Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli chodzi o połączenie tunera 9600HD z nboxem przez gniazdo LOOP"PRZELOTKA"to mówię NIE!!

Powód:dekoder nbox przesyła cały czas napięcie w głowicy LNB,nawet jeśli jest wyłączony pilotem w trybie standby i nic to nie zmienia w dalszym ciągu pozostaje napięcie w głowicy nboxa.Jeśli będziesz stosował takie łączenie tych dwóch tunerów 9600HD z nboxsem to może doprowadzic do uszkodzenia głowic LNB któregoś z w/w tunerów lub innych pod zespołów elektronicznych.Owszem można podłączyć inne tunery do 9600HD np.brata 9500HD lub inne te tunery po wyłączeniu w standby nie przesyłają napięcia w LNB i jest bezpiecznie.Proponuję abyś zastosował konwerter typu twin doprowadzić drugi przewód koncentryczny do anteny sat dla tunera nboxa i to jest najlepsze rozwiązanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem w zeszłym tygodniu tuner Opticum X550. Sprzęt fajny i poradziłem sobie z większością problemów (min. obsługa kart c+, ustawienie listy wg. mojego przyzwyczajenia itd). Wkurza mnie jedna rzecz na którą znalazłem mam nadzieję, że tylko przejściowe rozwiązanie - ciągle podświetlony i zbyt mocno podświetlony przycisk włączenia tunera. Czy tuner jest włączony czy nie dioda podświetlająca przycisk świeci tak samo jasno. Na razie zakleiłem go taśmą izolacyjną co zdecydowanie poprawiło komfort użytkowania tunera, ale kiepsko to wygląda - czy jest jakieś softwarowe rozwiązanie tego problemu? W opcjach tunera żadnych opcji regulacji podświetlenia nie znalazłem.

 

pozdrawiam

djs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy spotkałeś się z wyłączaniem dekodera o północy????, czy tylko ja mam ten problem, napisałem do globo i uzyskałem odpowiedz ze w kolejnym sofcie to zmienia zobaczymy na ile są wiarygodni:D o o problemie zawieszania się dekodera zmianek było więcej a softy od początku nie mogą sobie z tym poradzić. a przycisk przymaluj jakimś lakierem kobiecym najlepiej niebieskim ze 3 razy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

 

ktos juz testowal najnowszy soft 3.18 jezeli tak to prosze o liste zmian

 

pozdr

 

edit: juz mam, tym razem lista zmian imponujaca, szczegolnie ta poprawiona wspolpraca z dyskami HDD, juz sie nie moge doczekac testu freeagenta:

 

- dodana opcja "Automatyczne wyłączenie odbiornika"; domyślna wartość: 3godziny

 

- problem wyłączania odbiornika o godzinie 00:00 rozwiązany

 

- możliwe przesyłanie dźwięku Dolby Digital przez złącze HDMI

 

- dodano możliwość sterowania wartością głóśności zewnętrznego amplitunera dla nieskompresowanego dźwięku

 

- dodano paski sygnału w oknie status

 

- problem właczenia odbiornika przez 1 minutę po aktywacji funkcji wyłącznika czasowego naprawiony

 

- problem złej wartości zakończenia aktualnego nagrania z EPG naprawiony

 

- poprawiono współdziałanie odbiornika z Dyskami Twardymi USB

 

- poprawiono użycie funkcji diseqc 1.2

 

- dodano możliwość ręcznej edycji częstotliwości w menu "Edycji Satelity"

 

- naprawiono możliwość edycji TP w menu "Edycja listy TP"

 

- w menu "Edycja kanałów" kanał przeznaczony do usunięcia zaznaczony na czerwono (podświetlony także)

 

- odbiornik zapamiętuje pozycję zatrzymania podczas nagrywania (pozycję w czasie)

 

- podczas odtwarzania nagranego wcześniej programu na wyświetlaczu odbiornika wyświetlany napis "PLAY"

 

- po naciśnięciu przycisku "File list" na pilocie wyświetlany napis: "Odczytywanie danych z dysku"

 

- błąd strefy czasowej GMT - xx naprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=459 Procedura wgrywania plików przez RS-232

Ta procedura wymaga żeby zainstalowany był Loader 4.03. A co zrobić jak mam 4.02 ? Można go jakoś aktualizować ?

 

Przy okazji ktoś pytał o wyłączanie dekodera o północy. U mnie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych (ktoś mi tak poradził). Mam X550 v3.16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może taki problem-co któreś włączenie tunera wyskakuje' kanał zakodowany'.Teraz rozłączyłem diseqa od astry i podłaczyłem bespośrednio do hobirda.Karta c+ dolny lub górny czytnik.Mam teraz soft 3.19,ale na wszystkich softach mi się tak działo.Czy ma ktoś jakiś pomysł-czy znowu do serwisu?Gdy się wyciągnie kartę i z powrotem włoży wtedy startuje.Szczególnie to przeszkadza gdy się nic nie nagra na dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...