Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś może plik z najnowszą listą kanałów pod Cyfrę + pod dekoder Opticum 9600 HD. Chodzi mi szczególnie o to żeby chodziły mi kanały całej paczki FILMBOX (od kilku dni w liście ulubionych nie mam paczki FILMBOX- pisze że kanał jest zakodowany a mam je w abonamencie) mogę sobie je oglądać po przeskanowaniu satelity ale chciałbym mieć je w ulubionych oraz TVP Sport. Ewentualnie jakiś link do tej listy :smile:

 

litosci, nie potrafisz wejsc w menu ==> edycje kanalow ulubionych, wybrac odpowiedni FAV, potem wyszukac dany kanal na liscie po lewej (przechodzisz strzalka na pilocie w lewo) wcisnac klawisz szukaj (szary na dole pilota) zeby wyszukac po nazwie, potem jak go znajdziesz to dać OK a potem czerwony guzik zeby go dodac do listy ulubionej i ewentualnie przeniesc (guzik granatowy) we wskazane miejsce na liscie? wszystko to pisalem z pamieci bez patrzenia na pilota wiec nie mow ze nie potrafisz bo nawet dziecko by sobie liste ulozylo

 

pozdr

 

poza tym masz w menu szybkie skanowanie cyfry+ wiec nie wiem z czym masz problem, jest tez nowa lista na stronie globo, wystarczy odrobina checi, ponoc najlepiej chodza listy ulozone samemu niz od kogos, ja nie wiem bo nie testowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3.12 alt mi właśnie zanika dźwięk.

Zobacze na 3.09 i 3.07 i napisze który chodzi dobrze.

 

Witaj !!!

Może spróbuj 3,12 z inego żródła u mnie działa ok.

http://dvb-upload.com/index.php?search= ... 00&date=14

Pozdro.

 

Ps. 3,13 do TS20 to knot nie działa wogóle

 

Najszybciej mi chodzi soft 3.07 i 3.09. 3.12 strasznie mulił przy szybkim przełączaniu kanałów.

 

Czy może ktoś sprawdzić działanie kanału np TVP2 na karcie C+, soft 3.12 (włączcie tak na 1 godzinę i nic nie róbcie), czy Wam pojawią się komunikat "Brak sygnału audio" ?

 

Witaj !!!

Sprawdzałem ponad 1,5 h na dwójce idzie bez zarzutu, Mam tunka TS 9600 soft alt 3,12 układ pierwszy slot karta TNK drugi slot karta C+, górmy moduł CI Polsat.

Lista programów zrobiona samodzielnie. Może tu masz jakiś problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby ktoś sprawdził bez jednocześnie włożonej karty TNK. Ma być sama karta c+.

Ja mam tuner bez głowicy DVB-T być może w tym sofcie jest błąd.

 

Problemy zauważyłem w sofcie 3.09 3.11 3.12

W sofcie 3.07 działa bez zarzutu.

Witaj!!!

Zrobiłem tak jak chciałeś ale też się nie wiesza.

Sprawdż może jeszcze soft z innego żródła. Moze ten link co dałem u góry

Pozdro :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili wersje 3.12 ale muli mi przy przełączaniu kanałów. Na wyświetlaczu Dekodera mam wyświetlany np. TVP2 a oglądam jeszcze TVP1. Będę musiał chyba zmienić soft na 3.09 :wink:

 

Proponuję Ci jeszcze zrobić sobie swoją liste ulubionych.

Jest jeszcze 3,13 ale nie wiem czy działa w tunkach S 9600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nawet listę automatyczną C+.

 

Teraz jak zostawiłem na noc na sofcie 3.07 to też się pojawił komunikat "brak sygnału audio".... Ja już nie wiem co z tym tunerem jest. A instalacja antenowa na 100% sprawna.

 

Pozdrawiam

 

To wrzuć 3,12 i wgraj listę obcą nie automatyczną. Po wgraniu trzeba zrobić ustawienia domyślne, ale to pewnie wiesz.

Jak nie pójdzie to radziłbym podglądać link co jakiś czas i wrzucić coś nowszego jak się ukarze. Spoko tak to już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,niedawno kupiłem tuner opticum hd 9600, wgrany jest juz soft 3.09 i mam karte cyfry plus. Problem jest taki ze gdy go podłaczylem przez kilka minut jest w porządku a pozniej wyskakuje na ekranie brak sygnalu video po kilku sekundach znow sie laduje, nastepnie jest obraz i po kilku sekundach znow brak sygnalu video i tak w kolko :woot: Pierwszy raz mam ten tuner wiec za bardzo sie nie znam,co to moze byc za przyczyna,czy soft jest nie odpowiedni? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem Jakor4 jaki robisz błąd.

 

Musisz w ustawieniach menu "multimedia" / ustawienia PVR ' ustawić wyprzedzenie czasu rozpoczęcia nagrywania na "O"

a i tak i nie możesz ustawić rozpocżęcia nagrywania na wcześniej jak 5 minut po wyłączeniu tunera.

Inaczej mówiąc

Masz w menu ustawione wyprzedzenie czasu rozpoczęcia nagrywania na "0"

Teraz ustawiasz czas rozpoczęcia i zakończenia nagrywania i zapisujesz.

I wyłączasz tuner pilotem.

Ale ważna uwaga : Od wyłączenia tunera do czasu rozpoczęcia nagrywania nie może być krócej jak 5 minut.

Tuner włącza się 5 minut wcześniej przed godziną rozpoczęcia nagrywania dla pobudzenia dysku który jest również również wyłączony razem z tunerem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ważna uwaga : Od wyłączenia tunera do czasu rozpoczęcia nagrywania nie może być krócej jak 5 minut.

Tuner włącza się 5 minut wcześniej przed godziną rozpoczęcia nagrywania dla pobudzenia dysku który jest również również wyłączony razem z tunerem.

Pozdrawiam

Dzięki masz rację jest tak jak opisałeś. Sprawdziłem > Teraz jest ok UFFF.

Pozdro :brawo::brawo::brawo:

:P:P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym pobawić się w wolnych chwilach w tworzenie własnych dodatków do dekoderów Opticum.

Mam więc pytanie: Czy znacie może jakiś program do przerabiania grafik pod te dekodery ?

 

Chciałbym tworzyć :

 

- Tapety: startowe, pod słuchanie radia.

- Ikony: radio, telewizja, informacyjne z osd.

- Menu: kolory, motywy, tła.

 

Szukam programów konkretnie pod modele 7300 i 9600.

 

 

Dzięki z góry za wszelkie przydatne mi odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...