Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.

Cyfre+ mam od dobrych kilku lat , korzystałem z ich tunerów, ale Philips HD doprowadził mnie do tzw białej gorączki.

Od wczoraj mam Opticum/Globo 9600 HD (bez TS)

W sklepie wgrano mi soft jak widzę w wersji 3.19, umożliwiający pracę z kartą Seca od C+.

(Do wczoraj nie miałem pojęcia, ze to soft "nieoficjalny")

 

Mam problem następujący: chce mieć ustawioną listę kanałów identyczną jak w tunerze C+.

Po starcie tunera jest stara lista w układzie sprzed kilku miesięcy.

 

uruchomienie z Menu->Instalacja->Szybkie wyszukiwanie programów-> Cyfra+ wgrywa prawidłową listę kanałów. Zapisuję zmiany i jest OK.. ale do wyłączenia tunera.

Po załączeniu tunera wracamy do punktu wyjścia - czyli ponownie w tunerze jest stara lista programów.

 

Wgrałem listę programów ze strony Globo

http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... rod_id=111

 

ale to jest ta sama lista.

Jak na stałe zainstalować listę kanałów z numeracją jak w tunerze Cyfry?

 

Wgrałem wczoraj soft 3.21- problem bez zmian.

 

Pewnie sprawa jest infantylnie prosta ale sam nie mam dobrego pomysłu.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może potwierdzić czy na sofcie globo 3.22 działa wyjście optyczne S/PDIF bądz (coxial). w wersji poprzedniej nie działały .Zależy mi na tym ,by dzwięk był pod amplituner podpięty.

Witam fajny jest soft 3.22 oczywiście orginał cyfra moduł polsat moduł tnk u góry mtv na dole i śmiga jak ta lala nic się nie wiesza :D:D:D:D

Witam! Chce nabyć ten tuner i mam parę pytań.Cieszę się że spotkałem tu pierwszego użytkownika ,który wykorzystuje go pod cyfre i polsat łącznie.(każdy z reguły wybiera jedną platforme.) Czy do tej pory pojawiły się jakieś problemy zawieszania się odbiornika, lub inne nieciekawe zjawiska. Który modem w górnym slocie aston 2.23?? czy polsatowski. Czy faktycznie się tak grzeje , jak opisują to poniektórzy, czy działa S/PDIF lub coaxial ?? . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy do tej pory pojawiły się jakieś problemy zawieszania się odbiornika, lub inne nieciekawe zjawiska. Który modem w górnym slocie aston 2.23?? czy polsatowski. Czy faktycznie się tak grzeje , jak opisują to poniektórzy, czy działa S/PDIF lub coaxial ?? . Pozdrawiam

 

Mam go (ST 9600) od tygodnia. Nie znalazłem na forum, ale mój blokuju przejście przez LNB kanałów w HD, a SD przepuszcza. (po zamianie kabli brak ant1 z przejściówki) Mam jeszcze dekoder n, a w antenie zez na Astrę i Hotbirda i tylko dwa kable do dekodera. To normalne - czy wina ustawień lub kabla?

Pewnie będę musiał wymienić konwerter na quatro.

 

Niestety grzeje się nieźle. Z dyskiem Samsung S2 portable 2.5" 500GB po kilku próbach już nagrywa z EPG, ale nie kończy. Muszę się jeszcze pobawić. (oprogramowanie 3.14 od nowości). Jakość obrazu bardzo dobra na 32" Philipsie 16:9 kineskopowym - na plazmę poczekam, aż będą nowe Panasoniki 55" 3D. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oprogramowanie CONAX !!! 3.23

 

Changes from last version

=========================

1. User can unlock recorded file after password input.

2. Fix hungarian, czech EPG string problem.

3. USB Memory(Sandisk 16G) recognization fix.

 

 

:censored:

 

Edit: 23:13 28.04.2010

 

powysze linki zawieraly orginalne oprogramowanie ktore za kilka godzin powino byc na stronie globo ;) wiec wstawiam na inny serwer moze to admin zakceptuje

 

 

Opticum 9600_20100426_fs2_3.23.rar

 

Opticum 9600 TS_20100426_fcombo_3.23.rar

 

Opticum X550/X560_20100426_ss2_3.23.rar

 

Pozrawiam BigCyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tuner HD 9600 i soft alt 3.18 Mirage HD1704. Jak ktoś wie to proszę niech podpowie jak wgrać teraz jakiś inny soft bo nijak nie idzie nic wgrać. Sprawdzałem wiele rożnych softów ale żaden nie idzie, niby wgrywanie nowego wskakuje szybko na 100% potem restart tunera ale dalej po włączeniu jest ten sam soft. Tak jest po wgrywaniu przez USB. Bootloader 4.03 idzie wgrać a soft nie. Po rs232 przez Hyper Terminal znowu nijak nie mogę połączyć się z tunerem. Mam sprawny port rs w kompie, próbowałem łączyć się przez dwa kable i nic. Zawsze wywala w programie Hyper Terminal komunikat "Przekroczono limit czasu połączenia". Jakieś sugestie mile widziane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cyfry w edycji nagłówka pliku . można go wy edytować tym programem, którego nie mogę tu podać.

