila to podeślę Ci listę swoją TNK,C+,POL,SPORT którą sobie zrobiłem i działa wszystko bez zarzutu.

Soft 3,12 Tunek TS9600

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio głośno i wiele się dzieje w temacie softów do różnych tunerów na viaccess 2,6

Czy tuner TS9600 nie ma żadnych możliwości w tym temacie ?

Może ktoś mający doświadczenie w tym temacie napisze na priva

Pozdrawiam

 

Apropo list ulubionych to faktycznie najlepsze są utworzone samemu od zera.Wcześniej wykasować w menu wszystkie listy. Wyszukać kanały na nowo i utworzyć własne listy ulubione. Zero zwiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

Nie ukrywam, że bardzo mnie ta wypowiedź zaciekawiła...

 

A jak wygląda w takim przypadku porównanie tunera "Ferguson Ariva HD combo" z "Ferguson Ariva 200" ?????

Chodzi mi o jakość obrazu, dźwięku. Szybkość uruchamiania, skalowanie, ITP.

 

Fakt, że ten uniwersalny pilot w arivach to ich spory PLUS :smile:

Wiem bo korzystam z RCU-600 :mrgreen:

 

 

Pozdro.

 

ps. czy aby na pewno Opticum HD9600 nie ma skalowania obrazu ?????? :?

 

Jeżeli chodzi o skalowanie to Optikum ma wszystko co jest potrzebne, jest skalowanie formatu panoramicznego na telewizyjny i odwrotnie oraz automatycznie jak ktoś nie chce zmieniać ręcznie. Dodam że ta funkcja nie działa w HD tam jest to "elektroniczne". W Optikum jest to przycisk MODE. I jeszcze linki na czym to polega.http://www.proz.com/kudoz/english_to_po ... _scan.html oraz pokazane przykłady http://wiadomosci.fdb.pl/10018-widescre ... n-and-scan .

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszę sprawę skalowania obrazu.

Moim zdaniem to że tuner może podawać na telewizor obraz w różnych formatach Pan-Scan itp. to nie jest żadne skalowanie.

Jeśłi mamy kanał nadawany w SD to mamy np 640x480 ( 307200 pikseli) pikseli i jeśli tuner nie posiada skalowania to tyle pikseli zostanie wyświetlonych na telewizorze. Jeśli mamy np telewizor full hd 1920x1080 ( 2073600 pikseli) to każdy piksel nadawanego obrazu zajmie 6,75 piksela telewizora i obraz mamy rozmyty.

Co z tego że na całym ekranie skoro pogarsza jakość obrazu.

Jeśli tuner ma funkcję skalowania obrazu to każdy piksel obrazu jest metodą interpolacji lub też inną dzielony na kilka pikseli. W ten sposób ilość pikseli przekazywanego sygnału dla telewizora jest dostosowana do ekranu telewizora hd lub full hd. I to wpływa bezpośrednio na jakość obrazu.

Dlatego na telewizorach HD i full HD opticumy mają gorszą jakość obrazu nadawanego w SD ponieważ nie posiadają funkcji skalowania.

Tak uważam i to mi tłumaczy dlaczego fergusony mają lepszy obraz kanałów nadawanych w SD na lelewizorach HD i full hd.

Miałem osobiście tuner Ferguson HD Combo i TS 9600 Opticum i widziałem różnićę a nie że gdzieś słyszałem.

Obraz kanałów SD na telewizorze full hd jest zdecydowanie lepszy na fergusonie.

Ale to nie znaczy że ferguson jest lepszy.

Na ogólną ocenę wpływa znacznie więcej czynników i w ogólnej ocenie wyżej stawiam opticuma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mnie nie interesuje który tuner jest lepszy. Dla mnie Optikum 9600 to żadna rewelacja. Pisałem tu w drugim poście że żałuję że go kupiłem i nie zmieniam zdania. "Ale jasno! na drogi mnie nie stać" softy niedopracowane do obsługi na razie niema nic.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejne pytania dotyczące Opticum 9600 HD TS.

 

1 # Start i pauza w nagrywaniu audycji tv.

 

Czy w nowych softach alt można już zapauzować nagrywanie przyciskiem REC

a po ponownym wduszeniu tegoż przycisku nagrywać dalej np by pominąć reklamy ?

 

2 # Oglądanie filmów przez pendrive.

 

Czy jest możliwe podpięcie kodeków avi i mpeg pod soft ?

Aby oglądać filmy przez pendrive usb albo by zapisywało

w takich formatach.

 

3 # Zmiany motywów, tapet, menu itd.

 

Czy istnieją jakiekolwiek programy do zamiany tapet, ikon, menu itd ?

Tak aby każdy mógł sobie wgrać indywidualne wyglądy menu osd.

 

4 # Naprawa dekodera.

 

Czy istnieje program do awaryjnego wgrywania softu przez RS-232 ?

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może plik z najnowszą listą kanałów pod Cyfrę + pod dekoder Opticum 9600 HD. Chodzi mi szczególnie o to żeby chodziły mi kanały całej paczki FILMBOX (od kilku dni w liście ulubionych nie mam paczki FILMBOX- pisze że kanał jest zakodowany a mam je w abonamencie) mogę sobie je oglądać po przeskanowaniu satelity ale chciałbym mieć je w ulubionych oraz TVP Sport. Ewentualnie jakiś link do tej listy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3.12 alt mi właśnie zanika dźwięk.

Zobacze na 3.09 i 3.07 i napisze który chodzi dobrze.

 

Witaj !!!

Może spróbuj 3,12 z inego żródła u mnie działa ok.

http://dvb-upload.com/index.php?search= ... 00&date=14

Pozdro.

 

Ps. 3,13 do TS20 to knot nie działa wogóle

 

Najszybciej mi chodzi soft 3.07 i 3.09. 3.12 strasznie mulił przy szybkim przełączaniu kanałów.

 

Czy może ktoś sprawdzić działanie kanału np TVP2 na karcie C+, soft 3.12 (włączcie tak na 1 godzinę i nic nie róbcie), czy Wam pojawią się komunikat "Brak sygnału audio" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może plik z najnowszą listą kanałów pod Cyfrę + pod dekoder Opticum 9600 HD. Chodzi mi szczególnie o to żeby chodziły mi kanały całej paczki FILMBOX (od kilku dni w liście ulubionych nie mam paczki FILMBOX- pisze że kanał jest zakodowany a mam je w abonamencie) mogę sobie je oglądać po przeskanowaniu satelity ale chciałbym mieć je w ulubionych oraz TVP Sport. Ewentualnie jakiś link do tej listy :smile:

 

Daj maila to ci prześlę nową z Film Boxami bo właśnie sobie zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...