Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sc0rpion 3.18 lista wlasna i wszystko dziala poprawnie , jak ci sie mazy nielegal to juz nie to forum :D

 

a czy ja napisalem cos o nielegalu :P

liste mam swoja wiec raczej nie to

 

witam

 

w dalszym ciagu nie moge sobie poradzic z paczka polsatu ktora nie dziala na nowszych softach, jedynie do 3.12 wszystkie platformy dzialaja

przywracalem juz ustawienia fabryczne, listy itd i dalej nie dziala

wracam do 3.12 i wszystko ok, jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze po raz kolejny w sprawie przywracania oryginalnego softu przez RS232 po zainstalowaniu tego "śmiecia" po którym aktualizacja po usb nie działa może ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? Korzystam z adaptera na usb i wgrywałem już chyba wszystkie softy i nic ciągle ten napis "system id mismatch" po załadowaniu pliku na ekranie tv , dodam że kabel raczej działa bo bootloadera da się wgrać normalnie ładuje się potem kasuje pamięć Flash i wczytuje nowy plik wiec chyba wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze po raz kolejny w sprawie przywracania oryginalnego softu przez RS232 po zainstalowaniu tego "śmiecia" po którym aktualizacja po usb nie działa może ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? Korzystam z adaptera na usb i wgrywałem już chyba wszystkie softy i nic ciągle ten napis "system id mismatch" po załadowaniu pliku na ekranie tv , dodam że kabel raczej działa bo bootloadera da się wgrać normalnie ładuje się potem kasuje pamięć Flash i wczytuje nowy plik wiec chyba wszystko ok .

 

dzwon do serwisu, moze cos podpowiedza, tutaj raczej nikt nic innego niz upload po rs232 nie wymysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega juz odp otrzymal ( bo widze ze pisze gdzie popadnie) i zabiera sie od [cenzura] moze to go nauczy na przyszlosc ze nie wgrywa sie oprogramowania z skad popadnie :P

 

Opticum 9600HD-UPDATE OVER RS232 HyperTerminal.zip

 

uzyj tego i masz wgrac soft orginal taki jak byl przed ubiciem , bootloader ( sprawdza sektory i co wgrywasz) mnie nie interesuje jak namieszales w nim bardziej , to na opakowaniu jest adres i tam wyslij tuner koszt naprawy ........ ( dowiesz sie ).........

 

"system id mismatch" >>>>>>> blad nie zgodnego oprogramowania z obecnym :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wchodzi oprócz tego który mam wgrany . W informacjach opisany jest tak :

model: fs2

hardware: 3.02

oprogramowanie: 3.14

loader: 4.03

menu takie samo jak w oryginale .

Ps . Mrs. bigcyc123

każdy ma wolna wole :) a zapytać się chyba można ,bo mam wrażenie że do tego służy to forum miedzy innymi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie orginal , jak nie to zmien komputer ( idzi do kolegi np ) moze masz cos z transmisja portu nie tak ( ale komenda wyzej wskazuje ze probojesz wgrac oprogramowanie nie zgodne z wersja obecna)

 

a trefny soft byl 3.18 a nie 3.14 wiec ktos tu cos oszukuje :P

 

jak mowie maja byc orgianly caly czas wpychanie bootloader sprawdza pewne sekcje :D

 

lub niech ktos zgra ci penem mastera ( czyli soft z lista itd jest taka opcja ) z tunera i jego sporoboj wgrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rovic29" Z tego co piszesz to flaszujesz laptopem, może masz kogoś z ze zwykłym PC-tem, więc spróbuj może mimo wszystko tu leży przyczyna.

Z PC-ta, jest następująco wgraj ponownie loader 4.03 i soft oryginalny conax 3. 07, ale tylko z PC wiem to robiłem sam już nie jeden raz, to musi wejść!

acha dodam że jeżeli już przyjmie oryginalny soft conax 3. 07 to później już wszystko wejdzie, czyli inne softy.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy to możliwe aby jeden soft dał się przesłać przez rs232 z laptopa i działał a inne nie ? na PC tez już próbowałem i tam z kolei w ostatnim oknie już podczas samej transmisji na początku w pasku status pojawia się napis "requesting start package "i po chwili pojawia się napis ze czas połączenia minął. wiec to wszystko już wypróbowałem . a mam wgrany taki soft który wszedł po tym mirage , nazywa się mirage Goes to opticum ze skrótem "ms2" jeśli ostatnimi słowami naruszam regulamin to proszę o info i od razu skasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto sprawy które mam do przedyskutowania na dziś:

 

01 :: Kiedy pojawi się nowy soft w wersji 3.20 ?