Jak byś miał problemy co do edytora, napisz na PW. coś poradzimy.

W sofcie Mirage nagłówek czyli pierwszy rząd cyfr wygląda tak.

00 00 00 00 00 00 10 40 03 07 12 07 15 67 30

a w softach conax tak.

00 00 00 00 00 00 10 40 03 06 12 07 15 67 30

czyli różnica tylko w 10 rzędzie.

Ten Mirage właśnie we Flashu zmienia tą jedna cyfrę i potem oryginały nie wchodzą i aby wchodziły wystarczy wy edytować soft conax i zmienić tą jedna cyfrę i wszystko musi działa po usb . I następnym razem dobrze pacz co wgrywasz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ dodała nowe kanały HD od 1 maja, szukam nowej listy kanałów do X550, a nie wiem jak dodać nowe kanały, proszę o nową listę kanałów linka lub jak wgrać nowe kanały, z góry dziękuję

Pozdrawiam

Instrukacja obslugi tunera sie klania jest opisane jak dodaje sie kanaly , a jakie C+ dodala znajdziesz w dziale Cyfry plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jedno małe pytanie dot obrazu z HD TD 9600. Przy kanale o lepszej rozdzielczości SD może aż tak tego nie widać, ale przy mniejszej to razi dość mocno. Otóż zauważalne są ( trudno to nazwać jednoznacznie) delikatne pikselozowe fragmenty, które są zaraz "dostrajane". np przy meczu piłkarskim trawa tak się "dostraja", włoskie kanały z Hotbirda to tragedia ( wszystko "pikselozuje" - jeśli poprawnie to nazywam), korzystam z telewizora CRT. Nie wiem czy to jest wina słabego skalera w tym tunerze, może to jakiś defekt. Jakakolwiek zmiana skalowania zupełnie nic nie zmienia ani na lepsze ani na gorsze.Powiem że Humax CI 5100 - obraz czysty przy tym samym telewizorze i podłączeniu SCARTEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kanale o lepszej rozdzielczości SD może aż tak tego nie widać, ale przy mniejszej to razi dość mocno.

Tzn. jakiej rozdzielczości?

korzystam z telewizora CRT. Nie wiem czy to jest wina słabego skalera w tym tunerze, może to jakiś defekt. Jakakolwiek zmiana skalowania zupełnie nic nie zmienia ani na lepsze ani na gorsze.

Jaki telewizor i jaka zmiana skalowania? Jakie połączenie tunera z telewizorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczośći to 544 x 576i i w dół. Powyzej tego aż tak sie nie uwidacznia. scalowanie to obojętnie czy to jest 575p,720p,1080i, czy automatycznie. Obraz bez zmian. Podłączone mam scart - scart, próbowałem RCA, tak samo. Pisałem w poście, że przy tym samym okablowaniu i TV Humax tego nie uwidaczniał. W związku z tym pytanie: czy u Was obraz też nie jest najlepszej jakości? czy czysty jak żyleta, czy mieliście jakieś porównanie do poprzedniego sprzętu? W moim przypadku widać to dość wyraźnie. I tu rodzi się pytanie o jakość sprzętu czy jakąś usterkę. Obecnie oglądam mecz rugby na Premier Sport z Eurobirda i tam trawa non stop zmienia swój odcień, kratki. Obraz przy rozdzielczosći 720 x 576i. W sumie to co widzę trudno inaczej opisać słowami.

 

Dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z nagraniami HD na pena na sandisk cruzer contour 16gb .Jeśli jest nagranie sd jest ok ,ale jeśli jest hd to na kompie mogę otworzyć tylko połowę filmu jeden plik trp ok 1,5 gb . W folderze my record jest plik np hd ponad 4 gb po otwarciu jest kilka plików ale jeden trp ok 1,5 gb gdzie jest mniej więcej połowa filmu, gdzie reszta?? Jak to otworzyć . Z sd nie ma problemu cały film jest w pliku trp. odtwarzam programem media player cinema. Proszę o pomoc co trzeba zrobić by resztę filmu zobaczyć .Np. film nagrywany z cinemax. Otwieram Folder my record potem cinemax HD_3B67_201 ukazuja się pliki :

cinemax hd_3B67_201 plik 001 1540096kb

cinemax hd_3B67_201 plik 002 1194176kb

cinemax hd_3B67_201 plik IDX 938kb

cinemax hd_3B67_201 plik infor.o systemie 31kb

cinemax hd_3B67_201 plik trp 1540096

 

