Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co na kanałach zanika dźwięk to na edycji w menu dekodera cza zrobić fec ustawić na Auto i pilota wyłączyć sprawdzone w 100% soft obojętny tylko jak się ustawi ustawienia fabryczne to wraca do porzednich ustawień rada na to zrobić kopie listy kanałow mi tak dzięk zanikał na canal film hd teraz wszystko gra tylko te ciu*e z globo chyba otym nie wiedza za rąbią bład w ustawieniach fec i ustawieniach pilota :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie są takie kanały jak HBO HD, NGC HD, Animal Planet HD posiadają one tylko ścieżkę AC3 czy można na tych kanałach znaleść ścieżkę stereo. U siebie na Opticumie 9600 HD TS znalazłem kanał ANIXE HD oraz Astra Promo HD mają one tylko ścieżkę AC3 nie ma dźwięku stereo więc nie mogę nic zrobić. Dekoder mam połączony z LCD kablem HDMI obraz jest dźwięku AC3 brak. W ustawieniach audio dekodera mogę wybrać S/PDIF, S/PDIF+HDMI lub wyłączyć AC3 (nie pamiętam jaki mam numer softu 3.??? pod Cyfrę+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość nagrywania i oglądania kanałów jednocześnie z tego samego transpondera w globo ts 9600.Ale jest jeden warunek nagrywany kanał musi być FTA a oglądany może być kodowany lub nie kodowany.Odwrotnie już niema takiej możliwości...Sprawdziłem tak na kilku satelitach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwracam się z takim pytaniem, bo dzisiaj miałem zakładany spliter u mnie w domu, a jako jeden z kilku dekoderów był montowany Opticum HD 9600 (karta abonencka Cyfra+). Niestety dźwięk rozjeżdża się z obrazem (obraz jest jakąś 1-2 sekundę wcześniej). I tu moje pytanie czy mogę coś zrobić by obraz był na równi z dźwiękiem. Na innych dekoderach (inne modele), nie występuje ten problem. Czy może to być wina kabla HDMI, jeżeli nie to jaka może być tego przyczyna

 

Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

5 dni temu zakupiłem w salonie Opticuma 9600 TS - softu nie ruszałem, jest jak w dniu zakupu - loader 4.03, soft 5.25A. Używam go z kartą Cyfry + na telewizorze SD. Zauważyłem w nim taki problem: po podłączeniu sprzętu zauważyłem, że na wyświetlaczu w stanie "stand by" świeci się zegarek i nie świeci się opisywane wcześniej na tym forum białe kółko. Wszystko chodzi dobrze, jednakże tuner grzeje się w stanie "stand by", tak jakby nie był wyłączony. Postanowiłem sprawdzić, czy będzie się tak samo grzał w poprzednim trybie "stand by" czyli bez zegarka na wyświetlaczu /zamiast niego świeci się białe kółko - ale mi to nie przeszkadza/. Żeby wyłączyć zegarek wystarczy w menu, zmienić ustawienie OSD ------> na "zegarek wyłączony". No i okazało się, że w tym trybie nie grzeje się na "Stand by". Pojawił się natomiast inny problem: po włączeniu go po godzinnej przerwie na "stand by" - nie pokazał obrazu ani dzwięku, tylko wyświetlił się napis: "kanał zakodowany" - podobny problem do opisywanego wcześniej przez forumowicza macjucha. Reasumując, jeśli tuner ma włączony zegarek na wyświetlaczu----->wtedy jest cały czas ciepły /lub gorący/ i po każdym uruchomienu bezbłednie czyta kartę. Jeśli natomiast pracuje z białym kółkiem na wyświetlaczu - wtedy po wyłaczeniu stygnie i po kolejnym uruchomieniu nie widzi karty Cyfry +. Pomaga poruszanie kartą w gnieździe - wtedy zauważa kartę, ale co z zaprogamowanymi nagraniami np. w nocy - kto mu będzie ruszał wtedy kartą?

Po przeprowadzaonych testach mam nastepujace wnioski:

1. Nowy tryb "Stand by" z zegarkiem - najprawdopodobniej nie usypia urządzenia, więc nie wiadomo ile energii zużywa, bo chyba nie 1W skoro się tak grzeje

2. Stary tryb "Stand by" z białym kółkiem - najprawdopodobniej usypia urzędzenie, bo stygnie, ale u mnie efekt jest taki, że jak urzędzenie ostygnie to kolejne włączenie powoduje, że z jakiegoś powodu nie widzi karty i pisze "kanał zakodowany".

 

Jutro idę do salonu wymienić tuner na inny lub zwrócić, jeśli wszystkie tak mają :-(

 

Czy u Was też tak jest z tym grzaniem?

Pozdrawiam Corrados

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co od zegarka, to nawet chyba w instrukcji jestnapisane że pobór prądu wynosi 15W. Zapewne działa wtedy zasilacz- stąd efekt grzania. Co do wpływu tej funkcji na poprwne działanie czytnika- wątpię. Porób próby na włączonym zegarku, bo z tego co Macjuch ustalił problem tkwi nie w czytnikach, a kartach C+. Trzeba je wymieniać, bo jest jakaś partia, która ma problem z poprawnym działaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwracam się z takim pytaniem, bo dzisiaj miałem zakładany spliter u mnie w domu, a jako jeden z kilku dekoderów był montowany Opticum HD 9600 (karta abonencka Cyfra+). Niestety dźwięk rozjeżdża się z obrazem (obraz jest jakąś 1-2 sekundę wcześniej). I tu moje pytanie czy mogę coś zrobić by obraz był na równi z dźwiękiem. Na innych dekoderach (inne modele), nie występuje ten problem. Czy może to być wina kabla HDMI, jeżeli nie to jaka może być tego przyczyna

 

Proszę o szybką odpowiedź

 

 

byla taka przypadlosc w starszym sofcie juz nie pamietam wersji ale z jakies 5 miesiecy wstecz, sporobuj nowszego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytania:

1.Czy softy 3.25A oraz 3.26 są legalne? Z tego co przeczytałem na forum to tak ale chciałbym się upewnić.

2.Czy można nagrywać np soft 3.25A na 3.25A mam borblem z dźwiękiem AC3 "bigcyc" twierdzi że mogę mieć źle wgrany soft więc chciałbym nagrać jeden na drugi.

3. Pytanie do tych, którzy maja wgrany soft 3.25A czy po wybraniu kanału i naciśnięciu przycisku "STATUS" jak im się wyświetla wersja oprogramowania. W menu wybierając opcję System i tam sprawdzając wer softu wyświetla się 3.25A natomiast wybierając kanał i przyciska STATUS tutaj mam wer softu 3.25 Czy to jakaś nie dorobka?

Podobno soft 3.25A dekoduje dźwięk AC3 na stereo nie jest do tego softu potrzebny amplituner ani kino domowe wszystko po kablu HDMI tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciacho007 mozesz zmieniac do woli wersja A to soft przejsciowy , i jak juz pisalem zle mnie zrozumiales , trzeba sprawdzic kazdy soft na ktorym szedl poprawnie dzwiek DD ( tak tunery Opticum /Globo maja Wbudowany dekoder Dolby Digital (downmix do stereo) (konwersja z dolby digital do trybu stereo dla osób nie posiadających zewnętrznego dekodera dolby))

 

Nie pamietam na ktorym sofcie jest poprawnie poniewaz ten tuner mam czasem do testu i nic wiecej ( czyli nie jestem posiadaczem tego modelu)

 

@predator nic nie musisz tuner sam zmieni ( wlaczysz na kanal , poczekasz pare sek lub nawet nie odczujeswz a bedzie zmienione) .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...