 

Obecnie z nowszych mamy jedynie 3.18, który zawiera nieco błędów.

Do tego od dłuższego czasu nie było już nic dodawane.

 

02 :: Co bym chciał w nowym sofcie.

 

- dodanie opcji szukania ofert Polskich platform cyfrowych jedynie poprzez wyszukiwanie TP w opcji "haczyka".

- możliwość słuchania radia internetowego poprzez podpięcie odbiornika do portu Ethernet.

- multimedia: odtwarzacz i możliwość odsłuchiwania mp3 z podpiętych dysków HDD i USB.

- opcja szybkiego wyszukiwania także dla ofert TNK, Orange TP i Cyfrowego Polsatu.

- możliwość przestawiania własnych FAV wyżej lub niżej na głównym menu list FAV.

- naprawienie "wieszania wyświetlacza" przy zmianie kanałów.

 

03 :: Pytania do Was - błędy do poprawki.

 

- zauważyliście zmianę podświetlenia przy wchodzeniu w niektóre funkcje menu .. u mnie zmienia się w EPG!

- czy mając poukładane kanały w ulubionych i dokonując auto skanu - zmienia wam numerację na głównej!

 

04 :: Dedykowane programy do Opticum 9600 HD i Opticum 9600 HD TS.

 

- rozbudowany program do edycji list kanałów telewizyjnych i radiowych z opcją przesuwania więcej niż 1 kanału naraz.

- rozbudowany program do zmiany elementów - menu dekodera na własne np zmiany ikonek, kolorystyki itd.

- dodanie opcji wczytywania motywów dla dekodera - ikonki, menu, kolorystyka - byłaby to fajna opcja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy to możliwe aby jeden soft dał się przesłać przez rs232 z laptopa i działał a inne nie ? na PC tez już próbowałem i tam z kolei w ostatnim oknie już podczas samej transmisji na początku w pasku status pojawia się napis "requesting start package "i po chwili pojawia się napis ze czas połączenia minął. wiec to wszystko już wypróbowałem . a mam wgrany taki soft który wszedł po tym mirage , nazywa się mirage Goes to opticum ze skrótem "ms2" jeśli ostatnimi słowami naruszam regulamin to proszę o info i od razu skasuje.

sproboj wgrac mirage 3.18 a po nim dopiero polski , poniewaz namieszales w sekcji bootloader i on sobie to zapisal do pamieci ram ( jedynie JTAG ale to wie tylko servis jak) .........

 

 

@Fishburger przeciez mozna przeszukaiwac pojedyncze tp ( z dodaniem na kilka ) :P najezdzasz na tp i klikasz ok potem jedziesz nizej na nastepny jaki cie interesuje a na koniec klikasz szukaj :)

co do softu nie wiem czy bedzie 3.20 , wersja testowa 3.19 ( nielegalna jaka jest na www) zawiera tez bugi , wiec programisci mysla nad dalsza poprawa a wersja 3.19 nie wiesza sie juz tak jak poprzednie wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy przychodzą wam uprawnienia odbioru na kartę Cyfry przy softach alternatywnych? A jeśli tak to na jakim (na 3.19 nie doczekałem się, musiałem kartę do pionka wsadzić).

Pozdr.

 

Tak bez problemu - soft 3.19. Sprzęt x550.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!! :D:D

Przed chwilą zarejestrowałem się na forum. Zamierzam kupić tuner Opticum HD TS 9600.

Na razie (do około 1,5 roku) będę oglądał programy na TV analogowym z ekranem kineskopowym.

Zakup telewizora 40-42 calowego LCD LED zamierzam zakupić jak pisałem maksymalnie za półtora roku .

Do tego czasu zmuszony jestem do odbioru na 24 calach.

Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi na forum:

1.Czy oglądając program HD (na wyjściu HDMI będzie sygnał HD), czy w tym samym czasie np na eurozłączu będzie dostępny sygnał tego kanału w jakości SD?

2.Może jest dostępny na innym wyjściu? Może ktoś to testował?

Bardzo bym prosił o odpisanie na moje zapytania.

Jest to mi potrzebe aby przez ten okres oglądć kanały nim kupię nowy TV.

