Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sc0rpion 3.18 lista wlasna i wszystko dziala poprawnie , jak ci sie mazy nielegal to juz nie to forum :D

 

 

@pawelo1968 ustawienia fabryczne potem przeszukaj niebo ( nie wedlog operatora bo to jest zbedne i nie potrzebne) i wtedy zobacz ( nie wgrywaj zadnych smieci list z www).......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcąc ułatwić sobie życie zakupiłem dysk 2,5" Hitachi 80GB sata. Do niego zamówiłem obudowę 2,5 S-ATA ALU USB 2.0. Dysk zamontowałem w obudowie, pod komputerem bardzo szybko i sprawnie został sformatowany na FAT32 i zacząłem testy. Prędkość kopiowania OK, kultura pracy lepiej niż dobrze - cicho i bez stuków głowicy. Najpierw wgrałem kilka filmów i sprawdziłem dysk na bardzo wybrednej Arivie 110 HD Player (niestandardowo niskie zasilanie portu USB 2.0). Dysk został szybko rozpoznany i obsłużony bez potrzeby dołączenia dodatkowego zasilania. Więc zadowolony podłączyłem dysk do Opticuma X550. I tu zaczyna się jazda. Dysk pierwszy raz nie został rozpoznany. Podzieliłem dysk na partycje, gdzie 1 miała 30 GB i znowu podłączyłem do Optucuma. Dysk został rozpoznany - przy testach wydajności nagrywanie w granicach 20 MB/s, więc nieźle. Próba zabawy timeshift'em spowodowała zatrzymanie się obrazu, ale jednocześnie nic się na dysk nie nagrywało (brak mrugania diody). Przy próbie powrotu do normalnego działania dekodera ZONK - nic nie działa - dopiero po odłączeniu dysku tuner wrócił do normalnego reagowania na pilota. Po ponownym podłączeniu dysku i próbie nagrywania następuje zatrzymanie obrazu i po chwili wyskakuje komunikat o zakodowanym kanale.

Zacząłem próbować różne kombinacje - partycja 3 GB, podłączenie zasilania zewnętrznego, formatowanie pod tunerem itd. Nic się nie zmieniło - ciągle te same objawy. Co to może być? Oprogramowanie tunera nie radzi sobie z moim dyskiem, kabel walnięty czy może kieszeń jest do niczego? Chociaż dysk pod komputerem i HD Playerem działa bez problemu. Już nie mam siły.

Na sam koniec podłączyłem zewnętrzny dysk 3,5" z własnym zasilaniem - jakiś stary seagate 60 GB - wszystko działało bez zastrzeżeń. Nie wiem co robić - sprzęt wydaje się sprawny a z X550 nie chce działać.

Na dekoderze jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie 3.18.

Czekam na jakieś porady.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa!

Od dłuższego czasu obserwuję forum anonimowo bo szukam rozwiązania problemu. Od listopada mam TS9600. Mam kilka drażniących mnie "drobnych" niedociągnięć i pytanie o rozwiązanie.

1. Programowanie nagrywania - w trybie kanałów Ulubionych dla Cyfra+ gdzie lista nie ma numerów kanałów programowanie nagrywania z EPG nie działa poprawnie - niby programuje ale nagrywa zupełnie coś innego. W trybie menu Wszystkie TV, gdzie widać numery kanałów programowanie działa poprawnie ale w tym trybie jest paręset kanałów, więc na co dzień nie korzystam z niego bo ciężko zmieniać kanały jadąc przez setki zbędnych. Jakiś pomysł na poprawne programowanie i nagrywanie?

2. Skończyła mi się stara umowa i od paru dni mam najwyższy pakiet Cyfra+. Niestety przełączanie na kanały Cyfra+ (wszystkie!) powoduje zawieszanie się tunera. Bez problemu działa National Geo HD, MTV HD, HBO HD ...

Oczywiście mam soft alte (bootloader 4.03, soft 3.05)- taki dostałem w sklepie razem z tunerem. Czy zmiana na wyższą wersję pomoże?

 

Kupiłem w nie dla idiotów zwykły dysk USB szajsunga 2,5 cala 320 GB za 220,00 złotych polskich i działa bezproblemowo - nagrywa HD i SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 musisz sobie ulozysc od nowa liste zeby miec numery przy kanalach, tez to mialem ale nie pamietam juz jak mi sie udalo to poprawic, wiem ze nie zmienialem softu tylko chyba uzylem seteditVenton i po wgraniu ladnie sie same ponumerowaly

Ad.2 nowszy soft powinien zalatwic sprawe np. 3.12 w zwyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Opticum TS9600 i dwa pytania.

 

1. Na liście nagrań jest opcja "blokuj" . Rozumiem że po zablokowaniu konkretnego nagrania nikt nie powinien go oglądać bez podania hasła. Ale wystarczy że ponownie nacisnę blokuj i nagranie zostaje odblokowane. Więc co to za blokada ???

A może coś żle robię ?

 

2. Czy jest możliwość zawieszenia nagrywania (pauzy) by np nie nagrywać reklamy ??

Może jest ale nie wiem jak to zrobić ??

 

Pozdr i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie znam tej funkcji ale nie mam dzieci ;)

Ad.2 Nie ma funkcji pauza w trybie nagrywania, tylko do odtwarzania ... (chyba)

Ad.2 nowszy soft powinien zalatwic sprawe np. 3.12 w zwyz

Dzięki za info.

Na tym forum sami święci więc poproszę na priva linka do softu - możliwie najwyższy, sprawdzony i działający ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ma ktoś jakiś pomysł na hasło "system id mismatch" które pojawia się po załadowaniu softu przez Hiper Terminal w momencie gdy powinno być czyszczenie pamięci Flash z napisem na wyświetlaczu fuse i zapisywanie nowego softu . bo oczywiście wgrałem sobie ten nieszczęsny soft po którym aktualizacja po usb już nie działa i jak się okazuje przez RS232 również nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wgrałem wersję 19 z 25 lutego i tuner działa w końcu poprawnie. Mam jednak nowy problem - w akcji zaginął kanał MTV2! Macie pomysł jak go przywrócić do żywych?

Zrobiłem pełen skan ale nawet to co znalazł nie włącza się a wcześniej działało bez problemów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy w 9600TS można na jednej liście mieszać kanały DVB-S i DVB-T ?

2) Czy można wyłączyć komunikaty generowane przez moduły i karty w czytniku (brak uprawnień itp.) ?

3) Może ktoś ma ten dekoder w układzie: C+ (powitalny+, canal+, modul Cyfry lub czytnik) Tnk (Full, modul CX cam lub czytnik) i modul CP (MiniMax). Będę wdzięczny za opinie jak to wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam 9600 HD, ale postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:

1) Z tego co wiem to nie ma problemu.

2) Można.

3) Miałem TNK w czytniku, Cyfre+ i CP w modułach i nie było problemów przy sofcie Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mógłbyś powiedzieć jak :> ?

Mógłbym:

Menu

Dla modułów:

Moduł dostępowy/Moduł wejście górne(dolne)/OK/Strzałka w prawo albo w lewo/OK albo Exit

Dla kart:

Karta dostępowa/Czytnik Kart górny(dolny)/OK/Strzałka w prawo albo w lewo/OK albo Exit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. ma ktos moze ladnie po ukladaną listę do globo opticuma 9600 TS ?? z wszystkimi kanalai pakietami itd ? bo ja mam ale np na niej nei moge znalezc E! entertainment po polsku z cyfrowego polsatu. skanowalem i nie dotarl dodatkowo ani nic.. w ogole nie czytene te listy wszystkie co znajduje.. moe ktos cos ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...