Jeśli jest film sd to otwieram ostatni plik trp i film cały leci tu tylko gdzieś około połowa gdzie ta reszta . Przepraszam jestem początkujący ,może to banalne ale niestety jestem w kropce. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z nagraniami HD na pena na sandisk cruzer contour 16gb .Jeśli jest nagranie sd jest ok ,ale jeśli jest hd to na kompie mogę otworzyć tylko połowę filmu jeden plik trp ok 1,5 gb . W folderze my record jest plik np hd ponad 4 gb po otwarciu jest kilka plików ale jeden trp ok 1,5 gb gdzie jest mniej więcej połowa filmu, gdzie reszta?? Jak to otworzyć . Z sd nie ma problemu cały film jest w pliku trp. odtwarzam programem media player cinema. Proszę o pomoc co trzeba zrobić by resztę filmu zobaczyć .Np. film nagrywany z cinemax. Otwieram Folder my record potem cinemax HD_3B67_201 ukazuja się pliki :

cinemax hd_3B67_201 plik 001 1540096kb

cinemax hd_3B67_201 plik 002 1194176kb

cinemax hd_3B67_201 plik IDX 938kb

cinemax hd_3B67_201 plik infor.o systemie 31kb

cinemax hd_3B67_201 plik trp 1540096

 

Jeśli jest film sd to otwieram ostatni plik trp i film cały leci tu tylko gdzieś około połowa gdzie ta reszta . Przepraszam jestem początkujący ,może to banalne ale niestety jestem w kropce. Pomocy!!!

Jeden film jest dzielony przez tuner na części, wynika to z ograniczenia wielkości pojedynczego pliku przez system plików FAT32 do 4GB.

W praktyce pliki dzielone są na mniejsze ze względu na kompatybilność z odtwarzaczami sprzętowymi.

W efekcie końcowym kolejne pliki z rozszerzeniami 00x to kolejne pliki zapisu należące do tego samego nagrania.

Zmień rozszerzenie pliku np. cinemax hd_3B67_201 plik 001 na cinemax hd_3B67_201 plik_001.trp i analogicznie cinemax hd_3B67_201 plik 002 na cinemax hd_3B67_201 plik_002.trp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z nagraniami HD na pena na sandisk cruzer contour 16gb .Jeśli jest nagranie sd jest ok ,ale jeśli jest hd to na kompie mogę otworzyć tylko połowę filmu jeden plik trp ok 1,5 gb . W folderze my record jest plik np hd ponad 4 gb po otwarciu jest kilka plików ale jeden trp ok 1,5 gb gdzie jest mniej więcej połowa filmu, gdzie reszta?? Jak to otworzyć . Z sd nie ma problemu cały film jest w pliku trp. odtwarzam programem media player cinema. Proszę o pomoc co trzeba zrobić by resztę filmu zobaczyć .Np. film nagrywany z cinemax. Otwieram Folder my record potem cinemax HD_3B67_201 ukazuja się pliki :

cinemax hd_3B67_201 plik 001 1540096kb

cinemax hd_3B67_201 plik 002 1194176kb

cinemax hd_3B67_201 plik IDX 938kb

cinemax hd_3B67_201 plik infor.o systemie 31kb

cinemax hd_3B67_201 plik trp 1540096

 

Jeśli jest film sd to otwieram ostatni plik trp i film cały leci tu tylko gdzieś około połowa gdzie ta reszta . Przepraszam jestem początkujący ,może to banalne ale niestety jestem w kropce. Pomocy!!!

Jeden film jest dzielony przez tuner na części, wynika to z ograniczenia wielkości pojedynczego pliku przez system plików FAT32 do 4GB.

W praktyce pliki dzielone są na mniejsze ze względu na kompatybilność z odtwarzaczami sprzętowymi.

W efekcie końcowym kolejne pliki z rozszerzeniami 00x to kolejne pliki zapisu należące do tego samego nagrania.

Zmień rozszerzenie pliku np. cinemax hd_3B67_201 plik 001 na cinemax hd_3B67_201 plik_001.trp i analogicznie cinemax hd_3B67_201 plik 002 na cinemax hd_3B67_201 plik_002.trp

 

fakt nie zwrocilem uwagi na pliki, dlatego masz tylko kawalek programu/filmu w HD reszta w plikach 001 i 002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna poprawka od producenta ver. 3.25 ( do pobrania na stronie producenta)

 

 

- modifies recording procedure (fixes recording cancel bug, when time information on target channel is different)

 

- fixes bug during playback at the end of file (when next button hit)

 

- extends HDD filelist reading routine

 

 

Ogolnie poprawki przy nagrywaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum i dekodera Opticum 9600TS. Mam taki problem, nie mogę podłączyć dekodera przez złącze componentowe- dekoder nie przesyła sygnału. W instrukcji jest napisane, że należy to ustawić w AV setting. Niestety nie pojawia się już wiecej lokalizacja tejże funkcji w instrukcji. Jedyne ustawienia jakie znajduję to w 'Ustawieniach użytkownika' -> 'Ustawienia A/V' a tam funkcje do wysterowania TV SCART (RGB, COMP(HD)/CVBS, COMP(SD)/CVBS) żadne z nich nie uruchamia component. Raczej jak mi się wydaje, dotyczą one ustawień gniazda EURO.

Proszę o pomoc w uruchomieniu wyjścia component. Dekoder ma wgrany soft 3.19.

Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...