3.Czy sygnał telegazety dostępny jest po np eurozłączu?

4.Czy sygnał telegazety dostępny jest po HDMI?

5.Pytanie do forumowicza z okolic SZCZECINA LUB STARGARDU

CZY ODBIERANY JEST W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM SYGNAŁ TELEWIZJI NIEMIECKIEJ w MPEG-2?

6.Czy w okolicach Stargardu ktoś odbiera sygnał polskich stacji MPEG4? Jeżeli tak to zjakiego kierunku?

To co wiem sygnał w okolicy ma zostać włączony (jak znalazłem w internecie i nie będzie poślizgu) do końca marca.

7.Jaka jest jakość odbioru TV naziemnej MPEG-4 w porównaniu do TV analogowej PAL?

Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania .

Życzę pogodnego i ciepłego dnia.

Adambstar :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie jak napisałeś na wyjściu HD MI będzie HD a na eurozłączu SD w tym samym czasie, tylko w menu trzeba ustawić na euro. Tak więc będziesz miał obraz HD po euro w SD i jest ładniejszy niż w SD ale o niebo gorszy niż HD (wiadomo rozdzielczość).

sygnał telegazety jest dostępny z HD po eurozłączu.

Sygnał telegazety jest dostępny po HDMI?

Jakość odbioru TV naziemnej cyfrowej MPEG-4 jest dużo lepsza od analogu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! :D

Mam jeszcze 3 pytania.

Posiadam nagrywarkę DVD z twardym dyskiem. Jak ustawione jest nagrywanie z timera

to nagrywarka załącza się około 1,5 minuty przed początkiem nagrywania w celu prawdopodobnie

ustabilizowania i unormowania pracy dysku twardego.

Czy jak zaprogramuje się timer odbiornika jest jakiś czas poniżej którego nic się nie nagra? (Wyprzedzenie załączenia).

I ostatnie 3 pytanie: czy podczas nagrywania programu jeżeli niechcący nacisnę na pilocie zmianę kanału lub wyłączenie tunera

odbiornik zmieni mi kanał albo się wyłączy?

Obecnie mam jeszcze tuner satelitarny (MPEG-2), który ma tę wadę że naciśnięcie tych przycisków przez nieuwagę niszczy mi nagranie czyli zmienia kanał albo się wyłącza.Poprzedni który maiałem (analogowy) miał blokadę. Można było przełącyć kanał dopiero po nagraniu lub anulowaniu nagrania. Miał jeszce fajną opcję że podczas oglądania np Eurosporu jak przyszła pora nagrania audycji sam przełączał kanał i blokował na czas nagrywania zmianę kanałów.

Czy w tym tunere jest podobna funkcja blokowania?

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opticum tHD 9600 TS jest tak :

Zaprogramujesz nagranie to tuner włączy się 5 minut wcześniej dla pobudzenia dysku a zacznie nagrywać o wyznaczonej porze.

Czas tego wyprzedzenia można zwiększyć w opcjach.

Gdy trwa nagrywanie i przypadkowo naciśnie się inny kanał lub stop itp - to nagrywanie trwa nadal i wyskakuje komunikat że trwa nagrywanie i pytanie czy chcesz przerwać nagrywanie. Można wybrać "ok" dla przerwania albo "anuluj" gdy przypadkowo coś wcisnęliśmy i chcemy by nagrywanie trwało nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komus dziala modul dodatkowy z multiroom cyfry na ts 9600 bo ja wlasnie wymienilem karty bo musialem do marca i na module dodatkowym mam ciemnosc... soft 3.19, poprzednia karta z multiroomu dziala... modul jest aktywowany bo dziala na ich dekoderze sagem...

 

ktos spotkal taki problem?

 

dodam jeszcze ze na pvr 500 cyfry dziala tylko karta matka...

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

PROBLEM ROZWIAZANY... MODUL BYL JAKOS PRZYBLOKOWANY DZIWNIE

 

na infolinii przeslali uprawienia i sie odblokowal... 9600 ts rulez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :-)

 

Mam krótkie pytanie, bo jakoś nie znalazłem odpowiedzi na forum. Skąd można pobrać ostatnią wersję softu MCAS do 9600 HD TS ?

, i jaki ma w tej chwili numer ? Chodzi mi o to, żeby stabilnie współpracowała z Cyfrą + i HDD, Więcej "wodotrysków" ;-) nie potrzeba.

 

Dziękuję i pozdrawiam - Richie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...