Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

A ja mam inny problem, naczytałem się na opisach aukcji allegro że OPTICUM HD TS 9600 ma funkcję PIP i wogóle nagrywanie (z jednego transpondera) i jednoczesne oglądanie ale ani PIP ani jednoczesne nagrywanie i oglądanie nie działa, czy ktoś coś może poradzić. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie i oglądanie na DVB-S(2) --- działa ale tylko na tylko kanałach FTA i z jednego transpondera

Nagrywanie i oglądanie na DVB-T --- nie działa i nie wiadomo czemu (poprzez analogię powyżej bo DVB-T to też obecnie FTA) ?

Nagrywanie na DVB-S(2) nawet FTA i oglądanie na DVB-T (FTA) --- nie działa

Nagrywanie na DVB-T(FTA) i oglądanie na DVB-S(2) nawet FTA --- nie działa

PIP --- nie ma czegoś takiego w tym tunerze na obecnych softach

 

Jak coś skłamałem to mnie poprawcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 9600 TS chodzi na sofcie 3.14 org. z modułem do C+, przy nagrywaniu kanałów HD zawiesza się po 5 min, 10 min - różnie tzn.na dysku jest nagranie ale odtwarza się tylko te parę minut, będę sprawdzał jak zachowuje się na kanałach SD, jeżeli ktoś się z tym spotkał prosze o info. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić któryś z tunerów: opticum 9600 lub x550/x560. Jedyne co potrzebuję to poprawna współpraca z Cyfrą+ i polsatem. Doradźcie mi czy warto wydać trochę więcej kasy na opticum 9600 i kupić moduły cam dla cyfry (aston) i polsatu czy lepiej kupić x550/x560 z wgranym softem pod cyfrę (rozważam zakup w Hollex, mam blisko do nich). Nie potrzebuję HD, posiadam zwykły telewizor CRT, na tą chwilę potrzebuję tylko mieć komplet stacji naziemnych dla rodziców i Premiership na C+ dla siebie. Budżet nie mam jakiś ogromny: 600-700zł dlatego chcę to zrobić jak najtaniej i mieć jak najmniej kłopotów z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przychodzą na każdym sofcie uprawnienia do cyfry stabilny soft to 3.18 i 3.20 na którym nie mam żadnych problemów

 

Podobno według opinii innego użytkownika w innym tutule wątku cytuję: Po wgraniu softu 3.20 full brak dźwięku (wyjście coaxialne).Problemy są z kanałami na częst./pol.: 12188 V. (AXN , Discovery) z każdym softem pod cyfrę :shock: .Czyżby jedynym rozwiązaniem był zakup aston 2.23 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudzanie się ze standby to raczej nie kwestia OTA. Miałem wgrany soft dla C+, w menu nie miałem już w ogóle pozycji OTA a tuner wybudzał się o 1 w nocy. Zapiszcie listę kanałów, zróbcie ustawienia fabryczne i wgrajcie listę, powinno być ok. Przynajmniej u mnie ustawienia fabryczne pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Opticum 9600 HD TS - timer

Przez krótki okres byłem zadowolony, to co ustawiłem /ręcznie/ - nagrało się, 2 filmy z różnych kanałów, po pracy odbiornik wyłączył się, więc OK.

Obecnie - ustawiam timer, czy to na jedno czy na dwa zdarzenia, ręcznie bądź z EPG, zapisuję, wyłączam odbiornik, który w określonej porze włącza się na zadany kanał ale... nie nagrywa na dysk, zarówno taki 320 GB, jak i na pendrive. Na liście timerów jest pusto, więc nie wyłącza się sam. Nie wiem, co się stało. Zanim zaczął wcale nie nagrywać - z timera - raz włączył się, próbował nagrać, na wyświetlaczu było REC, myślałem więc, że nagrywa, ale gdy włączyłem telewizor okazało się, że nie nagrywa, tylko jest zawieszony na początku nagrania.

Nagrywanie bezpośrednie, bez timera, działa, na razie, bez zarzutu.

Będę wdzięczny za podpowiedź, czy i jak można to poprawić.

Dziękuję - życzę forumowiczom Wesołych Świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się skutecznie podłączyć któryś z tytułowych tunerów poprzez przejściówkę HDMI->DVI-D do monitora komputerowego?

 

Ja spróbowałem i mam czarny ekran z napisem OUT OF SYNC. Czy da się jakoś wyregulować tuner aby pojawił się obraz? W przyszłości zamiast telewizora do salonu chcę kupić wielki monitor. DVI-D z kompa działa więc sprzęt sprawny.

 

Mój tuner to X550/X560 i monitor NEC NX1560.

 

parametry monitora 15":

H sync 31-60 kHz

V sync 55-75 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety. Można by encyklopedię naspisać na temat niedoróbek w tym PSEUDO-Tunerze. Podam parę powodów z własnych doświadczeń, czemu nie nagrywa:

1. Jeden hdd mu się podoba, drugi nie.. rób co chcesz.

2. Ta sama karta w jednym slocie może być a w drugim już nie, (brak uprawnien, stop z nagrywaniem.) przy czym w każdym dowolnym momencie.

3. Jak zmienisz kolejność numeracji programów (np usuniesz lub przestawisz, któryś) cała lista timerów do śmieci. - nie nagra (lub włączy na innym kanale) ale też nie nagra

4. Lista kanałów zrobiona na innym (np wcześniejszym sofcie) wgrana na nowszy - nagrywa co chce, lub kiedy chce. Reasumując, - przy każdej zaminie softu, należy dać ustawienia fabryczne, skasować listę kanałów, potem wgrać domyślną. no i oczywiście poustawiać.

5. Temat z czasem letnim już był poruszony..

6. Żeby jako tako chodziło, (ale też bez gwarancji) wgrywam soft oryginalny (conax) np 3,20 ze strony Globo, po tym resetuję wszystkie ustawienia, i potem wgrywam (Mcas ;-) z tym samym numerem. Tez resetuję ustawienia i dopiero ustawiam kanały. etc..

 

Reasumując - PSEUDO TUNER, dla kogoś kto nie ma nic do roboty i stalowe nerwy. Jedno wielkie G..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...