Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ze Śremu(Wlkp) 14 programów ale z 2 kanałów 23 i 28 po siedem z każdego.Wiadomo ze sie powtarzają ale są...Nie w menu nie zmieniałem.Tylko w wyszukiwaniu ręcznym kanałów naziemnych wyszukałem pozycję 23 i 28 i TVP HD śmiga bez problemu...

Gdzie mogę zapisać listę kanałów(globo ts 9600) po własnoręcznyn wpisaniu? Czy w menu system i aktualizacja oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze to żaden z nich nie jest dekoderem PVR, a PVR Ready. PVR ma wbudowany dysk twardy, a do PVR Ready można podłączyć dysk poprzez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w swoim 9600TS z componentem, obraz uieka mi albo w zielenie, albo w czerwienie. Początkowo działo mi się to sporadycznie- głównie w trakcie meczy na TVP HDgdy obraz przechodził z koloów 'soczystych' do szarych. Teraz problem występuje na wszystkich kanałach, nawet analogowych i tylko przez złącze component (przez SCART działa prawidłowo). Gdy stanie się już tak i wejdę w menu, ustawienia użytkownika i zmienię wyjścia wraca do normy by po chwili znów tracić kolory.

Ma może ktoś podobne doświadczenia i pomysł jak temu zaradzić bez wysyłania do serwisu sprzętu? Będę wzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie napisales najwazniejszego Zmieniles kabel na inny ????? Raczej nie poniewaz Euro tez przesyla ten sygnal NTSC ....

 

Po 2 kto uzywa dzis sygnalu analogowego ??? ( bo tym jest component i niczym nowym a tak ludzia mydla oczy ze lepszy tym ( jak pamietam mieszanka pal i secam ) lepiej HDMI lub pelne eurozlacze i tryb RGB

 

Component video – analogowy sygnał wideo dzielony na dwie lub więcej składowych i transmitowany po niezależnych kablach w celu zmniejszenia wpływu zakłóceń zewnętrznych.
>>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, posiadam monitor (HD) z zamierzchłych czasów i mimo to nie posiada HDMI. HD odbiera mi tylko po componencie- niestety. dziś taki sprzęt kosztuje grosze, ale 5 lat temu tak nie było i teraz szkoda mi się go pozbyć... Więc problem mam z componentem. Kabel zamieniłem- objawy wciąż są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam opis "Opticum (Orton) HD 9600" w "Hollexie" (http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/1518-odbiornik-opticum-orton-hd-9600) i widzę, że jest w nim informacja jakoby czytniki tego tunerka były fabrycznie "wielosystemowe" i obsługiwały m. in. kartę "Cyfry+", czy dobrze zauważyłem, bo chyba wcześniej tylko "Conax" był fabrycznie obsługiwany???

 

Jeśli rzeczywiście czytniki są fabrycznie "wielosystemowe", to jak wygląda sprawa "koegzystencji" karty "Cyfy+" w którymś z czytników i modułu "CI" "Cyfrowego Polsatu" w którymś ze złącz, tzn. chodzi mi o to czy występuje odmowa dekodowania kanałów kodowanych w "simulcrypcie", jeśli uprawnienia na jakiś kanał są na karcie "Cyfry", a nie ma ich na module "CP"???

 

Z góry dzięki za info :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hollex.pl wprowadza ludzi w błąd. Czytniki kart fabrycznie są w Conax. Oczywiście krążą po sieci softy MCAS, ale nie odpowiada za nie Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też zdziwiło, że teraz podają w "Hollexie", że ten model ma czytniki "wielosystemowe", bo przecież o ile się nie mylę to jest starszy brat mojego "Globo HD S1", a w nim fabrycznie był tylko "Conax", ale myślałem, że może "Globo" coś zmieniło...

 

W ogóle na czym polega "tajemnica", że w "Arivach" mogą być czytniki "wielosystemowe" fabrycznie w podobnej cenie, a w tunerach "Globo" już nie (moim zdaniem to jest błąd "Globo", bo jego tunery są chyba bardziej dopracowane i stabilniejsze od "Ariv", a tracą właśnie tylko na braku fabrycznie "wielosystemowych" czytników i trzeba kombinować i uważać na czerwone napisy na forum :D ... )???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

posiadam tuner HD 9600 od ok. pół roku i jak na razie nie miałem z nim większych problemów (czasem jedynie się wiesza i trzeba twardo zresetować). Ostatnio jednak pojawił się duży problem. Na większości kanałach jest brak dźwięku! Jak ustaliłem, wszystkie te, co nadają w AC3 (czyli w większości kanały HD) pracują prawidłowo. Reszta zaś, nadająca w MPEGu, jest totalnie pozbawiona jakiejkolwiek fonii.

Próbowałem już aktualizować oprogramowanie, włączać czy wyłączać AC3 przez SPDIF, przywracać tuner do ustawień fabrycznych - nie nie pomogło choćby w najmniejszym stopniu. Ma ktoś jakieś sugestie co może być przyczyną?

Czy jedynym rozwiązaniem jest wysłanie na gwarancję bo jest to uszkodzenie typowo sprzętowe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...