Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie używam to nie wiem, że nie ma takiego, ale nie używam. :wink: A tu na forum, któryś raz narzekają na softy, za które nie odpowiada Globo, więc niech się opamiętają. Dobry sprzęt, a oczerniają. Swoje wady też ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu.. Specjalnie zeby sie przekonac czy problem z softem, wsadzilem karte TNK. Pod softem Conax. (za który chyba już Globo odpowiada ?) i te same objawy, które opisałem wczesniej. Jeszcze jedno. Mam również tuner Globo 7300 i wszystko gra w najlepszym porządku. Zadalem pytanie dla dystrybutora od którego kupilem sprzet i zzapytalem czemu sie tak grzeje ? Odpowiedzial, no coz ten model faktycznie nie nalezy do udanych.. bez komentarza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9600 HDTS. Siedzę w branży już chyba ze 20-kilka lat. W miejscowości w której mieszkam, pierwsza instalacja SAT (analog) była zrobiona przeze mnie. W tym czasie miałem (używałem) ale również instalowałem kilkadziesiąt modeli tunerów. Od najwyższej do najniższej półki. Oczywiście nie twierdziłbym że Tuner jest NIEODPRACOWANY, gdybym nie sprawdził, że problem się tyczy konkretnego egzemplarza. W tej chwili testuję 3 (TRZECI). Ze wszystkich trzech egzemplarzy, chyba najgorszy. We wszystkich opjawy podobne, lecz nie takie same. Z racji tego, że znam się dosyć dobrze na elektronice, pozwoliłem sobie na rozkręcenie sprzętu i powiem jedno - wykonanie niechlujne, (choć widziałem gorsze) Złącza polutowane nierówno. Szybko pojawi się problem ze SCARTEM, z racji mocowanie (lub jego braku) ktoś go w końcu wyłamie. Przewody wcisnięte na hama, niepoukładane. Uważam że układ zasilania na pewno można byłoby wykonać lepiej. Stabilizatory powinny być innego typu (nie grzałyby sie tak mocno) no ale pewnie chodzi o oszczędności. Smiem podejrzewać, że Tunery Globo są wykonane w całkowiecie różnych zakładach (liniach). Wystarczy otworzyć 7300, żeby zobaczyć różnicę, aczkolwiek do ideału też mu daleko.

 

P.S. Z innej beczki. Numer "9600" chyba nie jest dla tunerów zbyt szczęśliwy 8) . Miałem kiedyś Samsunga DSR 9600, który też grzał się niemiłosienie i leciały w nim "elektrolity" na głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Korzystam z 9600, ale tylko HD. Nie zauważyłem, aby były problemy z kartą TNK. Grzać się grzeje to fakt. Co do timerów to ciężko mi coś powiedzieć bo zazwyczaj nagrywam jeden program. To znaczy że nagrywanie ustawiam rano, a program ma się nagrać wieczorem, albo nagrywam ręcznie na pamiątkę. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę mieć trzy, cztery karty i nic się nie wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następująte mam model TS9600 wersje loadera 4.03 i wersje softu alternatywnego 3.05 . Chce zrobić akutalizacje do 3.19 albo 3.20 wszystko niby idzie pomyślnie po restarcie jednak wszystko wraca do poprzedniego stanu jakbym nie robił wogóle aktualizacji :( jeśli ktoś wie jak sobie z tym problemem poradzić byłbym wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujące mam model TS9600 wersje loadera 4.03 i wersje softu alternatywnego 3.05 . Chce zrobić akutalizacje do 3.19 albo 3.20 wszystko niby idzie pomyślnie po restarcie jednak wszystko wraca do poprzedniego stanu jakbym nie robił wogóle aktualizacji :( jeśli ktoś wie jak sobie z tym problemem poradzić byłbym wdzięczny za pomoc :)

Użyj innego pendrive'a. Ja próbowałem wszystkich jakie miałem w domu i poszło dopiero z aparatu ze wsadzoną kartą SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENGLISH:

Modification:


#################################################################################################################
3.22 from date: 01.04.10:

- fixes Conax card problem in lower Card slot if two conax cards used

- fixes hanging problem for XXX Xtreme channel with Polsat module

- 36E Tp information edited

- removes old timeshift file before checking free disk space for timeshift

- possible to select record time with left and right button (from manual to current event directly)

- If receiver turned off less than 5 minutes to the nearest timer event, wakes the receiver up after one minute

- keeps the pre-record confirm window until recording start

- displays "NO DISK CONNECTED" if file button pressed, and no external HDD connected 

- displays "Please format your HDD" if hdd with unsupported filetype or not formatted one connected

- displays "No subtitle data" if there is no subtitle data available

- displays "No teletext data" if there is no teletext data available   

 

Software_3.22_Conax_(HD_9600)_2010_04_01.zip

 

Software_3.22_Conax_(HD_TS_9600)_2010_04_01.zip

 

Software_3.22_Conax_(HD_X550,HD_X560)_2010-04-01.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bigcyc123 Nie lepiej od razu wrzucić polskiej wersji wprowadzonych zmian?

3.22 z dnia: 01.04.10:

- problem karty Conax w dolnym gnieździe, gdy dwie karty Conax użyte,rozwiązany

- Zawieszanie odbiornika na kanale XXX Xtreme naprawione

- lista transponderów satelity Eutelsat 36E zaktualizowana

- zmiana algorytmu timeshift: plik z informacja timeshift kasowany przed rozpoczęciem procedury rozpoczęcia buforowania

- zmieniono funkcjonalność wybierania czasu trwania nagrania

- jeżeli odbiornik zostanie wyłączony później niż na 5 minut przed rozpoczęciem najbliższego timera, zostanie uruchomiony po    
 upływie 1 minuty w celu wykonania nagrania

- opcja potwierdzenia/anulowania nagrania uruchamia się na minutę przed nastaniem czasu rozpoczęcia timera i zostaje do czasu 
 przełączenia na kanał/anulowania nagrania

- informacja "Brak podłączonego dysku" wyświetlana po wciśnieciu przycisku "lista plików", gdy dysk twardy niepodłączony

- informacja "Proszę sformatować dyk" wyświetlana jeśli podłaczony niesformatowany dysk twardy lub dysk z nieobsługiwanym 
 formatem plików

- informacja "Brak napisów !" wyświetlana jeśli przycik SUBTITLE wciśniety, na kanale bez dostępnej ścieżki z napisami

- informacja "Brak teletekstu !" wyświetlana jeśli przycik TEXT wciśniety, na kanale bez dostępnej informacji teletekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wgralem soft Opticum 9600HD TS ver 3.21 i zauwazylem,z zmiana kanalow nastepuje strasznie wolno. miedzy jedna zmiana a druga jest przerwa ok 4 - 5 sekund,

czy jest na to jakis sposob

sory za takie pytanie ale jestem posiadaczem tego tunera dopieo od 2 dni.

z gory dzieki za ew. sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze inny problem. Chodził tuner 9600 TS bardzo stabilnie i nagle zacząl się długo uruchamiać i dlugo przełączać kanały. Na nowo wgrałem soft i była niewielka różnica. Zresetowałem ustawienia i ponownie wgrałem soft. Jest trochę lepiej ale znacząco gorzej niż było wcześniej. Dziwne co moglo się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegrzewa Ci się odbiornik? kilka osób na to narzekało. wgraj najnowszy soft albo ten na którym wszystko stabilnie chodziło (o ile nie masz go teraz), jeśli nic innego nie pomoże możesz wysłać do pomocy technicznej zapytanie, często odpowiadają bardzo rzeczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...